Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте и от мен!  (Прочетена 11052 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #40 -: 08-08-2014, 17:49:50 »

Даниела, Даниела,
Толкова много въпроси... :Content_14:

Водата - количество, състав, кога се пие, КАК ТОЧНО се пие и пр. се определя от моментното състояние и потребности на даден човек. Не е много сложно, но е обемисто да обяснявам тук. (Пък и изобщо не смятам, че знам всичко по въпроса  :pensif_29:).
Най-голямата опасност за хората, незанимавали се системно с каквато и да е материя, е да си помислят, че след прочитането на "тези" 1-2-3 книги, са научили достатъчно, за се излекуват, дори да лекуват свои близки и пр. Неслучайно моите учители горещо препоръчват първите 2 пъти лечението "Разтоварващо-диетично лечение", чиято главна (но не единствена) особеност е временното въздържане от храна, да се провежда с ръководител - или лекар, който лекува по този метод, или лечител, който го е правил поне 20 пъти (!!!). И в двата случая  е добре пациентът да използва своята интуиция, за да прецени дали има работа с лечител, самозванец или откровен измамник...

Обикновено хората, които са пожелали да ги "лекувам", научават знанията и свикват с правилата след 2 последователни курса - в 2 последователни години...
Всеки лечител има възможност да вникне във физическото и душевно (че и в духовно) състояние на лекувания и да го ръководи съответно. Тоест, до границите на своите знания, интуиция, умения...
Продължавам да мисля, че е вредно и опасно във форум да се дават каквито и да е "завършени" препоръки или крайни оценки. Просто необходимата начална информация за съставянето им е недостъпна през форума, абсолютно невъзможно е да се забележат малките изменения, за де внесат промени  и пр. и пр.
Изобщо форумът си е "ФОРУМ" т.е. площад, т.е. - място, където хората се събират и обсъждат, малко като говорилня (парламент...  ;D), не е учебен курс, с всички прилежащи елементи на академичното обучение (вкл. стаф и пр.). Е, какво може да се научи на площада... Някои неща - насоки, опасности... Можем да се информираме, че нещо става някъде, че някой работи в дадена насока, а не - цялата наука.
Без да си придавам важности напомням, че каквото и да е лечение може да доведе до грешки с всякакви отрицателни последици. Въздържането от храна - също.
А то е толкова мощно средство и може да спаси толкова много животи, да възстанови толкова много здравета  :).
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #41 -: 08-08-2014, 23:14:26 »

Усетих се аз, че задавам твърде много въпроси, но ако ли не тук и сега то кога?   :love_007:
Както и да е..

Идеята за личен лечител е много добра, но за жалост малко са тези, които са получили адекватна помощ от такъв.
Благодаря Ви за загрижеността, Вов!  :love_026:

Аз имах доста срещи с лекари и лечители от цялата страна, които приложиха най-различни методи за лечение на заболяванията ми.
Наивно изпълнявах, до преди известно време, всяка препоръка и рецепта, без да седна и прочета за проблемите си и лекарствата, които ми се предписват.
Пробвала съм традиционална медицина, билко лечение, чайчета, отвари, бабини илачи, плодови и моно режими.
Знам какво ще се случи до третият ден, адското главоболие от детоксикацията и невероятната еуфория накрая.. при плодо-лечението и моно диетите.
Все пак само на вода не съм била и ми се ще да вярвам, че това ми е липсвало през цялото време. Дано. :)

Та така, сега като чуя за срещи с лекар, лечител и прочие косата ми се изправя.. мисля, че им отделих една голяма част от времето си за последните няколко години.
В момента съм абсолютно по-склонна да повярвам но хора минали по моят път, точно тук в този форум от колкото на който и друг дипломирал се чудак, забравил Хипократовата си клетва..
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #42 -: 09-08-2014, 12:52:55 »

Даниелка , не бързай да се отказваш от лекарите и лечителите. (Нищо , че "правят каквото могат"..  tooth)
Слушай сега внимателно: подозирам, че никой от  досегашните при които си била,  не се е сетил да те насочи да си провериш вегетативната нервна система..  ;)  Много е възможно от там да тръгва всичко при теб!  И ако се окаже , че е така, тогава имаш първо да лекуваш нервна система, а не гастрит , колит , ентерит или езофагит..!  ;)
Понеже повечето я подценяват, затова и не постигат трайни резултати!  Накратко: ВНС регулира по нервен път работата на всички органи в телата ни! Ако нещо в регулацията куца - това резултира в определени симптоми , които биват набързо категоризирани от любимците ни в бели престилки  в "самостоятелни" болести.

Как да разбереш дали ти е наред ВНС ?
Отиваш при симпатичната невроложка д-р Маджурова в Пловдив да ти направи капиляроскопия (нищо страшно не е - ще ти погледне пръстчето под микроскоп)  и ще установите какво е положението с микроциркулацията в капилярите ти. И оттам ще направите извод какво е дереджето и на ВНС. Ако има проблем - тя ще ти даде някои съвети за повлияване на ВНС,  но за още по-силни въздействия ще трябва да се обадиш на мен, защото още не съм я запознал с най-ефективната методика.  :whistling2 - emotloader:( не трябва да се срамуваме , че не сме станали лекари , защото ние пък имаме предимството да не сме предубедени и да сме запознати с методики , които на са им преподавани по обясними причини   tooth )
« Последна редакция: 09-08-2014, 12:54:33 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #43 -: 09-08-2014, 15:16:53 »

Да, бате Бино, всичко което казвате е абсолютно на място и правилно.
Имах проблеми с вегетативната система преди 7 години, но отказах всякакви успокоителни средства, въобще всякаква помощ и намеса от други хора.
Майка ми беше минала по-същият път, пи медикаменти до края на живота си.
... без приспивателни беше невъзможно за нея да спи.

Когато и аз преминавах през всичко това, отказах подобен тип лечение, така като вярвах че мога и сама да се преборя със страховете си..
Носих си кръста в продължение на години, но успях да мина и без медикаменти..
В момента нямам подобни вълнения, спя спокойно и не отговарям на нито един от симптомите, които са свързани с каквото и да е разтройство на вегетативната нервна система, но си имам последствия от миналото.. защото цялото това напрежение и тн. ме удари в стомаха и червата.. точно като по книга.. дам.

Както и да е, фокусирана съм върху този проблем за момента, ако не успея ще си направя тестове на хормоните а може и да посетя вашата приятелка след време...
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #44 -: 09-08-2014, 18:19:23 »

Даниелка, нека ти намигна съвсем набързо по въпроса :
1. Това че нямаш ВЪНШНИ прояви и характерните СИМПТОМИ, не значи, че проблемът с  Вегетативната система е решен !  И аз нямам такива, но ИМАМ проблем с нея :) Не е задължително причинно-следствената връзка да е ВИДНА.
2. Проблемът с нервите не винаги може да бъде решен ВОЛЕВО! Има други техники.. ;)
3. За лекарства никой не говори , това беше първото условие за да отида на преглед при д-р Маджурова  tooth Тя го прие стоически и затова сега с нея се харесваме  :heart_2:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #45 -: 09-08-2014, 18:57:18 »

Ще се свържа с теб по този въпрос, като му дойде времето, бате Бино.
Благодаря ти за отделеното време и внимание!  :flowers2:
Активен
Stay Hungry Stay Foolish
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.