Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Juice Feast - Какво мислите? :)  (Прочетена 25010 пъти)

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Juice Feast - Какво мислите? :)
« -: 15-11-2009, 12:05:30 »

Aloha  :Content_22:

Понеже не видях да е дискутирано ,а наскоро попаднах на направо изумителни материали : Какво ви е мнението за Juice Feasting-a ? ( т.е. по-дълго от нормалното гладуване на фрешове - 30 - 50 - 70 - дори до 92 дни срещнах! )

Някой правил ли е такова нещо?
Или мислил ли е да пробва?
При такъв дълъг период само на фрешове се препоръчва да се пият големи количества . В youtube има и качени клипчета на един суровоядец ,който е 3 месеца на фрешове - направо уникална промяна . Хора се отървават от какви ли не болести ,свалят по 40 кг , премахват акне ,екземи ... останах потресена ! :)

Е?  O0 :essen:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #1 -: 15-11-2009, 18:09:08 »

Аз мисля, че в началото е по-добре с fasting-a да се почне т.е. един ден на зеленчукови сокове.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #2 -: 15-11-2009, 18:40:23 »

Този метод е за сериозно болни хора. В този форум има ли такива?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #3 -: 16-11-2009, 10:43:33 »

Хърбърт Шелтън,примерно,който е от световно известните пропагандатори на лечебния глад,е привърженик на дългото гладуване,само на вода.Изчаква с захранването,докато човек не почувства истински апетит.В неговите клиники,хората гладуват над 40 дни,та може и до 70 да откарат  :pensif_29: :D
Пол Брег,пък е привържинек на кратките 10 дневни гладувания,само на вода,4 пъти годишно.
Общо взето,кой както мисли че ще е добре за него,така.Варианти много  :Confus_34: :peperudi:
Разбира се,ако човек не е толкова болен или просто иска да разтовари,според мен няма смисъл от много дълго гладуване.Веднъж годишно 20 дни и готово.До година,пак  ;D :police:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #4 -: 16-11-2009, 11:10:13 »

Аз правих март месец 21 дена на сокове :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #5 -: 16-11-2009, 16:14:37 »

Разбира се,ако човек не е толкова болен или просто иска да разтовари,според мен няма смисъл от много дълго гладуване.Веднъж годишно 20 дни и готово.До година,пак  ;D :police:
Ето още едно мнение като моето :Content_14: Вал, виж, не само аз ти казвам така ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #6 -: 16-11-2009, 22:16:55 »

Аз питам ,защото мисля от средата на януари да направя едно соково гладуване . Но ще започна с 20 дена де . Целта ми е да разкарам едни леки пигментации по лицето (от акне ).  :-\ Не ми се иска химичен пилинг ...

Браво на вас ,които сте издържали ! :)

А колкото до това за кого е предназначено - ами аз нямам предвид ,че хората във форума са на смъртно легло едва ли не ,но просто някой може да е привърженик на този метод :) А и ако се е излекувал от сериозна болест би било интересно да сподели :)

Благодаря за отговорите ! :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #7 -: 17-11-2009, 00:05:22 »

Разбира се,ако човек не е толкова болен или просто иска да разтовари,според мен няма смисъл от много дълго гладуване.Веднъж годишно 20 дни и готово.До година,пак  ;D :police:
Ето още едно мнение като моето :Content_14: Вал, виж, не само аз ти казвам така ;D ;) :)
Да, да тъкмо за тебе си мислех , че ми каза за гладуването и чета че вече си писал-напомнил...
 :Confus_3: :Confus_3:
Атрактив, да ти кажа аз само на сок съм карала преди време, но издържах само 8 дни. Хем бях при Емилова. А аз там ходех заради обстановката, компанията, да имам съмишленици, а не че няма да издържа на глада.
Бенато, направо си герой - 21 дни на сок....че то си е сериозна работа. Затова си позволяваш ти да прегрешаваш някой път. Щото си си изпробвал волята, характера. Има една максима: "Запознай се с правилата. После може и да нарушаваш някои от тях."
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #8 -: 17-11-2009, 10:20:23 »

Има една максима: "Запознай се с правилата. После може и да нарушаваш някои от тях."


Аз,съм абсолютен привърженик на тази максима.Искам да знам идеалният вариант,а после,аз до колко ще се отклоня от него,е друга работа.Разбира се,гледам да е възмажно най-малко или никак. :police:
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #9 -: 24-11-2009, 11:12:45 »

Има един пич Филип Маклъски (сигурно го знаете), той от близо 200 кг става 80 като изведнъж преминава на суровоядство и в последствие прави 100 дена пост на сокове. Поне за мен е уникално постижение. Сега той изглежда страхотно и си е все още 80 кг.
Любимият ми метод за детоксикация е сокотерапията. За сега не съм правила дълги, но нищо чудно пролетта и това да пробвам.
Иначе за тежко болни хора и с голямо наднормено тегло си е уникален метод. Не само че отслабваш качествено, но и се лекуваш. Но е хубаво, мисля, да се започне с 5 дена, след това 10 и тогава повече. Но всъщност всичко определя мотивацията и стремежът.
Активен
Духът владее материята!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #10 -: 24-11-2009, 11:26:37 »

И за мен е така,соковото е най-полезно и поносимо. При плодовете може да увеличиш дозата и да те разяждат. А и храносмилането е в покой. Да не говорим за минералите и витамините в зеленчуковия сок.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #11 -: 24-11-2009, 22:21:46 »

Бенато, кажи с какво превъзхожда гладуването със сок /по-точно разтоварването, щото то не е глад/, гладуването с плод? Аз май ще се запаля по сокотерапията. Но поради една друга причина - като бяхме на сок, изпитвах по-малко глад. Кажи другите плюсове да си ги запомня.
Активен

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #12 -: 24-11-2009, 23:20:48 »

аууу Мер , този Филип го знам :) Изгледала съм му голяма част от клипчетата в ютюб . Много е земен и мотивиращ :) Голям фен съм му ! :)

Иначе аз твърдо съм решена от м. Януари да правя 30 дневно . В момента се образовам на тази тема  ;D
А и до тогава ще съм главно на суровоядство като подготовка :)

Вал ,ако нямаш нищо против да дам мнение по въпроса за сравнението на режимите  :) :
До колкото четох при соковото гладуване изчистването е по-голямо , храносмилателната система е в покой , човек забравя за храната и не му се яде , детоксикацията е по - силна . Има един много добър сайт ( според мен ) www.healthrecipes.com , в който е обяснено подробно .
Направи ми впечатление , че препоръчват за промяна в навиците като по-добро решение суровоядството , защото при гладуването на сокове забравяме за храната до голяма степен и има риск след приключването да не сме усвоили навика за здравословен избор  :love_028:

Както и да е  ;D Важното е да има инициатива ( и действие ) :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #13 -: 25-11-2009, 00:21:35 »

Атрактив, знам аз. Най-добрия, най-резултатния, най-лесния начин на хранене си е суровоядството! :heart_2:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #14 -: 10-12-2009, 18:01:31 »

Струва ми се доста подходящо - дори и само за разтоварване :). Самата аз съм правила по 5-6 дни само на сокове и определено се чувствам добре - даже не огладнявам, нито се усещам отпаднала, или нещо подобно. Организмът си набавя всичко от сока и, както е известно, усвоявянето става по-бързо и в по-голям процент, отколкото от храната.
20 дни са си доста време, но пак мисля, че едва ли е противопоказно. Единствено бих те посъветвала след първите 10 дни да увеличиш количеството на соковете, или поне да са на по-често - за да се застраховаш от авитаминоза ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #15 -: 14-12-2009, 00:09:59 »

Смятам, че не е добре дълго време на течна храна. Дъвченето е необходим масаж за венците, а също така червата могат да станат лениви, ако няма какво да придвижват и да стане някоя ферментация в тях.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #16 -: 21-12-2009, 10:32:31 »

аууу Мер , този Филип го знам :) Изгледала съм му голяма част от клипчетата в ютюб . Много е земен и мотивиращ :) Голям фен съм му ! :)

Иначе аз твърдо съм решена от м. Януари да правя 30 дневно . В момента се образовам на тази тема  ;D
А и до тогава ще съм главно на суровоядство като подготовка :)

Вал ,ако нямаш нищо против да дам мнение по въпроса за сравнението на режимите  :) :
До колкото четох при соковото гладуване изчистването е по-голямо , храносмилателната система е в покой , човек забравя за храната и не му се яде , детоксикацията е по - силна . Има един много добър сайт ( според мен ) www.healthrecipes.com , в който е обяснено подробно .
Направи ми впечатление , че препоръчват за промяна в навиците като по-добро решение суровоядството , защото при гладуването на сокове забравяме за храната до голяма степен и има риск след приключването да не сме усвоили навика за здравословен избор  :love_028:

Както и да е  ;D Важното е да има инициатива ( и действие ) :)


attractive`, ако не си гладувала и ден(дори и режима на плодове и чай), не се пъни за 30 дена. Гладуването не е спорт и там медали не се раздават. Започни с 1-2 дена, после 5-10. Ако нямаш сериозни проблеми това ти стига. Прави ги често - 2-3 пъти в годината.
Най-дълго на ПЛОДОВИ сокове съм бил 14 дена, на излизане от водно гладуване от 25 дена.
Найстина, вода или добре филтриран плодов сок без целулоза, се всмукват без остатък, не дразни стомаха и чарвата и глад или няма или се понася по-лесно. Трябва много да се внимава при захранването след по-дълго(над 14 дена) гладуване.
« Последна редакция: 21-12-2009, 15:05:14 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #17 -: 17-02-2010, 10:38:29 »

какво значи добре филтрирани плодовисокове без целулоза?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #18 -: 17-02-2010, 18:37:08 »

След като се направи сок със сокоизстисквачката, е хубаво да се мине и през тензух, примерно, за да е максимално бистър сокът т.е. без фибри/целулоза.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #19 -: 18-02-2010, 00:24:19 »

А, че то тези неща - фибрите не бяха ли полезни?Знам, че ги препоръчват за по-добра перисталтика и т.н.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.