Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: да продължи ли да пише тук "искрена" или пак да излиза в "отпуска"?  (Прочетена 10999 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

отварям тази тема по молба на Боби!
ами, можете да си кажете мнението!
за мен не е проблем да остана, а още по- малък - да не пиша!

ще помоля само Боби, ако може постовете от 'Дневника на Петко", свързани с настоящата анкета, да бъдат преместени тук!  

благодаря на всички отзовали се  - и на хвърлящите камъни и на въздържалите се!
от всичко човек може да се поучи!   :)
« Последна редакция: 04-02-2015, 15:43:08 от iskrena »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Не е тайна, че не одобрявам стила на Искрена. Вижданията й са крайни. Но какво е светът около нас? Палитра от всякакви цветове и нюанси, които хармонично се допълват. Аз не искам да напуска. От всеки можеш да научиш нещо. От всеки.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

благодаря ти, Тихий!
радвам се, че мислиш така!  

само искам да питам, не се заяждам - ако някой каже, че изказванията на друг са крайни, то това не е ли пак крайност от някакъв вид?
питам сериозно!

Боби, моля те да редактираш и заглавието на темата, че вместо "да остане ли" съм писала "да остане "или""...!
« Последна редакция: 04-02-2015, 16:54:03 от iskrena »
Активен

Пипи80

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Здравейте,
чета форума редовно, коментирала са малко, така съм преценила, няма да обсъждам защо в момента.
За всички би следвало да е ясно каква е целта на този форум, но напоследък като страничен наблюдател трябва да призная че нещата се разводняват...
Бях помолила веднъж Искрена да не пише на тема религия, защото наистина беше много дразнещо да чета всеки неин пост с религиозен оттенък, но...чак да се изгони! За мен това е крайно. Съгласна съм с нея, че някои участници във форума бързо го напускат или се обиждат когато се постави на по-строго обсъждане техния режим, здравословни навици...Ами това какво е? Не е ли крайност и нежелание да се погледне/поне/ и друга възможна страна?! Защо веднага се приема като заяждане?
Защо просто форума не изпълнява основните си функции, а ние, участниците в него да споделяме, обсъждаме/без личностни нападки/,и да си помагаме кой с каквото и колкото може.
Искрена е член на форума, тя има и полезни постове, ако просто спре да пише толкова крайно религиозно, а пише конкретно според темите тук не виждам защо да го напуска...Все пак това е форум за да споделяме и да се учим, да, някои хора имат повече опит и пишат често, това означава ли, че те решават кой да е тук и кой да напусне?!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

благодаря, Пипи, не очаквах, че точно това ще пишеш и бях приятно изненадана... не заради отношението ти към мен само, а като цяло за разбирането ти за нещата относно свободата, която всеки би следвало да има при писане, макар да не споделя във всичко мнението на масата!    :love_006 - emotloader:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

 Аз също не искам да прогоня Искрена, дори мога да я уверя, че нямам лоши чувства към нея. Също така нямам абсолютно нищо против религиозните и убеждения, само я моля да не ми ги натяква постоянно!!! Иначе всеки има право да вярва в каквото си иска. Също така я моля да не се конфротира с когото и да било.
Копирам си собственият пост за да не се повтарям.
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Никой никого не иска да гони.
Ясно е че всички искаме едно и също :

Искрена да не намесТва религиозните си убеждения във всеки свой коментар.
Това е. Просто е.



Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649


Искрена да не намесТва религиозните си убеждения във всеки свой коментар.
Това е. Просто е.




Абсолютно вярно. Според мен това трябваше да бъде темата на анкетата ти Искрена, а не дали някой иска да напуснеш форума. Повече от ясно е че никой не иска да си тръгнеш, както е ясно, че всички уважават правото ти да вярваш в религиозните си убеждения.
Проблемът за мен лично се изразява в това, че влезам за да прочета нещо свързано със суровоядството, а попадам на странични теми, които не касаят суровоядството и това ме обърква, защото ми се налага да отсявам информацията свързана с въпросната тема от онази, която не е свързана по никакъв начин със заглавието на темата.
« Последна редакция: 04-02-2015, 18:51:26 от DeNiro »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

добре, благодаря и на вас, ДеНиро и Зина!   :love_006 - emotloader:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Искрена , ти малко се обърка  :)  Това за анкетата беше твое предложение , моето беше за нов профил,който да почне "на чисто"  ;)
И така като ми казваш "Боби" ,доста хора ще останат в недоумение - кой е пък тоя   :surpris_23:
Позволих си и да ти "пипна" малко заглавието на "темата" , да не звучи като от форум за мобилни апарати  ;D

А аз пък ще пусна друга анкета: " Желаещи да поемат функцията модератор по вечният казус Искрена и несекващите молби както за нейното напускане, така и за нейното оставане. Почерпката от мен - през лятото във Варна " :Cherries :Cherries   
« Последна редакция: 04-02-2015, 20:24:45 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

 Не съм за напускането на Искрена,стига да смекчи тона.Когато човек гладува става по-чуствителен и точно в този момент не би желал да го критикуват остро.Той по-скоро търси подкрепа тук.Подразни ме отношението към съфорумец,а и това не е за първи път.Но...както и да е.Демокрация е-всеки може да прави каквото си пожелае.
Стана като селска седянка... tooth
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

да, прав си, омотала съм се нещо, идеята си беше моя, разбира се!

добре, сега как да разбирам това?
че дори и да нямат против да остана, пак това не е добре, защото на теб не ти е лесно поради оплаквания?

еми, тогава ти решаваш!
защото е ясно, че модератори няма да има, колкото и да искаш да ги черпиш!  :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Не съм за напускането на Искрена,стига да смекчи тона.Когато човек гладува става по-чуствителен и точно в този момент не би желал да го критикуват остро.Той по-скоро търси подкрепа тук.Подразни ме отношението към съфорумец,а и това не е за първи път.Но...както и да е.Демокрация е-всеки може да прави каквото си пожелае.


Чери, нямам лошо отношение към съфорумеца!
критикувах неговите очаквания,  защото са доста неоснователни и като последица би бил ужасно разочарован.

както и да е, дано и той да разбере това!

освен това, аз говорех принципно, въпреки че споменавах ника му.
отстоявах принципна позиция и това няма нищо общо с него като личност.
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

Мен пък ме вълнува въпроса дали аз да не се оттегля от форума. Нямаше да ви занимавам с разсъжденията ми, ако не усещах някъде в пространството същото питане, но от други съфорумци.
Спомнете си – това е суровият форум. И докато в началото е било възможно човек да тръгне по пътя на суровоядството и да споделя опита си, позитивен или не, без да се чувства неудобно и в ПОЗИТИВНА АТМОСФЕРА, предразполагаща към развитие в посоката, водеща ни към изграждане и поддържане на оптимално здравословно състояние, с течение на годините тенденцията е към изместване фокуса на вниманието и размиване на идеята на това прекрасно замислено местенце в интернет пространството. Нима негативизмът в общуването тук не беше основната причина да прекратят изявите си Петко, purelove, Веско и други. Сега и Лози ги последва. Но, според мен, най-липсващият участник е създателката на форума. Мер се оттегли бавно и полека, без да оповести защо. На лични не отговаря. Дали някога ще изяви отново желание да споделя опита си с нас само можем да гадаем.
Замислях по едно време и аз да отворя един дневник. Няма смисъл. Онова, което исках да споделя, би изправило косите на мнозина. В резултат обстановката ще е нетърпма и никой не ще извлече полза. Затова в постовете си търся допирните точки и не отговарям на провокации на принципа „да не си оставям магарето в калта”.
Не искам да давам становище дали Искрена да пише или не!
Пред мен дилемата е дали има смисъл аз да присъствам във форума.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Евгени, понеже споменаваш за Мер, искам само да вмъкна, че каквото и да е станало, това е станало преди аз да се появя тук.
нямам спомен някога тя да е писала, откак аз почнах да пиша тук, т.е. едва ли аз съм причина тя да е разочарована от собствения си форум и да престане да го посещава...

пс Петко също е престанал да пише някъде по времето, когато аз съм дошла  и не помня да съм го дразнила с нещо, а и мисля, че вече беше напуснал, но не съм сигурна в това.

когато се разиграваха нещата с Виолета аз бях в "отпуска", ако не се лъжа, така че отново съм чиста!

за теб... не мисля, че с нещо съм те обидила, за да се стигне чак до такива двоумения -  за напускане на форума..
ако греша, поправи ме!
в случая търся вината в мен, защото си постнал това в тази тема, но ми е ясно, че зад недоволството ти едва ли е възможно да стои само една личност.

« Последна редакция: 04-02-2015, 22:15:46 от iskrena »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Мен пък ме вълнува въпроса дали аз да не се оттегля от форума. Нямаше да ви занимавам с разсъжденията ми, ако не усещах някъде в пространството същото питане, но от други съфорумци.
Спомнете си – това е суровият форум. И докато в началото е било възможно човек да тръгне по пътя на суровоядството и да споделя опита си, позитивен или не, без да се чувства неудобно и в ПОЗИТИВНА АТМОСФЕРА, предразполагаща към развитие в посоката, водеща ни към изграждане и поддържане на оптимално здравословно състояние, с течение на годините тенденцията е към изместване фокуса на вниманието и размиване на идеята на това прекрасно замислено местенце в интернет пространството. Нима негативизмът в общуването тук не беше основната причина да прекратят изявите си Петко, purelove, Веско и други. Сега и Лози ги последва. Но, според мен, най-липсващият участник е създателката на форума. Мер се оттегли бавно и полека, без да оповести защо. На лични не отговаря. Дали някога ще изяви отново желание да споделя опита си с нас само можем да гадаем.
Замислях по едно време и аз да отворя един дневник. Няма смисъл. Онова, което исках да споделя, би изправило косите на мнозина. В резултат обстановката ще е нетърпма и никой не ще извлече полза. Затова в постовете си търся допирните точки и не отговарям на провокации на принципа „да не си оставям магарето в калта”.
Не искам да давам становище дали Искрена да пише или не!
Пред мен дилемата е дали има смисъл аз да присъствам във форума.
Здравей Евгени,
и вчера и днес на два се поколебах дали да не напусна и аз форумното пространство, особено днес. Въпреки колебанията, нещо ме спря да взема окончателно решение и се надявам, че е било за добро. Няма да изпадам в подробности, но като цяло и аз споделям всичко, което си описал. Много често напоследък усещам критики и негативизъм. Именно това и намеквах в темата на Петко, когато попитах "защо хората напускат".
Взех решение да остана в крайна сметка с надеждата, че ще говорим най-вече за хранене, защото нали това е смисълът на този форум. Надявам се и ти да вземеш същото решение.
Поздрави
ДеНиро
« Последна редакция: 04-02-2015, 22:35:36 от DeNiro »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

е, и аз се надявам и двамата да останете!
най - лесно е човек да напусне щото си мисли, че някой го атакува, критикува и т.н.
лесно е човек да се обиди и да напусне, но по - достойното е да остане и да бъде пример и помощ на другите.
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

Ако имам предвид конкретна личност - ще го кажа изрично. И преди съм споменавал - негативна е атмосферата във форума. Кой с колко допринася сам за себе си да прецени. Аз никого няма да съдя.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122


Замислях по едно време и аз да отворя един дневник. Няма смисъл. Онова, което исках да споделя, би изправило косите на мнозина.

след такова изказване мисля, че си даже длъжен да си отвориш дневник!
длъжен в добрия смисъл на думата, а не като заставяне.
ценен опит не бива да се крие от другите, даже човек да мисли, че ще им настръхнат косите.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Моето мнение е,че постовете на Искрена допринасят за това,някои съфорумци да спрат да пишат тук.Дали ще остане или не да си решат модераторите.
Аз се чудя дали да не стана само четец на форума? ???
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.