Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Мога ли да лекувам струма нодоза ( "гуша") с гладуване?  (Прочетена 4980 пъти)

bea

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте!
Аз съм отскоро във форума, в последно време се интересувам от гладолечение и лечение чрез храна - тук прочетох  много полезни неща.  Имам следния здравословен проблем: струма нодоза с голям топъл и малък студен възли. Насочиха ме за оперативно лечение, но аз реших да  се запиша за консултация при д-р Гайдурков. Въпросите ми са много  - Убедена съм , че храната може да бъде лекарство, но не знам в случая коя храна: богата на йод или въобще се избягва йода?  Ходил ли е някой при този лекар с подобен проблем?  Приложимо ли е гладолечението за него ? Колко време се чака за прегледа, как протича и каква е цената?
Увеличената щитовидна жлеза е следствието, коя е причината? - защото като я изрежем сега, а не премахнем причината - какъв е смисъла от операцията? ( Забравих да кажа, че нямам оплаквания и хормоните ми са в нормата.)
Ще бъда благодарна за всяка помощ!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Здрасти ,bea. За това заболяване ("гуша") се  приема , че било от недостиг на йод. Ако е така , веднага препоръчвам Тодикамп , който наред и с лечебното си действие , ще зареди и с натурален йод! ПРИ това - директно ще попадне в жлезата  чрез компреса , който се прави. ( инфо за препарата има тук http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=6458.0 )
 Може, а и трябва според мен,  да си провериш сама  дали си в недостиг или в излишък от йод. ( първото е много по-вероятно) 
Най-обективно е в лаборатория. Обаче не навсякъде го правят а и било скъпо, около 80 лв .
Има и нелабораторни „хитринки” за установяване на йодното съдържание:
http://krakra.tv/malka-xitrina-za-opredelyane-na-nuzhdata-ot-jod-v-organizma/
http://novavarna.net/2014/03/17/lipsa-iod-test/
 За д-р Гайдурков не мога да ти кажа нищо, не съм бил при него. Ако ти отидеш, ще те молим да споделиш какво ти е казал, за да могат да се възползват и други.  (Не било лесно при него, имало опашка, което може да значи , че е добър :)  )
А ако не е от йода , тогава вече  май трябва да се прави това, за което пишем тук :)

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

истинско безумие би било да се оперира ей така, на сляпо...
много правилно си отбелязала, че операцията би премахнала само следствието, но не и причината за болестта!
така че, особено след като засега нямаш проблеми, не мисля, че трябва да пристъпиш към операция.

пробвай наистина с промяна на начина на живот, чети, информирай се.
спри кафе, ако пиеш и всякакви диуретично действащи напитки, почни да пиеш чиста изворна вода с малко добра, нерафинирана сол по метода на Батманджелидж / прочети книгите му в нета /, много плодове, зеленчуци, риба от чисти райони, кълнове, пълнозърнести храни, зелении.
рибено масло с добро качество, по възможност - био!
това е много важно за щитовидната жлеза!
спри йодираната бяла сол и проучи видовете нерафинирана сол и не лишавай организма си от нея!

за йода - аз, лично, мисля, че трябва да не се избягват храни, богати на йод, защото нали това е една от причините за тези заболявания... но, не съм сигурна в това.

бъди здрава!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 24 запитвания.