Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Слънчице  (Прочетена 20399 пъти)

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Слънчице
« -: 24-11-2013, 15:43:33 »

След беседа на Георги Изворски тази сряда реших,че ще гладувам и ще се излекувам :) Доста екстремно започнах от събота без да съм запозната с каквото и да било за гладуването :)
1 ден - започнах с мисълта,че ще съм много гладна и жадно,но останах учудена и доволна,че имах повече слюнка от преди, чувствах и къркорене в червата :) Притеснявах се,че не съм си правила клизма :)
2 ден - Чувствам се прекрасно,ходих по голяма нужда и дори  с една приятелка копахме и сяхме цветя :)
« Последна редакция: 24-11-2013, 16:02:16 от Слънчице »
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #1 -: 26-11-2013, 17:47:05 »

3 ден- сутринта ми беше замаяно ,прилоша ми на няколко пъти и имах ускорено сърцебиене, но за бързо всичко премина.Следобяд се чувствах прекрасно :)
4 ден- през нощта се будих на някакви интервали и общо взето не се наспах,но станах без проблем и цял ден по задачи изобщо не чувствах глад :)
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Слънчице
« Отговор #2 -: 26-11-2013, 18:13:08 »

Доста екстремно започнах от събота без да съм запозната с каквото и да било за гладуването :)

Без да си запозната с "каквото и да било", си е наистина екстремно! Все пак, поздравления за куража! Успех!

п.п. Това на снимката ти ли си? От този глад си заприличала на нещо средно м/у Петър Дънов и Дядо Коледа!
« Последна редакция: 26-11-2013, 18:15:31 от Diego de la Vege »
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #3 -: 27-11-2013, 13:10:51 »

:) Да без да съм запозната,но изчетох доста неща за 4 дни и продължавам,тъй като се чувтвам страхотно :) Това на снимката е Георги Изворски, който ме вдъхнови да направя нещо за себе си :) Все пак съм доста млада, а съм с екзотичната диагноза Хашимото и не мисля цял живот да ходя с хапчета в чантата :)
« Последна редакция: 27-11-2013, 13:13:27 от Слънчице »
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Слънчице
« Отговор #4 -: 27-11-2013, 19:53:11 »

Слънчице, успех в започнатото дело! Не си сама, аз сега завършвам петия ден  гладуване на дестилирана вода.

Трябва да се заредиш с много търпение. Вероятно само от един завършен цикъл /21-25 дни/ няма да можеш да изкорениш болестта напълно, но ще имаш огромно подорение при всички случаи. Това е само началото, ще ти се наложи вероятно да гладуваш още поне няколко пъти, но бъди уверена, че си струва.
Ако не си чела за фракционното гладуване, ти препоръчвам да си набавиш книгата на Малахов "Лечебно гладуване". Там много добре и детайлно са обяснени различните видове гладувания и начините, по които е желателно да се влиза и излиза от тях. Мисълта ми е, че вероятно в твоя случай ще е по-добре да гладуваш фракционно - първия път доколкото издържиш, после почивка за период от време равен на гладуването /пълноценно захранване, без употреба на животински продукти/, след което без бавене - навлизане в следващ цикъл на гладуване - така циклите се повтарят до пълно излекуване. Предимството на този метод е, че много по-малко те натоварва, по-дълбоко чисти и оздравява организма и се препоръчва за лечение на тежки заболявания от Брег и Малахов. Давам пример - ако сега издържиш 10 дни, захранваш 10 дни, след което гладуваш отново докато издържиш, желателно е да е над 10 дни, след това пак почиваш същия период от време, в който си гладувал и отново повтаряш процедурата. Неудобството е, че се изисква повечко време, но резултатите са по-трайни.
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #5 -: 27-11-2013, 20:54:16 »

Благодаря за подкрепата Емо :) и на мен днес ми е 5 ден и днес си поръчах книгата на Малахов,а на Брег я има на файл и почти съм я прочела. В никакъв случай няма да се откажа :) Благодаря на Господ,че ми е дал постоянство и търпение.Отказах цигарите,после месото и всички животински без киселото мляко,после кафето,започнах на билки и сега се стремя към пътя на излекуването :) Мисля и това периодичното гладуване да направя,но да видим колко ще издържа,но в никакъв случай няма да се откажа :) Ще се радвам да споделяме емоции с теб,защото това си е цяло приключение за мен :)мъжът ми добре,че работи от 8 до 8,че не ме усеща,но ми е трудно със сънищата които сънувам и ги чувствам като истина  :)
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #6 -: 27-11-2013, 21:05:41 »

5 ден- На 4 ден вечерта се изходих по голяма нужда,което ме зарадва :) Цяла нощ сънувах кошмари как гладувам,а баба ми ме черпи с кекс и луканка и аз като невиждала хапнах и ме заболя стомах и с ужас се събудих :) Не спах никак спокойно въртях се на ляво,на дясно по корем, по гръб,но се събудих жизнена. През деня поспах доста :) излизах на разходка,но доста се поуморих и едва изкачих стъпалата до 4 етаж :) Единственото много неприятно нещо е,че устата ми пресъхнаха и едва преглъщам,но се жабурих малко с вода,което се надям,че е не е фатално и сега си лягам,че много ми се спи :)
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Слънчице
« Отговор #7 -: 27-11-2013, 22:11:37 »

Това, което описваш, си е напълно в рамките на очакваното. Навлизаш в ацидозна криза - подкислява ти се кръвта, изхвърляш кетоновите тела, шлаките навлизат в кръвта ти, за да бъдат изхвърлени постепенно от организма. То всъщност това е трудното на гладуването, защото обикновено след 2-3-ия ден влечението към храната, поне при мен, изчезва, но гаденето, болки в главата, нарушения в съня, сърцебиене и прочие симптоми се появяват, като пикът им е около първата ацидозна криза /5-10 ден от началото на гладуването/. Ако почувстваш прекалено неразположение, минеш ли седмия ден, можеш да се откажеш, след което да захранваш, примерно, 7 дни, и пак да започнеш гладуване. Докато захранваш, ако изпълняваш правилно препоръките, шлаките ще продължават да излизат. Това означава, че на следващия цикъл гладуване ще ти е по-леко, тоест по-лека ще ти е кризата. Така на всеки следващ цикъл, ако в промеждутъците се захранваш  и храниш правилно, ще ти е по-леко.
Аз този път съм си поставил за цел 8-9 дневно гладуване, след това може да повторя в средата на декември - в зависимост от условията на работното място, настроението и цялостното състояние. Но аз го правя за профилактика.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Слънчице
« Отговор #8 -: 27-11-2013, 22:47:26 »

:) Да без да съм запозната,но изчетох доста неща за 4 дни и продължавам,тъй като се чувтвам страхотно :) Това на снимката е Георги Изворски, който ме вдъхнови да направя нещо за себе си :) Все пак съм доста млада, а съм с екзотичната диагноза Хашимото и не мисля цял живот да ходя с хапчета в чантата :)

добре си започнала, но не знам дали автоимунните заболявания се повлияват толкова добре от гладувания.
дано е така!
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #9 -: 28-11-2013, 02:04:19 »

добре си започнала, но не знам дали автоимунните заболявания се повлияват толкова добре от гладувания.
дано е така!
[/quote]

Според Герги Изворски се повлияват напълно,еутирокса само потиска жлезата и затова се пият хапчета цял живот,а на мен нещо немогат и дозата да ми уцелят лекарите всеки месец я вдигат и до преди гладуването бях на 100мг с ТSH 13(стандартните референтни граници за TSH са между 0.49 – 4.67 µIU/ml,) и ми дадоха отново направление следващата седмица да си направя пак изследване да видим дали е добре дозата.
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #10 -: 28-11-2013, 02:07:28 »

Легнах си в 20часа и нещо и досега (2.05часа)немога да мигна,въртях се,въртях се и няма заспиване :)
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #11 -: 28-11-2013, 03:40:24 »

В 3.37 часа още не ми се спи :(  се появи нова екстра-заглъхнаха ми ушите и си чувам дишането :)
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Слънчице
« Отговор #12 -: 28-11-2013, 07:32:38 »

Според това, което съм чел точно автоимунните и алергиите /които също са вид реакция на имунитета/ се повлияват добре от правилно проведено гладуване. Така, че мисля, че Слънчице е на прав път. Но пак казвам - с едно гладуване едва ли ще се реши цялостно проблема. Трябва постоянство и упорство. И най-важното: гладуването се обезмисля, ако не захранваш правилно и не се храниш правилно след това.

Слънчице, очевидно си задръстена от шлаки и по тази причина гладуването ти преминава тежко. Опитай се да издържиш поне до събота /тогава предполагам ще ти е 7-8 ден/, петъкът се пада ден "екадаши" и благоприятства "прочистването" на организма. След това захрани правилно - първите 3 дни само сок от моркови, след което постепенно зеленчуци и плодове и леки супички, без животински продукти и сол. Така 7 дни. След това повтори гладуването и се опитай да издържиш поне 10 дни, след това пак почивка 10-12 дни и повтаряш отново. Така няма да натовариш толкова много организма при изхвърлянето на шлаките. В случаи, когато е прекалено задръстен, системите просто блокират, и това води до тежки последствия, по тази причина Брег и Малахов съветват тези, които нямат голям опит с гладуването, да го прекъсват, ако им е прекалено зле и след 7-9-ия ден от гладуването, и след правилна почивка да започнат отново.

И нещо друго важно - винаги в първия-втория ден от гладуването прави клизма, за да прочистиш дебелото черво, това е много важно , за да нямаш тежки моменти по време на самото гладуване.  Може и с приемане на английска сол еднократно. Не знам обаче доколко тя е съвместима със заболяването ти.
« Последна редакция: 28-11-2013, 07:39:11 от emo75 »
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Слънчице
« Отговор #13 -: 28-11-2013, 08:53:27 »

Доста екстремно започнах от събота без да съм запозната с каквото и да било за гладуването :)
По-точно много безотговорно!
Безсънието е един от симптомите на силна интоксикация на кръвта.
До тоалетната по малка нужда ходиш ли? Всъщност какъв вид гладуване правиш - водно, сухо?
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #14 -: 28-11-2013, 10:08:17 »

Според това, което съм чел точно автоимунните и алергиите /които също са вид реакция на имунитета/ се повлияват добре от правилно проведено гладуване. Така, че мисля, че Слънчице е на прав път. Но пак казвам - с едно гладуване едва ли ще се реши цялостно проблема. Трябва постоянство и упорство. И най-важното: гладуването се обезмисля, ако не захранваш правилно и не се храниш правилно след това.

Слънчице, очевидно си задръстена от шлаки и по тази причина гладуването ти преминава тежко. Опитай се да издържиш поне до събота /тогава предполагам ще ти е 7-8 ден/, петъкът се пада ден "екадаши" и благоприятства "прочистването" на организма. След това захрани правилно - първите 3 дни само сок от моркови, след което постепенно зеленчуци и плодове и леки супички, без животински продукти и сол. Така 7 дни. След това повтори гладуването и се опитай да издържиш поне 10 дни, след това пак почивка 10-12 дни и повтаряш отново. Така няма да натовариш толкова много организма при изхвърлянето на шлаките. В случаи, когато е прекалено задръстен, системите просто блокират, и това води до тежки последствия, по тази причина Брег и Малахов съветват тези, които нямат голям опит с гладуването, да го прекъсват, ако им е прекалено зле и след 7-9-ия ден от гладуването, и след правилна почивка да започнат отново.

И нещо друго важно - винаги в първия-втория ден от гладуването прави клизма, за да прочистиш дебелото черво, това е много важно , за да нямаш тежки моменти по време на самото гладуване.  Може и с приемане на английска сол еднократно. Не знам обаче доколко тя е съвместима със заболяването ти.
Емо благодаря ти за подкрепата мисля 1 ден да се захранвам само с дестилирана вода 1-2 чаши за начало,а следващите дни със сок от морков и ябълка и така на сокчета до 5 ден после на плодове. Днес ще ми е 6 ден и мисля и утре-7ден да изкарам.В началото като започнах мислех само 1,2 или до 3 дни,защото незнаех как ще ми се отрази,но се чувствах добре и продължих.
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #15 -: 28-11-2013, 10:21:28 »

Доста екстремно започнах от събота без да съм запозната с каквото и да било за гладуването :)
По-точно много безотговорно!
Безсънието е един от симптомите на силна интоксикация на кръвта.
До тоалетната по малка нужда ходиш ли? Всъщност какъв вид гладуване правиш - водно, сухо?
Правя сухо гладуване и си ходя до тоалетна по няколко пъти на ден.За клизма незнаех,а разбрах чак по късно от форумите.Знам,че много хора биха ме упрекнали,но искам да ти кажа,че се чувствам на сух глад много по-добре отколкото преди него.Храня се предимно с плодове,ядки,червени боровинки и чия,пих билки 3 месеца и те ми помогнаха само за мигрената иначе се чувствах отпаднала,нямах сили, бях в постоянен менструален цикъл,който ми идваше на всеки 10 дни и си вървеше по 10-14 дни.Пих по 1 шепа хапчета,правиха ми кюртаж,за да спрат кръвотечението и НИЩО и НИКАКЪВ ефект.Всичко това толкова много ми писна,че реших сама да се подложа на сух глад,понеже като започнах водния и ми беше студено и все ми къркореха червата , бях много гладна,просто чувствах свиреп глад,а при сухото още на първия ден не чувствах глад.За себе си реших,че повече болна и вяла няма да ходя и ще се излекувам.Ще изтърпя още два дни и,ако ми е зле спирам,ако ми е добре мисля да ги направя 10-една страхотна ударна доза лечение и естествено след това продължавам.
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Слънчице
« Отговор #16 -: 28-11-2013, 11:10:45 »

Нямам нищо против гладуването. Аз самият го практикувам периодично(даже в момента излизам от едно краткотрайно водно 7 дневно).
Проблемът може да дойде от неинформираното правене на нещо, което е потенциално опасно. Принципът "Първо стреляш, после питаш" трябва да се избягва в този случай. Прочитането на една книга, при достатъчно време, отнема 4-5 дена. Предполагам си живяла с проблемите си с години. Една седмица вповече не е нищо.
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Слънчице
« Отговор #17 -: 28-11-2013, 11:44:19 »

Слънчице, не знаех, че си на сухо гладуване. 7 дни на сухо от първия път е прекалено! Не си прави експерименти с тези неща.
Моите съвети се отнасят за водно гладуване. За сухото - повече от 3 дни се прави само от много знаещи и практикували хори или от такива, които много са чели и нямат друг изход.
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #18 -: 28-11-2013, 11:59:50 »

Слънчице, не знаех, че си на сухо гладуване. 7 дни на сухо от първия път е прекалено! Не си прави експерименти с тези неща.
Моите съвети се отнасят за водно гладуване. За сухото - повече от 3 дни се прави само от много знаещи и практикували хори или от такива, които много са чели и нямат друг изход.
Днес ми е 6 ден утре 7-ми и започвам с дестилирана вода :)
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Слънчице
« Отговор #19 -: 28-11-2013, 13:12:06 »

Успех! Ще ми е интересно след това да разкажеш какви са били резултатите по отношение на твоето заболяване.
Но все пак, ако имаш възможност, потърси информация как се излиза от 7-дневно сухо гладуване - на мен това, което си написала за дестилираната вода и соковете ми звучи добре, но понеже не съм практикувал такъв тип гладуване, не съм се  интересувал в детайлите за излизане от него.
7 дни сухо се равнява горе-долу на 21 дни водно, поне това твърди Малахов.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 23 запитвания.