Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Лили  (Прочетена 12007 пъти)

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Дневникът на Лили
« -: 24-07-2012, 17:07:58 »

               
              След месеци лутане, намаляване драстично на храната с животински произход и преяждане със шоколадови конвенционални сладкиши вечер, вътрешния ми глас крещеше, че трябва да изчистя  тялото си от токсините и излишните мазнини. Не се чувствах добре и въпреки ежедневния спорт... Така просто един ден започнах и успях да довърша до край 20-дневно омекотено гладуване по системата на Лидия Ковачева. Резултатите ми са повече от чудесни!

Нахранвам се с много по-малко храна, а и тя ми е много по-вкусна. Свалих 6 кг, като продължих да свалям и по време на захранването, макар и с по-бавни темпове. Общо от септември 2011 г., когато започнах да се вглеждам по-внимателно в това, което ям, съм свалила 11 кг! Сънят ми се подобри, зрението също  (бях леко късогледа, а сега виждам от същото разстояние по-ситен шрифт, като пиша и работя на този размер букви вече без проблем), кожата ми се омазнява по-малко и дори и редките преди това пъпки сега не се появяват. Косата ми пада по-малко. Психологическото състояние също е осезаемо различно – по-спокойна съм, далеч не така припряна като преди, по-лесно се балансирам в стресова ситуация, а интуицията ми и така нареченото „шесто чувство”, доста изострени.

През 20-те дни плодолечение се наложи да работя в стая с двама болни от летен грип и не се разболях. Страхотно, нали?  :D

Тотална липса на предменструален синдром и болки също не е малък плюс и ги добавям като важни за мен като жена резултати. Този период от цикличността ми беше точно в края на 20-те дни детокс и не знам как щеше да е в началото, когато бях доста отпаднала заради повишените нива на токсини в кръвта ми....

В момента се захранвам постепенно. Шести ден, като количествата храна са в пъти по-малки и то без да гладувам – просто толкова ми се яде. Признавам, че първите хапки домашен хляб с квас, ръжено и оризово брашно, и мащерка бяха божествени!  :essen:
Насладих се и на първата си лъжица суров тахан днес....ммммм....

Мисля да се придържам към веганство със 70-80% суровоядство, защото не желая да се отказвам от сготвено оризче, боб или картофки, както и домашния си хляб с прясно смляно ръжено брашно, тъй като ръжта има по-малко глутен, който също смятам да намаля осезаемо. Връщам се и към тренировките, като постепенно покачвам натоварването.  :weight_lift: За момента се чувствам прекрасно!  :peperudi:

Е, това е засега от мен, мило дневниче!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #1 -: 24-07-2012, 17:59:18 »

Браво  :Content_14:
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #2 -: 24-07-2012, 18:25:16 »

Звучи толкова хубаво  :whistling2 - emotloader: Lilith, така работи здравият организъм!  :pensif_29:
Продължавай в същия дух и алгоритъм ! Бъди здрава  :flowers2:
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #3 -: 24-07-2012, 21:01:47 »

ПРИВЕТ И  ОТ МЕН .САМО ТАКА, СМЕЛО НАПРЕД :flowers2: :flowers2:
Активен

Ира

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #4 -: 24-07-2012, 22:15:41 »

Добре дошла и от мен Лилит,поздравления :Content_14:,продължавай смело напред.Успех
Активен
“Не разрушавай онова, което е направил Бог, заради това да ядеш нещо.”
“По-добре е да имаш вечеря от растения, в която има любов, отколкото добитък, гледан за угояване, с омраза вътре.”
Притчи (Соломонови), 15:17

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #5 -: 25-07-2012, 07:44:07 »

Желая ти успех, Лилит.
Най-важното е сега да не се отказваш.Сега вече може да пробваш и гладуване само на вода,само че по-внимателно в началото.Когато започнах да се занимавам с гладуване и аз спрях да боледувам.Преди това много често се разболявах от гнойни ангини, ринити и др.подобни красоти, но откакто гладувам не съм кихнала даже.Интересното е,че моите колеги си преболедуваха и грипа и настинките и всички сезонни болести,както си му е реда,а мен ме гледат като някакво извънземно и тайничко злобеят. ;D ;D ;D
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #6 -: 25-07-2012, 08:51:36 »

Привет Лилит, да знаеш, най-доброто тепърва предстои  :sorcerer - emotloader:
Аз всеки ден виждам някаква нова положителна промяна. Успех!
Активен
Psychonaut

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #7 -: 27-07-2012, 15:06:06 »

Благодаря на всички ви за приветствията за добре дошла и окуражаването.  :love_007:

Знаете от личен опит, че в началото на високо процентно сурово хранене, еуфорията от виталността е главозамайваща. Е, точно така се чувствам и аз в момента!
Цял месец не съм слагала в уста захар и бяло брашно и подчертавам месец, защото досега съм успявала заради слаб ангел и неосъзнатост да не ям продукти с тях само седмица. Изключително много ме радва как от това рецепторите ми се рестартираха и сега плодовете и зеленчуците са ми така благи, а преди ми бяха безвкусни и ги хапвах насила. 

Естествено, част от обкръжаващите ме са в шок от суровото ми веганството и задават един много нелеп въпрос: „И какво ще ядеш сега, само краставици и домати?“ Честно, от сега съм уморена да обяснявам какво, защо и как, както и да казвам, че те ядат месо под няколко форми, млечни под няколко форми, яйца и бели теста. Е това ако не е еднообразие....

Приготвих си великолепен вегански сладолед по тази рецепта http://natureinsider.com/2011/05/the-best-ice-cream-ever-its-raw-too/, като добавих и половин чаша боровинки.  Признавам, че и аз самата не можах да повярвам колко е вкусен! Ям и не вярвам на очите си  :Appetit_17:

Харесва ми да приготвям сурова храна. Става лесно, бързо, а и с тази енергия, която имам, имам време за всичко!

Малко съм притеснена от постовете за дефицити в Дневника на Петко, но мисля да наблюдавам внимателно организма си, като се храня много разнообразно, включвайки познатите ни плодове и зеленчуци, както и супер храни като коноп, чиа, спирулина и ползвайки редовно елда, лен, студено пресован зехтин, кълнове и т.н. Веднъж седмично разтоварващ плодов ден, а защо не й ден на вода, както ме подканва Kalia.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #8 -: 27-07-2012, 15:54:47 »

Не се притеснявай от дефиците, яж сезонните плодове и зеленчуци , трябва да има разннобразие и правилна комбинация на храните особено при хранене. Някои храни не трябва да се смесват. Аз ям около 30 % в момента готвено и като се замисля това са картофи, боб, нахут, хомус, грах, гъби - манатарки,сърнели и кладница, варена царевица ( ядем я и сурова) и по-рядко хляб от слънце и луна и кафяв ориз със зеленчуци. Всичко друго (салатите ) е сурово. Пием сокове редовно и то май 90 % плодови. При мен ефектите на Петко не се получават, но моите периоди на суровоядство са от по един - два месеца. Вероятно мога и много по-дълго да изкарам, но просто ми се ядат точно определени готвени храни. Напоследък гледам да не злоупотребявам и съм ги намалил до минимум.
Докато ядях животински храни имах дефицити - лесно се познаваха по белите петна по ноктите. От месото ми излизаха яко пъпки и миришех на амоняк и коч смесено след тренировка или в горещо време.
При смяна на хранителния режим физическото състояние се подобри, както наблюдавам промяна в начина ми на мислене ,решаване на задачите и по добрата памет. Важно е разнообразието в храната и чистата вода. Най лесно е през седмицата с колата се качвате до някоя чешма на Витоша , пълните посудата и имате чиста ,качествена вода у дома. Не пийте минерална.
Активен

Стефи

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #9 -: 27-07-2012, 16:27:36 »

               
              След месеци лутане, намаляване драстично на храната с животински произход и преяждане със шоколадови конвенционални сладкиши вечер, вътрешния ми глас крещеше, че трябва да изчистя  тялото си от токсините и излишните мазнини. Не се чувствах добре и въпреки ежедневния спорт... Така просто един ден започнах и успях да довърша до край 20-дневно омекотено гладуване по системата на Лидия Ковачева. Резултатите ми са повече от чудесни!

Звучи прекрасно, поздравления!  :peperudi: :Content_22: :thankyou:И аз бих искала да го направя някога, чела съм книгата, но все нямам кураж! Би ли  споделила някои подробности около гладуването ти! Например колко вида плодове, в какво количесто употребяваше, в кои часове на деня, какви бяха усещанията ти по време на гладуването, имаше ли кризи, нещо което те е впечатлило ! Със сигурност ще ми подейства по-мотивиращо! Благодаря!  :heart_2:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #10 -: 27-07-2012, 21:58:52 »

Стела , какво искаше да ни кажеш с този цитат?
Активен

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #11 -: 28-07-2012, 12:06:39 »

titan, Stela е вкарала и собствения си пост в цитата. Със сигурност без да иска. Попитала ме е за 20-дневното плодолечение във втората част на поста си и по-късно ще й отговоря.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #12 -: 28-07-2012, 17:42:03 »

Не видях, че така е станало , извинявам се.
Активен

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #13 -: 28-07-2012, 23:09:10 »

Здравей Стела,

Разбира се, че ще споделя. За мен ще е удоволствие, ако моя скромен опит бъде мотивация за теб, а и си водих подробен ежедневен дневник за 20-те дни, така че и ще ми е лесно. 
При всеки организъм обаче симптомите на детокса са различни – това наблюдавах при моя колежка и приятелка, с която започнахме едновременно плодолеченето. Имахме и сходни усещания в някои органи, но и ни понасяше различно. Тя например се прозяваше през пет секунди и леко й глъхнеха ушите, а при мен нямаше нищо такова.

Относно видовете плодове, които хапвах, мисля, че в момента е изключително подходящо за плодолечение, тъй като има огромно разнообразие на пазара. Аз ядях череши, вишни, круши, праскови, кайсии, нектарини, боровинки, диня, пъпеш и банани. Придържах се към количество около 800 гр., рядко повече или по-малко. Повече в дните, когато бях на диня и пъпеш, защото те са доста водни и Лидия Ковачева, така да се каже, разрешава в книгата си да се хапва повечко от тях. Не съм изпитвала глад, докато колежката ми постоянно гладнееше. Имах обаче трудни моменти, в които буквално ми се привиждаха картофки соте с копър и чесън.  :laugh: Слава Богу, в първите дни на захранването си хапнах картофче сварено на пара, та мъката ми не продължи дълго.  :essen:

Ядях, когато леко ми пристържеше, но тъй като от години до 12 часа съм на вода и плодове, сега просто до 12 бях на вода и билков чай с мед. Пиех по около литър билков чай с мед, както и около 2 литра вода, като внимавах да е около час-два след плодовете, че да не ферментират в стомаха ми.

Чак кризи не бих казала, че съм имала, но имах болки в гърлото, също като колежката ми. И двете преди години сме правили чести ангини и явно сливиците ни реагираха на прочистването. Пробождаше ме и черния дроб, може би някъде до 15-ия ден, но без да ме превива на две от болка. Спях много дълбоко и имах дни без грам енергия и такива, в които се чувствах по-енергична от когато и да било и дори се качвах на кростренажора си за по 20 минути кардио.  :weight_lift:

Имах нужда през първите 10 дни от пилинги на цялото тяло, защото усещах кожата си някак мръсна. Като най-големият орган в човешкото тяло, явно през нея излизаха доста токсини. Впечатли ме намаленото падане на коса, както и подобряването на зрението.

Мислех, че ще ми е много трудно да устоя на другата храна, която ядяха вкъщи, но ми се дояждаха само вегански неща като картофи, тахан и авокадо. Около 15-ия ден вече наистина ми поомръзна и исках да хапна нещо солено. Не солено със сол, но просто да не е сладко като плод. Не е обаче болка за умиране и съвсем спокойно продължих до 20-ия ден, за което съм благодарана сега.  :angel: Захраних внимателно, точно по заръките на Мер и Лидия Ковачева и сега се храня вегански и главно суровоядно и разнообразно. Например днес несуровото ми е било само препечена филийка от домашния оризово-ръжен хляб с квас и шепа бейби картофки соте.  Възползвам се максимално от цялото многообразие на суровата кухня и впечатлявам близките си с много вкусни сурови или полусурови неща за хапване.
Активен

Стефи

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #14 -: 01-08-2012, 16:35:26 »

Здравей Стела,

Разбира се, че ще споделя. За мен ще е удоволствие, ако моя скромен опит бъде мотивация за теб, а и си водих подробен ежедневен дневник за 20-те дни, така че и ще ми е лесно. 
При всеки организъм обаче симптомите на детокса са различни – това наблюдавах при моя колежка и приятелка, с която започнахме едновременно плодолеченето. Имахме и сходни усещания в някои органи, но и ни понасяше различно. Тя например се прозяваше през пет секунди и леко й глъхнеха ушите, а при мен нямаше нищо такова.

Здравей, Лили! Искрено ти благодаря, със сигурност ще ми бъде от полза опита ти за напред! Съжалявам за това с цитатите, така и не разбрах как се вмъкват, ако може някой нека да обясни по-подробно!!:) :Confus_3: Желая ти успех във всичко! :love_026:
Активен

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #15 -: 01-08-2012, 17:10:45 »

     За нищо, Стела, не му мисли, просто направи един курс плодолечение! Аз три дни след края на захранването пак направих един ден на плодове. Мисля това да ми стане традиция и веднъж седмично да разтоварвам така.
Струва ми се, че току що преядох със сурово шоколадово-бананово кремче  :Appetit_4: Не е хубава тая работа с количеството, но пък ми беше ненормално вкусно! Това вече ми е любимия десерт и дори не разбирам как съм яла конвенционален шоколад преди.....  :Confus_3:

Ако на някой му се меси хляб и не е на 100% сурова храна, ще си позволя да препоръчам любимия ми оризово-ръжен хляб с квас, който обожавам. Ето го моя скромен опит: http://scarletletters.wordpress.bg/2012/07/27/%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%B5%D0%BD-%D1%85%D0%BB%D1%8F%D0%B1-%D1%81-%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%81/
« Последна редакция: 01-08-2012, 17:21:45 от Lilith »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #16 -: 01-08-2012, 22:49:03 »

аз от както опитах просто сурово какао на прах с пресни фурми в блендера и .....вече нищо опаковано/купено не може да ме съблазни tooth
ненормално...направо извънземно вкусно :essen:
Активен
Psychonaut

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #17 -: 02-08-2012, 12:48:05 »

Именно! Аз блендирам пресни фурми, рожков, банан, суров кокосов крем и малко бадемов пулп останал ми след прецеждането на бадемово мляко - просто съм изумена колко е вкусен този крем!  :Appetit_17: Хапвам и съм сред облаците от удоволствие!  :peperudi:
Активен

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #18 -: 07-08-2012, 15:21:46 »

    За трети път правя по месец жабурене сутрин на гладно с лъжичка кокосово масло, последвано от месец почивка. Всеки път не мога да повярвам,  буквално, в магическите последствия от тази процедура!  :o Още след първата сутрин зъбите ми рязко подобряват състоянието си и белотата, а венците спират да дават дори и минимални сигнали за проблем. Сънят се подобрява, тенът на кожата светва.  :Content_22: Мисля дори, че след 20-те дни на плодове, сега още по-светкавично се усещат детокс действията на жабуренето, защото задържаните с години токсини и шлаки в огромна степен са изчистени от плодолечението. Ако има някой в този форум, който не е правил такова жабурене сутрин на гладно, силно препоръчвам веднага да започне и след това да сподели впечатленията си.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #19 -: 07-08-2012, 15:52:20 »

Aз това го правя от около година, всяка сутрин  tooth
Така де, първо беше зехтин или там каквато олио имам, но понеже сега не ям извлечени мазнини, имам само кокосовото с което се мажа...
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 22 запитвания.