Това е добър въпрос бате Бино: "на какво се дължи ниската киселиност в стомаха, освен на лошо работеща жлъчка? ", върху който може да се разсъждава, много е вероятно да е един от важните моменти за оптимизиране работата на СЧТ, ако може да се допълни тоя въпрос би звучало така предполагам:
На какво се дължи неправилната работа на жлъчката, дали не е на недостатъчната киселинност в стомаха?
Навярно именно вегетативната нервна система е замесена, ей какво пише в нета:
Симпатикова част на ВНС.
Симпатиковата и парасимпатиковата част на вегетативната нервна система имат протовоположно действие. Симпатиковата ускорява сърдечната дейност, стеснява кръвоносните съдове,повишава кръвното налягане, Намалява образуването на храносмилателни сокове,понижава перисталтиката на стомаха и червата ,разширява въздухоносните пътища в белите дробове,разширява зеницата. Под действието на симпатиковите импулси организмът се мобилизира. Израз на това е ускорената сърдечна дейност ,усиленото дишане,повишената температура ,намалената активност на храносмилателната система.
Парасимпатикова част на ВНС.
Парасимпатиковата част е обратната на симпатиковата - Забавя сърдечната дейност,понижава кръвното налягане,свива малките бронхи в белите дробове,т.е понижава дихателната активност,засилва перисталтиката на стомаха и червата, усилва дейността на храносмилателната система,стеснява зеницата.Под действие на парасимпатиковите импулси организмът се демобилизира.Така той се успокоява и запазва своята енергия.Тези два отдела(симпатикус и парасимпатикус)контролират изпразването на пикочния мехур и правото черво,половата функция.Централната симпатикова и парасимпатикова част са под висшия контрол на подхълмието в междинния мозък.
Сякаш причината наистина е доста логично и да е на нервна почва, замесени са нервни връзки - поне има логика. Нерви, стрес.., между другото стрес е много особено понятия, супер широко понятие, силен стрес за тялото е напр. неправилното дишане, плиткото дишане, неснабдяването на дробовете с достатъчно кислород, което оказва отрицателно влияние на различни нива в цялото тяло.