Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: вдигнах високо кръвно налягане  (Прочетена 3624 пъти)

Roemy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

Помощ , имам високо кръвно налягане :Confus_3: вчера имах 180/ 90, а днес е нормално 130/70 :surpris_23:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:вдигнах високо кръвно налягане
« Отговор #1 -: 03-01-2013, 01:55:48 »

Рьоми, каква е идеята - да кажем причината (едва ли това очакваш) или начини за свалянето му?
Активен

julia150153

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:вдигнах високо кръвно налягане
« Отговор #2 -: 19-12-2016, 20:17:34 »

Здравейте, И аз имам проблем с високо кръвно и искам съвет как да го сваля без да пия синтетични таблетки. Не  ям сол, месо, нямам наднормено тегло. Не ям мазни храни, пия 1800 мл вода/ден при 57кг тегло. пресни  сокове пия, но не достатъчно често. Аз съм на почти 64г и живея в Бургас. Иска ми се да започна да пия Шуслерови соли, но имам и други здравословни проблеми и не съм сигурна с кои соли да започна. Зная, че трябва да изчистя дебелото черво, след това черния дроб и  паразитите и след това да лекувам каквото и да било, за да има резултат, а и след изчистването е възможно да имам подобрение и без друго лечение. Само 57кг съм и много трудно напълнях и се страхувам от допълнително отслабване, което е неизбежно при изчистането. Правила съм тези изчиствания през 2012г.   Имам фелязодефицитна анемия, остеопороза, безсъние, пиелонефрит, проблем с нервите и др. От много малка причина вдигам високо кръвно. Изглежда има проблем с вегетативнатра нервна система. Имам още много обилно изпотяване, когато карам велосипеда си. Изпотяването е по цялото тяло, а не на определени места само. като карам велосипеда си около 1 час свалям кръвното или като играя ръченица в къщи минимум 30 мин до 1 час, а понякога и доста повече, но тези неща ги правя само до 160 горна раница, ако е по-високо влизам в гореща вана 20 мин, но след това дълго се изпотявам и в последно време, избягвам да го правя, заради изпотяването. Мосля, че е възможно тези горещи вани, да са предизвикали този ми проблем с обилното изпотяване, когато карам велосипед или танцувам. Хубавото е , че рядко кръвното ми е по-високо от 160,  дори е около 140/90 или 80 последните дни,както преди 2 години до 180/110. за около 20 дни и рядко при голямо нервно напрежение. Тогава до 3 пъти/ден съм влизала във ваната и само за 20 мин свалях до 120/80 кръвното. Благодаря предварително за всяка помощ.
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:вдигнах високо кръвно налягане
« Отговор #3 -: 20-12-2016, 13:59:24 »

...ако искаш чети за СКЕНАР терапията какво представлява ...може и да успее да ти помогне :) ти си прецени
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:вдигнах високо кръвно налягане
« Отговор #4 -: 22-12-2016, 11:47:10 »

Юлия, добрите лекари ( а те са малко и стават все по-малко ) знаят, че в 95 % от случаите на високо кръвно, причината е в бъбреците. Отслабва  филтриращата им способност. И за да продължат да си вършат работата , те подават сигнал, който се анализира и организмът взема най-простото  решение - повишава налягането.
( Образно казано: Ако една тръба се позапуши и дебитът през нея намалее, имаме два варианта - или да отпушим тръбата или да повишим налягането на течността в нея, така че да възстановим дебита )
Затова и при хипертонична криза Медицината дава пикочогонни препарати!  ;)
Как да се оправят бъбреците? Това вече е друга тема, има различни методики на прочистване, билки също. Трябва да се промени задължително и храненето и да се намалят/спрат всякакви храни, които ги натоварват. Това са азотосъдържащите ( по точно май -азотообразуващите храни).
Тук във форума Елия ( и нейната приятелка Мария) могат много да ти помогнат в това отношение .
В някои случаи щитовидната жлеза също води до повишаване на кръвното.

МНОГО ВАЖНО: Когато мериш кръвното, мери го на двете ръце! Ако установиш , че има разлика ,по-голяма от 15-20 единици( лява-дясна ръка)  - това е много тревожен симптом  ( за запушване) и веднага отивай за по-задълбочено изследване.
(Разбутана вегетативна система също може да доведе до разлики в стойностите. Но  те по правило не са големи. Ако, обаче, имаш напр. 140/90 на едната ръка, а 200/120 на другата - тогава вече се налага да се установи причина )

Горещите вани са много рисковани при болно сърце! 20 мин са много. При това, ти не споменаваш каква е температурата. А най-важното - те не ти трябват , за да смъкваш кръвното! Достатъчна  е гореща вана само на ходилата. Пробвай. Ако искаш, ще ти изпратя методиката. ( на руски е )
Но това е методика за облекчаване!
Ако искаш да се лекуваш, тогава, след като имаш вана, почвай да четеш за методиката на акад. Залманов. ( един от най-великите лекари, които са съществували. Разбираемо е защо е малко познат в наше време.. )
Мога да ти изпратя и на руски, а и на български преведоха една от книжките на неговият последовател д-р Олег Мазур. Първо се почва със солни вани, а после - с терпентинови. Има голяма практика, резултатите са повече от впечатляващи  :Cherries
« Последна редакция: 22-12-2016, 11:57:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.