Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хроничен колит  (Прочетена 28379 пъти)

Roemy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Хроничен колит
« -: 12-06-2012, 22:39:42 »

Здравейте мили хора,
Имам хроничен колит и при употреба на сурови ядки , салати от сурови зеленчуи, боб и леща , колита ми се обостря. По този начин става невъзможно суровоядството. Дайте ми  съвет как да се храня . :Confus_3: По принцип сам вегетарянка. :Confus_34:
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Хроничен колит
« Отговор #1 -: 13-06-2012, 03:23:35 »

Може ли цветни подробности,  колита го хвана като стана вегетарианка?   Или имаш колит и се пробваш с вегетарианство ?   От кога е колита и от кога вегетарианството? 

Може да овладееш ситуацията няма да се отчайваш но диетата е стриктна и неподвластна на модни тенденции.
   
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хроничен колит
« Отговор #2 -: 13-06-2012, 07:25:27 »

 даа, първо да се реши проблема с колита за да има суровоядство ,  а не
да се реши проблема със суровоядството за да има колит..  :pensif_29:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Хроничен колит
« Отговор #3 -: 13-06-2012, 07:39:54 »

Трябва да се излекува колита-най-сигурния начин е гладуването.По принцип колита,особено хроничния не се повлиява от никакви лекарства.След това може да се мине на суровоядство.Иначе колит и суровоядство си е доста тежко изпитание. :Confus_3:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хроничен колит
« Отговор #4 -: 13-06-2012, 09:26:07 »

Да, само с гладуване на вода би трябвало да се оправи 100 % , поне 5 човека съм посъветвал от махалата и се оправиха генерално.
Активен

Roemy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Хроничен колит
« Отговор #5 -: 13-06-2012, 12:23:11 »

Вегеарианка сам от 10 години , но най вероятно съм го получила от прекалена употреба на подправки и люто а , сутрин консумирам само плодове. Деня започвам с пр. киви, банан, ябълка, греипфрут.
Колита го получих от , както станах веге. Когато ми се обостри , започвам  диетите  с зеленчуковите пюрета , чайове , овесени ядки и печени ябълки . Не мога да гладувам , защтото нямам щитовидна жлеза, оперира-
ха ме , когато бях на 21 г. и взимам хормон всяка сутрин, на гладно, като заместител на жлезата.
Това е в общи линии, бих се радвала ако може да ми помогнете . :surpris_23:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хроничен колит
« Отговор #6 -: 14-06-2012, 14:23:22 »

Според мен трябва да ревизираш храната , явно нещо го предизвиква и трябва да откриеш какво точно. Овесените ядки хич не ми вдъхват никакво доверие
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Хроничен колит
« Отговор #7 -: 15-06-2012, 00:32:05 »

Това изяснява нещата, жалко за щитовидната.  Мога да ти дам съвети но не вярвам да можеш да ги приложиш.
Глутамина е аминокиселина, фармацевтичен клас L glutamin  в доза 3 грама на ден и повече, напълно предпазва и регенерира чревната лигавица.   Комбинира се много добре с N- ацетил цистеин. 
В храната е трудно да се достигнат такива дози.  Агарикус Блазей гъбки също нямам никаква представа от къде . Кивито  е кофти избор, много е агресивно и за здрави хора.  Може и от него да се възпаляваш.
Глада  по абсолютно никакъв начин няма да повлияе или ремонтира поразената чревна лигавица. Проблема не е от излишък а от липси .   Безглутенова и безказеинова диета знаеш какво е и сигурно я спазваш? 
Тоя овес защо не го смениш с ориз.  От тестваните марки на Бг пазара има един в Кауфланд , който се понася  много добре със  зехтин.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хроничен колит
« Отговор #8 -: 15-06-2012, 06:42:25 »

Сомелиер , отново не съм съгласен с теб , за пореден път :) Именно глада поставя организма в състояние на самовъзстановяване и съответно решава проблема , както при моите познати, които са живо доказателство за думите ми :)
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Хроничен колит
« Отговор #9 -: 15-06-2012, 08:05:45 »

Roemy, съгласна съм с titan.Трябва да разбереш кои храни дразнят стомаха ти и да не ги употребяваш или най-малкото може да се смилат преди консумация.Иначе за колит се препоръчват чайове от мента,копър,анасон,лайка и др,но ти сигурно ги знаеш по-добре от мен.Аз също съм с колит близо 10 години,но го лекувам с гладуване.Мисля,че можеш да правиш еднодневни или двудневни гладувания,без да спираш лекарствата.На мен много добре ми действат еднодневните сухи гладувания.Всяка седмица правя по един ден.Иначе в България има лекари,които лекуват с гладуване и може да се обърнеш към тях,ако решиш евентуално да гладуваш по-дълго време.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Хроничен колит
« Отговор #10 -: 15-06-2012, 09:11:26 »

Aз пък препоръчвам поне 1 месец само на високо алкални храни. Има таблици из нета, може да си гугълнеш. Чесно казано, за мен това е ултимативно лечение, по-добро дори от гладуването.
Активен
Psychonaut

Roemy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Хроничен колит
« Отговор #11 -: 15-06-2012, 20:00:10 »

Здравейте отново, благодаря за съветите  :flowers2:!  Отностно гладуването , повече от един ден в седмицата не съм пробвала . Храните , които провокират колита в моя случай са ; (боб , леща, грах,царевица, ядки  и сурови листни зеленчуци.) това са все храни без , които един вегетарианец не може. Аз се старая да използвам   алкални храни , но доста от тях  не ми понасят. пр; (бадеми, боб , малини , череши , марули.) Много ми е трудно да балансирам нещата и да се храня здравословно. Странното е, че когато съм се хранила с не толкова здравословна храна , като  на пр. бял хляб и сирене , нещата  се успокояват. Определено по всичко  си личи, че ще е трудно да бъда суровоядец. :surpris_25:
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Хроничен колит
« Отговор #12 -: 17-06-2012, 09:03:13 »

Roemy, съгласна съм с titan.Трябва да разбереш кои храни дразнят стомаха ти и да не ги употребяваш или най-малкото може да се смилат преди консумация.Иначе за колит се препоръчват чайове от мента,копър,анасон,лайка и др,но ти сигурно ги знаеш по-добре от мен.Аз също съм с колит близо 10 години,но го лекувам с гладуване.Мисля,че можеш да правиш еднодневни или двудневни гладувания,без да спираш лекарствата.На мен много добре ми действат еднодневните сухи гладувания.Всяка седмица правя по един ден.Иначе в България има лекари,които лекуват с гладуване и може да се обърнеш към тях,ако решиш евентуално да гладуваш по-дълго време.


Ето колко сте забавни често.   Аз имах колит  12 месеца и от 10 години нямам колит а ти имаш колит 10 години.   Разликата очевадна ли е?   Аз ям всичко каквото поискам и знам кое регенерира чревната лигавица а вие знаете  кое не я дразни и следователно не я лекува.  Глада нищо не лекува , просто не дразни.   Клетките си имат мнение по въпроса особено митохондриално мнение неподлежащо на модата
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Хроничен колит
« Отговор #13 -: 17-06-2012, 09:23:40 »

somelier, сподели ги тези храни, дето лекуват, не ги пази само за себе си  tooth
Активен
Psychonaut

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Хроничен колит
« Отговор #14 -: 18-06-2012, 10:49:32 »

Ето доказан и многократно проверен метод за лечение на колит и други проблеми:

Лечението се провежда на три етапа, като първият е задължителен за всички заболявания на лигавиците.

1. За възстановяване на лигавиците.
Вземат се по една равна супена лъжица изсушени билки ОГНИЧЕ и ЧЕРВЕНО ПОДЪБИЧЕ, заливат се с 600 мл. вряла вода, киснат в нея 3 мин. и запарката се прецежда. Пие се три пъти на ден по 100 мл. (една кафена чашка) 30 минути преди ядене. Тази запарка е достатъчна за два дни. По-добре е да се приготвя ежедневно с 300 мл. вода.

2. Лечението продължава. В половин килограм мед се прибавя 0.5 л. зехтин, сока от три лимона, белтък от три пресни кокоши яйца и шест супени лъжици смял на прах изсушен жълт кантарион. Сместа се разбърква добре, затваря се в стъклени буркани с метална капачка на винт и се съхранява в хладилник. Всяка сутрин след ставане и всяка вечер преди лягане се изяжда по една супена лъжица от сместа до свършването й.

3. И за да завършите лечението – 200 едри черни маслини се сипват в стъклен буркан, заливат се с домашна гроздова ракия над 40 градуса, затварят се и престояват 24 часа. След това всеки ден вместо закуска се изяждат 10 маслини, които се сдъвкват добре.

ЗАБЕЛЕЖКА:
Докато трае лечението не трябва да се допуска запек. За целта се препоръчва да се ядат течни храни: зеленчукови супи, пилешки супи, таратор, зелен боб с яйце, овесена каша с мляко, телешко варено със зеленчуци, кисело мляко, задушено червено цвекло, салати от пресни зеленчуци, свежи ябълки, банани, размекнати в студена вода сушени сливи, смокини и др.
Огниче – Chenopodium botrys
Червено подъбиче – Teucrium chamaedris

Посоченият начин го препоръчва билкарят Владимир Бошнаков (бате Бино е писал за него във форума) - така той е лекувал много случаи на тежки колити и язви. Той сподели, че обикновено само първият етап от схемата е достатъчен (досега е прилагал втория и третия само в един случай)
Едно уточнение: билката огниче (да не се бърка с огниВче) е почти невъзможно да се купи от някъде - официално не се продава, тъй като е извън списъка на разрешените за продажба лечебни растения в България поради това, че е отровна (но точно заради това е лековита). Тази билка има много мощно действие срещу всички щамове на ешерихия коли и др. чревни патогени, а също е глистогонно средство. Въпросът остава как да се снабди човек с нея. Тя цъфти през юли и тогава се бере - може би най-надеждно е човек сам да си я набере.
Тук има снимки и повече информация за огниче: http://kasnaprolet9999.blog.bg/drugi/2011/06/14/ogniche-tejkata-artileriia-v-borbata-s-infekciite-prichineni.764713

Ето още едно лечение на колит с билки:

ЧАЙ
при Колит и Разстройство

Ароматично огниче    - 15гр.
Бяло трънче                - 10гр.
Подъбиче червено      - 10гр.
Мента                           - 10гр.
Бреза листа                 - 10гр.
Резене                           - 15гр.
Гледичия                       - 05гр.
Копър                            - 10гр.
Анасон                          - 05гр.
Кориандър                    - 10гр.


Начин на употреба:  2-3 лъжици от билковата смес се вари 2-3 минути в 500 грама вода.  смес се залива с 250 г студена вода.
Прецежда се и се пие 3 пъти на ден по 150 грама преди хранене.

http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.zdravnitza.com/images/custom/Image/kolit%2520s%2520razstroistvo.jpg&imgrefurl=http://www.zdravnitza.com/a/nav/list_center/list_center_id/125/color/4/cat/8/bil/bil/bil_id/271&usg=__xpJO83LA4jAf4cBS_KaElKKTPJM=&h=186&w=217&sz=61&hl=bg&start=13&zoom=1&tbnid=Rt8v-Zali511HM:&tbnh=92&tbnw=107&ei=A-jeT47lL8yP4gTw1MiFCg&prev=/search%3Fq%3D%25D0%25BE%25D0%25B3%25D0%25BD%25D0%25B8%25D1%2587%25D0%25B5%26hl%3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DrbY%26sa%3DX%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&itbs=1
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Хроничен колит
« Отговор #15 -: 18-06-2012, 18:25:54 »

"Аз ям всичко каквото поискам и знам кое регенерира чревната лигавица а вие знаете  кое не я дразни и следователно не я лекува.  Глада нищо не лекува , просто не дразни.   Клетките си имат мнение по въпроса особено митохондриално мнение неподлежащо на модата"

somelier, сподели ги тези храни, дето лекуват, не ги пази само за себе си  tooth

То каточели не е само въпрос на споделяне,ами по-скоро във вида на храните и дали ще се харесат на аудиторията,но нека видим.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Хроничен колит
« Отговор #16 -: 19-06-2012, 14:44:14 »

Не познавам билкарят   Владимир Бошнаков не мога да коментирам.  Мога да пожелая успешно излекуване  на мераклиите да опитат  чайче.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Хроничен колит
« Отговор #17 -: 19-06-2012, 21:32:57 »

Като човек с проблемен стомах, мога да кажа, че чая от мента винаги ми е влияел зле...  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хроничен колит
« Отговор #18 -: 19-06-2012, 22:46:31 »

Да де ама моите приятели се излекуваха  кой с по 15, кой с по 20 дневни гладувания , пък Сомелиер да си разправя каквото ще, аз с гладуване излекувах частични алергия към пчелен мед, сега зле ми става само от букет, когато ям сравнително чист мед нямам никакви проблеми , а преди да почна да гладувам щях да умра само при една чаена лъжичка какъвто и да е мед. Скоро пак ядох ( когато получих алергията ядох мед с восъчната пита ) мед с восъчната пита и се наслаждавах хапка по хапка. Това без гладуването не би било възможно , да не говорим разни травми колко по-бързо се самолекуват при гладуване :)
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Хроничен колит
« Отговор #19 -: 04-08-2012, 12:37:11 »

http://indigota.com/index.php?topic=3204.0
http://indigota.com/index.php?topic=3637.0
http://www.kak-da.com/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82.html

275. Kam 23.09.2011 22:31 :

При мен постоянно разтройство каквото хапна в тоалетната,от 105 на 60 кг.Всякакви изследвания какви ли не лекарства пентази салофалк,нексиум..........какво ли не ефект нулев.
Загубих си работата после следващата ....ужас 2 години.С всеки изминал месец виждах как гасна.Изчетак какви ли не книги пробвах и гладолечение нищо.Единственното нещо което ме СПАСИ беше чай от смрадлика литър на ден и вечер клизма с смрадлика един месец после още два само смрадлика от време на време промивка .Още първия месец разтройството спря.Това е от мен дано помогна на някой да се пребори с тоя ад.
279. Кам 28.09.2011 06:09 :

Смрадликата е от аптеката 50г. 500мл.вода 2 супени л.смрадлика,вари се докато кипне един два пъти.Сутрин и вечер с промивка на червата.За промивката по същия начин добавя се студена вода до нужните градуси.От болницата епикризата ми беше рефлукс езофагит остри ерозии колит гастрит слуз ...А от ирисовата диагностика язва.Което ме насочи как да се лекувам.Спрях всички хапчета който ми бяха изписали 270 лева на месец (пентаза,нексиум,салофалк и др..не ги помня всичките)без никакъв ефект и от тоалетната не можех да излезя.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 24 запитвания.