Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нека всеки отслабнал с гладуване и правилно захранване да отчете своят резултат  (Прочетена 23344 пъти)

purelove

  • Гост

Тихия,  адекватния инструментариум, който опоменаваш (задълбочени знания, вяра, убеденост в успеха на метода..), не винаги е изначален гарант за качествено провеждане, нито е генаратор за читаво самолечение !  :pensif_29: Напълно нормално ми се вижда, решението което е взела, а именно да гладува! Още повече, че затова има и предпоставки…  :heart_2:  :pensif_29:
Самата алтернатива (че без опит гладува  :pensif_29:) дори не е толкова притеснителна, колко фактът, че за 6 год навярно е изпробвала солиден брой модели на лечение и нито един не й е помогнал. Ами ако се окаже, че гладолечението е единственият рационален вариант, който я избави от проблема? Недей да отправяш такива послания, моля!  :pensif_29: :surpris_23:

Цитат
Гладуването не решава всички проблеми.

Би ли споделил какъв е твоят опит с проблем от подобно естество? Как точно "лекуваш" синузит и кожни проблеми ти ?!

 P.S. Ей затова загубих интерес към форумните дискусии последно време. Постоянно се размива границата м/у отправилия въпросите си и аудиторията! :Confus_3: Фокуса се измества в друга посока и става пълна боза!  :police:
Коментарите следва да са на база читавост! ( Понеже никъде авторката не пита дали ни "звучи убедително" или не ! Близо до ума e, че търси съвет по определен проблем  (като опоменава етапа, на който се намира !! ) Съответно критерият масовост не винаги е реалният критерий взаимопомощ !
Съжалявам за спама ! Напускам форумната аудитория. И благодаря за вниманието !
« Последна редакция: 31-01-2013, 20:45:11 от purelove »
Активен

Freshhh

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Purelove, явно това крайно неразположение се е дължало и на факта, че ми дойде тази сутрин. Чувствах се адски зле и минах на захранване. Днес пих сок от моркови и мога да кажа, че сега съм доста по-добре. Следващия път определено ще се подготвя по-добре и се надявам да мога да споделя по-добри резултати! Благодаря за ценните съвети!  :flowers2:
Тихия, незнам какво от написаното от мен те е накарало да мислиш, че смятам гладуването за решение на всички проблеми ??? Предприех го с цел да ми помогне за решаване на един конкретен, с когото се боря от дълго време. Както вече казах признавам, че може би действах прибързано с толкова дълъг срок, но за себе си реших, че съм готова, а и не бих могла да знам кой е "моят път" без да съм опитала да вървя по него.  :Content_22:
Активен

Freshcheto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28

Здравейте,

на 34 години съм и от 19-тата си годишнина съм с тежък алергичен синузит, който се прояваше минимум два пъти в годината, което беше съпроводено с двуседмични терапии с противоалергични медикаменти и ултразвукови физеотерапии.......което решеваще проблема до следващия път....

от 3-4 години започнах с вегетарианско хранене, което в последствие премина във веганско.....съчетах с плодувания и гладувания ...

Гладувания повече от 10 дни не съм правила, но мога да се похваля, ча от около три години синузита ми не се е проявявал. Тази година имах два пъти хрема - за няколко дни...но с малко мед и капки от солеви разтвор с клеева тинктура...всичко изчезна доста бързо. Като най-важното е че гной в синусите не се появява.

Като тип се определям като кафа и мога да кажа, че много лесно слузообразувам, но пък и сравнително лесно пречиствам с гладуванията. Знам, че няма нищо вечно и постоянно, но за момента смятам, че точно очистващите процедури и по специално гладуванията ми помогнаха да се избавя от синузита.
Изпитите за 15 години лекарства - въобще няма да коментриам...
Активен

Freshcheto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28

....забравих да спомена, че взех решение за този начин на самолечение в следствие силен отит, придружен със загуба на слуха поради обострен синузит, с който въпреки силните антибиотици, които взимах не можа де си изчисти. Последствията бяха много сериозни почти месец в болница - пункции...още по-силни антибиотици......

Сега мога да се похваля, че не само чувам, но и остатъчния шум в ушите в следствие на отита е изчезнал..... tooth
Активен

Freshhh

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Freshche, опитът, който споделяш е много окуржаващ и се радвам, че нещата при теб са се оправили!
Разказът ти много се доближава до моята история, и аз преди да "се светна" трябваше първоначално да си изпатя от лекари и всякакви отрови, наречени "лекарства". За съжаление нито билките, хомеопатията, китайската медицина, биоенерготерпията, минералотерапията или други природни лекове успяха да оправят стореното. Без да мога да споделя засега конкретни резултати, се обърнах към гладолечението, защото в дългогодишната ми борба с този проблем си дадох сметка, че той не е тук току-така и че явно имам уроци за научаване, а гладуването дава възможност да се пребориш САМ със себе си, което придава съвсем друг смисъл на нещата.
Поддържай добрите резултати и успех! :flowers2:
Активен

del4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Привет, Freshhh, и преди всичко поздравления!  :Content_14: Това което си постигнала според мен е вдъхновяващо ! Изказванията ти са доста мъдри за начинаещ в гладуването на вода, дните които си направила също са впечатляващи (меко казано) като брой! Тоест, предполагам че имаш някой скрит коз, но както и да е ! :) Искрени  поздравления! Би ли споделила прави ли клизми през тези 23 дни, а също в каква обстановка премина гладуването, беше ли на работа?! С какви килограми започна и колко си сега? Благодаря ти предварително! :peperudi: :)
Активен

Freshhh

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Здравей, Калояне и благодаря за окуражителните думи!  :)
Откакто писах, че съм започнала захранването съм на по един сок от 2 моркова на ден, днес смених малко с целина. Давам го лека полека, защото засега и това количество ми идва в повече, но все пак ми дава енергия, тъй като в последните дни чувствах, че имам отчаяна нужда от такава.
Относно клизмите признавам, че не намирам идеята за особено привлекателна, но тъй като знам, че са необходими се прежалих и се реших да ги правя. Само че в аптеката ми дадоха много скапан иригатор, с който е абсолютно невъзможно да се регулира струята на течността и може би не е зле да използвам случая да помоля някой от вас да сподели откъде мога да си взема нещо сносно. За да заместя клизмите пих няколко пъти билков слабителен чай.
90 процента от времето си по време на гладуването прекарах в леглото (това беше и една от причините да се пробвам с този дълъг срок - сега имах възможност да направя една солидна пауза и да си стоя вкъщи), при други обстоятелства не мисля изобщо, че бих могла да го направя.
Когато започнах бях 52 килограма (за 170 см), не съм се мерила, но това ми е обичайното тегло. Сега... какво да ти кажа, както казва баба ми: "Жив да го ожалиш!"  :whistling2 - emotloader: Предполагам, че съм свалила към 6-7 кила.  :surpris_23:
Настъпи моментът да ти разкрия и скрития си коз - толкова ми се гадеше, че и насила да ме бяха карали да хапна нямаше да го направя!  :bleh
Предполагам, че след захранването ще мога да отчета и други промени, които ще споделя непременно  ;)
Поздрави!
Активен

Freshhh

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Tъкмо се оплаках от иригатора и ето, че тази сутрин майка ми донесе един, който свърши чудесна работа! Мога да кажа, че доста ми просветна!  tooth
От вчера позивите за повръщане се завърнаха, засега спирам и соковете, става ми много тежко от тях... Това, което ме притесняваше беше, че четох, че по време на цикъл гладуването е противопоказно, но усещам, че соковете някакси ме затлачват. Явно тялото ми държи да си изкара битката докрай (или поне се надявам да е така!)
Активен

del4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Здравей, Freshhh, и благодаря за споделеното! :love_026: Всичко това е много вълнуващо! Честно казано дори малко ти завиждам за възможността и волята да го направиш,защото знам колко ефективно е да направиш 23 дни на вода, макар и да не съм го правил досега. Убеден съм в ползата от гладуването и в предимствата му пред другите методи за очистване на организма и че това е най-силният коз на народната медицина! ( традиционната естествено няма какво да се коментира, защото всичко там е менте). Относно очакваните ефекти при теб, предполагам ще се изразят във външния ти вид съвсем скоро и хората около теб ще ти го кажат, тоест ще се разкрасиш! :angel: :peperudi: Предполагам и че от споменатите здравословни проблеми няма да имаш спомен много скоро.  А иначе мислех , че си била поне 80кг в началото:)... Явно залогът е бил голям и си спечелила "битката", за което още веднъж ти се възхищавам! Само едно не мога да си обясня, как си свалила само 6-7 кг! От по-предишна достоверна статистика знам че за такъв период се губят около 16-18 кг!? Относно заключителния етап мога само да ти пожелая успех! Съвет не мога да ти дам, освен да продължиш да се вслушваш в организма си максимално. Предполагам, че добре си постъпила като си спряла соковете временно, аз също така бих постъпил. Надявам се  да споделяш как върви и как се чувстваш!  :Content_22: :fluretaa:
Активен

Freshhh

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Хаха, нормално да си помислиш, че съм била 80кг, след като съм объркала темата...  :Confus_3:   ;)
Относно загубата на тегло от това, което съм прочела знам, че сваляш по много, ако си с наднормено тегло, но ако си с обичайното си, не повече от 7 - 8. Виж например какво пише Мер в публикациятата си за лечебния глад: "Ако сте с голямо наднормено тегло свалянето на килограми ще е по-видимо. А ако сте в норма за целия период на провеждане ще свалите общо 3-5 кг."
Иначе аз вече минах на захранване, защото онзи ден най-после ОГЛАДНЯХ!  :sorcerer - emotloader: Вече нямам гадене и мога да кажа, че освен чувството на слабост се чувствам страхотно! И имам усещането, че едва сега започват да настъпват някакви съществени промени... Задължително ще пиша пак след около 2 седмици, когато приключа захранването, мисля. че тогава ще мога да разкажа много по-интересни неща!  ^-^
Благодаря ти за вдъхновяващите думи и ти желая още успехи по пътя!  :peperudi:
Активен

Freshhh

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Ето ме отново, преди няколко дена приключи моето захранване, което продължи над 20 дена, горе-долу колкото гладуването. Чувствам се много добре, тонусът ми се подобри значително, намаля драстично нуждата ми от сън. Занимавам се с музика и се чувствам най-продуктивна вечер, което ме кара често да си лягам късно. Това, което ми прави впечатление е, че преди не можех да отлепя от леглото преди 10ч. - 11ч. (когато имам възможност да спя дотолкова, разбира се), а сега се събуждам сама между 7ч. и 8ч., и се чувствам екстра! Да не говорим за вокалните ми постижения, които не спирам да преоткривам с удивление! Също така вече чета без очила  :bleh
По отношение на синузита и розацеята има още какво да се желае, въпреки че и там има подобрение. Наясно съм, че ще трябват още пречиствания, още повече, че се хвърлих малко прибързано в това и позакъснях с клизмите...  Това, което усетих и видях е, че явно при мен проблемът идва от червата, най-вероятно има разни гадини, които са се настанили там, защото най-значителното подобрение настъпи след процедурите с клизмите (към които пристъпих към края  :Confus_3:), а и сега след гладуването, когато сетивата ми са изострени, усещам, че всичко е концентрирано в стомаха.
Четох за уринотерапията и сега, когато урината ми е що годе пречистена реших да пробвам върху кожата на лицето (за вътрешно не мога да се реша и незнам дали въобще някога ще имам нагласата за това). Ефектът върху лицето е поразяващ, а започнах да го прилагам само от 4 дена. Надявам се подобрението да не е само моментно!
Иначе от утре започвам житния режим, а скоро и ММС. Преди лятото няма да имам друга възможност за друго такова мащабно пречистване, тъй че съм си определила по един или два дена гладуване в седмицата.
До нови срещи и успех!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 22 запитвания.