Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневника на Megusta - вятърничавата  (Прочетена 17942 пъти)

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #60 -: 04-11-2009, 13:37:00 »

Накиснах си шпелта за кълнове. Мисля да си направя едни крекери за изпът съвсем семпли, докато тръгна ще съм на салатки. Утре последен ден  :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #61 -: 04-11-2009, 16:41:11 »

ето и едно доказателство  :kisss:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #62 -: 04-11-2009, 16:49:44 »

Ти ядеш ли месо?Мислиш ли че е полезно,за да и го даваш или баща и държи? Няма логика да е все болно. Ако сте и давали антибиотици или ти си приемала много,дава отражение.
Аз поне,не виждам полза от хормонално-антибиотичния комплекс, по магазините,месото ;)
« Последна редакция: 04-11-2009, 18:08:41 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #63 -: 04-11-2009, 16:49:58 »

Много е готино това доказателство ;)
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #64 -: 04-11-2009, 16:56:52 »

Благодаря Василенка!
Бенато, критиката ти е градивна, така е прав си. И двамата с баща и не сме луди фенове, но още не сме 100% веге. Похапваме от време на време - само да уточня, че предпочитаме риба и месото сме го оставили мнооого назад, но няма кво да си кривя душата купуваме от време на време.
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #65 -: 04-11-2009, 17:09:52 »

Ох към вегетарианството сме тръгнали, но не е лесна промяната. Малко по малко променяме навици и правим крачки напред. Ето на пости се задават - едно добро начало. Само че с детските градини и училища как ще се справяме не зная.
На първо време съм решила аз да разчистя къщата, а после дано ми останат сили и за борба.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #66 -: 04-11-2009, 17:10:54 »

Ох....и аз искам да се включа по въпроса с децата.Моя малкия боледува поне 2 от 4 седмици в месеца >:(.Кащлици,сополи,кво да кажа не знам.Той понеже кара една пневмония като нямаше и година още и .....още тогава една лекарка ми каза,че гърдите му вече са слабо място,ако хване нещо,то по всяка вероятност ще слиза надолу.Ама той яде безобразно направо(сигурна съм,че това оказва ОГРОМНО влиание),каквото му падне.В 90 % яде някакви боклуци-салами,вафли,ужас.И по-лошото е,че така е свикнал(в това аз  нямах пръст) и вече яде предимно такива неща,което за болшинството от хората си е напълно нормално...,но ние тук(в този форум) знаем колко е нормално и какви са последиците :(
И така......на моменти направо откачам като гледам какви неща яде,викала съм си :абе ще го оставя гладен да го видя като огладнее много няма ли да изяде нещо като хората  ???
Пък преди бабите му да му объркат храненето(аз не ги обвинявам,ама факт е ,че сега се храни кофти),много добре си беше,още даже нямаше зъби като хората като ядеше пасирани салати с кълнове,ама на.
.....Просто споделих
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #67 -: 04-11-2009, 17:17:07 »

За болестите за мен лично допринасят ваксините, лекарствата, месото и животинските, разните боклучливи храни. Отделно конфликтите играят важна роля.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #68 -: 04-11-2009, 17:25:48 »

Ние сме едно хармонично family.....свързвам го предимно с храненето.Както и да е.
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #69 -: 04-11-2009, 18:13:17 »

Аз май ще взема да се върна към зеленике водорасли и коластрата, да видим дали няма да се подобрят нещата.

Веси, съчувствия :surpris_25: Това бабите са голяма напаст по отношение на храненето.
Нора беше с алергия от 3-тия месец към млякото - не искаше даже и кърма. Та ние си ги възпитаваме от рано. Но от време на време се изцепват с някоя вафла, кроасанче. А пък малката докладва - "А пък баба ми купи...."

Вери поясни за конфликтите, моля и друг път си споменавала.
Нашия хомеопат има странни виждания по въпроса. Той говори по скоро за енергийни нива и намеси на изгубени души.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #70 -: 04-11-2009, 18:17:29 »

Браво :flowers2: само така за семейството :laugh:Не съм чул някое дете да ходи на градина и да не е болно :surpris_23:
Ние сме дресирали и бабите ;) :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Един път изяде на маика му лимона за чай,всичко що е плод и зеленчук се омита,домати,кисели сладки,стафиди,мед,кракери ленени, ящен си е баткото :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #71 -: 04-11-2009, 18:25:56 »

Да получи алергия към майчино мляко? :surpris_22: Интересно,това може да говори колко си била задръстена с токсини. Как се хранеше като бременна? Питам съвсем добронамерено,защото така с писане може да излезе ,че се заяждам :) Не може да не стане ясна причината,на една позната детето се разболя от диабет на няма и две години. Но тя си пушеше,пиеше коли,кафета,за храната(само боклуци),няма да говоря.Това и през бременноста :surpris_23: Сега е на инсулин, и пак му дават кола(лайт) :Confus_3:салами и пържени картофи :whistling2 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #72 -: 04-11-2009, 18:31:15 »

Гхххх, това е гадно.

Не получи алергия от майчиното мляко. Отказваше да суче, мяташе се като риба в ръцете ми. Но аз бях след секцио и от рано започнах да давам адаптирано и да дохранвам. Получи алергия от адаптето и после сменихме на хидролизирано - абе не ми се разправя какви мъки бяха.
А за боклуците - моля, моля никакви боклуци по време на бремеността, аз и по принцип не ям пък камо ли...
При второто, дай боже по-добре...нали първите са все тренировъчни горките... :bleh
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #73 -: 04-11-2009, 19:16:18 »

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #74 -: 05-11-2009, 05:59:33 »

Не съм чул някое дете да ходи на градина и да не е болно :surpris_23:
Има, има.  ;) Моята щерка за 2 години само веднъж отсъства от градина / 3 дена /. Писала съм и друг път за варицелите, въшките и скарлатините. От нищо не прихвана там.

megusta, за конфликтите, най-добре чети тук:
www.gnm-bg.com

Най най-общо: кашлицата е териториален конфликт, шарките- такъв на раздяла / човек, предмет, място /. Споемнавам тези 2 неща, защото най-често от това боледуват децата.

Съгласна съм с хомеопата ти за енергийните нива, но това с изгубените души не го разбирам и не бих го коментирала от гл.т. на хомеопатията.
« Последна редакция: 05-11-2009, 06:14:16 от Вери »
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #75 -: 06-11-2009, 10:17:36 »

От два три дни мушвам по някой зеленчук, та се чудя захранване ли да го броя или гладуване. И аз като власите се удавих на края на Дунава. Но такъв глад ме гони, явно заради пмс и дано не овапцам нещата съвсем.
До сега съм на чай от равнец и портокалова коричка. Мисля да мушна малко грозде и за обяд да си направя настъргано морковче.
За вечеря - няколко розички карфиол и броколи.
Толкова за днес.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #76 -: 06-11-2009, 13:49:43 »

Мегуста, брой го захранване. Мисля, че ти достатъчно гладува и е време да се захранваш  :)  Нали започна преди мен  ???
Активен
Намасте :)

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #77 -: 07-11-2009, 00:40:04 »

Ами да, не успях 21, но 19 са. Така че и това стига.
Деня мина по график, само че минах през пазара и замених обедния морков със земна ябълка - много я обичам.
Днес се занимавах с нещо необичайно - почнах да си правя коледна украса - нещо ме е отприщило на творчество тези дни, вчера пък с дъщеря ми шихме дрехи на куклите, странна работа :Content_22:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #78 -: 07-11-2009, 09:09:55 »

Това е от суровоядството. Избива ни на творчество. :)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #79 -: 26-11-2009, 09:36:57 »

megusta, и аз от половин месец съм на същата вълна'. Снежинки, елхички майсторя, харесала съм си един Рудолф и къщичка за коледни желания... да видим дали ще ми стигне времето. :)
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 23 запитвания.