Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Променяме ли духът, ако променим хранителните си навици?  (Прочетена 26214 пъти)

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

  Да се включа и аз по темата, в момента чета една интересна книга "Естествен чигун" от Ван Циенцюн..
Духовното издигане е обяснено с увеличаване на жизнената енергия. То е основополагащо.Ето и цитат:

Тялото трябва да се пази не само да е здрав човек, а и за да може да се усъвършенства и издига.Защото
издигането, става само на базата на здравето.Ако човек не е постигнал дори това ниво- доброто здравословно
състояние, значи нещо не му достига, няма достатъчен баланс.Как може тогава да смята, че се издига духовно.
Това са много логични неща, те са взаимосвъразани.
Ако човек не обръща внимание и не пази тялото си, тогава духовното усъвършенстване и издигане остава все още в рамките на желанията и не е цялостно.


Храната и то правилната е само една брънка, чрез която можем да увеличим жизнената си енергия. Правенето
на упражнения-чигун, йога, медитирането , гледането на слънцето са начини за увеличаване на тази енергия.
Но всеки се ражда с различно количество жизнена енергия и затова при двама души , които работят целенасочено за увеличаването й резултатите ще са различни. Има хора с много енергия по рождение..
Издигането е процес на непрекъснати положителни промени в материята.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

VENCI@ ти конкретен отговор/коментар ли търси поднесен по "разбираем"/подходящ за тебе като автор на темата и задаващ въпрос за обсъждане начин или търсиш мнение което да ти допадне лично. Да разбирам че настояваш да обсъждаме състоянието ДУХ, що е то дух?
  Ха, Гроу, засмя ме tooth Негодуваш, че трябва да пишеш за някакъв си ДУХ, в тема свързана с духа! Не бе друже, не ща да обсъждаме състоянието ДУХ, нито състоянието на каквото и да било!Не си избирам и мненията, защото темата не е обсъждане, искане/даване на съвет, а чисто и просто общуване! Аз така ви опознавам! Ако исках само да разбера колко пъти на ден трябва да ям трици, за да ми е по-добре, щях да си взема отговора и без да се регистрирам! Но, освен полезни съвети, при регистрация получавам и възможност да общувам с вас!

   Пак заповядай, не си единствения който го е казвал, явно много са весели нещата дето приказвам. Така е всеки се пуска според неговите интереси и разбирания, темата е провокативна - може да искара на яве на каква вълна е някой, ето почна добре, после имаше  реч за църковните дела и молитви, вярвания, за лошите и добрите, накрая пак се вижда светлина в тунела :)



...
издигането, става само на базата на здравето.Ако човек не е постигнал дори това ниво- доброто здравословно
състояние, значи нещо не му достига, няма достатъчен баланс.Как може тогава да смята, че се издига духовно.
...
Ако човек не обръща внимание и не пази тялото си, тогава духовното усъвършенстване и издигане остава все още в рамките на желанията и не е цялостно.


Храната и то правилната е само една брънка, чрез която можем да увеличим жизнената си енергия. Правенето
на упражнения-чигун, йога, медитирането , гледането на слънцето са начини за увеличаване на тази енергия.
Но всеки се ражда с различно количество жизнена енергия и затова при двама души , които работят целенасочено за увеличаването й резултатите ще са различни. Има хора с много енергия по рождение..
Издигането е процес на непрекъснати положителни промени в материята.

   Мм да началното ниво на жизнена енергия са добрите гени, с добри гени и с най-шантавата храна пак ще си на 6, с не дотам добри гени ако ще да сменяш режими цял живот и да си на най- здравословните менюта пак няма да си намериш мястото - без значение палео, лакто, хидро, плант...
   С добри гени и на вода и на слънчоглед да си само, ще си Ти  :D ...поздравления на късметлиите, за радост останалите ще имат възможност да се потрудят за да си извоюват свободата.
   
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Чакайте бе хора, какво изкарахте Хитлер някакво чудовище? Просто е попаднал на неподходящо място в неподходящо време. И с него и без него втората световна война щеше да е факт, защото едно мазни чичковци извън европа са започнали да наливат пари за да започне някой локален конфликт както правят и сега с Украйна и накрая пак ще си измият ръцете с Турчина и Яйцето. Ето малко информация за това, кой е създал първия концлагер в европа:http://rusplt.ru/fact/konslagera.html. Съжалявам, но такива факти едва ли щи ги намерите на английски или на български.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Чакайте бе хора, какво изкарахте Хитлер някакво чудовище? Просто е попаднал на неподходящо място в неподходящо време. И с него и без него втората световна война щеше да е факт, защото едно мазни чичковци извън европа са започнали да наливат пари за да започне някой локален конфликт както правят и сега с Украйна и накрая пак ще си измият ръцете с Турчина и Яйцето. Ето малко информация за това, кой е създал първия концлагер в европа:http://rusplt.ru/fact/konslagera.html. Съжалявам, но такива факти едва ли щи ги намерите на английски или на български.

Не е чудовище, ама, не е и ангелче  tooth нищо, че рупал тревица.
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82

.Уважаемият Zloqd направо изби рибата с тоя концлагер tooth . Но съвсем в десятката, защото в концлагер ясно може да се види как при променени (макар и недоброволно) хранителни навици духът се променя. Или укрепва и някак си оцеляваш, или отслабва и си загиваш. Вярно е, че тук сигурно голяма роля играят и генетичните заложби, както казва Гроу...

  Според мен, не е меродавно да взимаме за примери личности като Хитлер, Далай Лама и др. Защото, на база исторически данни, ги причисляваме към "добро" или "зло". При еднакви хранителни навици, те взаимно се неутрализират. Взимаме Стойна Преподобна, която е яла колкото врабче, когато се сети, но е била духовен исполин и слагаме до нея Дейвид Рокфелер, който със сигурност се храни здравословно и хооп- различията в земните им дела веднага ги премахват като пример.
  И причината е само една, Вов я каза още на 2ра страница и там темата приключи: Навиците не трябва да се разглеждат отделно, а само вкупом! Ако отделим само един и търсим какво става с духа, ще се заблудим. Тоест, по начало темата е зададена погрешно  ;D! Направих го съвсем умишлено. Ако тя беше "Променяме ли духът, ако променим навиците си?" - никакви коментари нямаше да има..най много някой да ме беше наругал "Е що задаваш отговор?! Естествено че ДА!". А с изолирането само на един навик, твърдението се превръща в "провокативна тема". Исках да наблюдавам дали и как ще се изхитрим да пробутаме моментните си интереси, без да излизаме от условностите на темата (Гроу ме нацели ;D). За мен този вид наблюдения са любопитни, както на ДеНиро е слабост "хранителното отравяне"!
  И ви уверявам, че така се получава чудесно общуване. Без данни, без цифри, без програми. Много красиво се движите! Гроу перфектно описа движението в последният си коментар(поклон слънчице Гроу)! На някой може да му се струва загуба на време такъв тип "игра", но не забравяйте че сме в духовния раздел на форума!!! В останалите раздели такива неща е забранено да се правят, защото там целите са други!
  Много, много ви благодаря, че ми давате възможност да ви опознавам! :flowers2:
« Последна редакция: 10-05-2015, 11:11:13 от VENCI »
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Да, Венци, ти също ни даде възможност да те опознаем :love_026:

Значи, аз ще стоя на компа и ще отделям от ценното си време и здраве, за да ти обяснявам важни неща за здравия дух, за които впоследствие и ТИ ме молиш, защото на теб ти е скимнало да ме провокираш? Аз лично се чувствам изиграна!

Много моля бате Бино да изтрие постовете ми в тази тема, не бих желала да участвам в такива експерименти!

Да, християните понякога трябва да замълчат, когато ги обидят, за да не се умножава злото в света, но когато накърнят тяхното достойнство - не са длъжни да мълчат. Затова и аз тук няма да мълча.
Ти показваш неуважение към съфорумците, като си играеш с тях умишлено. Може на теб или на някой друг това да му  се струва малко и незначително, но ако с теб постъпят така, както ти постъпваш с нас - едва ли ще искаш да си играят с теб още, и още....Точно, защото това е духовен раздел на форума, ти не би трябвало изобщо да допускаш "такъв вид игра"! Ти знаеш ли изобщо какво означава "духовност"?
Ние сме отговорни и един ден от нас ще се търси отговорност за всяка дума, която пишем в Интернет, нищо че не се виждаме очи в очи с тези, с които общуваме и тези, които впоследствие четат нашите писания!

Със такива задни помисли към другите, Венци, трудно ще достигнеш някога истински здрав дух, ако наистина го търсиш, пък каквото и да ядеш и да правиш в живота! Дано си спомниш някога думите ми!

С толкова хора сме общували тук и не сме имали проблеми, но ти направо ме отврати от форума. Съжалявам, че трябва да го кажа.

Желая ти всичко добро!
« Последна редакция: 10-05-2015, 14:36:40 от donna »
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82

  Драга Donna,

 Този ти коментар ми говори, че или не си чела внимателно всичко което пиша, тълкувайки думите ми така както са написани, или имаш навика да гледаш зад думите, а не самите тях! На места ще отговарям в твоя стил, за да спазя баланса (дано да влезеш и да прочетеш)! Добре ще е, преди някой друг да пожелае да ме хока, да прочете това, да помисли върху него, пък тогава да се юрне в атака!!!

  Не Donna! Никой още не ме познава, както и аз още никой не познавам, защото много малко възможност за общуване сме имали вие и аз! А и не говори от името на целия форум(някой може и да е добил частична обща представа за мен, различна от твоята)!

 - Ако беше прочела думите ми, щеше да разбереш колко ценя вашето време и здраве! На теб благодарих в прав текст за ясните ти обяснения (НЕПОИСКАНИ). Помолих с Elia да поясните взаимната си подкрепа, а не да ми се обяснят важни неща за здравия дух, под формата на религиозна лекция, за която аз също отделих ценно време и здраве да прочета внимателно. Ти, нечетейки думите ми реши, че имам нужда от още информация за светците, Христос, злото и доброто и какво трябва да правим за да идем в рая. И това прочетох и отново оцених.
   Освен това, ако гледаше думите ми, а не зад тях, щеше да видиш че желая всеки да се изкаже на база собствения си опит и наблюдения. От двата ти коментара имаше само няколко изречения, които показваха собствен опит и имах усещането че чета преразказ на нечий оригинал. А всички други, включително и Elia, наблягаха на собствения си опит. Може би ти просто реши че сега е момента да започне моето обучение в православната религия, защото отново не прочете думите ми? Е, приех го и се възползвах от възможността да получа непоискани знания. Защо да искам коментари, а пък да ги отричам като се появят в определена форма?!
 
- Чувстваш се изиграна?! Ще те изненадам, ако ти кажа че да си "изигран" е чудесно! Защото означава, че си играл игра и тя е приключила и идва следващата! А това че и ти, както много други хора, приемаш отдавна изопаченото значение на някои думи, не е мой проблем! Ако спрете да надничате зад думите и да си играете със значението им, както ви кефне, той ще изчезне!
  
- Би било грешка да се изтрият постовете ти, защото са прекрасни и имат свое място в дискусията! Дават образ на това което те вълнува и така другите те виждат. Но ако бате Бино реши да трие нещо, то трябва да е цялата тема и постовете на всички. "Експеримент" го наричаш ти, а децата играят такива игри помежду си, с удоволствие. Няма да отварям въпроса как се "експериментира" в религиозната институция!

  - Да, (съвременните) християни понякога трябва да мълчат, но по други причини, а не когато се чувстват обидени. А там, където е наложително точно те да кажат нещо - често мълчат!

 - Отново говориш от името на целия форум, а най-нормалното ще е всеки от игралите в тази тема да си каже, ако се чувства неуважен. Досега трябва да си разбрала, че на мен ми изглежда огромно и с голямо значение и ако някой реши да си поиграе така, ще плесна с ръце от радост и ще се втурна в играта(за жалост, само Миа ми зададе въпрос)! Ха дано! Всеки може да пусне тема в този раздел и ако й придаде апетитна форма, много от нас ще влязат и така ще стане общуване, опознаване! Точно защото това е духовен раздел на форума, трябва да се допускат такива игри!  
Ако беше религиозен, надали щяха да са възможни. Но той не е!  
  Не знам защо ми задаваш въпрос, на който си убедена, че не мога да отговоря (дали знам какво е духовност)?!  

  - Donna, "вие" сте отговорни и един ден от вас със сигурност ще се търси отговорност за всяка дума която пишете в Интернет (дори задето изобщо сте влизали там).
  А "ние" сме отговорни и един ден ще ни питат с колко хора сме общували и дали сме им се радвали? А ако е било чрез интернет - дали сме се изразили ясно, за да ни разбере другия и дали сме използвали най-хубавите думи, за да го подтикнем да общува с нас! И ако не ни се е получило, ще ни дадат насоки как да го направим следващия път, окуражавайки ни!
  
 - Май, ако получа разрешение да остана, ще пусна една тема за клишетата, особено за вредните и насадени нам! Donna, помислите на всички ни са "горни"! Главата ни е горе. А ако някой усеща "задни помисли", свои или чужди, значи се е навел да наднича зад думите на другите, преди да е надникнал зад своите! Зад моите думички има само прахоляк и застоял въздух, за това не е добре да се гледа там!
   Значи ти фриволно си представяш, че поставям хората в срамни за тях положения, за да им се присмивам?! Уважаема, разгледай, ако ти е любопитна темата за ЕГОТО, пусната от бате Бино в духовния раздел и ще си отговориш на този въпрос (а може би ще пожелаеш да коментираш). Нито съм ви раждал, нито кърмил, че да си позволявам това!

  - От това което прочетох - имали сте Donna, имали сте (ако на сегашното му казваш проблем де). Даже бая големи дебати сте имали по тези проблеми. Може би в този период не си влизала във форума! А не разбирам защо се отвращаваш от него? Той си е екстра. По-логично е да се отвратиш от мен, но сигурно не ти изглежда християнско, та избра да се отвратиш от бездушния форум. И не съжаляваш че го казваш, защото иначе нямаше да го напишеш!
  
- Сега, може би, но докато си го писала, надали си ми желаела доброто (което е съвсем в реда на нещата).

   И за край на тази скучна но необходима тирада:
  Някой създава тематична конструкция, за да опознае група хора чрез текстово общуване, давайки им възможност да се включат. Това не означава че тази конструкция задължително е лишена от смисъл и логика и че целта е участниците да се окажат глупави, или използвани! В нашият случай темата има смисъл(макар и леко променена за другата цел), а участниците са чудесни. Резултата е че хем й се даде отговор( Вов, Тихия, Миа), хем всеки получи възможност да си развихри речта. Някой се включиха с по 1-2 изречения, други (като теб) с дълги постове, всеки СВОБОДНО коментира темата, или чуждите мисли и всички общуват необременени от разни цели, което е прекрасно и заслужава да се поощрява! Ти самата с охота ми обясняваше за религиозните ценности, за духа, постите и т.н.! СВОБОДНО, нали?
  Накрая, аз съобщих наблюденията и целта си! Ами ако не бях споменал въобще за някаква цел? А ако някой друг от участниците беше наблюдавал същото? ...Пак ли така щеше да реагираш? А и защо е такава реакцията ти, след като коментарите ти са естествени, човешки, както на всички? Нима има нещо в тях, което те ядосва, че си го казала? А ако специално теб бях продължил да те карам да ми обясняваш и обясняваш, без да ти казвам каквото и да било? Нямаше да имаш възможност за реакция, нали?
  Не мисля, че трябва да се ядосваш, или отвращаваш, от това че някой ти предлага начин за речево общуване, макар и не често срещан. Защото ти, Миа, Тихия, Сис......всички вие, сте пъстротата на форума. Е, аз искам да видя тая пъстрота отблизо и търся начин за това! Гледай в думите мила, а не зад тях! ....В операционната извършват "манипулации", както когато спасяват, така и когато взимат живот!

 Разбирам и приемам гневът ти, но го остави да си иде, защото между нас двамата няма нужда от него!  :heart_2:
« Последна редакция: 11-05-2015, 00:36:33 от VENCI »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

леле, леле, кво става тук, явно  темата ви е заинтересувала :)
не очаквах няколко дни да се дискутира :)
         
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Разбирам и приемам гневът ти, но го остави да си иде, защото между нас двамата няма нужда от него!  :heart_2:

Едвам изчетох тоя пост, Венци, но последното изречение ме срази. Колко нежно и любовно прозвуча, барабар с това сърчице накрая. Направо ме спечели с умението ти да си служиш така умело с думите. Представям си какви ги къдриш на дамата до теб...  :love_007:
Искрена, то още заглавието на темата си предполагаше да стане доста дълбочка и широчка, предвиждам да стане поне 10-20 страници. Спокойно :)
« Последна редакция: 11-05-2015, 10:47:12 от Newly »
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Да, християните понякога трябва да замълчат, когато ги обидят, за да не се умножава злото в света, но когато накърнят тяхното достойнство - не са длъжни да мълчат. Затова и аз тук няма да мълча.

Дона, аз също се опитвам да съм християнка, затова за да не те дообидя, ще си послужа с цитати:
"Но думата ви да бъде: да, да; не, не; а каквото е повече от това, то е от лукавия."

Дар на богословие имат малцина и се дава за специални заслуги. А останалите, които нямаме такъв, рискуваме много в опитите си да бъдем евангелисти, не заради друго, а защото сме вехти хора и в своето несъвършенство, можем да отблъснем с неумелостта си и недоброто познаване на материята някой, който има нужда да тръгне по този път. Добър пример за това са безбройните религиозни форуми, които повече приличат на бойно поле, нежели на място на изяви на смирени и кротки хора.

Затова, не се обиждай и прецени кое е подобре за теб - дали да изтупаш праха от нозете си и да продължиш напред или да приемеш факта, че винаги е имало, има и ще има и занапред инакомилсещи.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Хора, хора, колкото и да е трудно, много по-добре за всички ни е да обсъждаме само въпроси по дадената тема.
Ако няма нарочна такава, мога да я пусна - примерно: "Как да общуваме във форум" или нещо подобно.
Изобщо, в никакъв случай не пишем тук, за да разкриваме колко достойни или недостойни качества имал някой участник/чка... Всички знаем, че личните определения (квалификации) винаги нараняват и пораждат напрежение и "възпаление"/Бино/... ;)
Предлагам да пишем само по дадената тема, или нищо.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Венци, знаеш ли, имах време малко да помисля, за много неща ти си много прав. namonaraqnaq също. Благодаря ви много, че ми помогнахте да видя грешката си. И тъй като публично те обидих, бих искала публично да ти се извиня!

Но, молбата ми към бате Бино си остава в сила. Още повече и вие споделяте мнението, че постовете ми не са по темата.

Аз настина ти пожелах в предишния си пост всичко добро, и сега искрено ти го желая! Ти направи нещо много хубаво за мен и аз сърдечно ти желая един ден то да ти се върне! :heart_2:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ами какво да се прави ,Искрена, темата не изисква задълбочени познания и затова е толкова силно участието в нея  tooth, както и  ентусиазмът за свободно творчество на база обща култура  ;)
 
 По отношение на "провокацията" на Венци:
Една провокация си има своите предимства - тя може да постигне повече и не случайно и затова ги използват. :)
Но както знаем,  когато залагаме  на  "повече" и  "на едро", почти винаги  и рисковете са по-големи ..  ;)
Така стана и сега - рискът все някой да се почувства засегнат , стана факт.
Реакцията на Дона беше пресилена , но не и  лишена от основание..  
Мисля, че с това тя помогна на Венци, да схване , че  когато веднъж подходиш по този начин, хората ще имат едно наум, че можеш да го направиш и втори път, а и най-вероятно това си ти е практика :)  и ще са внимателни . ( което  не е в интерес на самият провокиращ  ;D )
 Тук не говорим за подбудите за провокацията. За мен лично те са абсолютно благородни в случая.
(Макар че, лично за мен,  и без да провокираш човека можеш да го  опознаеш .. достатъчно е да  прочетеш няколко негови поста.. а още повече , че тук всеки има поне по стотина.. :) и е бил провокирван  не веднъж досега  tooth  )


Венци, раздаването на квалификации ( макар и само положителни!) е много примамливо занимание ( лично аз постоянно имам потребност да хваля някого. Е, и да критикувам разбира се  tooth , но ми е несравнимо по-приятно да хваля ) , обаче е много хлъзгаво също така.   ;)
Поне затова , че похвалвайки само някои от съфорумците в дискусията, излиза , че останалите не са за хвалене..  tooth и е възможно те  да се почувстват съответстващо .
/ Една отклонение: Съгласен съм, че не бива "да се съди", обаче "съди" е силна и неясна дума.По-вярно е "да дадеш мнение".  А и съм против общовалидното  й значение. Първо, "ако мълчиш за недостатъците на приятеля си , те ще станат и твои" , второ - едно гражданско общество няма как да не "съди" управниците си , защото иначе става съучастник в недобрите им дела ..  ;) и трето- да даваш мнение по делата на хората е обратната ти връзка с тях.. те самите може би се нуждаят да узнаят как се представят в очите на другите.. ?   ;)/

Аз лично нещо нямам желание да трия постовете на donna, защото са ми скъпи ( в частта им извън емоциите към Венци! )  А и  трябва да се изтрие цяла поредица от постове.
 А и както виждам, вече няма обидени, засегнати, виждам разни сърчица из текстовете..
Имаме  едно интелигентно общуване м-у качествени личности.  
Затова викам да не трием ?  :surpris_23:  
« Последна редакция: 12-05-2015, 14:34:57 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

С триене всеки може, ама е по удачно да трием вкъщи на дъската за упражнения,...писането във форум си мисля че е с далеч по ясна идея за крайна мисъл, каквато и да излезе тя всъщност..  ;D
   Аз си мисля че тука за обиди и обидени не би трябвало да става дума, очевидно е имало очаквания, нагласа за награди, и без друго беше малко: "изпълни си номера - ето ти захарчето", та даже и iskrena неможа да дочака и предварително попита за нея дали ще има  :D, доста забавно според мен..., вече темите за религиите и молитвите........., все едно ние всичките не сме християни..?
   Добре че стана ясно че не търсим съвет за приятеля на VENCI, макар и немалка част от коментарите да бяха с тая насоченост.
 Според мене, този човек нито предполага че участва задочно в дискусия, нито има нужда от подкрепа/помощ, да не говорим да има против да участва в "експеримент" по общуване  :)


Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

  :Content_14: Много, много по-добре!  :Content_14: :flower:
Ей сега ми се промени духът, право напред и нагоре!  :whistling2 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Не мисля, че провокацията е позитивен и коректен метод за опознаване. Ако искате да опознаете някого, защо просто не се опитате да го направите, като му зададете директен въпрос? Друг начин е да си извадите необходимите изводи, прочитайки негови предишни публикации.
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Бате Бино, блгодаря ти за обективното и безпристрастно мнение :flower:.

Ако прецениш, че постовете биха били от полза дори само за един едничък човек - нямам нищо против да останат. Лошото е, че ще остане и емоционалния пост :), но какво да се прави, всеки прави грешки понякога  :surpris_25:.
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82

  ПРОВОКИРАТЕ МЕ ДА ВИ ЦУНКАМ ВСИЧКИТЕ!!!

   Нещата започват да заемат естествената си, адекватна форма. Но понеже виждам, че се опитвате настойчиво да идентифицирате настоящата ситуация с думата "провокация", ще насоча вниманието ви към официалната й дефиниция. Ако след това, някой все още твърди, че тя е удачната дума за случая -  готов съм да разнищим този казус! Използвам я (във всичките и форми) с вашето тълкуване, единствено и само за ваше удобство!

  Бате Бино- абсолютно прав! Само ще доуточня някои нюанси:
 
  - Провокиращият, въобще не започва умишлена провокация от този вид, ако не е отчел предвидимите "рискове". Предвидени, вече не са такива. Случват се най-често след разкриването на замисъла и засегнатите са само два вида: Засегнати от положителни емоции и засегнати от отрицателни. Тъй като и двата вида безспорно имат своето основание, провокиращият е "задължен" да поддържа положителен емоционален статус към всеки, ако иска да постигне набелязаните цели (тукашният провокатор има това умение). В нашият случай, уверявам че провокаторът не дели реакциите на "добри", "лоши", "умни", "глупави", или "пресилени", а използва категорията "естествени".
   - Той, също така знае, че провокацията "отшумява" с технологично време и не пристъпва към втора, преди то да е изтекло. Но, най-често няма и нужда от втора, със същите цели. Смятам, че ако хората са внимателни, това е в интерес и на провокатора, защото му доставя удоволствие, когато има насреща си бдителни (не подозрителни) хора. А ако попадне на по-опитен "колега", който да обърне провокацията срещу него, става чудесна размяна на умения.
   -  Тук квалификации и степени не са давани. Имена са споменати само във връзка с тяхното пряко участие в безспорни факти. Това изключва възможността, останалите да изпаднат в "благородна завист", защото макар и естествени, са здравомислещи! Освен това, получаването на "захарче"(перфектно сравнение на...) след просто поискване, също изключва тази възможност. А ако все пак някой си поиска хвалене - ами хвалим го, какво толкоз! Провокаторът благодари на всички и им каза че са чудесни, в прав текст!


     ДеНиро, провокация от този вид, ти (и всички ние) извършваш всеки път, когато се приближиш до непознат, кажеш му името си и го питаш за неговото. Провокатор ли си? Коректен и позитивен ли си, или не?

     Още неща, които са във връзка с "директният въпрос" и с варианта да се четат постове:
   1. Тук се общува само чрез текст. Повечето нямат снимки. Няма мимика, жестове, движение, глас, интонация, био-енергетика, както при живото общуване. Изчерпателен отговор на директен въпрос, получаваш най-вече чрез тези показатели, а не чрез думите. В днешно време, словото е най-слабата и дискредитирана човешка способност за общуване(това го знаем всички). Затова в изолирано текстово общуване, ако искаш да опознаеш повече някой, в този си живот  :) и да му дадеш възможност за същото, трябва първо да се ползват много точно думите и второ, по личен избор да се прибягва до провокации, като обсъжданата.
   2. Останалите раздели във форума са строго тематични, борави се предимно с цифри, статистика, върху които се трупа личен опит. Много прилича на професионално общуване. За да опознаеш някой така, е необходимо мноого време (не знам от колко време са тук повечето от вас). А в този раздел е възможността да споделяте себе си, да скъсите времето и да се конкретизират още "образите"! Но така или иначе, докато не видиш "на живо", познанството е непълно! Това всичкото е в зависимост до каква степен човек се интересува кой седи от другата страна на монитора. Аз се интересувам много. Важно ми е също да дам максимум ясна представа за себе си. Та затова толкова "опявам" за използването на тез пусти думи!!! Дори в дефиницията на "провокация", професионалният тълкувател е оставил широко поле за спекулации  tooth
  
  
    Donna, приемам извинението, не защото има необходимост от него, а защото се доверявам на преценката ти да го "изпратиш"! Вече казах по-нагоре, мнението си за постовете ти. Хич не е лошо че ще остане и емоционалният, точно защото е "емоционален", а не "грешка"!

  
    Много още бих могъл да напиша, но....всичкото дотук и без това отдавна е за тема с друго заглавие! Та, бих се радвал повече да влизате в този раздел и не само да коментирате, а и вие самите да отваряте теми. Без значение дали са провокации или не! Естествено, че човек като си "открадне" свободно време, влиза там където най-го интересува, но все пак.... А ако ви дойде отвътре да си сложите и по една снимчица, ще е супер. Готино е да се види разцъфналата ухилена мъжка физиономия на...  ,елегантната дамска шапка, загадъчно покриваща полупрофила на...  ,скръстените ръце и погледът, вперен напред на...  tooth  
И на всички други е готино да се видят снимките, стига да ги има  tooth

  Айде, чао

  
  

  
« Последна редакция: 15-05-2015, 03:06:38 от VENCI »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Венци, ти да не си академик , случайно?  


 Такава асоциация ме спохожда , като те чета.  

ПРОВОКИРАТЕ МЕ ДА ВИ ЦУНКАМ ВСИЧКИТЕ!!!
 Ако ще има такова събитие, да почваме да правим записвания кой след кого е ?  :surpris_23:
Аз лично нямам нищо против да бъда мляснат от академик ,нищо че е с брада . ( че и с качулка..)
« Последна редакция: 15-05-2015, 11:52:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

Венци и аз се интересувам кой седи от другата страна на монитора, но само ако думите/мислите му ме заинтересуват. Иначе не, дори и да е с брада на дякон хипстер и качулка на рапер  :)
А за шапката - ми свалям я като ми скимне, това беше ваканция някъде затова се разхождах романтична като героиня на Чехов. Но без кученца  ;D
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 21 запитвания.