Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ДНЕВНИКА НА NI_KI68  (Прочетена 16871 пъти)

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« -: 31-05-2012, 12:44:59 »

ЗДРАВЕЙТЕ .
Отдавна не съм вземал участие във форума.Изчетох доста литература,чувствам  се много по добре ,приложих доста неща върху себе си, но все още съм новак  и те първо ми предстои да се наслаждавам на здравословния начин на живот. До сега всичко това ми е липсвало и с удоволствие си хапвам плодове,зеленчуци,ядки и от време навреме нещо готвено.Близки и приятели продължават да се цъклят – а бе кво ти стана, до кога  / като се има в пред вид, че до 01.03 .2012г.се хранех като за световно и без месо не сядах на масата  плюс алкохола  и с 25 годишен стаж като пушач- отказах ги 2009г /
Можете ли да си представите от 01.03.12г до 17.03.12г на 1-2 ябълки на ден и вода          / само толкова издържах като за първи път / какъв стрес беше за моето тяло , та и ходех на работа . Свалих 10 кг.,захраних се за около седмица  през която продължих да свалям килограми.Е наистина сега откривам грешки които съм допускал ,но не са били фатални.Изкушението към храните който съм обичал е голямо предизвикателство за мен . Висок съм 188см и бях 97кг., сега съм 84кг.и от доста време не съм мърдал от тези килограми.Май много се отплеснах я да карам по същество ,и така ето моя  режим:
- 07до 08:00ч. пия 1 литър топла вода
- 9 до 10:00ч. плод
- 11:30ч една чаша вода
- 12:00 задължително салата-зеле,морков,цвекло,зехтин,морска сол,половин кис.ябълка
- 12:30 основно ястие- избирам си  едно - елда , овесени ядки/накиснати от сутринта/, чушка пълнена с ориз , гъби, морков и подправки по избор или някакво вариво.
- 15:00ч. една чаша вода
- 15:30ч някакви ядки до 50 гр или 4-5с.л.сусам смилам  ги слагам 1ч.л.мед и малко вода /много е добро за ставите и костите /
- 18:00ч.една чаша вода
- 18:30 до 19:30ч. обилна салата -  маруля, краставица,  домат, маслина, магданоз, зехтин, лимон малко морска сол.Понякога  я заливам с някакъв дресинг..Ако не ми стигне две три цигански баници / хляба е задължително Вита класик /
- 22 до23:00ч. пия две чаши вода
Разбира се часовете не могат винаги да се спазват,но се стремя така да бъде. Един път седмично карам колело 70-80 км  ,2-3 пъти в седмицата бягам с домашния любимец по 2км,като е лошо времето яхвам велоергометъра у дома .Ами това е от мен, дано да съм бил полезен с нещо макар и малко ,приемам всякакви забележки  и критики ,нося на майтап  .При настинка или нещо друго намалявам храната  и увеличавам водата и за ден два отшумява всичко.
БЪДЕТЕ  ВСИЧКИ ЖИВИ И ЗДРАВИ…..СПОДЕЛЕНАТА БОЛКА Е ПОЛОВИН  БОЛКА И СПОДЕЛЕНАТА РАДОСТ Е ДВА ПЪТИ РАДОСТ ,ТАКА ,ЧЕ СПОДЕЛЕТЕ…..
   
 :thankyou: :Content_14: :Content_14:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #1 -: 31-05-2012, 13:51:11 »

В никакъв случай не мога да дам много компетентно мнение, но ми се струва, че белтъчините са малко. Ако ще е само растителна храна, определено трябват повече бобови, ядки, някои семена като конопено и др. Ядките и конопеното семе също така ще добавят и още мазнини към храната.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #2 -: 31-05-2012, 15:58:20 »

Ники, привет  :Content_22:
Постигнал си много в посока промяна  начина на живот.Взел си успешно доста остър завой!
От прочетеното мога за кажа, че си за похвала   :Content_14:
Пожелавам ти да задобряваш все повече и занапред !

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #3 -: 31-05-2012, 16:19:53 »

Няма смисъл от двете чаши вода,вечерта.След 21 и вода не трябва да се пие,освен ,ако няма силна жажда.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #4 -: 31-05-2012, 18:31:44 »

Благодаря за подкрепата и милите думи. :Content_14:
Ядките консумирам през ден на два или три приема в зависимост от натоварването около 100гр. Много обичам и сусамов тахан с мед и орехи .
В момента правя опити за ядкови  млека и затова нищо не съм споменал.Намерих коноп но не е белен и сега съм го накиснал за 12ч.
Опитвам и кълнове да получа, за сега съм в очакване.
Вода пия по късно защото съм жаден,но не винаги... :thankyou: :Confus_3:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #5 -: 01-06-2012, 00:11:18 »

Ядките предполагам, че ги консумираш сурови, както и трябва. Добре е с цел дезинфекция да ги понапръскваш със сребърна вода (с концентрация поне 5 мг/л) или да ги понакиснеш за няколко минути в нея (това е нужно, ако ги купуваш без черупки). ;)
Като стана дума за ядкови млека, нека и аз да споделя какво си правя - засега ми харесва най-много: смес от овесени ядки и орехи, блендирани във вода, след прецеждане с добавка на шипка сол. В хладилник издържа до 4 дни, ако се добави сребърна вода, изкарва докъм седмица. Намирам го за много успешна алтернатива на кравето мляко. От ядки, например кашу, можеш да си правиш и йогурт - подквасва се като киселото мляко. Но това вече е за друга тема.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #6 -: 01-06-2012, 09:12:27 »

Вода се пие винаги! Колкото повече - толкова по-добре  :surpris_22:
Активен
Psychonaut

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #7 -: 01-06-2012, 09:55:25 »

Браво  :Content_14:
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #8 -: 04-06-2012, 16:07:05 »

ЗДРАВЕЙТЕ
- 6 00ч. - 1л. ТОПЛА ВОДА
- 10 00ч. - ЕДНА ЯБЪЛКА
- 12 00ч - САЛАТА ЗЕЛЕ,МОРКОВИ,ЦВЕКЛО
- 15 00Ч - 200 гр.ЧЕРЕШИ
- 16 00ч - ЧАША ВОДА
- 16 30Ч - 4с.л.СМЛЯН СУСАМ С МЕД И ВОДА /ПОДГОТВИХ ЗА ВЕЧЕРТА СУСАМЕНО МЛЯКО ЗА ТАРАТОР - СУСАМ, КОПЪР,ЩИПКА Ч.ПИПЕР,ЩИПКА М.СОЛ,2СКЛ.ЧЕСЪН ,МАЛКО ЗЕХТИН И ЛИМОН ВСИЧКО В БЛЕНДЕРА /
- 19 00 - ЧАША ВОДА
- 19 30 - ТАРАТОР, БОБ ЯХНИЯ И ХЛЯБ ВИТА
- 22 00 - ВОДА КОЛКОТО МИ СЕ ПИЕ
ВСЕ ОЩЕ АСОРТИМЕНТА ОТ ХРАНИ Е БЕДЕН НО ПРАВЯ ОПИТИ, КЪЛНОВЕТЕ НЕЩО НЕ МИ ДОПАДАТ.НАКИСНАЛ СЪМ БАДЕМИ ЗА ДРЕСИНГ,ХАРЕСВА МИ ПАСТАТА ОТ МАСЛИНИ .ЗАСЕГА ТОВА Е ОТ МЕН :Content_14: :Confus_3:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #9 -: 04-06-2012, 16:15:15 »

И аз не обичам клнове, но правя един крем от пшенични с тахан и някакъв плод - с праскова или бнан става хубаво. Може да се сложат и стафиди и ванилия или канела... А зелените кълнове - към салатите са ок :)
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #10 -: 04-06-2012, 22:03:16 »

Рима, не мислиш ли, че като се смесят плодове с тахан се получава следното: таханът се обработва поне два пъти по-бавно от плодовете и те ферментират в стомаха?
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #11 -: 05-06-2012, 05:30:59 »

Рима сигурно е много вкусно,но мисля че Чофилев е прав смесването на протеин с плод е лоша комбинация.
Приемам рецепти за качване на килоглами, че не мърдам от тези даже и продължавам да свалям - разбира се да бъде здравословно :Appetit_4:
Снощи направих страхотен дресинг - сусам 5с.л.,100гр.бадеми, 3с.л.сл.семки,100гр.овесени ядки,1с.л.ленено семе,3с.л.зухтин,1 лимон,копър,магданоз,щипка м.сол,ч.пипер,червен пипер и вода до желаната гъстота.Ами да ми е сладко.... :Content_14:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #12 -: 05-06-2012, 05:45:20 »

...възможно е. Тази комбинация съм я срещала и в други рецепти. Не ми е създавала проблеми, когато преобладават плодовете. Таханът е съвсем малко тук. Иначе, има резон..
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #13 -: 05-06-2012, 09:29:27 »

Ами то със здравословно хранене много трудно се качват килограми.Трябва да се консумират повече ядки-орехи,бадеми.Също сладки плодове,повече зехтин в салатите. Иначе лесно качване на килограми се прави с тестени изделия,по възможност-сладки.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #14 -: 05-06-2012, 09:42:48 »

Когато става дума за суровоядство обаче, има изграждащи комбинации, като зърнени с ядки и семена.
 Обяснено е подробно в една от книгите на д-р Гайдурков, който изследва съотношението между елементите в кърмата.
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #15 -: 05-06-2012, 14:05:33 »

Оффф  как да кача килограми като  сега е едва 15 00ч. ....
-06 00ч.- 1л. вода
-09 00ч.- 2с.л. сусамов тахан с мед и орехи - излязох с колелото
-12 00ч.- 0.500 л. вода
-14 30ч.- след 80км. колоездене се прибрах и 0.500 л.вода
Учудващо ,но не съм изморен само кантара дето показва с1.5кг.по малко от сутринта... :pensif_29:
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #16 -: 05-06-2012, 14:13:00 »

Калия благодаря .От 2-3 дни  наистина съм наблегнал на ядките :Content_4 - emotloader: :whistling2 - emotloader:
Активен

Силвия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #17 -: 05-06-2012, 14:16:42 »

Спокойно, в тези 1,5 кг влизат загуба на мазнини,крайни продукти,вода и т.н.
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #18 -: 05-06-2012, 15:17:23 »

Mopcko_rache, благодаря спокоен съм и не ми пука много за килограмите,важното за мен е да се чувствам добре, но идва период на дини,пъпеши,сливи,праскови, а аз много ги обичам  и ако карам само на тях
ще стане грозно ако продължавам да свалям.
От друга страна си викам щом пък свалям значи има кво да чистя и не на последно място хубавите неща стават бавно НАЛИ.... :thankyou: :thankyou: :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ДНЕВНИКА НА NI_KI68
« Отговор #19 -: 06-06-2012, 10:12:58 »

Ники , ако позволиш да се включа с мнение , бих могъл :)
Няма причинно-следствена връзка между килограмите и токсемията ( тоест - дали преливаш от токсини или не - не можеш да установиш по теглото си )  . Причината - отново АЮРВЕДА :)  
Винаги видът доша ( вата пита кафа) е приоритетен по отношение на  теглото. Всичко останали фактори са на втори план, вкл. токсемията..  
(Някакво изключение би могло да бъде само ендокринно  или друго заболяване, когато процесите в организма  излизат от  логиката си )
 Друго:  ако двама души  (65кг и 90кг ) са еднакво здраво зашлаковани, по-слабият от тях ще има по-големи проблеми.
На снимката те виждам като  преобладаваща  вата.  
Което значи - по принцип  проблем с покачването  :)
Но може и да не си, защото 97кг са много за вата..
(Но да го предположим. )
Освен това ( не че ти си на толкова , просто казвам :) )  от една възраст нагоре (средно около 55-60)  се добавя допълнително вата и ако  вата не се балансира,  отслабването се засилва :)  (но и да се балансира, пак се отслабва в някаква степен)
Затова в твоя случай ако искаш да качваш , трябва да си провериш дали вата ти е в равновесие и дали заради това не губиш тегло.  
Ако всичко е наред с нея , значи просто това си е твоето естествено тегло. Аюрведа не случайно не препоръчва     суровоядство на хора с конституция вата!  Вата могат да бъдат достатъчно здрави и   на 50% сурово , че даже и на по-малко.  В противен случай се случва точно това - губят се килограми , а има и риск от  влошаване на здравето  ако вата е превъзбудена. ( а суровото й влияе точно така )
 Докато кафа напротив, (онези ,дето постоянно се борят с килограмите) може   "да се родят отново" залагайки на суровото.
Това са закономерности , установени и прилагани  от хилядолетия. Ако някой се надява  да ги заобиколи ,или да ги игнорира,  си е за негова сметка  :)
« Последна редакция: 06-06-2012, 10:29:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.144 секунди с 23 запитвания.