Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Атопичен дерматит, екзема  (Прочетена 25285 пъти)

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Атопичен дерматит, екзема
« -: 17-03-2013, 21:33:25 »

Здравейте, Ицо и Тони :)

Сещам се за ефикасно лечение на дерматита с помощта на долните хомеопатични препарати (в случай, че не бъдат постигнати трайни резултати с други по-достъпни илачи).

1) Betula alba D2 или D3 (3 пъти дневно по 10 капки на гладно преди хранене);
2) Sulphur D3 до D6;
3) Silicea D15 до D30;

За съжаление, това лечение е трудно изпълнимо в България. Първо, защото е необходим наистина вещ хомеопат, а аз не се сещам за такъв. Което не означава, че няма. И второ, защото става дума за сериозни хомеопатични средства (от гл. т. на методите за тяхното производство), каквито у нас не се продават, поради липсата на медицински и пазарен интерес към тях. Или поне така беше допреди години. Сега не зная какво е положението.

Другият вариант е да се експериментира самостоятелно, ако човек успее да си ги купи по интернет (ако междувременно някой дистрибутор не е започнал да ги внася) или чрез познати в Германия, Швейцария, Австрия.

:)
« Последна редакция: 17-03-2013, 22:33:18 от hdeshev »
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #1 -: 17-03-2013, 22:37:28 »

не можах да намеря общата тема за Тодикамп и ММС. Пробвал ли си второто? След като маха налеп от езика, който е вид гъби също...
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #2 -: 17-03-2013, 22:39:15 »

Роми, благодаря ти за отговора. Позволих си да отделя нова тема, защото вече говорим по-насочено за дерматита и неговите причинители и терминатори. Този пост трябваше да е първи и твоят да дойде след него, но да кажем, че в случая софтуера на форума ме победи.  :surpris_23:

Пускам линковете от оригиналната тема за Тодикамп, откъдето тръгна всичко:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #3 -: 17-03-2013, 22:41:19 »

не можах да намеря общата тема за Тодикамп и ММС. Пробвал ли си второто?...

Рима, предложенията на Роми излязоха от темата за Тодикамп -- виж ми предния пост с линковете, за да получиш цялата история.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #4 -: 17-03-2013, 22:46:56 »

Роми, хомеопатията не съм я изключил като вариант и даже имам контакти на добър хомеопат в София. Ще опитам няколко неща и, ако не помогнат, ще проуча и тези препарати. Пак ти благодаря за помощта!
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #5 -: 17-03-2013, 23:37:36 »

Роми няма такъв принцип в хомеопатията ,ХЛ е винаги едно единствено лекарство в един конкретен момент, течна форма, минимална доза и да се съблюдава динамиката на случая при техния прием...

Сигурно си искала да помогнеш ,но не знаеш колко може да навредиш с тези посочени ХЛ и с това някой да реши да експериментира
Има и тема във форума -Хомеопатия и странични ефекти:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7089.0

Ако на някой не му се чете цялата тема да изгледа интервюто на Д-р Петър Дюлгерски то е достатъчно показателно и обосновано с конкретни примери

Интервюто започва на 12 минута от предаването 10мин е .
http://tv7.bg/dobro-utro/news/9627332.html

 hdeshev сещам се ,че се зарадвах от твоя коментар ,че познаваш въпросния доктор и си гледал видеото(Ха, какво съвпадение - нашето куче е пациентка на д-р Дюлгерски. Много печен, препоръчвам го с 2 ръце!  ) ,но може по вероятно да не си го гледал сега като се замисля след този коментар за Роми :(  :(  :(
А д-р Дюлгерски не е ли предлагал хомеопатично лечение на кучето?
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #6 -: 18-03-2013, 10:14:34 »

Ицe, здравей :)

Чудесно е, че познаваш добър хомеопат :-) Дано не се наложи да ходиш, но ако все пак го посетиш по повод на дерматита, бих ти предложил следното. Напиши на листче хартия следното: Betula alba D2/D3, след което си го прибери в джоба. Когато отидеш при лекаря, изслушай внимателно препоръките му, без да споменаваш нищо за този препарат. Ако по някаква причина той пропусне да изтъкне свойствата на брезата (Betula alba) за лечението на дерматита, тогава му покажи листчето, без да коментираш нищо. Просто го попитай за мнението му и наблюдавай реакцията.

__________________________________________

Здравей, monika!

Забележи, че в моя коментар няма препоръка за едновременен прием на трите препарата накуп :-) По тази причина дадох информация за обичайно предписваната дозировка само на първия от тях.

Дали ще бъде уместно лечението да се продължи с някой от другите два препарата, ако всичко не приключи само с първия, най-добре може да каже вещ хомеопат. Затова споменах, че такъв е необходим.

Относно експериментирането - ясно е, че има рискове. Кой го отрича? Не забравяй обаче, че когато изпълняваш предписанията на дипломиран лекар (без значение дали е хомеопат, алопат, натуропат или друг), също така рискуваш и също така не знаеш реалните измерения на поетия риск :).

Ето защо, ако ножът е опрял до кокъла и нямам друга алтернатива, аз бих експериментирал. За Ицо не зная, нека сам си прецени. Ханеман, знаеш, много години е експериментирал върху себе си, за да имаме днес хомеопатията :).

Бъди здрава! :)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #7 -: 18-03-2013, 12:32:31 »

Моника, досега като сме ходили при д-р Дюлгерски, проблемите с козината на кучето бяха най-малката грижа. На преден план бяха операции №5 и №6 на очите. Сега кучето е много добре и с очите и с козината, така че се фокусирам на моята екземка.  :whistling2 - emotloader:

Изгледах видеото още първия път и ще гледам да подходя внимателно с хомеопатията. Засега ножът не е опрял до кокала и екземата е донякъде под контрол. (Сигурно затова я и влача толкова време) Искам също така да проверя първо някои други неща. Засега се "вдъхновявам" от темата за паразитите, че с кучето вкъщи съм в по-рискова група. Гледайки схемите тук, мисля,че нямам нужда от орехова настойка след 2 месеца Тодикамп и мисля да опитам курс с пелин и карамфил ей така за всеки случай.

Роми, хареса ми идеята за листчето. Точно така ще направя.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #8 -: 18-03-2013, 23:03:42 »

Здравей ,Роми!
Забелязала съм ,че няма точни препоръки :) и така не се знае кой как ще реши да експериментира, както си иска може с едно,може и с трите има и такива школи ,те и Шуслеровите соли не се пият в комбинация ,но в БГ си стана масово всеки да си решава кой номер с кой ще му пасне,а и някой друг в повече няма да навреди нали са безвредни....и като знам как в един друг форум всеки ново появил се само това чака някой да му каже какво да пие е и ето ти.... :))
Ханеман е изпробвал върху себе си,но е знаел как и също така е описал много добре колко по опасна хомеопатията от алопатията :) Ще приложа тук нещо изкопирано ,защото си стува да се прочете:
От органона параграф § 276 ...едно лекарствено средство, дори да е хомеопатично подходящо за болестния случай, причинява вреда при всяка прекалено голяма доза, а при силни дози то нанася толкова по-голяма вреда, колкото по-голяма е неговата хомеопатичност и колкото по-висока е подбраната потенция, и вредата е много по-голяма, отколкото от една също толкова голяма доза медикамент, който не е хомеопатичен и няма никакво отношение към болестното състояние (алопатичен).
Прекалено големите дози от точно подбраното хомеопатично лекарство и особено често повтаряните, донасят като правило много неприятности. Те нерядко поставят пациента в положение опасно за живота и правят болестта му почти неизлечима. Наистина, те унищожават естествената болест що се отнася до усещанията на жизнения принцип и пациентът повече не страда от първоначалната болест, след като прекалено силната доза хомеопатично лекарствено средство е подействало върху него, но в следствие на това пациентът се разболява по-сериозно от подобната, но по-силна лекарствена болест, която е по-трудна за лечение.

Роми не зная как ти звучи ,но го правя с най добри дано съм разбрана правилно ,че аз хич не обичам лошия тон и разни заяжданки :)

Здравей, hdeshev!
От всичко на писано от теб което съм чела си ми много симпатичен да не кажа един от най добро намерените тук и може би затова съм се разочаровала малко и си мислих ,че съм очаквала да споменеш ,че има тема за хомеопатията и нещо от сорта май трябва да се внимава с нея . Та така де, надявам се на съм те разсърдила :)
hdeshev надявам се като добър хомеопат да имаш предвид д-р Дюлгерски и ако е удобно като го посетиш го попитай дали е писал във форума жив дом през 2009,че като му гледах интервюто си помислих това което съм копирала в темата Хомеопатия и странични ефекти той ще да го е писал мисля :).....ето малка част:

Публикувано 13 ноември 2009 - 10:58

Занимавам се с хомеопатия от около 6 години. До сега, доколко на мен ми е известно няма общо становище за механизма на действие на хомеопатичните лекарства. И естествено, за да се използва правилно една наука, то трябва именно да се установи механизма и на действие. Твърди се, че хомеопатията е безвредна наука - но Ви уверявам че това е абсолютна лъжа. Страничните действия на хомеопатичното лечение в зависимост от пациента се проявяват след минути, до месеци или години. Аз съм имал доста такива пациенти и затова от две години не практикувам класическият вариант на хомеопатичното учение. Също има доста писано за страничните действия на хомеопатията в "Теория на потискането" от Паулф Виджейкър.
Активен

Antonia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #9 -: 18-03-2013, 23:06:08 »

Здравей Роми,
Благодарско за отделната тема (мислех всъщност да отворя нещо подобно, но реших, че кръгът на засегнатите е много тесен; пък то явно хич не е, а повечето хора не приемат някакви банални обриви и екземи за проблем или просто са свикнали с него).
Ще разкажа някой друг път за опита ни с хомеопатията - неуспешен с една дума. Сигурно и това, което сме прилагали, не е хомеопатия или съвсем грешна методика, но това е...
А, и да не забравя - тъкмо написах, че дечицата бавно и полека се оправят, и едното от 2 дни е с някакъв грипен вирус и по тоя повод е страшно зачервено. Интересното е обаче (макар че на мен ми се плаче), че най-засегнатите места са абсолютно нови, а старите "огнища" са само частично зачервени. Не знам как ще я караме, понякога се обезкуражавам...
Активен

Antonia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #10 -: 01-09-2013, 22:39:47 »

Здравейте,
Не съм писала от март, но имам добри новини за атопичния дерматит :) Не мога да се похваля с постиженията на Христо, но пък и не става дума за мен, а за децата ми, всъщност за едното от тях. След като имаше супер затишие от няколко месеца (два-три), през май-юни стана направо непоносимо – почти цялото телце на детето се покри с червени сърбящи петна. Даже на два пъти се принудих да й направя 7-дневен курс с Ксизал, за да я избавя от сърбежите. То си беше ясно, че това е временно отлагане на проблема. Много се чудех какво да правя (разните схеми с изключване на глутен не са практически възможни в нашия случай – другото дете предпочита един черен хляб, ама много го предпочита, и някак не виждам как едното ще яде, а другото – не).
Обаче получих просветление! :) Изведнъж ми хрумна, че може да има смисъл да я заведа в здравен център  „Дар”. Как не го бях направила по-рано, при положение че знаех за него от форума повече от две години! Моментално се свързах с хората там, разпитах ги как се справят със случаи като нашия, те съответно ми казаха, че редовно идвали деца на различна възраст с различна тежест на такъв проблем и че „при един подходящ режим” нещата се оправяли в кратки срокове. Питах ги какво означава тоя подходящ режим и дали изключва глутен, а те казаха, че не било задължително и че имало по-олекотени схеми и да говоря с лекаря – д-р Коста Николов.
Сега за самия преглед… дълго и широко е. С тоя човек говорихме час и половина и щяхме още да приказваме, ако сътрудниците му не го стегнаха да кажат, че вече много се е забавил и че чакат и други дечица (ама наистина имаше няколко деца навън, егати!). Иначе погледна в двата й ириса, каза, че има много слуз в дебелото черво, в синусите – също известно натрупване, говори за някаква родова травма, свързана със самото раждане (това много не го схванах и не ми се ровеше там) и като цяло каза, че няма нещо тревожно и че това са сравнително лесно преодолими неща.
Като тегля чертата, мога да съм му много благодарна, защото ме насочи към определени неща сред морето от информация, възможности, схеми, режими…  Предписа: Силицеа D12 от Шуслеровите соли; Герисан на Велев – за пречистване на кръвта; Септилин на Хималая – против алергични реакции; един друг сироп на Хималая за подобряване на храносмилането. Каза, че след 3-месечен курс с тия неща ще включи и някакви индийски билки (в момента нямам пред себе си названието им, но ще ги напиша, ако някой се интересува). Каза и за клеевата т-ра и сребърната вода, че са много добър избор и говори и за пчелното млечице – него също ще включим по-късно, че да не се затормози организмът с много неща. Каза ми също, че подобрение настъпва след първите 3 седмици, да не се надявам на по-бърза реакция.
На 26 юли почнахме да даваме повечето от предписаното и детето дръпна още първата седмица и така се движат нещата и до момента. Само в последната седмица има някакво влошаване, но го свързвам основно с тръгването на двете на детска градина (стресът е голям, колкото и да са внимателни с тях; даже вдигаха температури още първата седмица!). Няма да се радвам много, като имам предишен горчив опит, но пък се надявам да съм в правилната посока…
Да кажа нещо, пряко свързано с форума (и бате Бино:) ) – по едно време докторът питаше дали и как я масажирам – казах, че през зимата действаме с един препарат – Тодикамп – „не знам дали сте попадали на него”:) Той: „е, да, Малахов пише за лечение с газ (от един шкаф вади книгата на Малахов), но в България го няма”. Обясних му, че го има от известно време и го попитах дали е добър според него. А той каза да не прекъсвам с масажите около гръбнака и по ходилата – било супер добро като цялостна терапия.  И аз възобнових масажит :)
Въобще тоя център явно е от същата натуропатска школа, от която е и форумът. То и не може да е от друга всъщност… Само малко хаотично подхождат – говори се за едно, друго, трето – например почнахме с храните на децата, атмосферата вкъщи, минахме през сума ти книги на Малахов, „Тибетското изкуство… „ на разни неща на Кристофър Хансард (този не го бях чувала, сега чета негова книга), говорихме за билките и сложните рецепти на Димков, после за изтегляне на страх с яйце – тоя метод бил от траките още, че и от славяните в добавка (тогава се сетих за приказката на Ангел Каралийчев, в която се говори как болното от страх зайче трябвало да получи едно червено яйце), после го питах за по-обективни неща като ваксините например (не искаше да говори по темата, само каза, че това може да е причина), минахме през Гайдурков, древните египтяни, през прочистванията и гладуванията за кратко, през пиенето на вода, солта (нещо обаче се отплесна и не разбрах трябва ли да се добавя сол и колко според него; само каза, че хималайската била подходяща)… Само дано да имат достатъчно опит с пречистване на дечица, че с тях не може разни хард схеми … Ще пиша пак, като минем курсовете. Стискайте ни палци.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #11 -: 02-09-2013, 08:05:16 »

 Да , Тони , правилно си схванала, че натуропатите в "Дар" , (а и извън него, като напр. д-р Папазова ) се осведомяват от абсолютно същите източници, от които и ние тук  :Content_22:  Възможно е даже ние да сме още по-добре осведомени  по простата причина , че имаме повече време да четем и анализираме, докато те  са с пълни графици и самообучението им в известен смисъл е вече в застой.. :)
ПОТЕНЦИАЛНО , тяхното предимство би могло да се състои в това, че практикуват здраво и  теоретично биха могли да цитират множество (анализирани! ) случаи от практиката си..
Обаче лично аз не успях да изкопча  от д-р Николов каквато и да било по-различна , по-ценна информация от неговата практика , както и на колегите му..:) ,техни лични наблюдения, успехи...
 Точно като теб 3 часа! си говорихме сладко с него , той  цитираше различни книжки , които аз съм изчел  още преди да са били издадени на български ( тоест - на руски) и стоически устояваше на целенасочените ми бомбардировки от от въпроси :)  
Възможно е или да се притесняват или да нямат тясна обратна връзка с пациентите..Все пак там не е евтино  и повечето пациенти отиват по веднъж и после едва ли се сещат да споделят какво се случва, особено що се отнася за такива затегнати заболявания, които се лекуват  дълго, с месеци..(той, пациентът за няколко месеца обиколил още 10 докторя, на кого по-напред да дава отчет.. :) )

Между другото има един куриоз , който се наблюдава почти в 100% от случаите.. :)
, става въпрос точно за хроничните,затегнатите патологии.
Когато хората пробват някоя методика или препарат, постигнат някакъв явен ефект на подобряване ,  но после като че ли нещата пак се върнат назад, тогава те преценяват, че това не е тяхната методика и търсят друга , с която да я заменят. ТОВА Е ПОГРЕШНО!  ПРосто такива състояния си искат времето! Не намеквам за точно определен препарат ( напр. Тодикамп  :) ) Това може да се отнася и за ММС, и за всичко друго..
   Ако  например е имало подобрение от ММС , но после нещо очакванията  не са били удовлетворени, не бива веднага да се минава на Тодикамп ( да кажем)  или на кислородна вода и т.н. ,  да се почват едно след друго...
Може би най-добрият пример е с лечебното гладуване  - тези , които постигат пълно изцеление посредством него, просто имат търпението да направят необходимият брой  повторения! ( както Димитър Станев, за когото сме писали - 20г. са му били нужни за да ликвидира всичките си патологии.. )  
Същото е и с билките - всички знаят , че те се пият продължително време.      
« Последна редакция: 02-09-2013, 08:07:16 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Antonia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #12 -: 10-09-2013, 14:26:52 »

Между другото има един куриоз , който се наблюдава почти в 100% от случаите.. :)
, става въпрос точно за хроничните,затегнатите патологии.
Когато хората пробват някоя методика или препарат, постигнат някакъв явен ефект на подобряване ,  но после като че ли нещата пак се върнат назад, тогава те преценяват, че това не е тяхната методика и търсят друга , с която да я заменят. ТОВА Е ПОГРЕШНО!  ПРосто такива състояния си искат времето! Не намеквам за точно определен препарат ( напр. Тодикамп  :) ) Това може да се отнася и за ММС, и за всичко друго..
   Ако  например е имало подобрение от ММС , но после нещо очакванията  не са били удовлетворени, не бива веднага да се минава на Тодикамп ( да кажем)  или на кислородна вода и т.н. ,  да се почват едно след друго...
Може би най-добрият пример е с лечебното гладуване  - тези , които постигат пълно изцеление посредством него, просто имат търпението да направят необходимият брой  повторения! ( както Димитър Станев, за когото сме писали - 20г. са му били нужни за да ликвидира всичките си патологии.. )  
Същото е и с билките - всички знаят , че те се пият продължително време.      

Да, вероятно си прав и при възрастните това важи с пълна сила. Само че за дечица на 3 години би следвало по-бързо да проличи дали си на вярната пътека - нали при тях не трябва да има „затегнати” патологии (просто защото не е имало време). Пък и като видиш детето да се чувства супер дискомфортно (дано не виждаш!), си готов да дадеш мило и драго и да минеш на всякакви методики. Добре че не ми се е налагало дотук… Въобще ще се радвам много, ако някой е намерил начин и се е справил с подобни неща при детето си и го сподели тук. Макар че като съдя по съобщенията, които получавам, по-скоро няма много справили се…  :(
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #13 -: 10-09-2013, 15:36:45 »

...Въобще ще се радвам много, ако някой е намерил начин и се е справил с подобни неща при детето си и го сподели тук. Макар че като съдя по съобщенията, които получавам, по-скоро няма много справили се…  :(

При нас се случи подобно нещо при малката тази зима. Беше някъде около 1 годинка - или я беше навършила или тъкмо я навършваше. Изби ѝ едно петно на врата, подобно на моите по ръцете. Зачервено, сърбящо (виждахме я да го чеше) и образуващо корички. Е, не мога да твърдя със сигурност, че е било като моето нещо по ръцете. Все пак погледахме го известно време, мазахме с разни кремчета (алое, прополис и т.н.), но нищо не помогна, а петното растеше.

Накрая я заведохме на хомеопат препоръчан от приятели, даже името и тук във форума се е обсъждало. Предписа ѝ 2 лекарства (доколкото помня), и ги давахме сигурно поне 2 месеца. Петното се разнесе, макар и много бавно. Това, че не стана мигновено, а промяната беше бавна и постепенна ме кара да се надявам, че става дума за истинско излекуване, а не за някакво потискане. То човек откъде да знае със сигурност, но поне се надяваме. От тогава петна, сърбежи и обриви не е имало и всичко е наред.

Антония, мога да изровя контакти на хомеопата (в София), ако имаш нужда.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #14 -: 10-09-2013, 15:57:39 »

Ице, за два месеца и без хомеопатия много често се разнасят разните там петна  tooth  Е , стига де не е нещо наистина сериозно, разбира се..
И аз като дете съм имал разни подобни поне 10 пъти. Последното беше един лишей на кръста преди 10 години  - поседя една седмица и си отиде. И другите така - от нищо се появяват, от нищо си и отиват.

 Тони, да, права си естествено.  Моят текст, дето го цитираш , от само себе си се разбира , че не важи за деца. При тях всичко е по-различно.
Обаче "да минеш на всякакви методики" е доста рисковано!  НА такива се минава само при животозастрашаващо събитие. Иначе (особено с антибиотиците или стероидите ) знаем как е - детето става още по-болнаво.
Цялата тънкост е да се отграничи дали става въпрос за такова събитие или е например обикновена простуда или бацил. Например - повръщане  + температура 38.8 + разстройство + силна отпадналост не налага нищо по-специално освен един пробиотик (от сорта на Стелкор  :) ) и няколко разтривки с нещо от сорта на Тодикамп. Моят син 3-4 пъти досега ги тества тези състояния :) ,(Обикновено те отшумяват лесно при здрави, неопорочени от ваксини или от антибиотици организми) но не сме и помисляли за антибиотици или лекарства за понижаване на температура. :police:
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #15 -: 10-09-2013, 16:05:05 »

Ице, за два месеца и без хомеопатия много често се разнасят разните там петна  tooth  Е , стига де не е нещо наистина сериозно, разбира се..
И аз като дете съм имал разни подобни поне 10 пъти. Последното беше един лишей на кръста преди 10 години  - поседя една седмица и си отиде. И другите така - от нищо се появяват, от нищо си и отиват.
...

Може би не стана ясно от разказа, че доста го почакахме да се махне сам или с минимална помощ. Мисля, че даже направихме 2 месеца преди да стигнем до хомеопатията. Но пак казвам, че не можем да сме сигурни :)

Ето го сега големия излезе с едно петно на крака близо до коляното. При него, за щастие, с 2 мазания с мед и прополис нещата тръгнаха на оправяне.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Antonia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #16 -: 12-09-2013, 10:32:12 »

Антония, мога да изровя контакти на хомеопата (в София), ако имаш нужда.

Христо, за д-р Дюлгерски ли става въпрос? Зафиксирала съм го вече, но отлагам ходенето. Вече давах разни хомеопатични (на Боарон) и имаше добър ефект, но после нещата се върнаха с по-голяма сила. И като четох материалите за потенциалната вреда от хомеопатията, нескопосано прилагана, вече съм леко резерве. То вината си е в мен, защото черпех инфо от интернет само и с никого не се консултирах, но засега ще видим с тия пречистващите методики от ДАР докъде ще я докараме (засега съм обнадеждена - месец и половина след началото; обаче очаквам бате Бино да се включи всеки момент и да охлади ентусиазма  ми - гледам, че и теб не е пожалил  :pensif_29:)
Благодаря за отзивчивостта  :Content_22:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #17 -: 12-09-2013, 11:01:19 »

Не, в случая става дума за д-р Дора Пачова. Ето тук малко информация за нея и центъра, в който работи.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #18 -: 12-09-2013, 13:59:22 »

Тони , намекваш, че съм нещо като  Ентусиазмоохладител ли ?  tooth
Де да имаше някой да охлажда и моите ентусиазми, за които  чак отпосле разбираш , че са били пълен провал или обикновена  загуба на време, нерви  и средства.. Ако имаш такъв човек, давай го насам :) ще го посрещна със звучна целувка  :-*
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #19 -: 10-08-2014, 15:48:27 »

Здравейте,

Не знаех къде точно бих могла да отправя въпроса си, и затова пиша в тази тема.
80% суровоядка съм, месо не ям почти две години, млечни също. Нямам никакви здравословни оплаквания, в чудесна физическа форма съм. Пречиствам си дебелото черво два пъти годишно, сутрин студено пресовано олио за жабурене, после чаша топла вода на гладно за изчистване на токсините.......

И ето на - преди около месец - ЕКЗЕМА. Отначало бяха малки безцветни сухи петна по лицето, мажех ги със зехтин, за да не се лющят. Изведнъж станаха огромни, червени и болезнено-сърбящи. Разпространиха се и по врата. Колкото и да съм против традиционната медицина ( знам, че ще ми изпишат кортикостероиди ), отидох при личния лекар.
Естествено - получих кремче, което мога да ползвам не повече от една седмица и после на контролен преглед. Наистина сега съм добре, за няколко дни  петната намаляха, избледняха, лющещата се кожа падна. Останаха две леко розови от най- големите. Но не знам какво ще стане след няколко дни, след прегледа и като спра крема.

Прочетох за шуслеровите соли, реших и това да опитам - сега взимам комбинацията от сол 1 и сол 6. Но е от твърде скоро и не знам дали действат. Живея извън България, тук ми е доста трудно да търся специалисти по алтернативна медицина, езика е все още бариера, затова предимно чета тук във форума, интернет и съм си поръчала книги от България.

Но въпросът ми е - от къде все пак може да се получи такава силна екзема? Възможно ли е да е от външната среда? Аз съм градинар и работя само навън в градините, понякога в доста мръсна и прашна среда, отровни растения, спори, пръст, пясък. Според мен съм я получила от бръшлян, това си е доста мръсно и токсично растение, а на мен ми се налага често да почиствам и подрязвам доста дълги живи плетове. Целия прах, който се вдига, го вдишвам през носа. Е, сега работя вече с маска. Изобщо не знам какво да правя, ако екземата ми отново се засили, и как бих могла да се предпазя или да се лекувам без кортикостероидни препарати.

Дано някой може да ми даде насоки.
Благодаря ви!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 24 запитвания.