Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ревматоиден артрит  (Прочетена 40591 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #40 -: 28-08-2014, 16:27:01 »

Йоана , абсолютно адекватни и  ( за мен лично ) на 100% верни са всички до един отговори , които получи до момента от включилите се съфорумци!
 
Както казва Тихия,  - за ПЪЛНО излекуване се изискват, нека го кажем направо - ОГРОМНИ и ДЪЛГИ усилия, които майка ти обаче едва ли ще положи...И  в които едва ли ще е убедена! , след като идват от някакъв си форум с лаици , а не от някой известен професор..
Обикновено става точно така, както го е описала Миа!!  :-\  ( аз също имам безброй наблюдения )

Но качеството на живот определено може да се подобри, тоест - да се потиска болестта доколкото може..
Обаче не го правете с лекарства! Поне билки да пие жената!
Ако е готова да  пробва с наистина работещи , НАТУРАЛНИ препарати, препоръчвам Тодикамп и АСД-2.

АСД-2 и артрит
http://narodn--sredstva.ru/artrit-sustavov-lechenie-artrita-narodnymi-sredstvami-zozh/
http://osustave.ru/lekarstvennye-preparaty-pri-artrite  ( малко по-долу се споменава. възстановява дори тъканите.)

Но и двата не миришат на ментови бонбони .. tooth , така че , ако е изфинена като болшинството други , вероятно ще отидат в мивката , както при на Миа вуйчото   tooth
Изборът е неин все пак  :surpris_23:


 
« Последна редакция: 28-08-2014, 16:34:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

des14

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #41 -: 20-09-2014, 23:11:04 »

Здравейте!
На 31 години съм и след няколко месечно лутане по доктори ми поставиха диагноза постстрептококов артрит. Изолирани са пневмококи от гърлен секрет и АСТ-то ми е 600. Преди половин година изкарах тежка ангина. Не си обърнах внимание на време, защото кърмех и не исках да пия антибиотик заради дъщеря ми. Така или иначе се стигна до антибиотик, но явно не е било проведено правилното лечение. Заради кърменето и по време на бременността буквално закусвах пържоли. За година и половина толкова месо съм язяла, колкото не съм в досегашния ми живот.
Ревматологът ми изписа куп хапчета, които не мисля да пия. Трябва да преборя гадния пневмокок. Лошото е, че малката също го има. Пихме 10 дена Оспен, не съм пускала изследване ново на гърлен секрет,но съм скептично настроена, че Оспенът ще е преборил пневмокока. Ходих на УНГ, казаха ми, че сливиците не са за вадене. Готова съм да ми ги извадят само и само да не се стига до пневмококови инфекции. Не разказах за болежките. Започнаха с мравучкане на ръцете и тъпа болка. В момента има дни, в които съм схваната цялата. Не мога да кажа, че е някаква нетърпима болка, по-скоро скованост на ставите на цялото тяло и липса на тонус.
Та сега се чудя как да уморя гадните стрептококи, за да мога да се заема с възпалението на ставите. Ако предприема гладолечение дали ще се изчистя от гадините? Или първо трябва да намеря начин да ги преборя тях и тогава да започна гладуване. Гладувала съм преди години и мисля,че ще се справя. Обмислям да посетя и класически хомеопат... Направих и ПСР тест за хламидии, отрицателен е. Докато пиех Оспен почувствах значително подобрение, лека скованост само сутрин, но не мога да пия цял живот антибиотици. Посъветвайте ме какво да правя.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #42 -: 30-10-2014, 19:10:47 »

Е, Стефане, надявам се да си оздравял?... Какво стана с "артрита" и пр. зловещи и т.н. "диагнози"?  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

tsv

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #43 -: 16-04-2015, 15:24:01 »

Здравейте,
искам да кажа на всички, които не са боледували от тази болест и препоръчват лечение без лекарства, че не знаят до какво може да доведе това. Историята на моето заболяване започва през 2011 година, когато ми поставиха диагнозата серонегативен полиатррит. Аз бях на 33 години, но характерното за тези заболявания е, че се проявяват в много млада възраст. Болките в ставите при мен бяха неимоверно силни. Не можех да ходя, не можех да движа ръцете си, всяко движение ми костваше огромни усилия. За един месец се възпалиха 20 стави. За  мой късмет попаднах на специалистите в ревматологичната клиника в София на ул. "Урвич" 13, където започнах да се лекувам. След спешна хоспитализация ми предписаха сулфасалазин, който не ми помогна особено, след което медрол и метотрексат. След една година активно лечение и  в последствие поддържащо такова, аз не съм инвалид. Благодаря на лекарите, които ме изправиха на крака. Благодаря на ТЕЛК комисията, която в безпомощно състояние ме освидетелства с много нисък процент, което ме амбицира ба оздравея.
Не се отчайвайте. Психиката влияе на процеса на лечение. Бъдете оптимисти и ви пожелавам след кратко лечение да се чувствате отново активни хора като мен. Не се изгубвайте в мрачни мисли, но и не пренебрегвайте лечението при лекари. Хомеопатията и бабините деветини могат само да го допълват и понякога дори да навредят. Успех!!
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #44 -: 16-04-2015, 15:58:28 »

В книгата на Пол Брег се описва абсолютно същия случай-човек на име Евънс е с полиартрит,куца,почти не може да се движи.Следствие на гладолечението Евънс напълно е излекувал своята болест.След това е гладувал-10-дневни водни гладувания-по 4 пъти в годината+еднодневни седмични,съчетани естествено с подходящия хранителен режим.Записал се е на курс по танци,даже със съпругата си е спечелил конкурс по танци. :whistling2 - emotloader:
И понеже и аз имам костни проблеми-шипове на врата и гр.стълб,както и радикулопатия и невралгия,единственото,което ми донесе полза дотук не бяха лекарствата,а гладуването.Не казвам,че съм се излекувала,но нямам болки,кризи и живея пълноценно.
С лекарства е лесно,но всяко нещо си има цена.А и не мисля,че лекарствата лекуват.Само замазват проблемите,които след това се връщат с пълна сила.
А и форума е за суровоядство и гладолечение и прокламирането на лекарствени и традиционни методи тук е малко неуместно...мисля... :pensif_29:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #45 -: 17-04-2015, 07:14:48 »

Аз мисля, че всяко заболяване може и трябва да бъде преборено само и единстваено с природни средства, независимо от тежкото състояние, в което се намира човек.Минала съм по пътя на " Нелечимото " с използването на куп лекарства.Но истинското лечение ми донесоха гладуванията на вода, на плодове, на сокове и пълното суровоядство.Не съм се излекувала напълно от всички проблеми, но нямам тежки кризи, не приемам лекарства и живея живот без болка.Мога да кажа пълноценен.Страдала съм от инфекции навремето с различни бактерии, които оставаха живи дори след дълго лечение с 8 - 10 антибиотика.При едно гладуване на вода за 10 дни успях да убия Стафилококус хемолитикус, който остана като жива бактерия и след 2 години безузпешно лечение с антибиотици ми създаде отново проблеми.Всички бактерии и вируси се хранят с отпадъци, живеят в разтвори / захарни или солеви /.Направих ескперимент - спрях да приемам сол и мед, останах на вода , правих 3 - 4 клизми и на 10 ден усетих липса на болка.При антибиограмата се установи липса на бактерия.Който е учил микробиология знае, че всяка бактерия се храни с отпадъци и живее при определени условия / температура, влажност, хранителни вещества /, но ако едно от тези условия липсва бактерията умира.Всички бактерии обаче не се унищожават при температура 100 градуса / при готвене / както много хора си мислят.Някои бактерии се унищожават при 1000 градуса, но организъм със силен имунитет преборва всяка болест и то без лекарства.
Имат значение и молитвите, които се четат в Православните църкви , Маслосвета и Обета / обещанието към Бога, което се дава, ако човек се излекува напълно/.Най - силна е промяната в начина на мислене, хранене, начин на живот, силната вяра в Бога.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #46 -: 17-04-2015, 12:32:28 »

Аз мисля, че всяко заболяване може и трябва да бъде преборено само и единстваено с природни средства, независимо от тежкото състояние, в което се намира човек.Минала съм по пътя на " Нелечимото " с използването на куп лекарства.Но истинското лечение ми донесоха гладуванията на вода, на плодове, на сокове и пълното суровоядство.Не съм се излекувала напълно от всички проблеми, но нямам тежки кризи, не приемам лекарства и живея живот без болка.Мога да кажа пълноценен.Страдала съм от инфекции навремето с различни бактерии, които оставаха живи дори след дълго лечение с 8 - 10 антибиотика.При едно гладуване на вода за 10 дни успях да убия Стафилококус хемолитикус, който остана като жива бактерия и след 2 години безузпешно лечение с антибиотици ми създаде отново проблеми.

   Вероятно може да бъде излекувано ако имунитета е на достатъчно ниво, ако е компрометиран естествените съставки и храни ще окажат вероятно само частично подобрение. По всяка вероятност субстанции които тялото не произвежда а трябва да се набавят от вън ще окажат значително подобрение, навярно обаче и дозите е нужно да са завишени т.е. > от общопрепоръчваното.

   Позицията мисля трябва да не е в "защита", а в "нападение", т.е. това че симптомите са утихнали не означава непременно, че сме достигнали оптималното/максималното ниво на здравословно състояние, винаги има накъде да се подобрява.


Всички бактерии и вируси се хранят с отпадъци, живеят в разтвори / захарни или солеви /.Направих ескперимент - спрях да приемам сол и мед, останах на вода , правих 3 - 4 клизми и на 10 ден усетих липса на болка.При антибиограмата се установи липса на бактерия.Който е учил микробиология знае, че всяка бактерия се храни с отпадъци и живее при определени условия / температура, влажност, хранителни вещества /, но ако едно от тези условия липсва бактерията умира.Всички бактерии обаче не се унищожават при температура 100 градуса / при готвене / както много хора си мислят.Някои бактерии се унищожават при 1000 градуса, но организъм със силен имунитет преборва всяка болест и то без лекарства.

   Захари, соли... не споменаваш нищо за кисело- (конкретно лимоните)..., ето къде идва в употреба "Чернодробното чистене", когато е съпътствано с повишен прием на лимонов сок за около 2-3 дни, киселината от лимона дава алкална реакция в тялото, което сменя средата от такава с по ниско pH към такава с по-високо pH, резултата е конкретни бактерии не могат да издържат и умират, това е само един от начините, не е единствения. Най-добре да се прилага комбинирано с други методи.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #47 -: 17-04-2015, 13:20:24 »

tsv , ако може няколко въпросчета , с които да ти помогнем..?

1. А ти пита ли лекарите каква е била причината за тази болест?  ;)  (И изобщо важно ли е това за теб? )
Просто някакъв серонегативен артрит си летял във въздуха и избрал да кацне върху теб ,  подобно на  комар, който те ухапва?   tooth Така ли казаха лекарите?

2. Какво точно имаш предвид под "бабини деветини" ? Народната и алтернативната медицина ли ?  ;)
    Любопитно ли ти е, че част от  пациентите на  лечители , прилагащи именно "бабините деветини" са именно  лекари?  ;)   tooth Защо не са се лекували с лекарства?  :surpris_23:  Обади се на Владимир Бошнаков, на Димитър Станев, те ще ти разкажат интересни случки ..  tooth

3. "Изправянето на крака" далеч не значи "излекуване" .. Но това евентуално ще го разбереш едва когато заболяването отново се появи под същата или под съвсем различна форма , ако въобще някой направи връзката..
 
« Последна редакция: 17-04-2015, 13:59:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #48 -: 17-04-2015, 14:46:59 »

Аз се борих със стафилококова инфекция, която лекувах с 8 антибиотика и бактерията остана жива.Две години имах болки в ухото, а после отново получих подуване .Отивайки на лекар казах каква е бактерията, изолираха я, направиха антибиограма.Не реагира на антибиотици.Беше на 100 % резистентна /устойчива /.Гладувах на вода - 10 дни с по 3 -4 клизми на ден.На 10 ден болките спряха.Повторно изолиране на Стафилококус хемолитикус не се установи.Ухото ми е здраво и до днес, макар, че ми казаха, че тази бактерия ще ме съпътства цял живот, няма унищожаване, резистентна е на всички антибиотици.Проучих всичко за стафилококите, макар ,че съм учила медицинска микробиология и микробиология на храните и се излекувах сама с глад.Споделям моя опит.Всеки трябва сам да премахне един от факторите, при които може да съществува бактерията или вируса.Това е същото както ако няма въздух наситен с кислород човек умира.Липсата на кислород / фактор за нормалното дишане / води до смърт.Същото е и при бактериите.Знам от дядо ми ,че навремето при войната са лекували холера с много силна ракия.Холерата протича с ниска температура на тялото, а алкохола - обратно - повишава я.Така са се спасявали с прости средства от тежки болести.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #49 -: 17-04-2015, 16:42:45 »

Много ценен отзив и пост, Ели!  :fun_096:  :flower:
Дори да бъдат убити сега и проблемът уж да се реши, какво става утре? Пак ли ще ги трепем с антибиотици, с токове , с  водороден прекис, или с други средства?
  След като веднъж са надделели над организма, ще го направят пак! Въпрос на време е .. Ние не можем да бъдем стерилни от бацили и вируси! Те са навсякъде. Те са тук много преди нас! И ще останат след нас.
Но можем да им противостоим, като ги държим "изкъсо" , влошавайки жизнената им среда.
Стига да знаем как , разбира се  ;) ;)

  

« Последна редакция: 17-04-2015, 16:45:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #50 -: 17-04-2015, 17:19:11 »

Тц нимъ разбра, да си в "нападение" не е нужно да се има предвид: да мобилизираш всички налични антибиотици за потушаването на бактериална инфекция, въпроса е дали глада влиза в тази класификация също или той е по-скоро в графа "дигам ръце - опраай са сам мен".

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #51 -: 17-04-2015, 17:31:24 »

Всички вируси и бактерии, които ни причиняват "страдания" всъщност ни лекуват... Не бързайте да се възмущавате приятели и читатели:
1. Вече на всички (смятам) е известно и ясно, че в тялото на човек, който не е приемал храна 20-25-30 дни няма нито един микроорганизъм - нито "вреден", нито полезен.
2. Когато тялото ни е замърсено, т.е. вътре в клетките ни, по стените им, в междуклетъчните пространства и изобщо навсякъде, има остатъци (молекули) от неизползвани и неизхвърлени "храни", които сме приемали, приемали, приемали...  скоростта на обменни процеси , които протичат през целия ни живот, намалява. По-нататъшното натрупване на непреработваеми и неизхвърляеми неща в тялото би прекратило процесите и бихме умрели доста скоропостижно.
3. Понеже Природата е по-мъдра, попадащите от въздуха микроорганизми намират тези остатъци и започват да се хранят С ТЯХ... Като има храна, има и мнооого секс. Т.е., бързо размножаване. И така ни спасяват от смърт от замърсяване.
4. НО, когато микроорганизмите станат повече, имунната ни система ги разпознава като чужди тела, каквито те са в действителност. Започва да ги бие с всички средства и сили (напр. нараства количеството кръв и лимфа в даден участък (зачервяване), повишава температурата и др). В много случаи такива състояния може да прераснат в критични и човек да почине.
5. Как точно протича дадено "заболяване" при определен човек зависи от множество фактори. При всеки остър случай трябва да се действа с "остри" средства.
6. Главната причина да се "разболяваме" е, че имунните ни системи постоянно са принудени да работят в авариен режим - почти непрекъснато "гасят пожари" и постепенно отслабват.
7. Когато не приемаме храна достатъчно дълго време (с всички прилежащи, неотменни други действия) нашите божествени организми по съвършенно вълшебен начин разграничават неизползваемите молекули, изхвърлят ги и усвояват част от тях, която подлежи на усвояване.
8. Ако в дадено тяло няма (или има съвсем малко) отпадъци и отрови, имунната система "си поема дъх". Силите и възможностите й нарастват до немислими в обикновени условия размери. Тогава никой и нищо не може да ни "разболее".
9. Всички и всякакви билки, лекарства, хранит. добавки и пр. имат въздействие, но те не премахват боклуците и отровите... Подсилват това или онова, но не създават истинската здравословна среда...
И т.н. и т.н.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #52 -: 17-04-2015, 17:45:40 »

Звучи добре признавам, ако наистина работи и е истина този метод "вдигам ръце", може и да му стана един от привържениците някой ден. Лично не ми допада текущо щото го намирам за свръх опростяване на каквото и да било, т.е. липсва или целенасочено не се търси нужната дълбочина на разбирането за процесите които се случват и как да се "пипа", къде и какво. Вярно живота е сложен, но тази форма на опростяване не ми е любима, няма тръпка тука. Дето вика Емо Ангелов от прогнозата: "Хубаво, хубаво време- ама чак пък толкова"  ;D

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #53 -: 17-04-2015, 20:40:29 »

... ;D :) В отговор 51 по-горе обсъждах процесите на физическо равнище - само.
В действителност, вярвам, че подобно на светлината, човешките същества сме едновременно частици и вълни...
Както посочваха и други колеги, насочеността на мислите, на съзнанието ни, решителната целеустременост към здраве, пълната, всеотдайна, сияйна, ликуваща готовност да направим всичко, на което сме способни, за да възстановим и поддържаме цялостното ни здраве, всекидневните съсредоточавания (=медитации), неотслабващата и всеобхващаща любов към себе си, близки, приятели, Вселената ...оказват огромно въздействие върху хода и изхода на нашия път към здравето и щастието.
Не, не е опростяване гроу, изобщо не е толкова лесно да се постигне. Всъщност, освен Христос, Левски, Дънов, Ганди, Норбеков и учениците му, ...и още някои като тях, огромното количество хора срещаме непреодолими трудности да мислим, дишаме, пием, ядем, говорим, вършим ...и пр. неща така, както ни учат учителите - от хилядолетия... Най-голямата ирония е, че безброй хора, блетсящо запознати на теория и практика със силата на тези знания и препоръки, ги спазваме известно време и после ...се продънваме в бездната. След време пак се въздигаме за дни, месеци, дори години, и - пак надолу.
За мен няма значение дали причините са мързел, недоволство от себе си, недоволство от постигнатите успехи, възгордяване от постигнатото или друго. Удивлява ме неспособността на повечето от познатите ми хора, включително моята, да бъдем достатъчно постоянни и в достатъчно висока степен постоянни - по ПЪТЯ на любовта и здравето.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #54 -: 18-04-2015, 21:52:34 »

Насищане може би е точната дума, колкото и да е целеустремен човек в нещо, идва момент в който най-малкото за разнообразие търси различното, това което да му покаже и другата страна на нещата.
   Нищо не се постига твърде лесно, нито пък чак толкова трудно.

И да се опитва човек да покаже на някого емоционалната свобода, ако човека лично не се упражнява и не си блъска главата - нищо няма да се случи, колкото и настоятелни и убедителни да сме.
   И пак има разлика ако човек знае какво да прави, дори и да кривне, ако реши-лесно може да се върне и да навакса бързо- тука идват техническите знания, но ако това не е случая, кой ли знае в каква посока ще поеме.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #55 -: 15-06-2017, 17:17:47 »

Ето че след 4 години дойде момента отново да си излея мъката тук.. какво да кажа 4 години бях в перфектно здраве, артрита отшумя напълно за няколко месеца и в тези 4 години не пиех никакви лекарства, дигах яко тежести във фитнеса, намерих си приятелка, намерих си хубава работа и живота отново беше чудесен! Е да , ама не! Артрита мен не ме забрави и преди два месеца отново навести организма ми - слава Богу поне засега не в толкова тежка форма, в каквато беше преди. Изведнъж ето така от нищото почнаха да ме болят стъпалата на краката и китката.. без никаква обяснима причина, а бях здрав като бик! Естествено в началото имах жалката надежда, че не е артрит, а някакво претоварване, но разбира се надеждите ми бяха убити. Отново СУЕ-то и ЦРП-то скочиха  в пъти над нормата и отново ревматолизите ми треснаха тая диагноза. Сега пия стероиди, за да мога да ходя на работа и в последните седмици съм обгърнат от мрачни мисли за бъдещото ми съществуване. Изчетох всичко за тези автоимунни заболявания(включително и за лечението им с антибиотици) и така и не разбрах мен как ме достигнаха ама съдба..
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #56 -: 15-06-2017, 18:01:09 »

Ето че след 4 години дойде момента отново да си излея мъката тук.. какво да кажа 4 години бях в перфектно здраве, артрита отшумя напълно за няколко месеца и в тези 4 години не пиех никакви лекарства, дигах яко тежести във фитнеса, намерих си приятелка, намерих си хубава работа и живота отново беше чудесен! Е да , ама не! Артрита мен не ме забрави и преди два месеца отново навести организма ми - слава Богу поне засега не в толкова тежка форма, в каквато беше преди. Изведнъж ето така от нищото почнаха да ме болят стъпалата на краката и китката.. без никаква обяснима причина, а бях здрав като бик! Естествено в началото имах жалката надежда, че не е артрит, а някакво претоварване, но разбира се надеждите ми бяха убити. Отново СУЕ-то и ЦРП-то скочиха  в пъти над нормата и отново ревматолизите ми треснаха тая диагноза. Сега пия стероиди, за да мога да ходя на работа и в последните седмици съм обгърнат от мрачни мисли за бъдещото ми съществуване. Изчетох всичко за тези автоимунни заболявания(включително и за лечението им с антибиотици) и така и не разбрах мен как ме достигнаха ама съдба..
Здравей!
Като казваш, че се занимаваш с фитнес, как си с приема на протеини? Приемаш ли много протеини и някакви добавки?
Активен

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #57 -: 15-06-2017, 18:11:16 »

Ами пия основно протеин на прах .. сега си взех омега 3 и animal flex и пия в конски дози с надежда да облекча болежките.
Иначе е възможно да прекалявам с приема на протеин от животински продукти :(
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #58 -: 15-06-2017, 21:32:53 »

Ами пия основно протеин на прах .. сега си взех омега 3 и animal flex и пия в конски дози с надежда да облекча болежките.
Иначе е възможно да прекалявам с приема на протеин от животински продукти :(
Да, може би причината е приемът на много протеин.
Спри за известно време приема на протеин на прах и намали приема на протеини, особено от животински произход и виж резултатите.
А също така е добре да спреш консумацията и на глутен.  А също така и на храни от растителен произход, богати на протеин, като боб, леща, грах и т.н.
« Последна редакция: 15-06-2017, 21:37:07 от Mia »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #59 -: 17-06-2017, 09:20:46 »

САМО приемът на протеин не може да бъде причина за артрита! Ако беше така, тогава всички спортуващи, приемащи протеин, ( а те не са никак малко )  щяха да имат артрит!  ;) Но те нямат   :surpris_23:
Причините за тази болест са сложни и комплексни. А животинският белтък само ВЛОШАВА положението, но не и да го предизвиква.
 Растителният белтък не е проблем ( тук Миа не е права ) , защото антиген може да бъде само животинският белтък. ( предполагам, raybeez, си наясно какво е "антиген" ? Това е чужд за организма белтък, срещу който бива активизирана имунната система , която изпраща антитела за неутрализирането на този антиген . Тук голяма роля играе и  синдромът на пропускливото черво, който е виновен за това през червото да се всмучат неразградени белтъчни молекули(полипептиди) ,които се явяват и антигени ..)

raybeez, ти продължаваш да споменаваш думата "ревматолози" ..
( и явно разчиташ на тях ..)
Питай ги тогава - каква е причината за тази болест?  ;)
С вероятност  101% ще получиш отговора : "причините са неизвестни за Медицината" ( тоест ,за КОНВЕНЦИОНАЛНАТА..  ;) )
А след това ти сам ще се сетиш как е възможно да се лекува болест, чиито причини са неизвестни..  ;)
За алтернативната Медицина , обаче, нещата стоят по друг начин..
И затова и резултатите там са съвсем различни.
 Не само ОБЛЕКЧАВАНЕ, но и ПЪЛНО ИЗЛЕКУВАНЕ  е възможно  и е било постигано с различни разновидности на лечебното гладуване. Нужни са по-дълги срокове обаче. ( курсове от по 14- 21 дни ,може и на сокове )
Това е посоката, от теб зависи  дали ще я избереш  :Content_22:

А за облекчаване ( докато почнеш гладуването ) е къде къде по-подходящо да приемаш  и да втриваш Тодикамп, отколкото да се товариш със стероиди. ( Предполагам, си наясно, какво предизвикват тези "лекарства" ?  ;) )

"Класическото" високобелтъчно хранене на бодибилдърите  е силно натоварващо дори и за здравите организми, но при теб такова хранене е особено неподходящо! Ако толкова много държиш да приемаш животински белтъчини, поне ги приемай сурови. ( например сурови яйца, най-добре пъдпъдъчи. В този случай алергичната реакция е много по-слаба или може дори да липсва )
« Последна редакция: 17-06-2017, 09:44:06 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 22 запитвания.