Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Паразити  (Прочетена 115076 пъти)

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #60 -: 09-04-2013, 15:57:54 »

Бате Бино подробно  е обяснил за кои паразити е доказано ефективното действие.
Емо, къде е това описание точно, помниш ли?


Tedi Goat, за игличките писах на Свирский, но май ме е отсвирил  tooth
Разглеждах доста рецепти с игли, едната е в сайта с коктейлите на д-р Свирский - при нея става дума, че се получава силиции..което е интересно съвпадение с един от компонентите в протокола на Андреас. Но този в протокола, реже гадините, а за другия не съм наясно как действа..

От Свирский имам тази рецепта:
студен кефир, зелена ябълка, мед и 30% игли в блендера - коктейла се пие студен.

От народната медицина, мисля, че си избрах следната рецепта за иглите:
5 с.л игли се заливат с литър гореща вода, варят се 15 мин на слаб огън и се прехвърлят в термос, където престояват цяла нощ, преди течноста да се прецеди. После се добавя от това в горния коктейл. Стига за няколко дни, което незнам дали е най-добрия вариант. Може по-малко да се приготвя и по-често.
По-късно ще добавя връзките към рецептите, който харесах. Има спиртен извлек и др..

Вече имам цял списък с противопаразитни средства. Основното при тях е постоянния прием за цяла година или две, на кратки почивки. И после профилактика.
Ето един от методите, за който, някой смятат, че може да замести протокола с медикаментите на Андреас:
https://sites.google.com/site/nvshevchenko1/
« Последна редакция: 09-04-2013, 16:08:23 от rima »
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Паразити
« Отговор #61 -: 09-04-2013, 20:19:27 »

Тук бате Бино подробно и ясно е обяснил действието на Тодикампа, дал е и допълнителни линкове по темата
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=6458.0
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #62 -: 10-04-2013, 09:21:34 »

а, мерси, ама аз го знам това. Сигурно не съм прочела внимателно  :Confus_3:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #63 -: 10-04-2013, 13:37:07 »

Рецепти със зелени игли:
http://www.hw-lecar.ru/new.html#cwas
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #64 -: 10-04-2013, 16:39:25 »

още рецепти с игли:
http://pskovdachnik.ucoz.ru/publ/32-1-0-41
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #65 -: 11-04-2013, 13:13:22 »

Това, всъщност беше за тук, но вече не мога да го изтрия от...там!
От блога на Радо Раев за ММС и паразитите. Радо пише:

"След това споделяне на една дама в групата ни във Фейсбук ,,MMS Bulgaria" бях шокиран и не доумявах как един веган,който практикува гладуване и се грижи старателно за себе си ще има паразити.

цитатът от дамата:
    "Да споделя и аз-вече 8 дни гладувам и си правя клизми с ЦДС-не мога да повярвам ,че излизат едни      дълги като спагети неща, това ли са паразитите ?? При положение че съм веган, ,ям основно сурови   храни ,миналото лято проведох 30 дневно гладуване, пих 1 месец ММС, От къде са се появили ?? УЖАС!"

Радо:
Реших да опитам 5 дена на Вермокс (сутрин и вечер по две таблетки от по 100мг) и клизми всяка вечер(поне по 3-4 една след друга,като последните две са с ММС 1-2капки на всеки 100 грама вода).Разбира се съм на пълна дневна доза ММС от 24 капки защо?
Може би тепърва ще трябва да четете и изучавате какво е ММС,защото той е неразделна част от протокола.
Това е така защото ММС се грижи за свръх отделянето на токсини при умирането на паразитите,които са атакувани с Вермокс.
При не употребата на ММС може и се наблюдава ефекта die-off,сиреч обратен временен ефект на претоксициране на тялото и кръвта и от там и главоболия(невъзможност на тялото по естествен път да смогне да освобождава повечето токсини).Препоръчвам да се ходи сауна от опит!!!"

http://mojo-bulgaria.blogspot.com/


Междувременно, аз си правя вече отварата от игли, много е вкусна и няма да имам проблем да я пия постоянно. Освен нея, ям и джинджифил с мед, ще включвам прополис тинктура и тодикамп.
Продължавам да не съм наясно с комбинацията ММС/Тодикамп.
Варианта Тодикамп, подобно на ДМСО да се явява транспортьор за ММС, би ми допаднал особено
Всъщност, керосин и хлор..какво може да се очаква според вас?
« Последна редакция: 11-04-2013, 13:15:59 от rima »
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #66 -: 11-04-2013, 17:50:48 »

Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Паразити
« Отговор #67 -: 11-04-2013, 23:16:05 »

Не е никак за чудене, че един веган, основно суровояден, страда от паразити (глисти). Суровата храна крие най-много рискове в тази посока, именно защото няма какво да убие евентуалните яйца на паразитите (глисти, тении). При традиционното готвене високата температура върши тази работа, но при суровата кухня е доста по-рисково. Трябва много добре да се измива всичко и да се дезинфекцира. Въпросът е с какво. И тук е големият препъни камък. За бактериите и вирусите има нелоши варианти, но за яйца на по-големи паразити, няма достатъчно надеждно и същевременно безвредно средство. Едрите плодове и зеленчуци могат да се мият със сапун, но за тревистите е по-трудно.

Малко разсъждение по въпроса дали може да се комбинира ММС с тодикамп. Без да съм химик и да претендирам за компетентно мнение, реших чисто теоретично да поразсъждавам.
ММС е силен окислител. В тодикамп се съдържа йод, извлечен от обвивката на орех. Йодът също е силен окислител. Оттук правя извода, че работят в една посока, без да се неутрализират. Този извод обаче е доста повърхностен, защото освен йод в тодикамп има керосин и то като основна съставка. А как си взаимодейства той с ММС, нямам никаква идея. По хода на горната логика би трябвало да се очаква, че след като ММС е окислител, би трябвало да може да се комбинира с керосин, както е комбинацията с друг окислител - йода. Ама дали е така, кой да каже?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Паразити
« Отговор #68 -: 11-04-2013, 23:37:17 »

Ей, двамцата , леко да ви поправя :  "керосин " е руското наименование за обикновена "газ".( за осветление) . На български "керосин" си има друго значение - самолетно гориво ! С доста добавки   :Appetit_17:

Даа, и двамата ( Радо и "дамата" ) не са наясно с паразитите.. веганството не е застраховка. Верно е , че организмът е по-силен, но като цяло - съвсем недостатъчно силен за да противостои на гадините.
« Последна редакция: 11-04-2013, 23:42:48 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Паразити
« Отговор #69 -: 11-04-2013, 23:52:06 »

Бате Бино, мисля си, че ако се напише само "газ за осветление", също е доста объркващо. В момента в България съм виждал само една такава газ, чийто състав е "нефтена фракция керосин" (без добавките за самолетното гориво). Всички други са какво ли не, но не и керосин. Например - терпентин. Да, така е - това не е традиционната газ за осветление (която трябва да е само керосин). А в тодикамп следва да има керосин, не терпентин или какъвто и да е друг заместител.
В този смисъл може би по-правилно би било да пишем: "газ за осветление (керосин)". :)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #70 -: 15-04-2013, 17:34:54 »

Малахов споменава бяла лятна авиоционна газ или гориво (керосин), като по-чист вариант и без примеси. Въпреки това, газта за горене, която се ползва за осветление е с по-масова употреба, защото е по-достъпна. След няколко филтриращи процедури я пият.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Паразити
« Отговор #71 -: 15-04-2013, 19:22:27 »

Основният проблем на газта за горене в България е, че не е керосин (точно тази нефтена фракция). В "Клуб за борба с рака" има поне осем теми за лечение с газ, едната от които е за дестилиране на газ. Хората пречистват каква ли не газ, а всъщност трябва да бъде само керосин - това е истинската газ за горене.
Предвид това някои прибягват до летен керосин (самолетно гориво), защото в него няма зимни добавки. Но това е много краен вариант. Аз познавам човек, който е ходил до "България Ер", за да им иска керосин, който да пречиства.
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Паразити
« Отговор #72 -: 25-04-2013, 00:13:39 »

Благодаря за отговора  rima  :flowers2:

ще трябва да прочета добре линковете на руски   :Confus_34:
 
я говорю по руски но трудно читаю  tooth  tooth

само да попитам - продават ли се борови иглички в билковите аптеки?
задължително ли трябва да са от бор или може от ела , или е все едно?
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Паразити
« Отговор #73 -: 25-04-2013, 09:53:56 »

Продават се борови връхчета, ако питаш за иглички, най-много да те изгледат странно.
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Паразити
« Отговор #74 -: 25-04-2013, 10:21:02 »

А и всеки бор предлага иглички безплатно.  :)
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Паразити
« Отговор #75 -: 25-04-2013, 20:02:46 »

тогава ще питам борчетата може ли да ми дадат иглички  :Content_22:

абе аз пак да попитам - тази схема на пиене на Вермокс, която е дадена малко по-горе, читава ли е или е малко височка дозата. Става въпрос ако иска човек профилактично да изпие една доза Вермокс, как да го пие
Активен

Георги_НЗ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Паразити
« Отговор #76 -: 25-04-2013, 22:33:24 »

Аз пих вермокс профилактично преди две седмици - шест хапчета, колкото са в една опаковка. Три дни по две хапчета. Нищо лошо не стана. Ако съм имал нещо би трябвало да е заминало в канала. Сега пак трябва да пия заради излюпените яйца на дъртите паразити.

Поне в хран. система би трябвало да се изчистя.
Но за другите тъкани ще трябва и глад и яки билки. Не е лесна битката с паразитите...
Активен
Всеки заслужава това, което е предизвикал!

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Паразити
« Отговор #77 -: 25-04-2013, 23:33:42 »

Благодаря за отговора Георги  :flowers2:

Да, и аз съм чела, че за да се стигне по-вдълбочина трябва глад и билки. Порових се в нета и съвпада инфото точно както казваш - две хапчета на ден за три дни. Но където четох пишеше, че задължително се приемат на гладно хаповете, не със храна!Това малко ме притесни, защото стомаха ми е чувствителен. сигурно е нужно за действието на медикамента, но пък се опасявам за стомаха. Кажи ми моля те - ти как ги пиеше - винаги на гладно ли? И след като си пил една доза преди две седмици, сега трябва да повториш същата доза –три дни по две хапчета - или само две хапчета за профилактика.
А искаха ли ти рецепта в аптеката?
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Паразити
« Отговор #78 -: 26-04-2013, 12:28:48 »

Някой аптеки дават Вермокс-а без рецепта. Приемът се започва два дни преди пълнолуние, по това време паразитите от всички посоки се събират в червата, за да се чифтосват и тогава ги спипваме!
Вермокса се комбинира с някой неща, който подпомагат процеса, иначе май нищо не правим!

https://attachment.fbsbx.com/file_download.php?id=485601551493946&eid=ASsfnp6hg3RvuzEHjkuti9AVoiVP1Z8SXqvHm3Bh_iq46XgdVklkz5K3aXyBq89ew-M&inline=1&ext=1366972031&hash=ASvW0Z-iyX4Vtlb5
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Паразити
« Отговор #79 -: 26-04-2013, 20:02:04 »

Благодаря ти много за отговора Rima !

линка нещо не ми се отваря, т.е. отваря се но няма нищо, би ли ми казала какво си прикачила?
или ако може пак да пробваш да го прикачиш? :-[
Активен
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 23 запитвания.