Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ДНЕВНИКА НА NI_KI68  (Прочетена 16870 пъти)

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #40 -: 08-11-2012, 10:47:31 »

Ники,а колко си висок? Сега правиш ли гладувания в този студ? На мен от известно време не ми вървят-
я силно главоболие получавам,я голям студ ме тресе.А палачинките -дори и пълнозърнести -не бих ти ги препоръчала.Аз си хапвам повече пълнозърнест хляб с покълнало житце -домашен. :essen:
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #41 -: 08-11-2012, 18:06:21 »

Висок съм 188 см., а гладувания за сега не правя. От време на време един път седмично само на вода, но то си показва дали един ден или 2-3 ще бъде.
Мисля,че палачинката си е много вкусна и хляба също минава през топлинна обработка така ,че не намирам разлика кво ще хапвам.
Аз също си правя содена питка от пълнозърнесто брашно грахам със тиквени и слънчогледови семки.Това е менюто ми за днес.
- литър топла вода
- 70 км колоездене,2 банана
- един литър чай мента с лъжица мед
- фасул яхния с хляб вита
- 100гр. сушени смокини
- а сега ме чака голяма прясна салата
- 2.5 литра вода за деня

Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #42 -: 09-11-2012, 19:43:55 »

Аз се извинявам, че се намесвам. Във връзка с питането на  Kalia - преди години гладувахме всички в къщи през зимата. Имах проблем със захранването и се обадих на д-р Вергиния Георгиева. Тя само дето не ме наби, че гладувам в студа, така ми се накара...Та исках да ви кажа за мнението на лекарите по този въпрос, а вие както решите.

Ники, а като ти гледам така менюто, исках съвсем добронамерено да те попитам - как си набавяш калция, желязото...В 70 км колоездене нямам опит, но предполагам си е добро натоварване за организма. Сериозните проблеми с калция започват изведнъж и е много тежко. Опит :)

Преди време гледах едно интервю с жената - каучук. Попитаха я как се храни, а тя отговори, че човек трябва да познава химичния състав на тялото си и всекидневно да си набавя необходимото с храната...

Още веднъж се извинявам за намесата :) :love_006 - emotloader:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #43 -: 09-11-2012, 21:50:17 »

 Дона, и аз да се извиня , че се намесвам, ама точно тази докторка дали има компетентността да говори за гладуване?  Не за плодоядене и сокопиене, а за истинско гладуване? (защото това , което тя провежда в Банкя  е далеееч от гладуването, по-скоро е разтоварващо хранене..)  А познания  по Аюрведа ? Тя случайно попита ли ви какъв тип доша сте?  ;)   За една доша  "пита" няма никакъв проблем да гладува  и зимата. За останалите  наистина не е много подходящо , но къси гладувания с предприемане на съответните мероприятия  за затопляне  и овлажняване на тялото  няма да навредят изобщо. Е, малко му измръзнали краката на човека.., ще се преживее.
И чак да ви бие...:)  Да не би случайно да е искала да ви изплаши  и да отидете да се прегледате на компютърната й диагностика за 180 лв на човек за половин час ?   :Appetit_17:

Оня ден бях в София при Димитър Станев, човекът вероятно с най-голям стаж в гладуването в БГ. (Ще понапиша в отделна тема, има и филмче)   Когато е бил на 46 , майка му се е готвила за погребение..
С два инфаркта, с почти спрели бъбреци и с ревматизъм до степен да му режат краката ( проф Герчев даже му показал рационализациите си за изкуствените крака , които ще му монтират ,след като му ампутират неговите ..)  Станев се уплашил и така се почнало...
В момента професорът отдавна е починал, но Станев е на 85  и кипи от енергия, даже пред мен запрати телефона си по жена си , нещо го ядосвала, разказвала вместо него ...:)  С коса, зъби , остро зрение ( а е имал  -12 диоптъра) и слух, води разговор като един от нас.  Разсърди се , че му давам поне още 30-40 години, той си бил заплюл до 150..
Понеже се прави малко на ударен , се налагаше да го питам по няколко пъти за едно и също нещо, но си взех моето де  :)
   Както подозирах, той е почти чиста "вата" , но 40 години вече гладува яко и зиме и лете и когато му падне, (малко юргулешката.., ) стигал е до 37 дни( срок недопустим за вата! А сигурно го е правил и през зимата..:) ) , същото препоръчва  на всеки, без изобщо да се интересува какъв тип е, давайй смело..:)    Не  съблюдава изобщо правилата, но  каза , че досега не е имал нито едно усложнение сред пациентите си !  Няма повод да не му вярваш, той  работи съвсем безплатно, ще приеме всеки , който прояви интерес.  Та чак толкова фатално се оказва, че май не е  това гладуване  :sorcerer - emotloader:

А колкото до потребността от калций, нито жената каучук, нито мъжът полиуретан могат да определят току така, защото за да знаеш колко да влезе , трябва да знаеш най-вече  колко излиза . А това освен със скъпи тестове или поне с апаратура за костна плътност  няма как да се разбере. .( ако плющиш пържолки и свински уши подкиселяването е гарантирано , а с него и отрицателният калциев баланс - уж вкарваш, а той все не стига..отива на помощ на пържолките :)  )   
  Да не говорим, че при липса на натоварване калцият почти не се вгражда в кокалаците .. и това си има своята желязна логика - организмът подсилва там, където има нужда . А когато не е вградено достатъчно, няма и откъде да се вземе , когато така или иначе след години ще започне постепенното извличане ..
« Последна редакция: 09-11-2012, 22:13:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #44 -: 10-11-2012, 00:56:19 »

Бате Бино, първо от мен имаш едно голямо БЛАГОДАРЯ за съвета за натоварването на костите за вграждане на калция  :love_026:! Беше го написал някъде и го запомних, наложи се после да го приложа...Но за останалото мога да споря :). Но няма да споря, ще кажа само няколко думи.

Не защитавам д-р Вергиния Георгиева, но честно казано за никой от тези лекари не съм чувала само добри отзиви.

Тези дни четох по някакъв повод за живота на Едит Пиаф. И тъй като и аз стигнах по други пътища до този извод, ще си позволя да цитирам последните и думи преди да почине - “Плащаш си за всяко проклето глупаво нещо, което си направил в живота си”. И тъй като аз изпитах тези болки, дължащи се на грешки преди това, се опитах да обърна внимание на Ники, за да не плаща и той някой ден. Но в крайна сметка всеки сам си решава как да живее и как да се храни.

Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #45 -: 10-11-2012, 09:27:22 »

Аз не разбирам много от гладуване. Имам скромен опит. 7 дни само на вода. Целта беше да видя какво е. Според мен /поне за кратките периоди съм сигурен, а предполагам, че за дългите важи в по-висока степен/ е съществена психическата нагласа. Поставям нематериалната част на първо място не случайно. Забележете постите в различните учения и религии, където духовният аспект е наравно или най-често превъзхожда чисто хранителвия режим. Всъщност през седемте дни аз не изпитах глад и затова дори е подвеждащо да кажа, че съм гладувал.
По-важното в случая е каква е целта: сваляне на килограми, прочистване от токсини, почивка на организма или отделни негови системи, решаване на конкретен проблем, постигане на душевен комфорт ... всеки според нуждите си, като е въжможно и комбиниране на няколко цели, но ми звучи прекалено сложно.
За практически здрав /неболедуващ/ човек като мен чисто физическият аспект на неприемането на храна ми е малко чужд.
Защо е важна нематериалната част? Емоциите, психическото състояние, контактите с околните, душевният комфорт ... влияят в значителна степен върху работата на организма в чисто физически план. Могат да породят отделяне на хормонии токсини, да възбудят или забавят функциите на един или няколко органи или системи.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #46 -: 10-11-2012, 09:59:03 »

Дона, интересно е да поспорим дето викаш, но и двамата сме на една позиция. :)  Че и докторката е с нас..Като цяло е вярно това за зимното гладуване ,както и казаното от Едит Пиаф.  ПРосто не трябва да звучи така категорично, защото  има изключения, които си имат своята логика.  :pensif_29:
Наистина, човек често съжалява за глупостите , но  нали се е чувствал добре , когато ги е вършил? :)  Имал е  някаква потребност да ги извърши, а вероятно и емоция от извършването им..:)
 А по-късно има нова емоция - сам се убеждава , че е сбъркал. Хем е постижение, хем  добавя поредната частица мъдрост..
« Последна редакция: 10-11-2012, 10:04:44 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #47 -: 10-11-2012, 15:17:05 »

Oaу каква дискусия само....
Всички сте извинени та нали в спора се ражда истината така ,че не се притеснявайте .Аз лично ще гладувам сега по коледните пости колкото изкарам.Първо водно после вместо захранване омекотено и после още толкова захранване.Ще видим какво ще стане само да сме живи и здрави  :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #48 -: 10-11-2012, 19:15:01 »

Днес разходка сред природата ,добре ми се отрази. :pensif_29:
- литър топла вода с мед
- 2 круши
- 2 ябълки
- варена царевица
- картофи на пара
- таратор от ядково мляко
- 2 литра вода за деня :peperudi:
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #49 -: 21-11-2012, 10:53:26 »

Здравей, Ники! Направи ми впечатление, че доста малко похапваш - като калории, особено за мъж и то активно спортуващ. Примерно, ако аз ям круши, ще са 4, няма да са две   tooth Дали това е някакъв режим или по принцип се чувстваш сит на това меню.
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #50 -: 27-11-2012, 18:19:50 »

Фалине чувствам се добре и съм сит от тази храна, която консумирам в момента.Благодаря за загрижеността ,заковал съм килограмите на83-84кг.
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #51 -: 27-11-2012, 18:32:01 »

Здравейте,
искам да попитам .Майка ми е с растройство от 3-4дни, не яде нищо но и малко вода пие,без да иска гладува.Разреди ходенето до тоалетната но е
много отпаднала и ниско кръвно.Дал съм й да пие пчелен прашец и чай,но за сега няма ефект,дюля и мушмули и пак нищо.
Моля да ми дадете съвет или рецепти,билки и каквото може да и помогне.
БЛАГОДАРЯ предварително
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #52 -: 27-11-2012, 19:57:20 »


Да изпие 2 таблетки активен въглен, няма как да не й подейства. Бързо оздравяване!
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #53 -: 27-11-2012, 22:01:20 »

Sis БЛАГОДАРЯ :love_006 - emotloader: :Content_14:
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #54 -: 28-11-2012, 19:19:28 »

Супер, бих искала и аз да съм така умерена. Обаче или ям като за последно или гладувам. Затова питам, може би имаш таен трик за скромното ти похапване
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #55 -: 07-12-2012, 10:49:20 »

Здравейте отново,майка ми се оправи живна 2-3 дни ,НО за тези 5-6 дена на гладуване се отключиха и други болежки и докато се усетя отишла на лекар
възпалени бъбреци,температура 38 градуса и обща отладналост изписали АБ,
пробиотик и некви други глупости  и съответно се оплаква по телефона.
Мисля да занеса Тодикам едно шишенце и да започне да го пие по схемата указана от Тодика.
Някой ако има други идеи за лечение моля да пише.БЛАГОДАРЯ :Content_14:
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #56 -: 25-12-2012, 01:19:53 »

Оффф ,днешното меню няма да го споменавам. Много храни омеших ,сега ми е тажко разбъркано и дискомфортно.
Като ги гледах другите как нагъваха пържоли,кебапи, пушени меса и разни купешки салати представям си какво им е и като знам как и аз ги нагъвах преди....
Нищо утре ще затегнем коланите, защото идват и други празници на които ще внимавам повече какво хапвам и как ще съчетавам храните така .
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ  :thankyou: :thankyou: :thankyou:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 24 запитвания.