Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Атопичен дерматит, екзема  (Прочетена 25273 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #40 -: 22-02-2015, 19:45:26 »

... обилно, тежко повръщане, невъзможност за прием и задържане на течности и храна, драстично отслабване. .... екземата изчезна, изчисти се. Не можех да се храня и да пия течности, но според мен организмът ми се изчисти...
Постепенно с напредването на бременността повръщането започна да намалява и аз започнах да се захранвам....
Сне, ти си го видяла отговора: Силно, многостранно замърсяване, независимо какво си мислим, че приемаме - храна, течности, мислене, упражнения...
За твое (изобщо - наше) щастие, особено при бременност, организмите ни се чистят по най-бързия, дори брутален начин...
Най-вероятно нищо лошо няма да ви се случи ( на теб и детето), ако прекратиш приема на животински белтъци. Както каза Вероника, можеш да приемаш млека от ядки, или предварително изкиснати във вода сурови ядки... Повече зелени, покълнали неща..., значително нарастване на физическите и дихателни упражнения... (Знам, знам, че няма за всичко време.)
А след като детенцето поотрасне, можеш да мислиш за по-продължително въздържане от храна.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

sne

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #41 -: 25-02-2015, 09:07:34 »

Vov, благодаря за отговора и насоката: )  От 5 дни не приемам млечни произведения и определено има подобрение. Започнах и жабурене с олио, но се притесних, че се отделят токсини и не знам дали е добре за кърмата. Направих запитване в друга тема.
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #42 -: 25-02-2015, 09:11:49 »

При жабуренето се отделят с олиото и слюнката и ти изплюваш,
тъй че не би трябвало да има проблем според мен.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #43 -: 25-02-2015, 10:15:42 »

Отделяй, отделяй, изплювай - дори дишаш по-чисти газове към детето.

[За комбинацията с лимонов сок и "почистване" на неща от ч. дроб и жлъчка, е съвсем съвсем друго...]
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #44 -: 25-02-2015, 22:59:59 »

Здравейй Сне. За твое успокоение, ще ти споделя относно кърменето и млечните. Синът ми след раждането получи рефлукс, педиатърът ми каза тогава да изключа всички млечни, яйца, бобови и месо от менюто си ( аз месо и не ям от много години) та представи си какво ядях. Е кърмих успешно до 14 месеца синът ми, които съм се отби след това. От там насетне не е опитвал друго мляко т.е. от една годинка и два месеца. Месо също не е опитвал сега е на 2 god и 8 месеца. Относно екземата, аз също получих такава по ръцете след раждането и до сега я имам, но при мен се отклйчи и постпартален тиреоидит. Провери си хормоните на 6титовидната. Успех.
Активен

sne

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #45 -: 27-02-2015, 08:31:25 »

Повече от седмица не консумирам млечни. Определено ефект има - затихващи, изчезващи възпаления на дерматита, бърза регенерация на кожата.
Благодаря на всички за съветите и напътствията. Форумът е много приятно място  :)
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #46 -: 03-10-2015, 19:13:03 »

Здравейте!
Виждам, че темата е старичка, но ме сърбят ръцете да внеса към нея и моя 10 годишен опит с въпросния проблем и други.
Накратко: през втората седмица от раждането си кожата на дъщеря ми първо рязко изсъхна, появиха се ситни пъпчици на гъсто по цялото тяло, зачервиха се и станаха рани - целият този процес отне 3 дни. Просто нямаше здраво място по нея, не спираше да плаче. Поставиха диагноза- остра форма на атопичен дерматит. Калиев перманганат, кремчета... но в момента в който не я мажех всичко отначало. На 6 месеца /през пролетта/ сенна хрема, астма. На 2 години - възпалена трета сливица, нарушена имунна система, невъзможност за съсредоточаване /възможна реакция от ваксина?/, физическа хиперактивност. Понатрупа се доста!

Решение на проблемите в течение на годините:
1. Хранене и чистота.
 Постепенно преминаване към растителна храна, колкото се може повече сурова и чиста от изкуствени торове. Никакви цивилизовани пакетирани храни от порядъка на вафли, чипсове, зрънчовци, шоколади, бонбони, бисквити и т.н. Всичко приготвям със собствените си ръце - децата ми не са лишени от нищо. Ядат и шоколад, и бисквити и бонбони - просто те са домашни и предимно сурови.
Чистотата за децата с атопичен дерматит е изключително важна. На 3 годинки започнах да изчиствам тялото на дъщеря ми с котешки нокът и един микс от билки /маточина, валериана, мак, лавандула/, тогава ползвах продукти на „Вижън“. Месеци наред изкарваше храчки, чак се уплаших. За 2 години се простихме с астмата, а за още 1 и със сенната хрема.Заработи и имунната система. Третата сливица се успокои и сви /бяха ни препоръчали операция, която отказахме/. Дерматита вече беше под контрол. появяваше се при силен емоционален стрес и смяна на сезоните, но се справяхме. Към чистота не забравяйте и облеклото - по възможност естествени материи, поне тези които се докосват до кожата. Въздухът удома се пречиства с йонизатор.

2. Вода.
Колкото е  възможно по-прясна. Често посещаваме изворите. Структурирам я с шунгит и силиции.
Жива и мъртва вода.
Пиенето на жива, структурирана вода действа благотворно върху дерматита. Мъртвата се прилага външно - правят се компреси със затоплена мъртва вода на огнищата. За 1-2 дни затихват. Ползваме я и за капки за нос, гаргара, много ефективна при диария, гъбички на краката и ръцете, вагинални промивки и много други.

3. Козметика.
За нас най-добра се оказа серията А-дерма на Екзомега. Но добра работа вършат и кокосово и какаово масло, както и бадемово и от облепиха.

4. Високопланинско климатолечение.
Чистият планински въздух над 2000м н.в. действа отлично върху проблемна кожа и в частност дерматити. Събират се групи за лечение в база на Белмекен. Правят се процедури, гимнастика, диета. В първите години при обостряне на дерматита на детето, просто резервирах стая на Алеко и за 2-3 дни положението влизаже в по-нормални граници. По възможност поне веднъж в годината се качваме на някоя висока хижа в Рила за 1 седмица.
  
5. Хипнотерапия.
Тъй като нещата никога не са само на физическо поле е добре да се обърне внимание и на вътрешния свят на детето. Методът се прилага по следния начин:
когато детето заспи след първата минута до петнадесетата мозъкът функционира в тета фаза - отворен е
канал към подсъзнанието. В тези минути можете да заздравите връзката с детето си. Може тихичко да му кажете, колко прекрасно дете е, че го обичате и се радвате, че е избрало именно вас за родител и въобще всичко положително, което ви дойде от сърцето. Ако искате да програмирате определен модел на поведение може да му кажете например, че е много отговорно и съсредоточено дете /ако през деня е твърде разсеяно и много забравя/, че приема всичко в ежедневието спокойно /ако през деня нервничи/ и т.н. При болести ви е нужно само да знаете дадено физическо състояние на какъв психо-емоционален проблем отговаря. Например при Атопичния дерматит е повишена чувствителност и неприемане на себе си. Положителната програма, която се закодира в подсъзнанието е: „С любов и мисли за радост и мир защитавам себе си. Прощавам си миналото и го забравям. Свободна съм още в този момент“. Това стихче беше първото нещо, което детето ми научи наизуст. Колкото пъти се сещах през деня я карах да го декламира. Когато се научи да пише ѝ обясних, че ще има още по-голям ефект ако го пише. Приложено и чрез хипнотерапия вече има перфектен резултат. За ориентир в подсъзнанието ми служат таблиците на Луиз Хей. Книгите на Лиз Бурбо също са добри в тази насока.
Предупреждение относно прилаганито на хипнотерапията:
имайте впредвид, че това е много мощен и отговорен метод. Ако се прилага от родител върху деца, родителят носи пълната отговорност за детето си, той има, как да кажа, някакви права върху детето си, тъй като то само е избрало да дойде при него и да повери израстването си до някаква степен на въпросните родители. Ако решите да прилагате метода обаче върху близки, приятели, роднини това трябва да се случва единствено с тяхното знание и разрешение. Нямам предвид влюбени да си шепнат в тази фаза от съня колко се обичат, а по сериозни неща, като например жена да се опита да откаже мъжа си от алкохол или цигари, или да го излекува от дадена болест. Или пък мъжа да се опита да внедри дадено поведение в благоверната си, което на него би му допаднало. По този начин би се нарушила свободната воля на въпросния човек и евентуалните му уроци като душа. Дори при най-добро желание и помисли, каквито и действия да прилагате върху друг човек на подсъзнателно ниво е добре това да става с негово знание и разрешение.

Като теглим чертата ето и резултатите от приложените методи:
От години не ползваме услугите на медицинската система. Просто децата ми не боледуват. Понякога се случва да се запуши някое носле или да се чуе дрезгава кашшлица, но всичко отминава за 2-3 часа. Гаргара с топла мъртва вода, малко повече смях и игри в тези моменти и вирусите просто нямат шанс. Разказали сме им играта по всички параграфи. За последните 4 години дерматита се проявява 2-3 пъти в година при смяна на сезоните или стрес /първат година в училище например/- обикновено на свивките на ръцете. Минава за няколко дни само с компреси с мъртва вода. Момичето ми вече е на 10 години - републикански шампион по спортна гимнастика    /обръщам внимание - тя е веган/, свири на китара прекрасно и е отличник в училище. Има блестяща памет и все по-рядко се разсейва. Второто ми момиче се роди преди три години без абсолютно никакви проблеми до момента.

Надявам се дадената информация да помогне на хората с подобни проблеми. За да имате добри резултати вярвайте в собствените си сили и бъдете последователни в действията си.

Успех!
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #47 -: 03-10-2015, 19:39:26 »

Поздравления за усилията и успехите. Ако поне половината родители бяха осъзнати и себеотдайни, колкото вас и светът щеше да е друг.  С какъв вид уред правите живата и мъртва вода, понеже споделяте за чудесни резултати.
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #48 -: 03-10-2015, 19:47:45 »

Уредът е кана за активиране на вода Биокултура. Закупих го преди 4 години. Тогава струваше 70лв. Електродите е добре да бъдат с титаниево покритие. В момента мисля, че има и други модели.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #49 -: 04-10-2015, 13:42:55 »

Сочи, моля да разясним нещо.
С какво да разбираме, че се храни детенцето-всичко сурово, без дори готвени картофи и никакви животински продукти и суб-такива?
Дори в училище не си позволява торта или бонбон, примерно от рождени дни? Изключения никакви?
Както виждам промяната е започнала още преди горе-долу седем години, постепенно, но нямало ли е пречки, примерно от роднини, баща на детенцето или те са били инициатори на това начинание?
И накрая второто детенце по-различен начин ли се храни от кака си?
Благодаря!
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #50 -: 04-10-2015, 16:13:51 »

Миа веднага пояснявам:
Храната не е само сурова, но в по-голямата си част е такава. Готвени ястия яде веднъж на ден и то не всеки ден, печен хляб - в зависимост от случая, може и 2 -3 пъти, примерно филия с ядково сирене или майонеза, понякога зеленчуков сандвич. В редки случай зеленчукова пица. На закуска обикновено каша микс от семена и плодове в различни комбинации според сезона. Вечерята в повечето случай е салата и ядки. Животенски продукти, освен мед и веднъж в седмицата козе сирене, не консумира.
Въпросът с училището е съвсем намясто. Не я притискам да яде или не каквото и да било. Ние минаваме през осъзнаване на живота във всичките му аспекти. Ето добър пример: след 1 парче торта в училище още вечерта дерматита изби. Тъй като е на свивките на ръцете в топлите месеци е очебиен. Докато затихне с компреси и пречистване на кръвта минават примерно 2 дни, през което време я сърби, а съучениците я разпитват какво е това и тя се срамува. Коментарът ѝ в случая беше: мамо, сега разбрах какво ми причиняват тези неща, искам кожата ми да е хубава и здрава. И повече не се и сеща да посегне към нещо, което съм ѝ обяснила, че е потенциално вредно. Имаме и други подобни случай през годините. Ако някой я почерпи учтиво благодари и прибира примерно бонбона в салфетка, възможно най-незабелязано разбира се. Не искаме да обиждаме никой, затова я уча от ранна възраст да приема различията на хората и да ги уважава. Когато в училище имат празник с почерпка просто приготвям нещо удома и тя похапва там от него. В интерес на истината се получава така, че нейните неща винаги свършват първи, дори само сушени плодове да занесе повечето деца не знаят какво е това. Те са деца и непознатото ги привлича като с магнит - искат да пробват. Винаги споделя това, което си носи за хапване в училище. Забелязвам, че на някой деца им харесва едно, на други второ, но винаги някое от тях е във възторг от различната храна. За рождени дни правя сурови торти. Обикновено после родителите ми искат рецептите.
Пречки имаше и то не малко. Много беше трудно с възрастните роднини. Трябваха ми не малко години, търпение и енергия, за да им обяснявам защо живеем така. Е накрая разбраха. Мъжът ми е заклет месоядец и вярва, че без месо не може да се живее. Той е добър баща и обича децата си, видя ползите от този начин на живот и малко му се попромениха възгледите.
Малкото ми момиче до 1 година отказваше термично обработени пюрета. След това пожела да опита от варената супа на кака и я хареса. На 2 години пожела да яде от месото на тати, но колкото пъти хапваше месце моментално повръщаше или силно я болеше стомахчето. Вече не му обръща внимание. В крайна сметка тя не може да яде нещо фрапиращо различно от мама, тъй като от мен е излязла и аз съм я кърмила. Храни се като сестра си.
Надявам се отговорих на въпросите ти изчерпателно. Но искам да подчертая нещо много важно - при всеки човек всичко е много строго индивидуално, камо ли при дете. Не се старайте да подражавате. Ако имате деца по-скоро ги наблюдавайте и те сами ще ви покажат от какво имат нужда. При детето ми дерматита беше в много тежка форма, затова и режима ни е по-особен. Понякога дори само промяната в отношенията и мисловните модели на детето и родителите прави чудеса. Целта на споделения от мен опит беше по-скоро да покаже, че на този свят има начини да се справим с всичко. Аз просто комбинирах натрупаните знания така, че да работят в положителна насока за децата ми.  :Content_22:
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #51 -: 04-10-2015, 17:05:44 »

Възхищавам се на усилята ти. Това е геройство в мирно време. Успех нататък.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #52 -: 04-10-2015, 17:22:58 »

Благодаря!
Просто нямам избор, тъй като за всяка болест при едно дете са си виновни родителите в чиста форма. Аз просто поправям грешката си, че преди първото си забременяване не изчистих тялото си, а дълги години бях на силни медикаменти. Така че преди новия живот пълна чистка - във всяко едно отношение.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #53 -: 04-10-2015, 18:09:14 »

Респект за което! :Content_14: :Content_14: :Content_14:
За всичко, което се случва около нас си има причинно-следствена връзка и ако всички бихме могли да следим понякога тънката й нишка, нещата биха се случвали по-лесно, но може би  при трудностите се достига до по-голяма мъдрост. Зная ли? :Confus_34: :surpris_23: :love_028:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #54 -: 06-10-2015, 08:55:15 »

Браво Сочи  :Content_14: Възхищавам ти се за осъзнатоста, ако майка ми навремето знаеше и прилагаше поне част от това което ти правиш щеше да ми спести много неприятности.
Активен

sne

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #55 -: 02-02-2016, 15:11:54 »

Сочи, адмирации!!!  Децата са бъдещето на планетата и ние сме длъжни да изградим и подготвим едни качествени и здрави създания!
Отдавна не съм писала. Моят дерматит е в почти  идеално състояние /да не казвам - идеално/. И аз като Сочи използвам жива и мъртва вода, когато усетя, че нещо се поклаща в мен :) По препоръка на хората в темата вече една година съм изцяло веган, без захар, хляб от магазина, храна в пакетчета и консерви. Наблягам на зелениите, суровите плодове и зеленчуци, изкиснати сурови ядки, тахан. Правя си хумус, сурови веган торти, варени на пара зеленчуци, салати, домашни питки от нахутено брашно. Забравила съм сладкото, киселото, соленото. Мазнина предимно кокосова и олио от гроздови семки.
В емоционален план се старая, а и някак си вярвам, че храненето ми помага, да държа стреса и напрежението на страна. Малкото ми дете го кърмих до 1 година и 3 месеца без никакви проблеми, сам се отказа накрая без драми и скандали  :D
Големи благодарности на Vov  и Veronika  за напътствията , които ми дадоха!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #56 -: 02-02-2016, 19:07:53 »

Моля, Сне, всички се учим... докато сме живи.
Тъжното при мен и вероятно при други е, че въпреки всички страдания и успешни практики-лечения, от време на време се поддавам(е) на лакомията (аз) и на други ...неща, а след това отново си плащаме.  :Confus_3:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #57 -: 02-02-2016, 21:33:11 »

Поздравления че си поела в ползотворна насока управлението на живота си sne! Успех и занапред!
:Content_22:
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.
 

Страницата е създадена за 0.186 секунди с 24 запитвания.