Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Електронен дневник на Mariya  (Прочетена 21692 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #40 -: 31-07-2009, 20:13:47 »

Ами питам, да не вземеш да залиташ нещо...мислех да не кажеш 20 или нещо от сорта ;D :D :D :D ;D
Ама сега съм спокоен ;D :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #41 -: 31-07-2009, 20:17:54 »

Ами питам, да не вземеш да залиташ нещо...мислех да не кажеш 20 или нещо от сорта ;D :D :D :D ;D
Ама сега съм спокоен ;D :)
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D,
спокойно няма да е толко дълго , немога да издържа повече от една седмица,може и да мога ама не съм пробвала пък и нямам такива намерения
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #42 -: 31-07-2009, 23:19:44 »

Оо, и мен, Марийче, ме заинтригува с това гладуване всеки месец! Добре ли се чувстваш? Сигурно е добре.... Ще пробвам и аз следващия път!!

Марулче, що мислиш, че е лошо? По-скоро би трябвало да спомага за пречистването на организма  ??? Ама знам ли и аз...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #43 -: 01-08-2009, 00:46:26 »




Здравейте! сега се прибирам от един концерт
Цитат
Добре ли се чувстваш?
чуствам се много по добре.
Радулче,аз по принцип първия ден имам страшни болки,пребледнявам,не мога да спа ,дори преди няколко години без инжекция или някакво хапче не издържах ,дори съм припадала ,ама наистина не мога да ти опиша каква беше болката,сега го практикувам това от 7 месеца и се чуствам страхотно,имам си пак болките ,болиме но е поносимо,мога да търпя ,не е както едно време ,не взимам вече никакви лекарства ,само топъл душ или гушкам едно шише с топла вода ,лягам на топло и така,но разликата е огромна, всеки месец съм по добре ,и по добре.Днеска имах  страшни болки, но не толко много ,и не както едно време.Надявам се че скоро дори няма да помня какво е било.Незнам дали е от това че съм само на вода или нещо друго,даже през тия 7 месеца е имало 2 пъти вьобще да не усещам болка.

ето и информацията която намерих.
Гладуване и месечният цикъл
Цитат
. При въздържане от храна от 2 до 7 денонощия гладуването може да се проведе успоредно с началото на месечния цикъл. Привършването му говори за началото на обновителния процес в организма, което означава и потребност от храна - необходимо е да се захранвате.
http://www.dar-center.com/article/?article=151
 :
« Последна редакция: 11-10-2009, 22:35:58 от Mariya »
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #44 -: 01-08-2009, 10:09:16 »

Супер!! Благодаря ти, непременно ще пробвам следващия път!  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #45 -: 01-08-2009, 10:20:01 »

Хех, в интернет можеш да намериш каква ли не информация ЗА и ПРОТИВ всичко... Особено за това колко са полезни месото и млякото... :D Дар добре са го написали, че тряя се почва с началото на МЦ, обаче като знам на мен 4 дена на вода колко са ми тежки, а МЦ отежнява още повече ситуацията, това значи 4 дена в месеца ти да си свита на кълбо у вас и да вегетираш на вода и въздух без да си в състояние да правиш нищо друго... Казваш, че пак си имаш болки, тоест разликата е никаква, само дето в допълнение към това си гладна и немощна... Като ти гледам снимката си много слабичка и въобще не мисля, че е уместно да правиш изобщо гладуване на вода за повече от 1 ден, да не говорим пък за повтарянето му всеки месец... Аз си позволявам само защото (все още) съм с наднормено тегло и мисля повече да не го правя (за дълго), пък и не съм в МЦ, макар, че към края на режима ми би трябвало да дойде, което ще е много кофти, защото сигурно дотогава едвам ще кретам и без друго...

Мисля, че ако си на плодове ще има дори по-добър ефект (е, поне няма да си гладна), а и след няколко месеца голям % сурова храна би трябвало нещата да се поооправят от само себе си... Не мога да кажа със сигурност кога и дали се случва, защото мен никога не ме е боляло, само се подувам 2-3 дена преди да дойде... След 2-3 месеца почти пълно суровоядство продължавам да си се подувам, но има разлика в това, че спада по-бързо, след час-два съм добре вече... Което си е направо нищо в сравнение с това, което описваш, а и очаквам да се подобри след още някой месец суровичко, пък може и след режима ми сега - ще видим...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #46 -: 01-08-2009, 12:50:04 »

Здравейте!  :)
Марулка,права си че в интернет може да намериш всико ЗА и ПРОТИВ.
Аз май не съм обяснила правилно или ти не си ме разбрала ;),но като гледам разликата преди и сега как се чуствам ,е огромна.Да наистина имам страшни болки и сега ,но те не могат да се сравняват с отпреди време.Както ти споменах болките са ми винаги били и са първия ден,да наистина се свивам от болка ,но вече не е през целия ден, а само в някакъв период, в началото на идването + няколко часа ,а не целия ден.Наистина не е сьщото не мога да твьрдя че е точно че приемам само вода,но знам че се чуствам наистина много,много по добре.За мен е по важно как се чуствам аз ,и че съм намерила начин да се справя.Иначе през останалите дни както преди така и сега не изпитвам ,никаква болка.
Пожелавам приятен ден на всички.
Аз съм детегледачка днес след 17.00,но сега трябва да се разходя до библиотеката и по магазините за да избера подарък за някакво момиче дето има РД. :)Какво ли да и взема ??? ??? ??? ?
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #47 -: 01-08-2009, 12:59:20 »

Цитат
допълнение към това си гладна и немощна... Като ти гледам снимката си много слабичка и въобще не мисля,
Въобще не съм гладна и немощна,напротив  не чуствам глад,маи е по лесно само да пия вода от колкото ,да ям,че като почна да ям ела ме виж,какъв дзвер съм ;D,ям всеки път като попско дете на задушница :D.Както и не се чуствам немощна -по енергична съм.
За слабичка не съм,нормална съм си ;),добре че тренирам и комсумирам повече плодове и зеленчуци инаcheе сигурно щях да права разширение на вратите ,да се търкалям вместо да ходя. ;D ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #48 -: 01-08-2009, 13:39:21 »

хмм, аз пък като ти гледам менюто ядеш твърде малко... повечето е вода с нещо, доста плодове, след това малко ядки и накрая нещо готвено, сигурно 1 паничка... зърнените примерно къде са ти? зеленина също не видях много, трудно ли се намира там?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #49 -: 01-08-2009, 14:01:50 »

Mariya, имай предвид, че Марулка е в някакъв режим пак и затва така 'хапе' ;D :D :D :D ;)
С ядките гледам си добре, не падаш под 100 г...зърнените ги увеличи малко ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #50 -: 01-08-2009, 14:10:18 »

аз ше та ухапя тебе... дип, че не си от вегански произход ;D ами, извинявай, ама сравни нейното меню с твоето да речем... айде ти си мъж, трябва повече от нея да ядеш, ама разликата е много по-голяма от необходимата... това, че се среща 10 пъти вода с нещо, не прави менюто достатъчно разнообразно и пълно... ::)

пс: зърнени ми цитирай къде точно срещна, щото аз не срещнах никъде... може да съм пропуснала, де...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #51 -: 01-08-2009, 15:56:31 »

Здравейте! :)
Цитат
Mariya, имай предвид, че Марулка е в някакъв режим пак и затва така 'хапе'

Радвам се че хапе,така ми помага да забележа,какво ми липсва. :D :) ;)
Хапете всички  ;Dтъкмо,ще виждам с помоща на всички,какво ми липсва.
Критиката ми помага ,да вляза по дълбоко в суровоядството. 8)
За съжаление  >:(библиотеката беше затворена,но пък успях да избера подарък,и да се ,,пообзаведа,, малко.
Охххххх каква наслада е да пазаруваш. ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #52 -: 02-08-2009, 20:14:19 »

Здравейте! :'(
Да ви се оплача вчера през ноща някой ни е откраднал модема или както се казва там, и картата за интернет,сигурно някой се е напил и е решил че ще му сварши някаква работа. Писна ми от глупаци. >:(
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #53 -: 02-08-2009, 22:17:02 »

Леле, Мария, сега като те видях на снимката във Фейсбук... Ми ние се познаваме :o И Петрич и възрастта и всичко съвпада, ама иначе нямаше да се сетя, ако не те бях видяла... Ше ти пиша на лично да ти кажа отде се знаем, че не ми се занимава да правя Фейсбук...
« Последна редакция: 02-08-2009, 22:40:00 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #54 -: 03-08-2009, 01:16:34 »

Леле, Мария, сега като те видях на снимката във Фейсбук... Ми ние се познаваме :o И Петрич и възрастта и всичко съвпада, ама иначе нямаше да се сетя, ако не те бях видяла... Ше ти пиша на лично да ти кажа отде се знаем, че не ми се занимава да правя Фейсбук...
Светът е малък :)
Сега и Антони Стоилов  да не се окаже че е тук?
« Последна редакция: 03-08-2009, 01:30:07 от Mariya »
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #55 -: 03-08-2009, 01:24:02 »

Той се казваше Антони, не Антоний, бързо го поправяй преди да е видял ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #56 -: 03-08-2009, 01:25:18 »

Как се гледате в тоя фейс?  :D  :D  :D
Искам и аз да намеря стар познат, който е променил вижданията си. Малко вероятно, де...
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #57 -: 03-08-2009, 01:32:59 »

Вери регестрирай се във facebook.com  :)
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #58 -: 03-08-2009, 01:38:24 »

Регната съм там по неволя хахахах.  ;)
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #59 -: 03-08-2009, 01:41:53 »

Цитат
Той се казваше Антони, не Антоний, бързо го поправяй преди да е видял
леле срам, :-[ :-[ :-[ :-[засрамих се ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!
 

Страницата е създадена за 0.449 секунди с 23 запитвания.