Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте всички самоопознаващи се!  (Прочетена 25797 пъти)

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #20 -: 13-05-2014, 18:19:38 »

Искре, благодаря Ви за вниманието :peperudi:
Прииска ми се да мина на един воден режим и така като ползвам само хималайска сол се замислих до колко е удачна тя.
Сега като чета изброените видове сол от теб, се чудя коя ли ще да е най-полезна :)

.. Също така ми е интересно, ако ще смесваме вода и сол, то водата изворна, трапезна или преварена би трябвало да е?
Активен
Keep it Simple

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #21 -: 13-05-2014, 23:58:40 »

изворната е за предпочитане :)
а най полезната сол май е тази от Мъртво море, но не съм много сигурна :)
Активен

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #22 -: 14-05-2014, 12:42:23 »

Добре тогава, ще прочета малко повечко за видовете сол :)
Благодаря  :peperudi:
Активен
Keep it Simple

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #23 -: 14-05-2014, 23:07:52 »

то няма за какво!
айде, ако научиш нещо интересно, споделяй!
че няма много време да се чете всичко ;D
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #24 -: 15-05-2014, 18:11:00 »

Юли, естествено, че има значение каква сол добавяш към водата си, също и към храната си.
значи, аз под "сол" изобщо не визирам обикновената, лишена от полезнотии, но затова пък обогатена с химически йод, сол   ;D

истинската сол може да е различни видове, примерно - сол от мъртво море, сол от атлантически океан, сива келтска сол, хималайска сол, обикновена каменна сол без йодиране и т.н., човек може да ги сменя според нуждите и кефа си  :)

марсианска солЛ... , марсианска йодирана солл
« Последна редакция: 15-05-2014, 18:12:38 от feliks »
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #25 -: 15-05-2014, 22:07:22 »

изворната е за предпочитане :)
а най полезната сол май е тази от Мъртво море, но не съм много сигурна :)


    Най-полезната сол, е тази сол, която е в система с други хранителни вещества. Сиреч, сурови ядки, сурови семена, зеленчуци/зеленчукови сокове - морковен, сок от цвекло червено..

   Все едно да тръгнем да водим спор за ама таяяЯ кафявата захар е много по-полезна от бялата, щотоО.. щотОО е кафява :дд  ;D и щотоо нали таммМ бялата захар там бялата смърт...
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #26 -: 15-05-2014, 22:27:31 »



марсианска солЛ... , марсианска йодирана солл

забравил си нещо да добавиш - зелена марсианска сол  / както в една друга тема мъдро си вметнал  /  tooth
нещо много те влече към Марс май   tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #27 -: 15-05-2014, 22:30:18 »


    Най-полезната сол, е тази сол, която е в система с други хранителни вещества. Сиреч, сурови ядки, сурови семена, зеленчуци/зеленчукови сокове - морковен, сок от цвекло червено..

 

няма такова нещо, солта си е полезна и сама по себе си, стига да не е йодирана изкуствено и да е в естествения си вид.
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #28 -: 15-05-2014, 22:37:42 »

OK OK  ;D ;D  ;)
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #29 -: 20-05-2014, 22:46:13 »

Хм, въпросите за солта и водата са сложни - за мен. Вярвам, че след като Природата ни е дала (или еволюцията, т.е. хилядолетното развитие...) 9 промила соленост - за да се осъществяват безброй случки, процеси, електрохимични протичания и пр., то и ние, в стремежа си да поправим колкото можем душевно-физическото си здраве, е добре да пием вода с тази същата соленост...
Ако приемем пресолена храна, ще получим жажда много преди храната да е обработена от стомаха; като пийнем вода, разреждаме стомашния сок и храната не се преобразува както е най-добре за следващите ни органи...

Каква сол? е въпрос за доста пари... В идеалния случай би трябвало да можем да си набавим соли, осигуряващи 9 промила соленост на кръвта, от храната... Както знаем, това не можем да постигнем. Работата е, че солите в растенията, ядките и дори рибата и месото, са в йонен вид и храносмилателната ни система ги усвоява с най-малък разход на енергия. Това се вижда най-добре в периодите на захранване на хора, които са пили дестилирана вода 14-18-20 и повече дни (не става при всички). Без да приемат готварска, хималайска и пр. соли, тяхната мозъчна, физическа, полова, интелектуална, емоционална, духовна и пр. дейност (активност) се усилва до неподозирани степени, т.е., телата им си набавят всичко необходимо от соковете, плодовете, зеленчуците и пр. В тези периоди хората често живеят в състояния, много близки до екстаз. Става дума за месеци, не минути или часове (един писател, преминал такъв курс споделя, че този период му е по-приятен от оргазъм...).
За обичайното ни всекидневно състояние, е необходимо да осигуряваме достъп на достатъчно вода по цялото тяло. Това става, ако приеманата вода е с осмотично налягане (=соленост) равно на нормалното за нас - 9 промила. За това слагаме сол - мааалко по-малко от 1 грам на литър изворна вода с ниска минерализация.
Коя сол? Задължително е в седмицата да имаме източник на йод, освен орехите, морската храна, водораслите и пр. Като цяло по Българските земи йодът е малко, затова йодират натриевия хлорид. Хималайската сол, ако не е менте, е чиста от случайни примеси и съдържа малки количества железни окиси, но не съдържа йод. За това я редувам с морска и с готварска-обогатена, с гръцка - с повече калий, немска и пр.

Не е правилно и затова не давам никакви конкретни препоръки. Всеки човек си е отделен и за да се препоръчат необходимите дози, трябва да се отчетат толкова много фактори, че дори и в голяма болница не могат да го направят с висока степен на вероятност. Предлагам на всички интересуващи се, да изразходят време и усилия да прочетат споменатите по-горе първоизточници и от там да изберат нещо (дозировки) за себе си.
Предпоследно:  ;) Едни учени препоръчват - за възрастни - 1 чаша качествено (червено) вино (ако няма противопоказания) на ден.  :surpris_22:
Хайде наздраве!   :Appetit_17:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #30 -: 21-05-2014, 01:43:06 »

аз, когато не съм приемала сол, дори и само една седмица, съм се чувствала ужасно... какъв ти екстаз, какви пет лева...
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #31 -: 26-05-2014, 20:21:23 »

Искре, говорех само и точно за определен период: Приемане на вода със сокове, после - само сокове, след продължително въздържане от храна, провеждано по проверена методика. В това състояние човешкият ни организъм вероятно извлича необходимите соли от плодовете и зеленчуците...
А при обсъжданото приемане на сол във всекидневния ни живот, организмите ни са в друго състояние... и т.н.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #32 -: 29-06-2014, 21:59:15 »

...От доста време се опитвам да променя и дишането си. Промяната става доста баааавно. ;D
Опитвам се да удължавам времето за вдишване (до 3-7 секунди), а издишването - до 10-16 сек. Преди заспиване между двете задържам 5-8 сек., дори си представям, че това вдишване, задържане и издишване става през някой орган, различен от бял дроб-гърло -нос.
Такова дишане не предполага говорене, т.е. когато разговарям, почти не мога да спазвам продължителностите.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #33 -: 30-06-2014, 07:37:48 »

аз, когато не съм приемала сол, дори и само една седмица, съм се чувствала ужасно... какъв ти екстаз, какви пет лева...
Аз пък не помня вече кога я спрях-сигурно има 10 год. :).Също и всичко сладко с изкл. на плодове,както и всичко минало през човешка ръка(преработка).
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #34 -: 08-07-2014, 18:21:26 »

Ооо, браво Живко, това хранително поведение се препоръчва поне от проф. Николаев и от Пол Брег, дори последният е правил доста впечатляваща демонстрация при продължително ходене/бягане при много високи температури...  Вероятно можеш да споделиш повече подробности - как точно започна, какво се случи, колко бързо премина на въпросния режим, какво кръвно налягане и работоспособност поддържаш от тогава, колко спиш/денонощие, какви подобрения/влошавания на здравето си наблюдаваш през времето...?  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #35 -: 09-07-2014, 06:52:45 »

Ооо, браво Живко, това хранително поведение се препоръчва поне от проф. Николаев и от Пол Брег, дори последният е правил доста впечатляваща демонстрация при продължително ходене/бягане при много високи температури...  Вероятно можеш да споделиш повече подробности - как точно започна, какво се случи, колко бързо премина на въпросния режим, какво кръвно налягане и работоспособност поддържаш от тогава, колко спиш/денонощие, какви подобрения/влошавания на здравето си наблюдаваш през времето...?  :Content_14:
Благодаря за интереса,ще си позволя на "Ти",защото усещам сродна душа :),но тъй като историята е дълга,не знам дали няма да досадя на някого,така че ако няма поне още 1 интересуващ се,по-добре на лични да ти разкажа.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #36 -: 09-07-2014, 09:40:32 »

здравей
и на мен ще ми е интересно да споделиш, няма никак да досадиш  :)
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #37 -: 09-07-2014, 10:32:47 »

Давай Живко!
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #38 -: 09-07-2014, 10:45:31 »

И аз ще се радвам да прочета подробности от режима :)
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте всички самоопознаващи се!
« Отговор #39 -: 09-07-2014, 11:34:45 »

Много важна тема начена  Vov. Дишането. Наистина само формялно дишането е прз белия дроб. Моят опит е следния. Задържане между вдишвания и издишвания се прави само при определени практики. Също и при необходимост от успокояване на пулса. Иначе се старай да дишаш коремно. Тоест - вдишването и издишването започват с коремната област, максимално ниско. Иначе там се складира много стара енергия. Но, това е дълга тема.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 23 запитвания.