Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Паразити  (Прочетена 115068 пъти)

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Паразити
« Отговор #80 -: 26-04-2013, 21:38:23 »

Rima,
 В смисъл със какво според теб трябва да се комбинира Вермокса?
На едно място срещнах препоръка от лекар да се комбинира със сурово тиквено семе.
По-горе в твоя пост за Протокола за обезпаразитяване виждам, че това не важи за Пирантел - точно обратното. Между другото в България Пирантел от много време вече нямало по аптеките - така поне ми казаха в нашата аптека. Разбира се, не можаха да ми кажат и с какво е заменен :(
И още относно протокола за обезпаразитяване, който си споделила тук - каква е тази инфузорна пръст и най-вече къде може да се намери и закупи? Мебендазола е ясно, че е Вермокс. Също така и Neem - някй знае ли може ли въобще да се намери в България? Аз съм го срещала и в Кандида Протокола, който превеждах навремето, но мисля, че тук все още не се внася тази билка  ???
Ако някой има повече инфо, нека сподели
Активен

milenski

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Паразити
« Отговор #81 -: 27-04-2013, 07:59:55 »

Теди, ето два варианта, в които съм срещала нийм на нашия пазар:
http://www.hennafox.com/product/118/niym-na-prah.html
http://himalaya.bg/product/70/niym-60-kapsuli.html
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Паразити
« Отговор #82 -: 27-04-2013, 10:16:07 »

благодаря за инфото  Milenski   :fluretaa:

 не само че го има, ами и цената е добра  ;) 
интересно, че пише само за кожа, а аз също съм го срещала в списъка на средствата срещу паразити  ???
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #83 -: 27-04-2013, 21:04:11 »

Теди, линка е към снимка от фейсбук профил и сигурно затова не се отваря от тук.. Вермокс знам със сигурност, че не се комбинира с алкохол  :)
Може обаче с другите съставки от протокола - едната е океанска вода, ниим-а е особен вид иглолистно,  инфузорната пръст е с функция да насича гадините, няма я в бг, но я има примерно тук:
http://diatomx.co.uk/epages/eshop439661.sf/en_GB/?ObjectPath=%2FShops%2Feshop439661%2FCategories%2F%22DiatomPure%E2%84%A2+Human%22
някой я заместват с хума за пиене, а океанската вода със соле:
http://www.vodorasli.com/himalayska_sol.htm
Соле се пие заради деминерализацията, която се получава в следствие паралелния прием по 5 мл ЦДС ( трето поколение ММС) на ден, като средство за пречистване на кръвта от токсините, които се отделят при смъртта на паразитите и от лекарствата.
Пие се и по 1 лъжица рициново масло, което аз изобщо не мога да постигна..  :surpris_23:
Всъщност файлчето по-горе представлява схема на приема за април според лунните фази, с акцент на пълнлунието.
Пирантела е Зентел по настоящем.
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Паразити
« Отговор #84 -: 27-04-2013, 22:14:32 »

Мерси Rima, да аз под комбиниране имах предвид това, което каза - с неща , които подпомагат процеса.
Значи - океанска вода или Соле, Нийм и инфузорна пръст ( която според мен можем да заменим с каолиновата глина на бате Бино , т.е. тази дето той е одобрил - Вятовската. Не са идентични знам, но от прочетеното ми се струва, че имат едни и същи показания като цяло- съдържанието на силиций... и др. Поправете ме ако греша) 
Алкохол не съм и мислила да пия  :angel:  , но се питам дали ще може да се комбинира с тройчатката - пелин, карамфил и орехова тинтктура  ???  днес си мислех по този въпрос , относно съставките- дали ще действат успоредно с вермокса, но ето че ореховата тинтктура все пак съдържа алкохол.....малко количество, но има. 
Не съм още сигурна дали бих приложила Противопаразитния протокол на А. Калкер, заради многото медикаменти, но и не разбрах тази 3-месечна програма много добре    :Confus_3:
 Значи 1-вия месец - от 1ви до 9ти ден, след това от 9-ти до 18ти - си има програма за всеки ден, а 2-ри и 3-ти месец - до 9-ти ден се почива и се прави програмата само от 9-ти до 18-ти ден - правилно ли съм разбрала или  трябва да се върна в 1-ви клас  :Confus_3:

благодаря за линковете, много са полезни :flowers2:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #85 -: 28-04-2013, 02:40:09 »

Теди, прати ми на лични някакъв мейл и ще ти изпратя схемата. Просто тук наистина не става с прикачването, съжалявам!
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Паразити
« Отговор #86 -: 29-04-2013, 09:12:21 »

Щом като сте се насочили към медикаментозно лечение на гадовете, вижте ТОВА (на руски). Който не знае руски с две думи:
Пича препоръчва Албендазол (Зентел в БГ), като най-широкоспектърен препарат. Описал е на дълго и широко как по колко се взема в зависимост от типа паразит, а ако не сме се изследвали или при невъзможност да се определи какъв е точно паразита, препоръчва прием - 5 дни, по 400 мг. в денонощие по време на храна. И друго, много важно - няколко дни преди медикаментозно лечение ЗАДЪЛЖИТЕЛНО прием на масло от магарешки бодил (силимарин)! Силимаринът е единственото (познато и изучено) вещество, което предпазва и възстановява чернодробната тъкан!
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #87 -: 29-04-2013, 09:33:32 »

Diego, много ценно инфо за Zentel! Никъде в листовката му не се споменава как се пие, а само, че е според указанията на лекаря. Какъв лекар, като не искам да припарвам на диаметър под 100м до такъв, не ме питат!

Едно момиче във форумите споменваше за баща си, който като ветеринар се досетил от опита и наблюденията си, каква е причината за "нелечимите" заболявания и успешно лекувал познати именно със Zentel. Сега да не изкупите Zentel от аптеките, ей!  tooth

Черният дроб се възстановява и с Карсил - фито препарат - бял трън, който помага на дроба сам да се съвземе, примерно след хепатит..дроба не се лекува, той сам се справя, като му се даде възможност!
« Последна редакция: 29-04-2013, 09:44:15 от rima »
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Паразити
« Отговор #88 -: 29-04-2013, 13:26:12 »

  мерси Rima, ще ти пиша на лични тогава.
Между другото да споделя, че първоначално много се притеснявах, но си пих Вермокса на гладно и нямах никакви проблеми със стомаха. Даже напротив, усетих подобрение. Е, на моменти малко се чувстваш отпаднал, но предполагам е нормално.
И друго - за рициновото масло и аз го недолюбвах, но преди съм го срещала предписано в по-големи количества - 30 мг или нещо такова, взех идеята от протокола на Рима - 2 супени лъжици и мога да кажа, че много по-лесно се пият  2 супени лъжици.

Георгииии, пиши ми втората доза на Вермокса , която се пие след 2 седмици същата ли е като първата или по-малка  ???

Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Паразити
« Отговор #89 -: 29-04-2013, 23:10:56 »

Как се приема Зентел

Ако лекарят не е предписал друго, обичайната дозировка на лекарството е:

Възрастни и деца над 2 години две таблетки веднъж дневно за три последователни дни

Деца от 1 до 2 години една таблетка веднъж дневно.

http://www.medicine.bg/public/listovka/31349s.pdf

Активен

Георги_НЗ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Паразити
« Отговор #90 -: 29-04-2013, 23:57:04 »



Георгииии, пиши ми втората доза на Вермокса , която се пие след 2 седмици същата ли е като първата или по-малка  ???


Теди! Съжалявам.
Извинявай за забавянето. Преди няколко дни ти писах отговор надълго от смартфона . Но Андроида ми се бъгяса и писаното отлетя. Сега пак от телефона кълва букви.
Вермокса още не съм му пил втората доза. Но си купих отново цяла кутийка (шест хапа) и възнамерявам да го пия пак по две на ден за три дни.
Активен
Всеки заслужава това, което е предизвикал!

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #91 -: 30-04-2013, 15:30:39 »

Схемата по памет, че незнам кога ше си бъда на моя комп:
Първи ден - зентел 400мг еднократно.
2-4 дни - вермокс по 2 на ден през 12 часа с нещо мазно- зехтин, авокадо или млечни..

5 ден пак зентел веднъж 400мг
6-8 дни вермокс по 2 на ден през 12 часа
9 ден 6 бр вермокс ударно

Тези дози са ако си 40 кг, ако си над 45 вермокса става двойно, а Зентел се изчислява на килограм. Сметни си го.
Непременно по същото време се правят клизми с ммс, за да извежда токсините, пие се хума и соле(два пъти на ден) и по 1-2лъжички рициново масло (през ден)
После се почива, като през почивката се пие ниим на капсули до следващото пълнолуние, когато всичко се повтаря. Винаги се започва 2 дни преди пълнолунието с клизмите и на самото пълнолуние ти е 1-ви ден от протокола.
В общи линии е това.

Има вариант за проверка дали имате чревни паразити - 3 дни се пият много сокове, след това рициново масло, рецептата е руска и затова е с водка маслото - съотношение 1/1 по 40 до 80мл от двата компонента. И те го пият три последователни вечери, което лично на мен ми се струва прекалено. Успех! :Content_22:
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Паразити
« Отговор #92 -: 01-05-2013, 23:43:04 »

Блаодаря Георги , няма защо да се извиняваш, аз както виждаш съм досадна и те подсещам  ;D ;D
оф , това ми се е случвало и е много гадно – да изгубиш написаното, но мерси за усилията.  Е, значи правилно съм си взела една кутийка ( отсега да си я приготвя)

Rima, много ти благодаря за схемата, всичко друго ми изглежда изпълнимо, но тия дози ме хвърлиха в тъча !  Аз определено съм  над 45 кг - в най-добрия случай 55 кг. ( а може и да съм 56)  и тогава като пия двойна доза  9тия ден -12 хапчета ???? !!!!!!  
Това сигурно ли е , че е безопасно, някой пробвал ли го е??  :surpris_22:

да бе тия руснаци във всяка рецепта за лекуване слагат водка  tooth
ами и на мен ми се струва прекалено и 3те вечери да се пие рициновото....

честно казано все още не съм наясно какво е ММС, тепърва ще се информирам по-подробно  :Confus_34:

Рима, кажи ми пробвала ли си този протокол?

 :flowers2:


« Последна редакция: 01-05-2013, 23:45:56 от Tedi Goat »
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #93 -: 02-05-2013, 05:28:31 »

Теди, деветия ден се взимат 6 хапчета от всички - и под и над 40 кг, но по-тежките могат да ги изпият наведнъж, а другите на 3 пъти по 2, както е обяснено на картинката, която ти изпратих :)
Това е побългарен вариант на протокола на Андреас Калкер и много хора го правят, като на общия фон, тези в България са малко. В оригинал се изпълнява по 12  месеца това нещо и то от малки деца, които най-често са с аутистични проблеми. Протоколът правят и родителите им. След този период, по-голямата част от децата са напълно здрави. Има техни албуми, в които резултатът се вижда и с просто око.
Какво означава това, освен, че предписаните дози в листовката са крайно недостатъчни за изгонване на нашествениците. В БГ има хора, които правят протокола и след 3-тия месец продължават да изкарват паразити-въже, описани по-горе в една от връзките. В това число и суровоядци, които практикуват по месец гладуване.. :surpris_23:
Ако си забелязала, винаги се говори за профилактика поне два пъти годишно, като средствата могат да бъдат много различни.. не задължително медикаментозни, но с два дни гладуване, явно не става!
« Последна редакция: 02-05-2013, 05:46:40 от rima »
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
« Последна редакция: 14-05-2013, 12:08:53 от rima »
Активен

veganatorka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Паразити
« Отговор #95 -: 14-05-2013, 21:52:36 »

мяууу...
http://animal.discovery.com/tv-shows/monsters-inside-me/videos/flesh-eating-hookworm.htm
 
http://lechitel.net/ucheni-tvardyat-che-40-ot-naselenieto-sa-zarazeni-s-parazit-promenyast-povedenieto-video/


Шампионат по надгълтване с отровни хапчета ли е започнал   ?   Ако не са скъпи, то тогава продавача няма интерес да ви зарибява да ги гълтате, следователно имате нужда да гълтате хапчета без значение с каква цел.
Ако някой от участващите в надгълтването потвърди паразитно заразяване документирано от паразитолог и после потвърди пълна трайна ремисия  ще налее смисъл в начинанието  на други кадидат гълтачи.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #96 -: 14-05-2013, 21:57:03 »

Заповядай! И още много инфо:
http://mojo-bulgaria.blogspot.com/2013/01/blog-post_22.html
« Последна редакция: 14-05-2013, 22:02:20 от rima »
Активен

veganatorka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Паразити
« Отговор #97 -: 14-05-2013, 22:24:36 »

Заповядай! И още много инфо:
http://mojo-bulgaria.blogspot.com/2013/01/blog-post_22.html

Много ми харесва четивото отразява нивото на здравната ни система.   Ужасна и тъжна реалност, да те е страх да отидеш на доктор
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #98 -: 04-06-2013, 10:42:23 »

Съжалявам да ви информирам, обаче, ако ви се случва да сте привлечени от неща, които обичайно би трябвало да ви отблъскват, може да имате токсоплазмоза :Confus_3:
"Учените считат, че 40 на сто от населението на Великобритания е заразено с токсоплазмоза"

http://www.epochtimes-bg.com/2013-02/2013-05-23_04.html
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Паразити
« Отговор #99 -: 04-06-2013, 11:54:24 »

 В някои източници се говори дори за още по-голям процент!  Например - в двутомното " Ръководство по медицина", 1997   се цитират данни  за до 80%!
(Руководство по медицине, диагностика и терапия. Мерк, Шарк и Доум. В 2-х томах. Пер. с агл. Москва, Мир. 1997)

Практически всички сме заразени..:( (но не при всеки има проблем..)
Имал съм честта да гостувам лично на д-р Владимир Кривинос от Украйна. ( живее в  г.Ромни , Сумска област) Това е един от медиците, привърженици на "паразитарната теория" за болестите. Интересното е , че различните медици си имат различни "фаворити" измежду паразитите. При Елисеева това е гъбичката, при Т.Свищева - трихомоната, при Кривонос  - токсоплазмата.
Най-интересното е , че всеки от тях докладва за успехи ,след ликвидирране на неговия "фаворит"..
д-р Кривонос   е  бил практикуващ лекар-клиницист( сега пенсионер) ,  който установява тясна причинно -следствена връзка м-у токсоплазмата и много заболявания..Ликвидирайки паразита, човек възвръща здравето си в доста случаи, за което е разказал подробно в  съвместната си книга ( С Тамара Свищева) - "Трихомонада и токсоплазма - опасен тандем"  
 
А иначе медицината знае за този проблем (с токсоплазмата) още от 1930г, от тогава много учени бият тревога, но някои други "учени" явно преценяват , че това  не е толкова съществено , а и се лекува твърде евтино.. ;)  
« Последна редакция: 04-06-2013, 11:56:21 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.