Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моля за съвет за първи стъпки  (Прочетена 14645 пъти)

Doria

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте,
много се зарадвах, че и в България има подобен форум. Като начало искам да кажа, че съм нова в цялата философия за гладолечението. Скоро прочетох книгата на Морс за детокцикацията. Бях много впечатлена и почнах веднага прочистването. Ядях само сурови плодове и зеленчуци, но на втория ден не можах да се вдигна от леглото (никакви сили), повръщане, световъртеж, кашлица и главоболие. На 4-тият ден спрях тъй като няма как с малко дете и ходене на работа да съм полу-труп.
Искам да ви помоля за съвет как да започна прочистване, но да е по-плавно? И ако е по-плавно, то така ще успея ли да се прочистя?
Благодаря за съветите :)
P.S.
Също така е добре да споделя, че последните 2 години ми се наложи да изпия доста лекарства (антибиотици, аналгетици и какво ли още не). Т.е. предполагам, че имам и доста да чистя.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #1 -: 18-03-2015, 12:47:19 »

Здравей,
прочистванията трябва да се правят бавно и постепенно.Може да се започне с еднодневни гладувания-по един ден в седмицата само на вода.След време дните се увеличават.
Може да се опита и плодолечението по Лидия Ковачева-с ябълки,чай и мед.В началото може да се започне напр. с 5 дни.След това да се увеличат.Със сурови плодове и зеленчуци надали ще се получи пречистване на организма.Това,че се получава световъртеж и повръщане може да е от ниско кръвно.Също-детоксикиран организъм.Има и нещо друго-ако дошата по Аюрведа е вата е възможно да се получат такива симптоми.По принцип те не могат да правят дълги гладувания.Дошата се определя напр. с тест-на Гейбриъл Казънс е един добър тест.Вата са слаби,с бърз метаболизъм,с променлива енергия и т.н.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Doria

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #2 -: 18-03-2015, 13:02:03 »

Благодаря за отговора.
Възможно ли е да почна с по 2 дена в месеца на плодове и чай? И ако да - то това до какво ще доведе? Т.е. ще има ли някакво пречистване на организма? Съжалявам ако са ми много профански въпросите, но наистина съм боса в тази материя.

Също така защо суровите зеленчуци възпират прочистването на организма?
Благодаря.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #3 -: 18-03-2015, 13:16:30 »

Дориа,чети форума-в него има много информация.Има и доста книги-на Малахов,Пол Брег,Лидия Ковачева и много други.При плодуването с ябълки пречистването започва след 7-9-ия ден и то се чисти най-вече дебелото черво.За да се получи пречистване трябва да се гладува-само на вода или сухо гладуване.При водното при мен прочистването започва към 3-ия ден.Първо от червата се отделят фекални камъни,слуз,стояли там с години.Към 7-8-ия ден евентуално ми се обаждат яйчниците,бъбреците,изхвърлям камъни и слуз от черния дроб и жлъчката.Т.е. колкото повече дни е гладуването толкова на по-финно ниво се пречиства организма.След гладуване лесно се преминава към суровоядство,но ако човек се опита да се храни с плодове и зеленчуци и да мине изведнъж към режима нищо чудно да получи твоите симптоми,още повече,ако е всеяден. :)
« Последна редакция: 18-03-2015, 13:18:49 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Doria

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #4 -: 18-03-2015, 13:31:33 »

Да всеядна съм. За това искам по-плавно да се подготвя за гладуването, но реално намирам информация за самото гладуване, но не и как да потготвя организма си за това предварително. Иначе ми идва много изведнъж. Т.е. дали първо да махна месото, и после да правя по няколко дена в месеца, или как?
Благодаря
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #5 -: 18-03-2015, 14:12:34 »

Като за начало може да се опита 2-дневен режим на ябълки,като след седмица да кажем дните да се увеличат на 5.След десетина дни да се направи 10-дневно плодуване.Или пък стандартното по Ковачева 20 дневно.Много хубава в случая е нейната книга "Гладът-приятел и лекарство".
Другия вариант са еднодневните водни гладувания,като се подготвяме за едно по-дълго.
А колкото до месото-след провеждане на прочистване вкусът от самосебе си се променя към растителнояден.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Doria

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #6 -: 18-03-2015, 14:17:05 »

Благодаря.
Мисля първо да спра месото и да почна по един ден в седмицата само на плодове и чай, а после каквото сабя покаже.
 :Appetit_17:
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #7 -: 19-03-2015, 10:11:51 »

Благодаря.
Мисля първо да спра месото и да почна по един ден в седмицата само на плодове и чай, а после каквото сабя покаже.
 :Appetit_17:
Страхотно. :Content_14:
Все отнякъде трябва да се започне. Ако се спре месото може да се получи лека отпадналост.Затова е добре първо да се прочисти организма, а месото...е,то само ще се откаже от нас след това... :Cherries
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

джорди

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Въпрос към CHERRY.
« Отговор #8 -: 27-03-2015, 09:37:59 »

Здравейте,ако може един въпрос към CHERRY ;Аз съм на 57 год. ,имам хронично бъбречна недостаъчност ,гладувах по метода на Л.КОВАЧЕВА 5дни захраних ,чувствам се отлично ,но по време на гладуването получих сърцебиене-120удара и сърдечни бодежи ,но само вечер .С моята диагноза мога ли продължа и да увеличавам гладуванията ? Поздрави.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #9 -: 27-03-2015, 11:27:50 »

Здравейте Дориа и Джорджи,
аз съм провеждала гладувания и на вода и на плодове и на сокове.Ето моите виждания относно вашето прочистване :
1.Започнете с прочистване като правите 24 часа на вода, а след това се захранвате с предимно постна, сурова храна.Ако правите прочистване с плодове правете задължително и клизми.За мен те са задължителни, защото може да се получи силен запек, световъртеж, вдигане на температура, болки в един или друг орган.Това не е писано в книгите нито на Пол Брег, нито на Лидия Ковачева.Това се установява само ако човек има достатъчно опит.За хората , които употребяват смесена храна клизмите са задължителни, иначе може да стане някакъв проблем в смисъл силна отпадналост, липса на сили, липса на редовни изхождания по голяма нужда.Продължавам да твърдя, че не е необходимо само четене на книги, но и опит.
2.За бъбреците е хубаво да се правят по - дълги прочиствания - до 10 дни първоначално и само сурова храна.Така може да се избегне дори хемодиализата.
Активен

джорди

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #10 -: 27-03-2015, 11:57:35 »

Здравейте ELIA,благодя ви много ,аз преди 3 дена приключих с захранването,сега мисля да направя 10 дни .След колко време да започна и може ли без лекарско наблюдение ,защото когато ги питам те или критикуват или се шегуват И още аз съм шофьор и през целия ден съм волана, само сутрин правя гимнастика.Поздрави.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #11 -: 27-03-2015, 13:10:55 »

Мисля, че може да се направи след месец второ прочистване.Ако сте шофьор и сте постоянно зад волана според мен е добре да направите гладуване със зеленчукови сокове или със зелени смутита.Тези форми на гладуване са по - омекотени, прочистването става по - бавно, но са по - подходящи за хората, които са натоварени и с работа.Аз лично винаги правя клизми - и при гладуването на плодове, и при това със сокове.Може да се прави клизма през ден, но за мен тя е задължителна, защото извеждането на отпадъци може да се съпроводи със световъртеж или тежък запек.Може всеки сам да направи прочистване, като започне да си прави задължително и клизми.Формата всеки може да избере според ангажиментите си - на плодове, на сокове, на зелени смутита.Гладуването на вода действа бързо и ефикасно, но има някои противопоказания, освен това е хубаво повече да се почива.Ако работите тежка работа при лоши условия на труд гладуването на вода не е подходящо.Включете повече сурова храна и кълнове в менюто си и ще се оправите.Бъбреците искат само сурова храна.За тях тя е балсам.Това се отнася и за почти всички други органи.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Въпрос към CHERRY.
« Отговор #12 -: 27-03-2015, 14:55:53 »

Здравейте,ако може един въпрос към CHERRY ;Аз съм на 57 год. ,имам хронично бъбречна недостаъчност ,гладувах по метода на Л.КОВАЧЕВА 5дни захраних ,чувствам се отлично ,но по време на гладуването получих сърцебиене-120удара и сърдечни бодежи ,но само вечер .С моята диагноза мога ли продължа и да увеличавам гладуванията ? Поздрави.
Здравейте,
поласкана съм от вниманието,макар,че надали съм голям специалист,все пак... ;)
Какво означава бъбречна недостъчност? В книгите на Малахов съм чела,че ако човек има камъни в бъбреците,то гладуването на вода би могло да провокира тези камъни да започнат да се изхвърлят.
НО ако камъните са прекалено големи то те биха могли да запушат каналите,което може да доведе до много сериозни последствия-напр.разкъсвания.Затова дългите водни гладувания трябва да се провеждат много внимателно!!!
Ако говорим за 20-дневното плодуване по Ковачева както каза Елиа клизмите са задължителни.Иначе токсините се отделят,трупат се в червата и организма се самоотравя.Затова тези токсини трябва да се изведат своевременно навън.При водните гладувания това важи с още по-голяма сила.Дори,когато правя еднодневни водни гладувания правя клизми-една-по време на самия ден и една на следващия ден,по време на захранването,защото тогава излизат насъбраните токсини.
Може би и заради това се е получило сърцебиенето-поради по-голямо отделяне на токсини в организма.Прималяване и прилошаване-също е от токсините.Колкото до бодежите-това е невралгия.Аз я имам от години и то не само в сърдечната област.С помощта на системно гладуване тя отшумява,но по принцип съм предразположена към невралгии.Понякога я получавам и по време на гладуване-най-вероятно така се лекува.Ако скоро сте правили 20 дена само на ябълки,чай и мед надали е удачно в близките 2 месеца да предприемате по-дълги пречиствания.Но еднодневните водни или няколко дневни на сокове може би са добър вариант.
Поздрави. :peperudi:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

джорди

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #13 -: 27-03-2015, 19:35:13 »

Здравейте CHERRY и ELIA , много ви благодаря за съветите, понеже аз съм още лаик никога не съм правил клизма . Мога ли аз сам да си правя.Поздрави.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #14 -: 28-03-2015, 17:43:10 »

Здравейте CHERRY и ELIA , много ви благодаря за съветите, понеже аз съм още лаик никога не съм правил клизма . Мога ли аз сам да си правя.Поздрави.
Хехе,Джорджи,мислех,че си жена... tooth
При жените като че ли е по-лесно да приемат идеята за клизма.Прочети във сайта,там има описание.Но не прави дълги плодови или водни постове без да прочистваш своевременно дебелото черво.Доста е опасно!
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #15 -: 28-03-2015, 23:43:54 »

добре, де, Лидия Ковачева толкова ли е била боса в това отношение като не е съветвала да се правят клизми,  а е карала пациентите да разчитат на очистващото действие на самите плодове   :surpris_23:
че чак пък опасно... и то доста...    :surpris_22:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #16 -: 29-03-2015, 05:34:16 »

 Клизмите според мен са много вредни, защото унищожават част от чревната микрофлора и фауна.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #17 -: 29-03-2015, 07:25:22 »

добре, де, Лидия Ковачева толкова ли е била боса в това отношение като не е съветвала да се правят клизми,  а е карала пациентите да разчитат на очистващото действие на самите плодове   :surpris_23:
че чак пък опасно... и то доста...    :surpris_22:
Колко пъти си правила режима на Ковачева?Аз-няколко.Изхождането е минимално и в червата се натрупват токсини,които могат да доведат до отпадналост,сърцебиене,гадене.А ако си и шофьор в същото време-не е добра идея да си отпаднал. :pensif_29:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #18 -: 29-03-2015, 07:27:39 »

Клизмите според мен са много вредни, защото унищожават част от чревната микрофлора и фауна.
След гладуването микрофлората се самовъзстановява.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Моля за съвет за първи стъпки
« Отговор #19 -: 29-03-2015, 13:03:53 »

Клизмите според мен са много вредни, защото унищожават част от чревната микрофлора и фауна.
След гладуването микрофлората се самовъзстановява.
Не съм на същото мнение Чери. Отново казвам "според мен", чревната микрофлора се възстановява много бавно и много трудно, а нарушаването и води до сериозни аномалии, без да изпадам в подробности. Истината е, че на този етап науката не е изследвала май този проблем.
Ще дам пример, макар да съм сигурен, че ще го заклеймите, като неуместен. Ако хипотетично сега на планетата настане потоп или/и други природни бедствия и това унищожи над 99,5% от живите същества, знаете ли колко години, ще са нужни за да се възстановят популациите до сегашното им равнище? Моят отговор е:до 10 хиляди години и е базиран на статистика. Там е работата, че нямам никаква представа, а и никой няма, каква част от живота на планетата всъщност представлява периода от 10 хил. години, а и нямам представа на колко човешки живот се равняват, но си мисля, че е един дълъг период все пак. Но по страшното е не това, че ще минат 10 хил. години, а че не се знае по какъв начин еволюцията, ще моделира новият живот на планетата за този отрязък от време.
« Последна редакция: 29-03-2015, 13:43:33 от DeNiro »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.065 секунди с 22 запитвания.