Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Електронен дневник на Mariya  (Прочетена 21662 пъти)

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #20 -: 28-07-2009, 21:57:21 »

Никакъв проблем за почивка в Норвегия ,ще поработя 2- 3 дни , за да ти купа билет,или ще прекарам неколко нощи в гледане на деца, ама даи да го отложим за другото лято,че почивката ми свършва тази седмица.Другата година като съм почивка заповядай ,тъкмо ще ми готвиш че аз съм много некомпетентна в това отношение.  ;)
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #21 -: 29-07-2009, 06:39:40 »

Ей го и моя принос  :D :
Навън отивам на разходка,
представям си, че съм в лодка.
Оставям на страна тъгата,
да докосна ли дъгата?
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #22 -: 29-07-2009, 09:21:40 »

Вери,идеално е  ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #23 -: 29-07-2009, 10:23:22 »

Даа! Супер е! Суровата поезия е най-сладката ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #24 -: 29-07-2009, 12:51:56 »

Здравей Мария,

Много ме зарадва твоя дневник. Напоследък имах много на главата си и не бях влизала във форума дори да чета. И като прочтох твоя дневник много се зарадвах. Та моите грижи са всъщност радости - готвя се за патуване в края на Август. Заминавам за Дания за 2 години. И малко се притеснявам там какви плодове и зеленчуци има. Знам, че сигурно има доста неща, но все пак докато не видя и да вкуся си се притеснявам как ще се изхранвам ( не че ще е лошо да позаслабна малко  ;D ). Но като прочетох ти какви вкусотийки си хапваш в Норвегия и така се успокоих. Та благодаря ти за това колко ми помогна без да знаеш :).
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #25 -: 29-07-2009, 14:46:43 »

Здравейте!
Вери,благодаря и на теб от все сърце,да вземeте с Марулка да издадете една стихосбирка.


Талита , в Дания съм била само  на екскурзия ,но и там има страшно много разнобразие на плодове и зеленчуци,е не могат да се сравнят с българските ,като се сетя ,че съм израстнала на село и имаме голяма градина ,аз в началото докато намеря ,кое е най- хубавото доста пообикалях по магазините и доста купувах и не ми харесваше .но от вкуса на наберените плодов и зеленчуци от домашната градина няма по хубаво
Но ,не се притеснявай ще намериш доста вкусни неща ,само малко повече проби докато намериш най-доброто.За Дания знам само че плащат по- висок данък на заплатите от норвегия,е и доста история защото е тясно свързана ,езика им е също близък
 до норвежкия нали едно време Норвегия е била под данско,цялата кралска, интелектуална и административна власт била в Копенхаген, Дания. Но това няма смисъл да ти го разказвам ,сигурна съм че си доста запозната,както и останалите.
 но пък всичко е по- евтино. Ти в кой град ще си ?

Днес се разминах с плажа,  :( :(валя цяла нощ.А днес е облачно и вали от време на време,но на мен не ми попречи да се разходя до плажа.Така че ,днешната ми разходка бе до плажа ,след обяд може да си избера друга дистанция
Чудесни сте всички  :) :) :)
« Последна редакция: 29-07-2009, 14:48:49 от Mariya »
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #26 -: 29-07-2009, 20:28:46 »

Здравей Мария:)

Аз ще бъда в Aarhus. Мисля, че се чете Орхус, но аз не мога да свикна така да му казвам. Е като отида там ще трябва бързо бързо да свиквам. Старая се да събера повечко инфо за там така, че да съм максимално подготвена, но знам че в последствие все ще ме изненада нещо ;D . Но това му е чара на местенето в друг град и държава нали   ;) . А иначе и аз съм расла из градината на баба, но от доста време съм във Варна, така че рядко се радвам на изобилието на село. Не мисля, че това ще ми е проблем и там - вече съм свикнала да ям купени зелении. По-скоро ме е страх да не би кило ябълки да е 20 евро или нещо такова и да не мога да си позволявам да си хапвам така често както съм свикнала. Рядко има ден в който ям по-малко от 1,5 плодове. И преди да спра месото пак така бях. Не ми се иска да променям този си навик :)

Благодаря ти за информацията която ми даде. Супер си мила и ще разчитам на теб за още помощ ако нямаш нищо против ;D ;D ;D А се надявам след време да мога да ти върна жеста...
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #27 -: 29-07-2009, 21:02:31 »

Здравей,Талита!
Страхотен град си избрала.В Oрхус съм била веднъж,аз нали съм по туристическите промоции ;D ;D ,не се претеснявай не е толко скъпо ,както ти казах в Норвегия е по скъпо,така че ще ти кажа грубо цените в НО ябълките са между 12-20 норски крони ,но данската крона е по скъпа такаче трябва да е по малко ,черешите са от 70-130 НОК,те са си скъпи винаги,доматите са между 20-30 НОК, краставиците при нас са на броика -15 НОК,зелето 13 НОК на кг,марулата 13-20 НОК,банани 13 НОК/кг и т.н ,всичко е между 10-30 НОК на кг. е има някои по скъпи но това не са много неща.
ох на мен ми се струва че всичко е евтино за тукащните заплати.Ти какво ще правиш , работиш или ще учиш , мисля че въобще не трябва да те претеснява това. :) :)
по между другото си много близо до нашия град само морето не дели и няколко км ;D ;D ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #28 -: 29-07-2009, 21:23:30 »

Цитат
ще разчитам на теб за още помощ ако нямаш нищо против
никакъв проблем ,питай
каквото те интересува ,стига да е в рамките на моите възможности да ти отговоря. :)
ще се радвам да ти бъда полезна.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #29 -: 30-07-2009, 04:23:30 »

Радвам се, че ви е допаднало моето римуване. Да ви кажа хич не съм по тая част, за разлика от мъжа ми. Навремето така ме спечели той, с поезия. И от него нещо набързо:

В разходка разчупи снагата, не се подчинявай на тъгата.  ;)
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #30 -: 30-07-2009, 17:03:48 »

29/07/09
6.00        -   събуждане
6.00-6.05 -  миене на лицето
6.05-6.25 -  жабуркане с нерафинираното слънчогледово олио
6.25-6.40 -  миене на  устната кухина+жабуркане със смрадлика
6.40-7.00 -  душ
7.03        -  чаша топла вода с сок от 1/2 лимон ,1/2 греипфрут
7.20        -  1 лъжица зехтин
7.40        -  1 лъжица мацаданиа нут оил
8.00        -  1/2 чаша вода +лененото семе
8.01        -  чаша вода
8.10-9.10 -  “мързелива" гимнастика+ фитнес с кростренажор
9.20        -  череши
10.00      -  авокадо
10.45      -  чаша вода
11.15      -  череши
11.55      -  смути с  малини, ягоди,листо от  маточина
12.40      -  чаша вода
14.00      -  диня
15.30      -  чаша вода
17.00      -  100 гр слънчогледови семки
18.30      -  чаша вода
19.30      -варен кафяв ориз със зеленчуци/целина,броколи,аспержи,карфиол/
следобедна разходка нямаше  ::) ::) ,стигнах само до дивана и гледах филми от време на време поглеждах в форума. ;D ;D ;D ;D ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #31 -: 31-07-2009, 18:40:07 »

30/07/09
6.00        -   събуждане
6.00-6.05 -  миене на лицето
6.05-6.25 -  жабуркане с нерафинираното слънчогледово олио
6.25-6.40 -  миене на  устната кухина+жабуркане със смрадлика
6.40-7.00 -  душ
7.03        -  чаша топла вода с сок от 1/2 лимон ,1/2 греипфрут
7.20        -  1 лъжица зехтин
7.40        -  1 лъжица мацаданиа нут оил
8.00        -  1/2 чаша вода +лененото семе
8.01        -  чаша вода
8.10-9.10 -  “мързелива" гимнастика+ фитнес с кростренажор
9.20        -   ябълка
10.00      -  череши
10.45      -  чаша вода
11.15      - 3 кайсии
11.55      -  смути с банан , ягоди,листо от  маточина
12.40      -  чаша вода
14.00      -  зеленчучи-грах,аспержи,чушки,морков
15.30      -  чаша вода
17.00      -  орехи с мед
18.30      -  чаша вода
19.30      -патладжан,тиквички,червена чушка,чесън,зехтин,магданоз,лимон
следобедни занимания,почистване на апартамента,разходка до магазина,гледане на филм
Тези дни вали много.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #32 -: 31-07-2009, 18:47:56 »

От днес съм само на вода,имам гости от червен бряг,това го правя всеки път ,прочистване на организма. ;)
Разходка до фитнеса,за да получа малко информация за йога,бях и до библиотеката ,но нямах много време да разглеждам ,защото бързах да се прибера вкъщи,имах страшни болки :'( :'( :'(.Утре се надявам че ще съм по- добре и ще имам повече време да прекарам в библиотеката. ;D :D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #33 -: 31-07-2009, 19:25:18 »

Болки от какво? ???
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #34 -: 31-07-2009, 19:33:24 »

ох, Петко, с твоите въпроси... ;D по същата причина по която ни се яде като невидели по едно време през месеца...

Мария, не мислиш ли, че това е възможно най-неподходящият момент за пречистване? Тялото се пречиства и без друго и става прекалено...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #35 -: 31-07-2009, 19:52:52 »

Здравей,Марулка  :)
Някъде преди време бях прочела че е добре ,да се почне в същия ден,ще потърся къде съм го чела и ще пиша ,аз от близо 7 месеца винаги правя така. :)
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #36 -: 31-07-2009, 19:56:30 »

ох, Петко, с твоите въпроси...
marulka, аз да не съм гадател, че да знам...пише болки и тва е...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #37 -: 31-07-2009, 19:59:09 »

Цитат
От днес съм само на вода,имам гости от червен бряг
да те светна в далаверата  ;D ;D ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #38 -: 31-07-2009, 20:05:29 »

И колко дни ще си така?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #39 -: 31-07-2009, 20:12:09 »

докато си отидат гостите около 4 :) ,ама си любопитен,което няма нищо лошо.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 23 запитвания.