Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте и от мен!  (Прочетена 11046 пъти)

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Здравейте и от мен!
« -: 20-07-2014, 22:41:26 »

Здравейте,

Първо искам да ви поздравя за невероятното кътче от полезни статии за вдъхновение, които сте успели да изградите в онлайн пространството по повод един по-здравословен начин на живот.

Аз съм Даниела, не съм веган, но могат да минат месеци през които да не докосна месо или млечен продукт.
Въпреки, че се опитвам да водя здравословен начин на живот, болестите на храносмилателният тракт не подминаха и мен.
От няколко месеца се опитвам да консумирам предимно мюсли за закуска, плодове и зеленчуци през останалият ден, но въпреки това не виждам особени промени нито в здравето - нито тялото ми като цяло.
Започнах да се питам, дали нещо не бъркам ..

С гастрит и колит съм от незнайно кога.. има ли други с подобни заболявания тук?
Суровоядсвото добра опция ли е за да си нормализирам храносмилането или има възможност да се влоши?

Ах, забравих а спомена, пия по 1.5л макс. вода на ден, като това ми коства големи усилия.
Не изпитвам никаква жажда и това е от как се помня .. знам, че не е нормално.. но не знам как да го променя..
Прочетох че чаят и соковете не са вода, въобще всичко съдържащо вода не може да я измести от препоръчителната доза за консумация: 3-4 литра на ден.

Търся помощ и наставление, вярвам че тук имам шанс да го намеря и силно се надявам да се окажа права. :)
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #1 -: 21-07-2014, 06:53:49 »

Гастрит и колите се лекуват с гладолечение  :).
За колита облекчаващо е плодуването по Ковачева,но само временно...
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #2 -: 21-07-2014, 07:43:52 »

Привет Калиа,

Защо временно би било облекчаващо плодуването?
Бях се замислила, така и така съм на щадяща диета, то едно плодуване .. вероятно би било добро и след време само на сокчета, но да си призная малко се притеснявам, съвсем да не се затлача.

Преди време, преди доста време, си бях правила вид гладуване но само на краставици и моркови.
Чудя се защо се предпочита плодуването а не например преминаването само на зеленчуци?

Сега идва сезонът на дините..
Мисля си ако мина само на диня... за една две или повече седмици, дали би била добра идея..
Също така, дали трябва да следя количеството което приемам или мога да си хапвам на воля..
Наясно съм, че колкото по-малко храна има за смилане толкова повече време за чистене би имал организмът ми, но от друга страна, не съм и на възраст за екстремни диети вече ..

Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #3 -: 21-07-2014, 08:18:36 »

Аз имах спастичен колит,доста тежък. Излекувах го с гладуване-само на вода. Плодовото само облекчава положението за известно време,но не го лекува напълно.Прави се с до 800 гр. плодове на ден. Плодовете съдържат захари и дават енергия за режима,за разлика от зеленчуците.
И защо трябва да се получи затлачване от плодовете? :surpris_23:
Не виждам никаква каква е връзката между възрастта и гладуването...  :Confus_3:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #4 -: 21-07-2014, 22:46:36 »

Различните хора имат различна нужда от вода в зависимост от това колко сол приемат по време на хранене и други външни условия. Тази година подобрих личния си рекорд по приемане на течности - малко над един литър вода, но това стана на село в напечения от слънцето двор размахвайки мотиката... (това ми доведе до загуба на доста сол и храната след това ми беше безвкусна).
Много е важно водата да не се пие половин час след хранене, защото нарушава храносмилането и храната тръгва полусмляна по храносмилателния тракт.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #5 -: 21-07-2014, 23:27:32 »

аз едно се чудя, майка ми на 84 години, цял живот яде и пие винаги нещо с яденето, яде главно шоколад и сметана и купешки хляб, не яде плодове и зеленчуци почти или в нищожни количества, как е здрава и ходи по цял ден навън, жеги, пек, студ, по часове обикаля без бастун   :surpris_23:
просто за мен е загадка!

аз, лично, никога не съм обичала да пия вода или нещо друго с ядене, не ми е вкусно просто.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #6 -: 23-07-2014, 20:21:41 »

Калиа, диета само на вода звучи гот .. предполагам е за ветерани гладолекуващи се.
Четох някъде, че първите показатели и ефект при гладуването на вода се появяват след петия ден ..
Много искам да опитам, но от къде толкова воля да насъбера .. както и не обичам да пия вода .. ще се видя в приключение ..
.. а за затлачването.. плодовете имат такъв ефект при мен от как минах тридесетте..

---

Злояд, (едно време и мен ме наричаха така :)))) да ти призная консумирам сол, само и само за да ми се допие вода и есте за да не я задържа след това. Ако съм под жарко слънце и аз като теб, на 100% ще ми е сладка не ами ...
.. Понякога си мисля, взема да си предложа услугите на някого да му помогна при прибиране на реколта или сеитба .. някаква селска работа.
Това ръчен труд, като е по желание и на чист въздух може да е повече от здравословно за един човек..
Но нали ми се въртят такива мисли, и на .. всичките ми познати не препарват до селата си ..

---

Искрeна, загадка са ми и на мен много хора.
Пият, пушат, ядат мазнотии .. и изглеждат чудесно, пълни с здраве и сила ..
Какво ще кажеш за английската традиционна закуска :) .. Боб, пържен бекон, яйце + препечен хляб, кафе или чай ..
Възможно ли е от поколение на поколение да ставаме все по уязвими за вредители, слаб имунитет + високи зарази и стрес.
То май това е и отговорът ..

Аз веган или суровоядец, човек да е станал от добро не знам.
Всеки си има нещичко където го тормози и е тръгнал да си търси пътя.
Дали ще е здраве, религия, убеждения ..
..но също така не съм много сигурна, дали подобен тип на хранене е добър за човек живеещ в мръсна среда, динамичен живот и стрес..

---

.. Ама че се разписах и аз :)))

Активен
Stay Hungry Stay Foolish

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #7 -: 24-07-2014, 05:36:10 »

Привет и от мен Даниела,
Имах колит преди 2 години. Спомням си че пробвах какво ли не, ефект нулев. Тогава по стечение на обстоятелствата смених климата и колита изчезна. Мисълта ми е че понякога пътят към здравето е непредвидим.
Къде чете, че е добре да се пият по 3/4 литра вода на ден. На мен това маи звучи невероятно много. Можеш да хвърлиш едно око на това тв предаване http://m.youtube.com/watch?v=1R0Zi-PopTk. В него Гайдурков развенчава мита за пиенето на много вода. Но всичко е индивидуално и относително в живота. Аз лично пия по около два литра вода при все, че съм изложен на голямо натоварване. Не бих вкарал в тялото си 4 литра вода на денонощие за нищо на света, камо ли пък да употребявам сол за да предизвикам жажда. Това за водата от соковете, че не била вода също ми звучи прекалено. Та нали именно плодовете и зеленчуците са източник на органична(жива) вода. Забелязал съм, че почти не се сещам за обикновена вода, когато пия само сокове или се храня изключително само с плодове и зеленчуци.
Успех
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #8 -: 25-07-2014, 02:06:52 »



Искрeна, загадка са ми и на мен много хора.
Пият, пушат, ядат мазнотии .. и изглеждат чудесно, пълни с здраве и сила ..
Какво ще кажеш за английската традиционна закуска :) .. Боб, пържен бекон, яйце + препечен хляб, кафе или чай ..
Възможно ли е от поколение на поколение да ставаме все по уязвими за вредители, слаб имунитет + високи зарази и стрес.
То май това е и отговорът ..

Аз веган или суровоядец, човек да е станал от добро не знам.
Всеки си има нещичко където го тормози и е тръгнал да си търси пътя.
Дали ще е здраве, религия, убеждения ..
..но също така не съм много сигурна, дали подобен тип на хранене е добър за човек живеещ в мръсна среда, динамичен живот и стрес..

---

.. Ама че се разписах и аз :)))



нищо няма, добре си се разписала   ;D
не знам, нещата са индивидуални, наистина!

но и това е вярно - че поколенията все повече се скапват...
заради ваксините, най - вероятно, плюс всичко друго!

и да, стресът, той не се компенсира от нищо, за съжаление...
а ако човек е спокоен, дори и да приема някакви вредности, май по - добре, отколкото да е нервиран, забързан, па било и с добра храна.

е, най - доброто е - добра и чиста храна и мир и спокойствие... де да можеше всички така да живеем...
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #9 -: 25-07-2014, 10:25:47 »

ДеНиро, смяната на местонахождението е чудесна идея, сега като се замисля :)
Много е хубаво, че си намерил начин :)

Изгледах видеоматериалът, който си ми споделил, за което съм ти безкрайно благодарна!!!
Човекът има доста интересни теории, за доста от които съм чела, думите му представени с факти са чисто потвърждение за достоверността им.
Доста път е изминал д-р Гайдурков, де да бяха всички доктори като него..

Дам, лудост е тази работа с водата + сокове + чай + зеленчуци и плодове..
В един момент човек започва да се разхожда като един голям буркан пълен с ушав .. :D (не е смешно дори.. ама като си го представиш си е точно така)
.. Още веднъж, Благодаря ти за този видеоматериал и за подсказването по-горе!!! :)

---

Искрeна, абсолютно съм съгласна с теб. :)
"а ако човек е спокоен, дори и да приема някакви вредности, май по - добре, отколкото да е нервиран, забързан, па било и с добра храна."
 
То не е и само до храната, а всичко около нас, като започнеш с местоположение, заобикалящата ни среда, хора и тн..
.. и като казвам "хора", в това число са приятели, роднини, колеги та дори и просто познати.
Ако човек е по-чувствителен и има склонност да анализира нещата около себе си, то в един момент цялото това натоварване избива във вид на болести и прочие..

Къде и как да го намерим това спокойствие в забързаният град..
.. Там някъде, надалеч в гората или в подножието на планината .. или на брегът на морето, където е сърцето.. (започна да ме избива на поезия :D)
То това ми е и мечта на мен.. вярвам, че на повечето от вас е подобна..
Само един сателит към цялата картинка бих добавила, защото жаждата ми за знания е неутолима ..

Дам, хубав форум е "Земя на заем"..
Докато размислях над думите ви, изведнъж ми светна, че йога + медитация, може и да помагат, когато човек живее в голям и забързан град..


« Последна редакция: 25-07-2014, 10:34:42 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #10 -: 25-07-2014, 18:13:02 »

ДеНиро, смяната на местонахождението е чудесна идея, сега като се замисля :)
Много е хубаво, че си намерил начин :)

Изгледах видеоматериалът, който си ми споделил, за което съм ти безкрайно благодарна!!!
Човекът има доста интересни теории, за доста от които съм чела, думите му представени с факти са чисто потвърждение за достоверността им.
Доста път е изминал д-р Гайдурков, де да бяха всички доктори като него..

Дам, лудост е тази работа с водата + сокове + чай + зеленчуци и плодове..
В един момент човек започва да се разхожда като един голям буркан пълен с ушав .. :D (не е смешно дори.. ама като си го представиш си е точно така)
.. Още веднъж, Благодаря ти за този видеоматериал и за подсказването по-горе!!! :)

Това за буркана с ошав ми хареса. Харесва ми чувството ти за хумор. Мдааа, Гайдурков определено е изминал доста път. Все пак да не забравяме, че е ученик и последовател на Лидия Ковачева. Притежава чисто излъчване  и от пръв поглед си личи че не е шарлатанин. Има и други материали с негови участия публикувани пак в youtube, определено заслужават внимание.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #11 -: 25-07-2014, 18:13:18 »

"Само един сателит към цялата картинка бих добавила, защото жаждата ми за знания е неутолима ..

Дам, хубав форум е "Земя на заем"..
Докато размислях над думите ви, изведнъж ми светна, че йога + медитация, може и да помагат, когато човек живее в голям и забързан град.. "

...и Любов!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #12 -: 25-07-2014, 22:51:22 »

Тихия, на село ли живееш бе човек? - Голям, забързан град и любов са несъвместими понятия  :pensif_29:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #13 -: 25-07-2014, 23:44:58 »

Тихия, на село ли живееш бе човек? - Голям, забързан град и любов са несъвместими понятия  :pensif_29:
Има много истина в тия думи. Тези дни четох някъде, че жителите на New York били най-нещастните жители на планетата. Но най-любопитното в статията беше, че въпреки това огромният наплив на нови жители не стихвал. Предполагам, че финансовият фактор има отношение тук. Високо платена работа, по-хубаво жилище, по-нова кола, по-висок стандарт, но и повече стрес, повече сметки за плащане и липса на топлина. В един момент не усещаш как енергията на големият град те завърта и контролира живота ти.
« Последна редакция: 25-07-2014, 23:46:33 от DeNiro »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #14 -: 26-07-2014, 01:20:56 »

абсолютно съм съгласна за голения град - ламя, дето изсмуква силите, радостта и мира на човека...
дарява го само с бързане, стрес и .... лоша храна, разбира се, като компенсация на първите   ;D
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #15 -: 26-07-2014, 01:27:03 »

Аре стига де, до човек си е и до мислене. Тихи вика, че любовта помага на човек в града, освен медитацията и йогата. Ми така е. Пък ако не може да я намери в себе си тази любов, няма значение дали живее на село или в града.
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #16 -: 26-07-2014, 18:52:33 »

Аре стига де, до човек си е и до мислене. Тихи вика, че любовта помага на човек в града, освен медитацията и йогата. Ми така е. Пък ако не може да я намери в себе си тази любов, няма значение дали живее на село или в града.

Здравей Мими,
аз просто коментирах проучване на американски и британски учени в което са участвали 1,3 милиона американци. http://www.monitor.bg/article?id=226306
« Последна редакция: 26-07-2014, 18:55:40 от DeNiro »
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #17 -: 28-07-2014, 09:57:41 »

ДеНиро, Благодаря :)
Дам, мога да бъда записана като един от новите фенове на д-р. Гайдурков, с лист и химикал гледам видеоматериалите му.
... Много ми допадна и на мен :)

---

Тихия, прав си :)
Любовта за мен е едно разтегнато понятие..
Самият жест, че толкова много от вас се включиха в темата ми е признак на любов :)
Благодаря на всички ви за вниманието!!!!!

---

Злояд, така е..
Колкото по-динамичен е един град, толкова по-трудно е за един човек да се абстрахира от заобикалящата го среда.
Пробвах да живея в един такъв на два пъти.
Първият път го завърших с 45кг тежина (аз съм 160см), хлътнали очи и абсолютно психическо и физическо изтощение.
Бях се отдала на работата си, по 16 часов работен ден и много... много стимуланти.
Любов? Полъх на вятъра, шума на листата, падащ дъжд .. птици .. зеленина?
Шегувате ли се?

Вторият път (след 10 години), вече бях с едно друго съзнание..
Тогава, сивотата на градът, забързаните хора, сериозните лица и празните погледи се превърнаха в достатъчна причина за мен да избягам по-надалеч.

Не съм израснала на село, дори никога не съм имала такова.. но с течение на времето много неща започнаха да ми правят впечатление.. както и други да бъдат с по-висок приоритет за мен.
Обожавам големите градове и старинна архитектура .. но живота там определено не е за всеки, въпреки, че имам много познати, които не биха го заменили за нищо друго.


Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #18 -: 28-07-2014, 17:04:17 »

Любовта е състояние на духа, характерно с безрезервно приемане на света, такъв какъвто е. Тя не зависи от мястото, а от готовността на приемащият.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Здравейте и от мен!
« Отговор #19 -: 28-07-2014, 18:47:25 »

Тихия, как човек може да достигне такова състояние на духа?
Активен
Stay Hungry Stay Foolish
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 23 запитвания.