Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Слънчице  (Прочетена 20407 пъти)

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Слънчице
« Отговор #20 -: 28-11-2013, 13:21:27 »

Гладуването не е лекарство и не лекува болести задължително. Човека носи лекаря в себе си , трябва само да може да му помогне.

Не може да съществува "гладуване", след като процесът на хранене нито за момент не е прекъсван. Просто се сменя качеството на приеманата храна, нейната плътност, нейното качество, нейният вид.  

Изчисти чревния тракт и продължавай. В периода на въздържание от храна, респективно- течности, организмът и тялото реално НЕ „гладуват”. Периода на прекратяване на приема на течности е свързан с предаване и пренасяне на част от дихателната функция от белите дробове към кожата. И веднага изниква въпроса- каква е ролята на кожата в случая? – Нейна основна грижа е да снабдява организма с течности. Е, „сухо” гладуване ли е това тогава...

Живата клетъчна тъкън е водна матрица. През този период на въздържание от течности ендогенната вътрешна вода е "оазиса" за тялото. Т.е става вътреклетъчно рециклиране на ендогенен материал потопен във собствен сос (казано на прост език)  tooth По-качествена е детоксикацията, защото настават времена разделни. По време на сухото гладуване процесите в организма следват естествения си ход, с тази разлика, че организма ни е на автопилот и процесите са по-интензивни. Но за да се извършват тези сложни биохимични процеси на организма му е нужна вода. И тук възниква въпроса – как да си я набави тази вода ? – Ами с „изцеждане” на собствените си клетъчни „култури” /тъканен материал. Тази вода обаче е сторого лимитирана. Не е бездънен извор. И настъпва остра конкуренция между здравата функционална тъкан и  патологичните клетки/метериал (болни клетки, заразени, с отслабени и закурнели функции, с клетъчни деформации, туморки.. с една дума ПРОБЛЕМНИ клетки , наред с всички паразити и микроорганизми. ) И понеже природата всичко добре е балансирала и има процеси на разпад и изграждане, в един такъв стресов, шоков момент за да запази тялото, природата отдава нужното „ужавание” и стимулира живота като първо изпраща на водопой живите функционални клетки. Т.е. организма много добре е разграничил здравото от болното, своето от чуждото и присвоява всичките налични водни депа за потребностите и процесите си. Няма вода за болните клетки, образно казано те остават НА СУХО и „изгарят”. Това е една от причините ефекта на сухото гладуване спрямо водните дни да е по-голям. Втората причина е механизма на абсорбиране на чистата вода, дестилираната и клетъчната матрица, в която са потопени клетките (изотоничен р-р на NaCl). Имат различен път на обезвреждане и резорбция от организма тези води, различно приложение. Вода като вода казват някои, но не е така. Ендогенната(тази в която са потопени клетките) има различни с-ва и отнасяне. На принципа на дифузия и обратна осмоза дърпа и филтрира непотребното от тъканите. Като при сухото гладуване, непостъпвайки друга вода, чисти много по-щателно „дома” и всичко се изхвърля чрез канали, през накали или изсипва в кухини/канали и извежда от организма. От кухините се насочва към отделителните органи. Но защо казвам през канали или чрез? Защото при сухото гладуване са характерни ерупциите т.е. избивания на негоден материал в/у повърхността на кожата от жлезите с вънщна секреция –мастни, потсни, слъзни, слюнчни, очните и тук важи цялото многообразие –циреии, мастни пъпки, гурели, пясък, ушна кал, петна по кожата, деформации на ноктите и образуване на каналчета под тях, всичко .. Избрала си по - ефективния способ .Защо ти е по Soft варианта, като ефективността е по-ниска ?

Вътрешната операция без нож, при това когато природата оперира доста по-финно от ръката на всеки хирург, щади здравето и отстранява всичко болно.  Организмът се намира в нови условия на режим НУЖДА и ВЪТРЕШНИЯ ЛЕКАР, т.е. целебните сили на организма, изправени пред необходимостта да поддържат нормалната обмяна на в-вата, утиризират , подлагайки на автолиза/самосмилне/ патологичните образувания. Прочистващото лечение на всички тъкани и сокове на организма, продукти на крайната обмяна, действат като стимуланти върху Вегетативната нервна система. Това е момента, когато започва същинския вътрешен контрол. Промените в организма НЕ излизат извън рамките на компесаторните възможности т.е. през това време не настъпва "повреда" на системите на регулация и връзка. Изключително сложната кибернетична система, каквато представлява организма. НЕ се нарушава. Така се отключват кризите, така започват кризите. Повишават се защитните на организма, които пазят неговата цялост и той започва да се самозащитава, за да запази здравата тъкан, съхрани правилните функции, да стимулира закърнелите , да регулира нормалната обмяна и изхвърли непотребното. Кризите обясняват благотворното влияние на гладолечебния процес върху организма. Кризите са специфичния "дразнител", който всъщност мобилизира защитните сили на организма и създава условия за най-доброто ни съществуване. Не бива да те смущават.

Нямаш нужда от вода в момента. Наливайки се с вода, разходваш енергия, която вместо да бъда насочена към специфичните нужди на организма, тя се разходва за второстепенни процеси. А именно - да бъде изхвърлена през отделителната система. Този организмов каприз, твари отделителната система и нарушава енергетиката. В този момент ние нямаме нужда от вода. Не си пила вода, но уринарните ти функции не са нарушени. Факт.  Няма резон да пиеш без да си жаден вода, само защото си гладуваш.  А жаждата има множество признаци и един от тях НЕ Е чувството за сухота в устата. Недей да пиеш вода по време на гладуване. Ако си будна/жива, останалото не би трябвало да има значение.

Успех! Ако имаш притеснения и въпроси, можеш да разчиташ на support  :Content_22:
« Последна редакция: 28-11-2013, 13:30:35 от Лунното момиче »
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Слънчице
« Отговор #21 -: 28-11-2013, 13:42:49 »

Много хубаво и ясно написано :Content_14: За мен беше полезно да го прочета!
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Слънчице
« Отговор #22 -: 28-11-2013, 15:21:01 »

Лунно момиче, би ми било интересно да споделиш твоя опит в сухото гладуване.

По отношение на написаното от теб - да, всички натуропати казват, че сухото гладуване има по-бърз ефект от водното по изброените от теб причини и механизми, но е добре да се знае, че то си има и минуси.

Хората, които четат и се интересуват за тези неща, са наясно, но е добре да го кажем и за тези, които се информират набързо от форуми като този:сухото гладуване крие и рискове.
Не се препоръчва сухо гладуване над 5 дни за хора със слаби бъбреци. Този тип гладуване ги натоварва много. Ако сте склонни към образуване на камъни и песъчинки, е по-добре да гладувате на вода. Сухото гладуване не се препоръчва и за хора с проблемна сърдечна система.
За да се вземе максималното от сухото гладуване, без да се подлага човек на излишни рискове, руските натуропати са измислили така нареченото "каскадно гладуване" - точно определена схема за дни без вода и промеждутъци. Това е, което аз съм запомнил от книгите. Уважавам всички опити на човек да се лекува и живее природносъобразно, но вече съм на 38 и си мисля, че не е зле да се влага и малко разум в тези неща - в смисъл, че голият ентусиазъм и маниакалност са ок, но само с тях понякога може да си навлечем повече вреди, вместо ползи. Пък, разбира се, всеки сам си решава кое е добро за него.
« Последна редакция: 28-11-2013, 15:45:55 от emo75 »
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Слънчице
« Отговор #23 -: 28-11-2013, 16:29:15 »

Моя опит не е важен.:)  Не казвам да го правите и Вие. Свободни хора сме в крайна сметка. Правете каквото искате, аз просто споделям организмовите хитринки, за да си спетите мъките. Поизчела съм доста, смело мога да кажа почти всичко, доста клиники и санаториуми пообиколих последните 2 год. Погладувала съм доста. И от късна пролет досега все още се храня само със слънце и малко вода, а доскоро изкарах последно 34 дни без прием на течности. В момента вода пия поради каприз.

Щитовидната жлеза е прицелен орган в човешкото тяло. Т.е. получили се дисбаланс в нейното функциониране, казано на народен език останалите ендокринни жлези обират калая. Когато щитовидната жлеза боледува, страдат всички останали жлези, по правило всички органи.
Когато някой орган боледува, веднага търсим лекар и посягаме към хапче. Свикнали сме някой с бяла престилка и апарат непрекъснато да ни бъде гарант в надеждата за лечението и утрешния ден. Лекарят и апаратите не могат да учат, наставляват и командват органите ни , за да заработят нормално. Разумният лекар единствено може да подпомогне и насърчи организма ни да се справи сам с проблема и болестта. Автоимунната болест на Хашимото е стадий, в което тялото е полудяло. Стадий на саморазрушение. Т.е. организма секретира автономни (авто) антитела, чието производство е противопоказно и на практика саморазрушава жлезата. Един вид жлезата си вкарва автогол. Нормална физиологична функция е формирането на комплекса антиген-антитяло. Това е основния апарат, който почиства тъканите, прахосмукачката, която засмуква замърсителите и ненужното. Но тези комплекси се образуват само при нотификации на замърсеност. Т.е при нужда. При болестта на Хашимото антителата се образуват непрекъснато и непрекъснато, защото ние замърсяваме и дозамърсяваме организма. И така в един момент телата репликират и докато чистят болното, плячкосват и здравото, функциите на жлезата постепенно остслабват и тя атрофира.
Всеки орган, всяка жлеза работят самостоятелно. Докато подадеш ли му наготово продукта на неговата дейност (хормона) , абонираш органа/жлезата за доживотна асистирана работа. Това са законите в природата. Най-глупавото, което можете да направите в случая е да поддържате медикаментозната терапия. Защото рецептурната книжка това прави - делигира право на асистирана намеса, решение за излизане от ситуацията, когато бялата престилка не може адекватно да дефинира причината за болестта и просто се опитва да подтисне процеса. Лечение не се постига, защото синтетиката никога не може да напасне точната концентрация и правилна доза на естествения хормон. Хормонната секреция и регулация имат постоянно изменяща се динамична денонощна крива, която зависи от редица съпътстващи фактори. Затова първо е хубаво Слънчицето да осъзнае, че заместителната хормонотерапия, изобщо хапчетата са един вид патерици, протеза до време. Хапчетата са асистирано престъпление в/у целия организъм, не само в/у ендокринна система. Щом е в този форум значи тя е направила своя ОСЪЗНАТ избор.  :)
На второ място - аз не препоръчвам СУХОТО гладуване като встъпителна фаза. Болестта има различен ход на протичане , налагащ съответните адекватни мерки и корекции, както и преосмисляне на диетата в течение на лечението. Немуниемо организма има нужда да се "отпуши" и прочисти, но с плавно преминаване към сурояовдство, последваща омекотена форма на плодуване и едва тогава сухо (каскадно) гладуване. Стила на хранене трябва да бъде поне едномесечна сурова обработка само със сурови качествени плодове и зеленчуци и малко ядки. Вредни навици, пресоляване трябва да бъдат изкоренени. Обикновено в един определен етап заболяването има затихващ ход. И точно в този момент удърно тотално влияние за прогрес оказва гладолечението. Гладолечението нормализира и синхронизира нормалната работа на жлезата в производството на антителата. Сухо каскадно по схемата на руския учен Ларионов, също. Не познавам стила й на хранене и приемам, че го е извървяла този път.
Мога да погледна изследванията и предложа режим на хранене и гладолечение при нужда.
Поздрави от мен за сега!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Слънчице
« Отговор #24 -: 28-11-2013, 17:21:03 »


 Правя сухо гладуване ...

искаш да кажеш, че досега, толкова дни не си пила даже вода?
и че смяташ да си без вода десет дни???   :surpris_22:
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #25 -: 28-11-2013, 21:00:12 »

Успех! Ще ми е интересно след това да разкажеш какви са били резултатите по отношение на твоето заболяване.
Но все пак, ако имаш възможност, потърси информация как се излиза от 7-дневно сухо гладуване - на мен това, което си написала за дестилираната вода и соковете ми звучи добре, но понеже не съм практикувал такъв тип гладуване, не съм се  интересувал в детайлите за излизане от него.
7 дни сухо се равнява горе-долу на 21 дни водно, поне това твърди Малахов.
Дестилираната вода си я харесах от книгата на Пол Брег имисля няколко дни след гладуването да съм само на вода и кум4-5 ден да включа сокчета и след 7-ми ден на плодове и зеленчуци. Да иа знам,че е по ефиктивно,но ще видим в понеделник ще си направя изследването и да видим колко ще ми е TSH.
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #26 -: 28-11-2013, 21:13:30 »


 Правя сухо гладуване ...

искаш да кажеш, че досега, толкова дни не си пила даже вода?
и че смяташ да си без вода десет дни???   :surpris_22:
Да точно това искам да кажа,но понеже силите ми намаляват ще изкарам до 7-ми ден и ще спра :)
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #27 -: 28-11-2013, 21:30:22 »

Благодаря Лунно момиче :) През февруари ми поставиха диагнозата и досега не са ми оцелили дозата на еутирокса :) От лятото много си промених режима на хранене-никакви безакохолни,пържени(само понакога картофки) отказах месото и животинските без киселото мляко.Храня се с много слънчогледови семки,червена боровинка и чия,плодове и зеленчуци всякакви,и зеленчукови супи ям,хляба отказах и си купих машина за да го правя с квас,но рядко ям филийка с лютеница,ям накиснато жито в топла вода от вечерта :) Алкохол не пия,освен по една чашка по повод,но не винаги,може би 5-6 пъти в годината,което не мисля,че е много,сокове купешки не близвам,а си ги правя вкъщи,понякога ям и палчинки със сладко,но най много консумирам ежедневно банани,ябълки и сурви слънчогледови семки.Хапвам си тортички на 2 седмици веднъж. Правила съм нещастни опити да си правя кълнове,но така и не покълват :) Също така много чай пия без нищо.Мед с вода приемам. Ако имаш някаква диета за Хашимото и обилен цикъл бих изпробвала. Отсега нататък съм си набелязала понеделник за сух длад,вторник на вода,сряда на сокчета и до края на седмицата на плодове. И въпреки режима ми на хранене ми изчезна само мигрената,явно много съм била затлачена и чак ме е срам да кажа как ядях като разпрана с бившич ми мъж мръвки и пъжени наденички и скандали всяка вечер,та явно и емоция съм натрупала доста и стрес,НО ВЪПРЕКИ ВСИЧКО АЗ ЗНАМ,ЧЕ ЩЕ ИЗЛЕКУВАМ :) (между другото и през цикъла се чистя,защото от втория ден до днец ми тече черна кръв със съсиреци и явно затова съм имала толкова често цикъл-задръстила съм се зверски явно) :)
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Слънчице
« Отговор #28 -: 28-11-2013, 21:44:52 »

Аз заставам зад тебе и зад твоята трансформация ! Поздравявам те за това, което правиш  :Content_14:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Слънчице
« Отговор #29 -: 28-11-2013, 21:53:40 »

За още по-голям ефект от гладуването ( особено сухото) е добре  да се съобрази и с лунния календар. Луната е голяма сила - надига цели океани , та какво остава за някакви си 5 литра течности в телата ни :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Слънчице
« Отговор #30 -: 28-11-2013, 22:16:29 »

мисля, не е добре да ползваш машина за хляб, ако е с тефлон, то хляб се прави много лесно, тъй или иначе.
по повод на мъжа ти, понеже казваш, че е бивш - при разрушаване на брака има мощно действие на зли сили, така че е възможно това да е главната причина за проблемите ти,а после иде  ред на отровите от околната среда.
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Слънчице
« Отговор #31 -: 28-11-2013, 22:42:09 »

Има разлика между ферментация на основаната на млечно-кисели бактерии (микроорганизми, които са част от естествена чревна флора на здравия индидид) и фермантация с дрожди. Последните се развиват там където има захар (вкл и в кръвта) и причиняват алкохолна фермантация. Т.е. за кваста е характерна последната. Логично следва въпроса Е ли полезна алкохолната ферментация? Отговора мисля за всички е ясен. Хляба с квас НЕ Е ПОЛЕЗЕН !

Изобщо няма да влагам енергия да ти обяснявам хидролизата на хляба и производните, подкисляват ли организма или не... ето ти информация , която е доста по - ХАРД http://babh.government.bg/uploads/File/COR_Aktualno/acrylamide%20information.pdf Наслаждавай се на информацията ;)
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #32 -: 29-11-2013, 13:03:00 »

Аз заставам зад тебе и зад твоята трансформация ! Поздравявам те за това, което правиш  :Content_14:
Благодаря  :peperudi:
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #33 -: 29-11-2013, 13:03:51 »

За още по-голям ефект от гладуването ( особено сухото) е добре  да се съобрази и с лунния календар. Луната е голяма сила - надига цели океани , та какво остава за някакви си 5 литра течности в телата ни :)
бате Бино дай малко информация или линк за луната и гладуването :)
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #34 -: 29-11-2013, 13:07:39 »

Ден 6-безсъние и огромна сухота в устата,чувствах слабост и ми се спеше целия ден,едва изкачих стъпалата след излизане,но ще остискам до утре :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Слънчице
« Отговор #35 -: 29-11-2013, 14:41:24 »

Слънчице, сега в момента не мога да извадя заек от ръкава си :) , потърси по ключови думи "биоритмология" "екадаши"   "пречистване според лунния календар".. или направо книжка от Малахов, той добре ги обяснява тези неща.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

samarnia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Слънчице
« Отговор #36 -: 29-11-2013, 14:44:21 »

Слънчице,
имаш късмет-днес е екадаши :)
наистина има значение, доста по-лесно минава, на мен днес ми е втори ден сух глад и се чувствам перфектно-от луната ще да е ;)
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #37 -: 29-11-2013, 20:01:04 »

Слънчице, сега в момента не мога да извадя заек от ръкава си :) , потърси по ключови думи "биоритмология" "екадаши"   "пречистване според лунния календар".. или направо книжка от Малахов, той добре ги обяснява тези неща.
Благодаря :) Очаквам си книжката на Малахов в понеделник :)
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #38 -: 30-11-2013, 09:03:27 »

7ден-изпитвах ужасна жажда и едва се прибрах-нямах сили.Вечерта си преварих малко вода и пийнах,за да се подготвя за днес и искам да Ви кажа,че май беше голяма грешка,защото изпитвах глад-аз затова се и отказах от гладуването с вода.Определено сухото гладуване е за мен :) Като се погледнах в огледалото и толкова бях отслабнала(не се поглеждах през сялата седмица,за да видя ефекта) Лицето ми е спокойно и с равен тен без зачервявания,но пъпките са си там и даже има гнойни и черни точки,но явно е от чистенето и се надявам при следващото да устискам 10 дни.Открих си една грешка,че първите дни не се спирах и явно се изтощих и не ми останаха сили за 10 дни.Купих си дестилирана вода и ще си я затоплям да пия 2-3 дни :)
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Слънчице
« Отговор #39 -: 03-12-2013, 15:56:56 »

Слънчице, извинявам се за спама в дневника ти, но имам въпрос към Лунното момиче - кои са признаците на жаждата (на обезводняването ли се има предвид?) и на какво е признак сухотата в устата?

Ти добре ли си, как върви захранването? Пиши, да не те мислим.
« Последна редакция: 03-12-2013, 16:09:04 от ln_none »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 22 запитвания.