Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Провал  (Прочетена 5968 пъти)

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Провал
« -: 25-06-2012, 22:36:34 »

 :surpris_25:

Хорица,знам че не е най-подходящото място да се обяснявам,нито ми е приятно да товаря някой с проблемите си,но все повече чуствам че всеки ден е от значение,всички сме все по-свързани,а и това е поне още един начин да се видя отстрани и да си кажа"какви ги вършиш?"
 Съвсем наскоро станах жертва на насилие-срещнах смъртта в очите+голямо унижение и от тогава изпитвам какви ли не негативни емоции,изчезна смеха ми,нямам желание да виждам приятелите си и още и още....
Това което искам най-вече да споделя тук и да помоля за някой съвет относно е;от тогава търся в храната не източник на енергия,а утешение.Първо усетих че имам неистов глад за сладко,после започнах да ям прекалено много,а от 3-4 дена зарязах суровоядство и всичко и карам през просото-хем набивам всичко каквото видя,хем прекалявам с количествата и тъпото е че всеки ден си казвам-повече не!,но идва утре и аз пак се чуствам лишена от всичко,и пак нямам желание за нищо,нищо освен това което би ми доставило някакво,пък макар и моментно удоволствие.
Сега да уточня-осъзнавам че най-вече го правя заради едно огромно чувство на Лишение(ето сега като го написах осъзнах пък и кое е истинското лишение :-\)Преди да стане ....онова събирах пари за маунтин байк,сега трябва да събирам за адвокат.Това е едно от най-гадните неща,защото именно заради колелото карах на вода много пъти,а напоследък дори бях на "улично "меню-само каквото набера навън.
Може да ви звучи инфантилно,но за мен това е първата голяма и съответно много важна цел откакто имам възможност да работя и отлагането и може би с месеци ме кара да потъвам още повече(и заради това също се чуствам лишена).

Знам,ще се оправя,но дотогава не искам съвсем да я оплескам,тази пролет започнах да си чистя черния дроб,и всеки ден тровене е пълна загуба и връщане назад.
Много ми е помагал форума с информация,даже без него нищо нямаше да направя както трябва,вашият описан тук опит е много ценен!
Кажете,някой притъпявал ли е така душевна болка с храна,и как се е мотивирал да спре?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Провал
« Отговор #1 -: 26-06-2012, 07:44:10 »

В момента каквото и да ти кажем...нищо не би ти помогнало повече от една голяма прегръдка (hug). Аз съм убедена, че всички сме свързани и се надявам да усетиш , че сме с теб. Както и да залиташ и да бъркаш, ако наистина искаш промяна, всеки следващ, път самата физическа нужда от вредни неща ще затихва. Просто тялото в един момент ги отхвърля.

Да ти вземат това, което най-много обичаш да правиш е ужасно... Но ако аз не бях възпрепятствана да правя това което най-мн обичам, нямаше да открия 1 куп други неща, които сега обожавам... Приеми го като изпитание. Срещала съм се лице в лице с насилието и ми се размина на магия. Познавам страха и стремежа да се хванеш като удавник за сламка и за най-примитивния източник на щастие. Твоя случай със сигурност е много по-ужасен, но ми изглеждаш силен човек и мисля, че можеш да прескочиш трапа.  Не си сама! :weight_lift:
Активен
Psychonaut

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Провал
« Отговор #2 -: 26-06-2012, 07:59:17 »

Люба, съжалявам за това, което си преживяла. Мисля, че сега по-важната за теб задача е да се успокоиш и да спреш да се фиксираш в "прегрешенията" относно храненето. Опитай се да не го приемаш като провал, а като временно състояние вследствие на стреса, който си преживяла. И това ще отмине, затова не се самоукорявай!
Съветът ми е: споделяй мислите, които те вълнуват; плачи, ако можеш -трябва да изкараш негативните емоции. Ако искаш, посети психолог или класически хомеопат. Просто трябва да преживееш лошата случка в емоционален план. След това е лесно - неистовото ти влечение към храната само ще отмине и ти ще откриеш отново в себе си мотивацията, която си имала преди.
Споделям ти тези неща от позицията на личния ми опит: знам какво е да се тъпчеш с храна и да не можеш да спреш вследствие на вътрешните си конфликти.
И, помни, че слънцето винаги изгрява! Стискам ти палци.  :heart_2:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Провал
« Отговор #3 -: 26-06-2012, 09:27:58 »

Люба, съжалявам......  :love_026:
Вярно, ще ти трябва време да "забравиш" станалото, но ти си силен човек и ще се справиш, убедена съм! Старай се да не се фиксираш върху станалото и отклонявай винаги вниманието си от него, за да не му даваш сила./Знам, че вниманието автоматично отива в/у душевната рана и са нужни усилия, но си струва./
Ако негативните емоции напират - поплачи си.Сега повече от всякога трябва да се обичаш, а не да се самообвиняваш.
Добре е да включиш и колкото можеш разходки сред природата.Посети места, където си ходила по-рано и  си се чувствувала щастлива.

Ще се справиш - въпрос на време!
Вярвам в теб и те подкрепям мислено  :Content_22:

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Провал
« Отговор #4 -: 26-06-2012, 09:29:36 »

Благодарим за доверието , Люба. ( Ти ни чувстваш близки, иначе не би споделила)
Според мен в такива случаи вече може да се потърси по-специализирана помощ, но не психиатър (който да заключи, че всичко идва от това, че като дете си бил прекалено близък с дървеното си конче )   а онези, които чрез разни методики ( холотропно дишане , хипноза ) директно да третират  душевната травма  и да я избутат навън.
( Не мога да дам препоръки за конкретни хора обаче, досега не ми се е налагало)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

tandim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Провал
« Отговор #5 -: 26-06-2012, 09:30:36 »

В най-трудните дни от живота ми, когато човешката утеха дори бе дразнеща за мен и когато ума и логиката отхвърляха че има справедливост и Бог, надеждата ми да продължа и да взема правилните решения за живота си бе силно подкрепяна ето как:http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=40&g=5&tr[]=1
Активен

purelove

  • Гост
Re:Провал
« Отговор #6 -: 26-06-2012, 15:45:40 »

Здравей, Люба.  :love_006 - emotloader: Чудих се дали се включа с дежурните нахъсващи реплики, с идеи и енергия за нови неща ...Но от личен опит знам, че когато същите биват казвани с премерена поза и от сърце, създават приятен микс от закачка и обгрижване. Както беше казал един мой приятел преди време – ако не се провалим, сме обречени да успеем… ;D Покорно уважавам тези, които се борят, опитват, провалят се, кървят и започват отначало. Истински – пълни с любов и болки… Още една причина, която със сигурност ме кара да те приемам като рядко срещана симпатяга.  :bleh
Моята емисия откровения няма да включва компоненти с конкретни насоки за налични и действащи идеи в борбата с кретените по пътя (което е нещо нормално), както и хитринки за тестване на реакциите на подводниците ти, ориентирани в конкретна посока за бърз отскок, пълен цикъл на емоционално презареждане и справяне с проблема... В крайна сметка като изчетох поста ти направих една спонтанна оценка за себе си (като ретроспекция към това което преживях аз преди години) и от позицията на изминалите дни, години по-късно – не смятам, че проблема с първостепенна важност е залитането по „забранените” храни и завръщането към господството на старите навици... :pensif_29: Да, изглежда твърде рисковано и костеливо предизвикателство. Или най-малкото е тласък в доста различна за теб посока (покрай новите ти хранителни навици). Да! „ Ние сме това, което ядем, мислим и прочие.” Да, корените на тази епиграмична максима са заложени във всяка фаза на нашето съществуване – както в емоционалното ни състояние, така и в храната, която поглъщаме ( а и в елиминирането на отпадъчните материи от нашето тяло). Защото именно състоянието на ума и храненето работят съвместно - ръка за ръка. Конкретно в твоя случай нещата са във фаза „конфликт на интереси” (ако мога така да се изразя..) Като в едната категория стоят силата на мисълта, здравия разум, чистотата на интелекта, духовното извисяване дори, трезвата мисъл и всички останали фактори за състоянието на съзнанието ни, които издигат възможностите ни за разбиране, правилна преценка, разширяват перспективите и възможностите  и т.н.А от другата страна стоят всички деградивни емоционални реакции – състояния на тревожност, яд и подобни чувства. Нямам точния текст пред себе си в момента, но ще се опитам да цитирам д-р Уокър. Та в неговия труд „естествения път към блестящо здраве” се казваше, че „..и най-качествената храна се превръща в отрова за организма, когато консуматора й е обвзет от негативни емоции в процеса на хранене...” (Тъй като храната не се смила напълно). Когато сме уморени, ядосани или изпитваме някакви негативни чувства, не се препоръчва приема на храна, течности, докато човек не се успокои. (Междудругото аз също споделям мнението, че храненето в приятна за нас атмосфера, прави храносмилането й по-качествено и храната се асимилира по най-добрия начин.)
Знаеш ли, Люба.. Не съжалявам за грешния си начин на живот ( зарязах нещата, които обожавах да правя – тогава рисувах, ходех на плуване, езда... И в един момент пълната липса на активност, какъвто и да е социален, а  и личен живот близо 10 месец, в съчетание с тогавашните ми комерсиални хранителни навици, премесени с напрежение, страх, стрес, паника, усилия, трудности ...  дадоха своето отражение. (Държа да отбележа, че не съм се тъпчела тогава...) Не казвам, че е задължително и че ще се случат при теб така нещата, просто имай едно наум. Мен липсата на усещане за дом и уют от една страна и безтегловността на емоционалната празнота от друга ми повлияха най - зле. Стигнахме и до най-страшното, Люба.
нямам желание да виждам приятелите си и още и още....
Всъщност, може би ако не бях предпочела да се докосна до болезнените пипалата на есенциалната самота, може би щях да имам много повече хъс и по –скоро щях да преодолея случилото се. Повярвай, няма друг такъв унищожител на енергия какъвто е самотата.  :surpris_23: Каквито и акумулатори да мислиш, че носиш в себе си, те не стигат. Напротив - точно в тези моменти енергията ни не е в излишък, бързо свършва, и после си като посъсухрена батерия. И няколко цикъла на заряд - разряд  не оправят нещата, особено ако не можеш да презаредиш с нечия усмивка.  :pensif_29: А вместо това ходиш като зомбиран и всяка вечер стигаш до едно и също място - до адреса, татуиран върху личната ти карта, където да пренощуваш безлично със своите проблеми и неволи... Това не е решение ! Целувки... (Иначе ако решиш- в мое лице винаги можеш да откриеш приятел и рамо  :heart_2: :flowers2:)

P.S. Не допускай да се превърнеш в заека на батериите дюрасел.  :Confus_3: :pensif_29:
« Последна редакция: 26-06-2012, 16:09:33 от purelove »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Провал
« Отговор #7 -: 26-06-2012, 17:48:55 »

Здравей и от мен. Моят съвет е следният: вземай се в ръце, каквото и да ти се е случило. Това става,като предприемеш нова посока в живота. Поставяш си онази цел, която винаги ти се е струвала почти непостижима и почваш да я следваш.
Поздрави
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Провал
« Отговор #8 -: 26-06-2012, 19:44:00 »

Не защото съм на такава вълна, но ТЕС ми се струва особено подходяща в случая :pensif_29:
http://www.eftuniverse.com/
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Провал
« Отговор #9 -: 26-06-2012, 20:59:23 »

ами аз мисля, че е нормално като ти се случи нещо подобно да ти се промени емоционалното състояние и да изпаднеш в криза ...нормално е да си в дупка в момента, организма ти е супер стресиран, преживяла си шок ...не е казано, че за 2-3 дни всичко трябва да ти е наред и да отричаш какво се е случило ...по-добре даже според мен да си поплачеш 1-2 седмици като ти е тъжно и лека-полека нещата ще се оправят - ще си вземеш необходимите изводи, ще израстнеш надявам се ...пък и в един момент ще ти писне да се тъпчеш с боклуци и да страдаш и да си в дупка.. и ще проявиш воля да оправиш нещата, но не знам дали сега трябва да се насилваш да си пазиш диетите, да отричаш случилото се едва ли не и да живееш сякаш нищо не е станало, не е задължително това да е по-добрия вариант ...ако си изживееш мъката предполагам после ще ти е по-добре :) ето виж, пуреловчето също е страдала, отпуснала се е много .....но пък всичко това й е било от полза накрая - стигнала е до здравословното хранене и сега не можеш да я познаеш :) може организма ти да иска да притъпи болката и да има нужда от боклуците, за да не остава време да мисли за гадни неща ...абе не знам и аз, това си е само мое мнение, че е добре да си изживееш болката, ама не позволявай да свикнеш прекалено с нея  :pensif_29:
важното е да направиш така както ти решиш ...сега и да ти давам съвети, човек като вижда нещата черни пред себе си в такъв момент ...няма да се учудя да искаш да ме цапардосаш с нещо тежко, така че ти решаваш, аз само давам мнение :)
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Провал
« Отговор #10 -: 26-06-2012, 21:00:13 »

и няма никакъв провал да знаеш!!!  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Провал
« Отговор #11 -: 26-06-2012, 22:23:29 »

ох.Люба ..не мога да дам съвет, случило ти се е нещо страшно  :(
пращам ти само прегръдки и пиши повече тук, не се изолирай съвсем от приятелите :love_026:...
може би все пак един съвет..разходки сред природата, дори това да е близък парк.... :)
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Провал
« Отговор #12 -: 26-06-2012, 23:14:34 »

и защо да не се изолира ако има от това нужда?! аз вероятно бих го направил за известно време, вместо да се обяснявам със всеки какво и как и те да мислят, че трябва да ме накарат да се чувствам добре ...а всъщност само аз си знам какво ми е  :surpris_23:
аз примерно сега след повечеко дни на глад съм супер нервен от всякакви хора около мен ..не знам що така се получава, ама е факт :) и кво - да се навирам, че да се нервя още повече?! иначе е вярно - една прегръдка е доста добре ...особено аз разприказвам ли се повече става зле, уж да помогна ама то кво става..  :Confus_3: :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Провал
« Отговор #13 -: 27-06-2012, 11:00:55 »

Люба, здравей. Другите вече го казаха, но искам и аз да го повторя - с теб сме и знаем, че ще се оправиш с каквото и да ти дойде на главата.

Искам да добавя да не се самообвиняваш допълнително за това, че ядеш нещо по-така-нездравословно, защото ти се е приискало. Не го възприемай като провал. Ще перифразирам Буда - "няма полза, когато ни улучи стрелата на врага, да започнем да се самообвиняваме и да я забиваме по-силно в раната"

Карай спокойно, хапни каквото ти се яде (с кеф!) и, когато възстановиш силата вътре в теб, почвай с чистенето както досега. Никой няма да те обвинява, а напротив - тук сме, за да те подкрепим.  :weight_lift: :weight_lift:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Провал
« Отговор #14 -: 27-06-2012, 21:56:20 »

Люба, при стрес е добре да се лее куршум (и тази процедура се прави не по-късно от определен брой дни след събитието - някъде докъм 2 месеца). Това е един от начините за отвеждане на натрупаната негативна енергия.
За храненето няма какво да се притесняваш - като се позадръстиш несъзнателно ще започнеш да спазваш правилен режим за да си върнеш усещането за лекота от по-рано. Тялото няма да те подведе, но в това състояние стреса го подвежда.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Провал
« Отговор #15 -: 28-06-2012, 16:55:54 »

Не знам дали това ще ти бъде от полза, но мен лично единственото работата ме е изваждала от емоционалните дупки. Работата отвлича от проблемите. Работиш, постигаш успехи, а това винаги носи удоволствие и в даден момент дори се улавяш, че се усмихваш...
Успех
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Провал
« Отговор #16 -: 28-06-2012, 19:23:02 »

Много ви благодаря на всички за подкрепата,топлите думи и съветите :flowers2:
Всичко е ценно,съгласна съм с вас ще приложа колкото може повече,дори вече започнах ;D
Да бъда във възможно най-добра форма за мен е изключително важно,защото тогава разбира се всичко е по-лесно,и поне за здравето няма тревоги.Пък и ако заместя истинската храна с болкуци ще вляза в омагьосан кръг-имам нужда от топлина и нежност-ям кифли и пастички-ден след ден енергията ми пада,пак започват да ме болят бъбреците,излиза ми някоя пъпка,качвам 2-3 кг-нов проблем-отнова ми е гадно-....

Сега съм във фазата на гнева и ме избива да действам.Ето какво измислих и правя от 2-3 дни:
бягам по 20-30 мин сутрин или по-късно ако нямам време в нещо като парк наблизо;
написах си "супер желязната програма за излизане от положението" tooth-не е нищо особено,нормалното ми сурово хранене с любимите ми пастетчета и сурови десерти,но описано на лист,ден след ден за да ми е пред очите и да не се оставям на кофти инерцията;
накупих си всякакви продукти за сурови сладкиши за ми е доволно;
--малко му отпуснах края,но веднага след това--
малко от моята психарщина-определих си една нещастна сума бюджет за юли,сложих я в пликче с надпис "Не превишавай!"-имам цели да постигам(споко аз съм факир в събирането на пари)
правя странни ритуали свързани с колелото,много нямат логика,но така го чувствам че трябва,пък иии всички байкъри са болни мозъци-дасе оправдая малко ;D

Малко се понасилих да изляза вчера да видя мойте хора,но беше много ползотворно.Плаках,но и се смях :heart_2:
Събота-неделя може да отида на кара дере...това място наистина Лекува.
Един приятел ми пусна мухата да направим семинар по холотропно дишане-да поканим някой който да води по -точно-ще видим каква ще я свършим.
Благодарна съм че имам работа-там мислите ми се отвличат.

Иначе стават някои хубави неща-сестра ми е вече си е вкъщи :Content_22:

Пак да ви кажа -благодаря на всички,друго си е да се видиш отстрани,отразен в другите.Прегръщам ви!

Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Провал
« Отговор #17 -: 29-06-2012, 12:30:05 »

 :kisss:А, бе...що не вземеш да понатупаш...килимите...може и възглавниците...ама ,така,че да им извадиш вътрешностите... :surpris_23:Пък за тез дет са ти го причинили...не се тревожи, те така и така ще си го получат.
   А, опитай се да забравиш , временно за колелото...няма по-ценно нещо от живота.Понякога се налага да отстъпим една крачка, за да напреднем след това с две. :flowers2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Провал
« Отговор #18 -: 29-06-2012, 15:16:34 »

Не знам какво точно имаш предвид за тупането на килими-ако е че символично "да изчистя" показвайки на вселената че искам и аз да бъда чиста-аз съм камериерка така че на работа само това правя.
Не мога да забравя за колелото-живот без висока/трудна цел за мен е лентяйство.

Сега ще ви напълня малко главите със синхроничности и тълкуванията им.

Точно една седмица преди случката имаше друга кофти ситуация-разхождахме се в дивото,носех на раменете си дребния и се набутах под една вишна да бера.Обаче там е бивша вилна зона и има полуразрушени къщи,та стъпах на една дъска с пирон.И нали дребния тежеше отгоре ми,пирона хубавичко се заби целия,ако не беше диагонално сигурно щеше да излезе от другата страна.
Малкия се уплаши доста,аз извиках,приятелите ми се върнаха че бяха по-напред и един се сети веднага да ми препикае крака.
Така,след това аз киснах крачето в урина,ходех с компрес от шведска горчивка и се шегувах че накрая от много грижи ще стане по-добре от другия крак.След 3-4 дни вече се катерех по огради да ям черници ;D

Паралели-пак бях в пущинаци,левия ми крак се набучи-а лявата половина символизира женската ни част,приятеля който ме препиша е Скорпион,а насилника му видях данните по време на следствието-той също е скорпион(скорпиона е лечител и трансформатор,разбира се на по-високо ниво на развитие,на ниско са престъпници защото не могат и не искат да се сдържат).И пак не можех да повярвам че това ми се случва.
Нещо като предупреждение...?

Вечерта преди изнасилването бях на рожден ден.Всичко беше много яко,само че в продължение на часове ме болеше кръста,там яйчници,бъбреци.Болката се усилваше и когато се прибирах беше вече както когато раждах-всичко се беше стегнало супер много,чудех се какво става,като ми идва не боли така...след там "това" кръста спря да ме боли.

хм хм
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Провал
« Отговор #19 -: 29-06-2012, 15:22:30 »

 :kisss:Имам предвид това, че трябва да изкараш от себе си остатъците от спомена, да си представиш биейки килима,че си го връщаш на онези.Психобойна терапия... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.