Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Историята на моето неочаквано и непланирано течно гладуване  (Прочетена 24347 пъти)

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

Всъщност това е новината на деня и я има навсякъде:

http://www.dnevnik.bg/sviat/2016/02/11/2703009_ima_gravitacionni_vulni_ucheni_potvurdiha_teoriiata_na/

За господин Нютон имам малко резервирано отношение, Защо?
Това е дълга история и който има желание ще разбере.
Че са скрити много неща, така е, но фактите са такива и така е трябвало да стане.
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Чери , не четеш внимателно и затова се стига до изопачаване на казаното  :)
Не съм казал че "не вярвам в трансформациите" , пак ми прочети поста.
Казах, че засега е трудно тези процеси  да се удостоверят.  
А иначе за "вярването" - и децата вярват, че дядо Коледа съществува ..  :)

За "трансформации" , за "торсионни полета"  ",вълнови процеси" , "кванти" и т.н   същности, се изисква човек да има КОМПЕТЕНТНОСТТА  за да си състави мнение.  
 ( Аз лично я нямам. Ако вие я имате - шапка долу и поклон   flowers2 )
 Иначе, да се цитират механично текстове на някакви учени, които звучат убедително и затрогващо ... това е лесно и всеки го може.  :)

И Анщайн е велик, но има вече доста хора, които ДОКАЗАХА, че теорията му за относителността не е вярна!
Разбира се - хора, които имат компетентността да го направят.
Обориха и третият принцип на Нютон ! ( Направи го великият Виктор Вейник , като това дори беше публикувано в руските учебници  по термодинамика. Разбира се , изтеглиха ги  набързо , защото такова откритие би отприщило създаването на перпетуум мобиле , тоест - да има безплатна енергия. Нещо , за което отдавна се бди да не се допусне .  А  Вейник "случайно" беше сгазен от две коли една след друга .. )

Затова казвам, че след като дори Айнщайн и Нютон са сбъркали,  значи и "трансформаторите" също не са застраховани  ;)
« Последна редакция: 13-02-2016, 14:30:55 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122



И Анщайн е велик, но има вече доста хора, които ДОКАЗАХА, че теорията му за относителността не е вярна!
Разбира се - хора, които имат компетентността да го направят.
Обориха и третият принцип на Нютон ! ( Направи го великият Виктор Вейник , като това дори беше публикувано в руските учебници  по термодинамика. Разбира се , изтеглиха ги  набързо , защото такова откритие би отприщило създаването на перпетуум мобиле , тоест - да има безплатна енергия. Нещо , за което отдавна се бди да не се допусне .  А  Вейник "случайно" беше сгазен от две коли една след друга .. )

Затова казвам, че след като дори Айнщайн и Нютон са сбъркали,  значи и "трансформаторите" също не са застраховани  ;)


много точно казано!   :flowers2:
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144

Преди време ми попадна едни книга - Съкровищата на Валкирия. За жалост успях да прочета само няколко страници, преди да я изгубя при местене от квартира на квартира  :surpris_23:
Както и да е, струва ми се, че идеята на тази книга има общо с тук дискутираните "трансформации". От малкото, което прочетох, преди векове хората са усещали вибрациите на земята и природата и са можели да се водят по тях. Съзнанието ни е било на съвсем друго ниво, за жалост на този етап вече закърняло. Въпреки това, остава надеждата, че щом веднъж сме го можели, значи все още има шанс да си го върнем  :Content_22: 
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77

миа, към тези хубави статии, за които ти благодаря, бих добавила и най-мощното средство за декалциране на епифизата - гладуването.   ;)
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

За нищо, Сочи.
Предложението ти, разбира се, дава едно от най- мощните и ефективни решения за много физически и психически проблеми.
Ала за един човек с автоимунно заболяване, когато не е подготвен  все още, това би означавало стрес и то голям за организма.
 
Ако преди години, ми бяха казали започни да гладуваш, за да спреш неприятните киселини и нервност в стомаха, само щях просто да не повярвам, защото не съм подготвена за това, как така ще гладувам- изпадам в ужас от мисълта. :essen:
А ако насила накараме организма си да гладува, без да го правим съзнателно, това както казах би предизвикал такъв стрес, че последиците от него не се знае накъде ще избият. Като включим и другия стрес, който ни залива на работното място, понякога у дома или на други места, картинката придобива съвсем мрачни краски.

Точно затова подходът трябва да е постепенно и плавно навлизане в студените води, за да се климатизира тялото и умът.
А гладуването ще си дойде съвсем естествено, ако ученикът е готов, нали? :kisss:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Добре казано, Миа.  Без осъзнаване нищо не бива да се прави,защото няма да се получи добре.
 Всичко трябва да си е в хармония.  
За стомаха - и без глад може да се постигне страшно много  ;) Аз наработих доста в това отношение. ( по неволя , разбира се  tooth )
Две  много важни и вероятни причини за храносмилателните проблеми ( но подценявани поради незнание ) - вегетативната нервна система и щитовидната жлеза, не се влияят много много от глад и без това :)  
Плюс  като се започне съблюдаване на някои простички изисквания за храненето , които всички знаем, но никой не спазва :)) и  можем спокойно да очакваме системата сама да почне да си влиза в параметрите.  
« Последна редакция: 15-02-2016, 19:16:32 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

За нищо, Сочи.
Предложението ти, разбира се, дава едно от най- мощните и ефективни решения за много физически и психически проблеми.
Ала за един човек с автоимунно заболяване, когато не е подготвен  все още, това би означавало стрес и то голям за организма.
 
Ако преди години, ми бяха казали започни да гладуваш, за да спреш неприятните киселини и нервност в стомаха, само щях просто да не повярвам, защото не съм подготвена за това, как така ще гладувам- изпадам в ужас от мисълта. :essen:
А ако насила накараме организма си да гладува, без да го правим съзнателно, това както казах би предизвикал такъв стрес, че последиците от него не се знае накъде ще избият. Като включим и другия стрес, който ни залива на работното място, понякога у дома или на други места, картинката придобива съвсем мрачни краски.

Точно затова подходът трябва да е постепенно и плавно навлизане в студените води, за да се климатизира тялото и умът.
А гладуването ще си дойде съвсем естествено, ако ученикът е готов, нали? :kisss:
Така е.Но има и омекотени форми на детоксикация-житен режим,плодуване,соково пречистване.
Между другото утре започвам житния режим на Дънов.Има ли желаещи да започнем заедно?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77

За първи път от 5 години ще пропусна житния режим, щи ми дойдат в повече очистителните процедури   :pensif_29:   Точно сега плавно навлизам и опознавам процесите на глада.                                                                                                                   На теб Чери и всички житуващи успех  :love_026:
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Lio4ko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

И Анщайн е велик, но има вече доста хора, които ДОКАЗАХА, че теорията му за относителността не е вярна!
Разбира се - хора, които имат компетентността да го направят.
Обориха и третият принцип на Нютон ! ( Направи го великият Виктор Вейник , като това дори беше публикувано в руските учебници  по термодинамика. Разбира се , изтеглиха ги  набързо , защото такова откритие би отприщило създаването на перпетуум мобиле , тоест - да има безплатна енергия. Нещо , за което отдавна се бди да не се допусне .  А  Вейник "случайно" беше сгазен от две коли една след друга .. )

Затова казвам, че след като дори Айнщайн и Нютон са сбъркали,  значи и "трансформаторите" също не са застраховани  ;)


Не съм съгласен и с двете твърдения, ще може ли да ми дадеш доказателства ? До колкото ми е известно теорията за относителността вече е научно доказана, би ми било интересно да прочета статия доказваща обратното.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

А защо точно не си съгласен, Лиочко?
Само защото такава е официалната версия ли? :)
Втори въпрос:
Смяташ ли, че имаш компетентността да прецениш такава информация?  ;)
 (Щото ако я нямаш, по какво ще се ориентираш?  :) Само по известността и титлите на автора ли ? )
Ако да , ще ти дам координатите на човек , който опроверга Айнщайн още като студент.
Сега е вече на 65 ,кандидат на математическите науки, физик,биофизик, експерт и преподавател по енергоинформационна медицина, изобретател на десетки прибори  за изследване на различни паранормални явления, вкл. и перпетуум мобиле.
Сигурен съм, че ще ти е интересно да пообщуваш с него. ( Само не знам дали на него ще му е интересно :) )

А можеш и сам да си потърсиш доказателствата , насоката съм ти я дал - Вейник.
Щото ако ти цитирам конкретна тема, ти ще кажеш, че тя не е от "научно списание", а авторът й не е "световно признат" :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Lio4ko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

А защо точно не си съгласен, Лиочко?
Само защото такава е официалната версия ли? :)
Втори въпрос:
Смяташ ли, че имаш компетентността да прецениш такава информация?  ;)
 (Щото ако я нямаш, по какво ще се ориентираш?  :) Само по известността и титлите на автора ли ? )
Ако да , ще ти дам координатите на човек , който опроверга Айнщайн още като студент.
Сега е вече на 65 ,кандидат на математическите науки, физик,биофизик, експерт и преподавател по енергоинформационна медицина, изобретател на десетки прибори  за изследване на различни паранормални явления, вкл. и перпетуум мобиле.
Сигурен съм, че ще ти е интересно да пообщуваш с него. ( Само не знам дали на него ще му е интересно :) )

А можеш и сам да си потърсиш доказателствата , насоката съм ти я дал - Вейник.
Щото ако ти цитирам конкретна тема, ти ще кажеш, че тя не е от "научно списание", а авторът й не е "световно признат" :)

Не съм компетентен в тази област, но съм любопитен човек и чета доста. В тази връзка преди няколко дни бях прочел, че теорията на относителността на Айнщайн е потвърдена. Ето и малко информация по въпроса - ТУК,ТУК и ТУК Давам повече връзки, защото за мен е важен афоризмът - Дори и майка ти да каже, че те обича, провери го от втори източник.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Лиочко, ти не си малко дете и е редно вече да знаеш, че във времето , в което живеем, всичко може да се докаже или отхвърли "научно", стига  някой  да плати достатъчно! И това се прави все по-масирано! (примери? - хиляди! Стига да имаш око..)
Защото , както каза Достоевски- "след като няма Бог, значи вече всичко е позволено".
Така че , само да четем не е достатъчно. :-\  Трябва и да можем да разбираме кога ни лъжат . ;)
И ако нямаме компетентността в конкретната област, да търсим косвени доказателства  ;) например на база древният Римски принцип "Кому е изгодно? "  ;)  

А някои неща са доста неизгодни за някои хора..  ;)
Ако третият принцип на Нютон работеше, нямаше да може да бъде изобретен вечен двигател ( перпетуум мобиле) И съответно - да имаме безплатна енергия ( "кому е изгодно" и кому - не ?  ;) )
А такъв беше представен от съветски учени на конференция още през 1934 ! При това - в цели 3 варианта. Само че някои информации не е толкова лесно да намериш от раз  ;)

И понеже хората  няма как да имаме познания във всички области, затова ни помагат "експерти" , на които обаче не знаем кой и колко е платил..  ;)  
А ние  сме принудени да вярваме на официалните версии.
След срутването на двете кули , веднага инженери и физици се изказаха, че това " просто по никакъв начин не е възможно да стане!" - от стотина литри разлято гориво два стоманобетонни небостъргача да станат НА ПРАХ ! ( стоманата се топи при много по-висока температура от тая на разлятото гориво) Но всички снимки, клипове и публикации бяха демократично иззети , случаят приключен, засекретен и сега всеки, която се опита да оспори официалната версия , отива в затвора. ( точно както и ако дръзне да оспори  цифрата 6 милиона , убити от чичкото с мустачките . Ако проследим историята след тях, веднага разбираме защо тези събития е било толкова важно да "се случат"  по този начин  :) Същото важи за още много други  "конспирации". :) )
Примери мога да дам безброй , но това като цяло, не е интересно за съфорумците, а и се явява спам.

Идеята ми беше, че дори да нямаме познания в сложни материи, не е толкова трудно да преценим тяхната достоверност , но се налага да имаме някои други познания за света , на чиято база да преценим кой би имал изгода да лъже и кой - да каже истината :) Тоест - широк поглед върху цялото и общото, а не тясно взиране в конкретната информацийка  , тълкувайки я изолирано  ;)

( Конкретно за Айнщайн трябва да се има на първо място произходът му :) и тогава лесно се прави извод защо той няма как да е бил сбъркал :))) )
« Последна редакция: 21-02-2016, 10:29:46 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Ново преживявяне
« Отговор #54 -: 20-03-2016, 20:12:11 »

След 2 години промяна, пречистване и какво ли още не, тази реших да влезна в ново приключение- сухото гладуване. Месец февруари започнах с 36-сово, в началото на този месец- пак, а утре когато луната е подходяща - планувам 3 дневно.
За целта днес се поизчистих с Шанка Пракшалана с разсол, макар, че четох разнопосочни съвети- за и против това действие преди сух пост. Е, отдавна го мисля, и докато не пробвам, няма да добием опит. Миналата година правих Шанката 4 пъти- във всеки сезон, но тази смятам да са 2-3. Днес ми дойде в повече солената зелева чорба и осмата чаша я повърнах, и продължих с още 3 чаши бистра водица. Всичко завърши чиста вода в сифона, след което захраних с банан, :Appetit_4: след полови час още един :Appetit_4:. След 2 часа крем -супичка с картоф, целина, цвекло, лук, чесън и морков.  Сега вечерта още една порция от нея. :whistling2 - emotloader: Мисля, че регулирах калиево-натриев баланс и съм готова утре за 3 сухички дни. Поздрави! :kisss:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Успех, миа !  :love_026:

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

Благодаря ти Рос!

А в тази група, където съм отскоро, има възможност да си изтеглим фазите на луната, описани по чудесен начин.
https://www.facebook.com/groups/473856682737681/825296127593733/?comment_id=825709820885697&notif_t=like
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

И така, първият ден имах повече работа, боля ме малко главата, защото и без това имах някаква хрема.(всъщност моите пости обикновено съвпадат с някакво неразположение). Вторият ден се чувствах  доста отпаднала-имах още повече работа.
Вече главоболие  нямаше, но както казах умората си каза думата, след като на няколко пъти ми се догади по странен начин, и аха да повърна, (но какво?) и минаваше бързо. В същият ден се претеглих  бях 4кг надолу. През нощта, както и предната, трудно заспивах(но не от глад, такова чувство напълно липсваше, по- скоро жажда), сънувах, после пак се будех, и така до сутринта с изключително лек сън. Третият ден, засега съм спокойна и се надявам да завърша по- добре от началото. Още 1 кг минус. Много добре ми действат дълбоооките вдишвания и издишвания след по-трудните моменти. Този сух пост ми се отразява наистина загряващо. Това, за което най-много копнея при захранването е сока от ябълков ошав и портокалов сок. Портокала направо си го представям зрително и вкусово. Не знам дали ще има проблем, но по- късно ще включа и таратор с врабчови чревца(тревичката).

Днес дойде и моментът на утоляване на жаждата, отначало още като се събуждах след полунощ, на всяко събуждане по глътчица водица, след това като се съмна и се раздвижих си посръбвах лъжичка по лъжичка от ошава. И за работа си взех и като цяло, освен това, може би силно разреден сок от портокал и грейпфрут. А вечерта, каквото сабя покаже със планувания таратор. Стомахче- доста свито и не ми се поглежда храна.

Чувствам се свежа и с висок дух.
Наистина трите дни за мен си бяха доста сухички, но като знам колко водни резерви имаме в организма, нямаше психо-проблем, но все пак не мисля, че ми е нужен по-дълъг пост, а периодично да правя единички и тройки. А лятото може и воден, там няма проблем и по-дълъг, стига да си намеря добра причина за него.

Това преживяване ми беше нужно поради няколко причини.
От една страна защото никога не съм го правила, след това за да центрирам клетъчните настройки, после за да изпитам духа си и не на последно място заради обичните ми хора, за да им дам кураж, че и те могат, тъй като имат крещяща нужда да се пречистят.
У дома партньорът ми тази зима го прободе отляво, постресна се=> доктор=> лекарства за високо кръвно от групата на статините и асе инхибиторите и мерене на кръвното всяка вечер. И никак не ми вярва още, че е нужно да започне да намалява 20-те наднормени кила. Няма смелост да погладува, защото работата му като строител е тежичка и смята, че ако отслабне няма да има сила да вдига тежестите, с които работи.
 Общо взето това е, но съм наясно , че насила никого не можеш да убедиш, затова и съм започнала от себе си, за да се промени и света към добро. :kisss:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:История с дъщеря ми
« Отговор #58 -: 13-07-2016, 12:39:54 »

Днес ще разкажа една истинска история с дъщеря ми, която това лято направи избор да идва с мен на работата ми, отколкото да стои при бабите си на село.
Тук при мен правим всичко- играем, плачем, четем, решаваме задачи и някои и други разтегателни упражнения. И най- вече хапваме това, което съм приготвила, като няма глезотийките на баба, дядо и дядо-вуйчо.

Един ден започнах да чета на глас книгата "Токсемия" на Тилтън и тя пожела да слуша. Така, стигнахме до някъде и оставихме за утре пак. Но на следващият ден отидохме до детската библиотека за да си върне книгите по задължителния списък от училище и да вземе други. С голям зор и сълзи прочетохме "Ането", и сега си взе "Мечо  Пух", и някои други, които не бяха от списъка. Хареса си още "Грижа за моето тяло", "Моята първа енциклопедия за човешкото здраве" и аз й предложих да вземем една научно-популярна книга, която да й я прочета аз, защото и на мен ще ми е интересна. Името й е "Една молекула разказва".

И така, на работата ми, бях си отворила отново книгата "Токсемия" до там, до където бях стигнала и я попитах да чета ли пак на глас, а тя този път ми даде книгата, която аз бях избрала за молекулата. Взех да я чета на глас, но от прочитането на първите 5 страници изпаднах в голямо противоречие с написаното, на сегашният етап от живота ми.

И така, книгата в резюме  разказва за една молекулка, която се казвала Ацетил Салицилова Киселина. Тя била рожба на майка с име Салицилова Киселина и баща с название Оцетен Андрихид.

Молекулката била толкова малка, че не се виждала въобще, а като се съберяли много такива съименнички като нея, се образувало кристалче, което ни било известно като хапчето Аспиринче. Това хапченце ни било много "полезно" , защото като сме вдигнели температаура, то помагало да я свали. Тука правя пауза и разяснявам на малката, че температурата помага да се справим с микробите и вирусите и че свалянето й е един вид възпрепятстване с външни химически средства и груба намеса в лечението и създаване на имунитет.

Толкова "необходимо" било то, че освен за температура, Аспиринчето можело да въздейства и по други различни начини върху заболелия човешки организъм. Например "помагало" в намаляването на силата на болката. Така е, казвам на малката, но то не лекува причината за болестта, а само потиска симптома, наречен болка.
Също така, успешно се справяло и с Ревматизма и други възпаления- показвам на детето въздушни кавички с ръцете си.

Създателят на тази молекулка се казвал Шарл Жерар, и я сътворил в далечната 1853 година. Роден през 1916 година и починал едва на 40 години през 1856 година, само 3 години след своето откритие и неуспял да си удължи живота по химично-лабораторен път.

След като разбра, че лекарствта се тестват от фармаколозите, преди да бъдат пуснати в аптеките, като се правят опити с животни, дисекции и т.н., дъщеря ми ме погледна и аз само попитах- да продължавам ли да чета?- тя ми каза, че за днес стига с тази молекула.
 Поиска да продължа да й чета от книгата Токсемия.

Когато стигнах до този откъс,
"Лекарят, който счита, че всяко различно засягане на съставните части на една и съща система, представлява отделна болест, макар, че е породено от една и съща причина, напомня индианския или африкански дивак, който счита, че водата, снегът и ледът са различни субстанции.
Докато лекарят, който счита, че болезнените инфекции на всяка част от тялото, колкото и различни да са те в своите форми и степени, са породени от една причина, напомня философа, който смята, че ледът и снегът са различни модификации на водата, получени просто поради липса на топлина."
малката ме погледна неразбиращо, и след като й изясних за различните агрегатни състояния на водата, поясних, че е достатъчно да намерим причината, защо водата се е превърнала в лед или сняг, а именно липсата на топлина, а не да търсим по изкуствен начин с химични препарати  отново да превърнем снега във вода. Пълна безсмислица!!!

По- нататък й чета:
"Вътрешното несъответствие води до изкушението да се провеждат различни психологически опити. Не се ли дължи отсъствието на интелигентност у лекарите, на липсата на необходимост от интелектуална  дисциплина?
Много условия подтикват към интелектуална измама. За наше щастие повечето болести се самоограничават.
Но за един лекар е нормално да изопачи този факт и да го тълкува в своя полза, твърдейки, че той е излекувал Джон Смит, докато всъщност природата е направила това. И обратното, ако Смит умре, лекарят благоразумно ще отсъди, че въпреки неговите невероятни умения и огромни усилия Божията воля е предопределила смъртта на Джон."
 
Тоест, казвам аз, когато е излекуван пациента, докторът си приписва заслугите, но когато се стигне до смърт- няма друг виновен освен Бог.
Детето само ми кимва разбиращо и промълви "Аха".
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Приключение в планината
« Отговор #59 -: 28-09-2016, 13:01:24 »

Привет отново!
Днес реших да споделя още малко опит, освен теория и уроците, научени до този момент.
Преди 2 дни завърших 3-дневен сух пост в планината  и продължаих още 2 дни с малко водичка, като приключих на Екадаши. Общо взето, и този път премина без физически проблеми, макар, че първите два дни драпахме по баира. Обичайната ми ацидоза се появи още на вторият ден, под формата на няколкосекундно гадене с киселини 5-6 пъти за деня.
Другото, което се проявяваше на моменти, бе завързването на всички нерви и ганглии в областта на слънчевият сплит(вторият коремен мозък), но това го оттдадох на менталната ми слабост, за която ще обясня по-долу.
Накрая, когато си тръгнахме сутринта, реших да завърша С.П. във водите на яз. Доспат. Макар, че нямах подкрепата и съдействието от страна на семейството, под изплашените им погледи, че ще замръзна и ще се удавя, все пак направих това потапяне, преди което правих загряване на тялото с коремно бързо дишане. Не почувствах студ. Изводът, който  направи другарят ми беше, че "всичкият този цирк, който сътворих е от инат и пордотлук".
Но от този момент нататък умът ми се успокои на макс и просто му отговорих, че самосъзнанието ни е на различни нива.

Изводите, които аз си извадих от цялото планинско приключение са няколко, един от които е:
Да не се настройваме прекалено от далеч за по- дълъг пост, още повече, че в това начинание желаех да забъркам и мъжът ми, защото колкото повече наближаваше денят, толкова повече мислих и почти нямах сън.

Вторият извод е, когато ходим да правим такова лечение, е наложително да сме сами, без външни дразнители. В нашата компания бяха братът на мъжът ми и неговата половинка, които също имат нужда от лечение, но се поддържат с медикаменти. Макар, че ги бях предупредила от рано, че отиваме на такова лечение, този път решиха да ни саботират, като си донесоха килограми храна, включително и много месо за всеки ден. Имах им доверие, защото през юли месец на морето имахме малко пречистване- аз само на сурови плодове и зеленчуци - а на тях предложих да се поразтоварят, като се откажат за седмица от барбекюто и минат на млечно -растителна храна. И действително, за пръв път нямаше скара на почивката като  единственият животински продукт, който си взеха заедно, беше прясно козе сиренце. Не минаха съвсем без месо, защото си купуваха гироси, но беше рядко явление.

И така денят за сух пост дойде най-после, като давах напътствия, препоръки и успокоение, обяснявах процесите и макар да ме гледаше подозрително, скептично и дори с малко насмешка, действително, този ден партньорът ми устоя 24 часа на малко водичка само, защото не му се пиеше. Още вечерта, когато етърва ми настоятелно ни пробутваше сочни пържоли и когато мъж ми отказа с думите: "Днес така е тръгнало без ядене, но утре......", разбрах, че го прави на инат, за да докаже, че е гладувал за ден, но без да осъснава ясно процесът на лечение.

Третият извод бе, че не можеш да спасиш някого, ако сам не се издърпа от водата, но тогава това ми тежеше и макар, че моят физически и душевен пост протече много добре, ментално куцах, защото умът не ми даваше покой на моменти. Затова последният извод, който сторих е, че ако ученикът е готов, може да се появи учителят, и че никого не ще насилвам против волята му. Мисля, че това е правилното решение, защото ако не успокоя на първо място своя ум, не че няма да помогна на другите, но сама на себе си ще навредя.

От друга страна, милата ми майчица, като разбра какво сме решили да правим, и дойде кураж и сила да направи 3 девен С.П. по същото време, но в равнината. Тя успя със своя първи пост в живота, без вода и като се видяхме после, ми каза, че се чувства невероятно, макар водата да и е липсвала както никога досега. Общо взето много се гордея с нея, защото стоически издържа, но тя обича да чете и не разчита само на моята подкрепа. Дори си е дала обет всяка сряда да прави С.П.

Край на дългите ми среднощни размишления, които ме будеха като проблясъци, и ако не бях си записвала на момента, сега може би нямаше да пиша!
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 22 запитвания.