Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: има ли плодоядци в суровият форум?  (Прочетена 21743 пъти)

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #40 -: 22-06-2015, 20:23:25 »

ок приемам забележката за готвената храна. отдавна съм чел книгата и не помня всичко но причината защо се готви не е значителна. остава проблема готвено в суровия форум. аз съм 180 см висок когато ядях  всичко тежах 90 килограма. сега не знам колко съм нямам кантар. но доста отслабнах и предполагам съм около 65 кила. така че според аюрведа съм вата. повтарям че тази книга не е мерило за мен. и нямам намерение да ям гхи и готвени неща защото ми липсва огъня на пита. зимата в италия е доста различна от българската. много по мека е даже тук в северната част. в краен случай зимата най много бих ял картофи на пара
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #41 -: 22-06-2015, 20:34:56 »

и на мен ми е приятно да общувам с българи макар да не намерих нито един плодоядец. аз поддържам контакти с плодоядци но всички са италианци. интересно ми е дали ще има поне един българин като мен
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #42 -: 22-06-2015, 20:52:43 »

Може да има, но да не е в този форум.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #43 -: 22-06-2015, 21:51:52 »

Може да има, но да не е в този форум.
Да,има един фрутарианец и у нас,но му викат Пешо бифтека... tooth
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #44 -: 23-06-2015, 07:29:04 »

Здравей Фрутариано,
знам, че вярата в Бог се дава даром и ако я нямаш, не можеш да повярваш.Но знам и това, че никой никого не може да накара някого да повярва насила, нали ? както и аз не мога да накарам насила някого да се храни по точно определен начин.Но знам и друго - много хора не казват истината, в смисъл казват едно, а се хранят с друго.Напр.знам за хора, които мислех, че са на сурова храна, но когато ги посетих видях, че извадиха от хладилника кисело мляко и сирене.А като са вегани защо имат в хладилника си тази храна ? Не вярвам на всичко написано, трябва да се изпробва, иначе да вярваш сляпо на нещо, без да го пробваш е пълно заблуждение.Дефицитът на дадени елементи може да се прояви след години, а не днес, така, че внимавай .Що се отнася до Библията, тя е написана от хора, но под Божие давление и който се е опитал да преправи нещо е бил жестоко наказан.Да , в Нея е писано и дадено месото и млякото като храна, само че от чисти животни.И то за да не изпаднат хората в мизерия и глад там, където климата не позволява употребата на плодове, зеленчуци, кълнове и ядки целогодишно.Но никой не може насила да накара толкова хора по земята да вярват в Бога  ако те сами не изпитат страданието и не бъдат изцелени с Божията сила и воля.Съветвам те да изпробваш всичко в продължение на поне 5 - 6 години и тогава мога да се убедя ,че е възможно , но само в топлия климат.Между другото Св. Йоан Кръстител също се е хранил с плодове по Божия воля, има и др. примери в Библията за строг пост, но той се дава отгоре от Бога и не е за всички хора.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #45 -: 23-06-2015, 10:00:09 »

Фрутариано, както Тихия каза, е вероятно под 20 годишен и затова знае повече.
Докато за нас важи друго - "Не съм достатъчно млад за да знам всичко"   :pensif_29:
Да се отрича Аюрведа, е все едно да отричаш закона за Земното привличане . Ти може да не си съгласен, но то не означава , че не си е така..  tooth
Фрутариано, прочети тази тема тук:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7455.msg66112#msg66112
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #46 -: 23-06-2015, 18:48:26 »

"Целебна система - безслизеста диета" на Арнолд Ерет.Чела съм я.А защо си разочарован от Аюрведа?
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #47 -: 23-06-2015, 19:27:21 »

"Целебна система - безслизеста диета" на Арнолд Ерет.Чела съм я.А защо си разочарован от Аюрведа?
??? ??? ??? Ko? Не...
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #48 -: 24-06-2015, 01:22:52 »

Елиа, забравяш май, че Йоан Кръстител е ял, освен дивия мед и акриди, което си е месо,  скакалци :)
иначе си права, ако човек не се покае от греховете си и не ги остави / като главният грях е неверието в Божия Син /, може да стане така, че нищо да не помогне за подобряване на здравето му - ни глад, ни фрутарианство, ни нищо.....
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #49 -: 24-06-2015, 08:19:53 »

Искрена,
тази дума акриди на различни места в църковната литература се тълкува по различен начин.Някаде се превежда като скакалци, а на др. места като рожкови.Но със сигурност се знае, че Св.Йоан Кръстител е бил най - велик измежду родените от жени и е бил строг постник.Хранил се е също и с див мед.Но на някои места насекомите / скакалците / не се третират като месо, а като постна храна.В превода на тази дума акриди има различни версии.
Днес е Еньовден и се събират билки, а на 23.06. 2015г. бяха донесени Св. мощи на Св.Йоан Кръстител в Кюстендил.Честит празник !
Поздрави !
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #50 -: 09-07-2015, 17:17:45 »

Здравей Фрутариано,
плодоядството наистина е вълшебство. Плодовете са най-бързопреминаващата през човешкото тяло храна и като такава са най-съвършената! Така поне мисля аз. Това, че внасяло липси в организъма и че тези липси били фатални са кьор фишеци според мен. Иначе, как по друг начин да си обясним факта, че плодоядците и слънцеядите са хора намиращи се в отлично здраве? На твое мясти не бих се вслушвал в съветите на разни "всезнайковци" и доводи, че видите ли, "Петко, Иван и Цветан" стигнали до еди къде си с растителна храна.  Това, че някой не е акумулирал достатъчно воля за да постигне дълготрайна и положителна промяна в хранителните си навици и здравословно състояние и че съответно някъде по пътя си се е изгибил и провалил, според мен си е лично негов проблем и не знам защо подобни хора обременяват останалите със сбърканите си заключения. Приветствам волята ти, защото толкова месеци на плодове не са никак кратък период.
Поздрави
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #51 -: 09-07-2015, 22:36:55 »

здравей де ниро, благодаря ти за хубавите думи. реших да не пиша повече в този форум, защото няма интерес към темата. освен това усещам агресия а моята цел беше да
видя дали има други като мен. нито ще убеждавам другите в нещата които знам нито ще тръгна на конфронтация. затова обмислям да направя сайт посветен на плодоядството.
но няма да е скоро. все още обмислям нещата и не съм го решил на 100 процента. в момента няма такъв сайт на български език или поне аз не успях да намеря. ако идеята
се осъществи освен информацията която съм събирал  в последните години ще пиша и за личния ми опит и промените които са настъпили в мен на физическо и ментално ниво.
пожелавам ти да намериш верния път. това наистина е последния път в които пиша тук. ако има някой който иска да контактува с мен по темата и администраторите нямат
нищо против, оставям e-mail за връзка  grafaa@abv.bg. поздрави на всички
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #52 -: 10-07-2015, 00:49:03 »

леле, това е абсолютно пълен абсурд - да живее някой само на плодове и то не всички видове...
ако си много болен и за определен период, да, но иначе... подозирам, че човек и да не е болен, може да си го причини сам с такова безразсъдство...

относно цитрусите пък, че били само за африканци... няма думи... ми, гърците негри ли са?
такива прекрасни цитруси имат.
и всички средиземноморски държави.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #53 -: 10-07-2015, 11:23:54 »

Ей, това плодоядство май много изфинва някои хора с нежни души - все агресия им се привижда, все негативизъм..  :surpris_23:  Щом тук  не можете да общувате , в един от най-толерантните форуми!, как ще общувате навън, в реалността? Ще  ставате  отшелници ли?
( За Фрутариано говоря, ДеНиро  не е в списъка  :) )

Кое наричаш "конфронтация", фрутариано?  Различното от твоето мнение ли ?  tooth
Самата дискусия ли за теб е конфронтация  ?? Или това , че си правим труда  да ти даваме информация , която НЯМАШ , и се опитваме  да ти спестим  проблеми ?  

Дадохме ти линк към "дневникът на Петко", ти дори не го погледна!
Колко хора се включиха, оказаха ти чест, отделиха от времето си ..  а ти едно "мерси " поне каза ли??
Елементарното възпитание го изисква!  ( май много плодове ще трябва да изядеш още.. ;))

Или смяташ, че сме ти задължени за мненията ти , които трябва да са безценни за нас?  
Или самият факт , че си се регистрирал, трябва  да ни изпълва с респект ?  

Ти какво общуване очакваш, такова ли :
"-  АУУ , ЧЕ ОБИЧАМ МАЛИНКИ"  :essen:
-  " НАИСТИНА ЛИ ? АЗ ПЪК ПРЕДПОЧИТАМ ПЪПЕШЧЕ. АМА ПЪРВО МУ МАХАМ СЕМКИТЕ."


Е , съжалявам, ние тук не си падаме по такива диалози  :-\  
Май наистина ще трябва да си направиш твой сайт.
То и без това суровоядци със суровоядци в една общност  не могат да съжителстват, и за това всеки си е направил  свой блог.  

 
« Последна редакция: 10-07-2015, 11:35:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #54 -: 10-07-2015, 11:47:17 »

еххх, ама че точно казано, Бино!  
и май си прав, че суровоядците бая кръвожадно са настроени един срещу друг, което е супер странно, но и много показателно...
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #55 -: 10-07-2015, 16:06:08 »

Не нападайте момчето. Младо е и трябва да направи своите грешки. Нека върви по пътя си. И без нашия форум ще изгрее утре неговото слънце. Колкото до агресията и неприемането, не за първи път ще напиша тук. Да си вегетарианец или суровояд и дори плодояд или нищояд, далеч не е достатъчно условие за да си добър човек. Но помага.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #56 -: 10-07-2015, 16:17:06 »

Ей, това плодоядство май много изфинва някои хора с нежни души - все агресия им се привижда, все негативизъм..  :surpris_23:  Щом тук  не можете да общувате , в един от най-толерантните форуми!, как ще общувате навън, в реалността? Ще  ставате  отшелници ли?
( За Фрутариано говоря, ДеНиро  не е в списъка  :) )

Кое наричаш "конфронтация", фрутариано?  Различното от твоето мнение ли ?  tooth
Самата дискусия ли за теб е конфронтация  ?? Или това , че си правим труда  да ти даваме информация , която НЯМАШ , и се опитваме  да ти спестим  проблеми ?  

Дадохме ти линк към "дневникът на Петко", ти дори не го погледна!
Колко хора се включиха, оказаха ти чест, отделиха от времето си ..  а ти едно "мерси " поне каза ли??
Елементарното възпитание го изисква!  ( май много плодове ще трябва да изядеш още.. ;))

Или смяташ, че сме ти задължени за мненията ти , които трябва да са безценни за нас?  
Или самият факт , че си се регистрирал, трябва  да ни изпълва с респект ?  

Ти какво общуване очакваш, такова ли :
"-  АУУ , ЧЕ ОБИЧАМ МАЛИНКИ"  :essen:
-  " НАИСТИНА ЛИ ? АЗ ПЪК ПРЕДПОЧИТАМ ПЪПЕШЧЕ. АМА ПЪРВО МУ МАХАМ СЕМКИТЕ."


Е , съжалявам, ние тук не си падаме по такива диалози  :-\  
Май наистина ще трябва да си направиш твой сайт.
То и без това суровоядци със суровоядци в една общност  не могат да съжителстват, и за това всеки си е направил  свой блог.  
Бате Бино,толерантен си.
Ако аз бях на твое място една от съфорумките отдавна щеше да е блокната... :surpris_23:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #57 -: 10-07-2015, 16:59:51 »


Бате Бино,толерантен си.
Ако аз бях на твое място една от съфорумките отдавна щеше да е блокната... :surpris_23:
[/quote]Чери, недей така с недомлъвки. Бъди по-конкретна. Току виж, Искрена примерно, може да си помисли, че говориш за нея и да вземе да се обиди :flowers2:
" То и без това суровоядци със суровоядци в една общност  не могат да съжителстват, и за това всеки си е направил  свой блог."
Не знам до колко си прав бате Бино в случая. Ами то така не излиза ли, че във "Суровият форум", място за суровоядци няма?! А освен това, аз се сещам за суровоядци с прекрасна душевност, като например: purelove и Лози. Сигурно и други има, аз само за тях знам, че са практикували крайно пълно суровоядство.
Привет и на теб Тихия: " Да си вегетарианец или суровояд и дори плодояд или нищояд, далеч не е достатъчно условие за да си добър човек. Но помага."
  Напълно достатъчно условие е Тихий. Чистата храна, поражда чисти мисли и чувства. Мръсната храна, поражда интоксикирани мисли и чувства"...прост факт, който е усетен от всеки човек практикувал гладуване, като метод за премистване.
 Суровоядците са хора с изключителна чиста душевност и ако понякога са раздразнителни, то е защото имат нетърпимост към неправдата. Тя и планетата е чиста, поне е била преди няколко десетилетия, но явления, като урагани, пожари и земетресения не са и чужди, нали? Именно чрез тези явления, тя се бори да запази чистотата си! Иначе смиреността, като християнска добродетел е някаква небивалица за мен лично. Защо трябва човек да се смирява пред неправдата и интоксикираща социална среда...няма логика просто?!

Поздрави
« Последна редакция: 10-07-2015, 17:28:21 от DeNiro »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #58 -: 10-07-2015, 17:31:01 »

Обичам всички... :whistling2 - emotloader: особено понякога... И винаги, когато се взема в ръце и се сетя накъде съм тръгнал.  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:има ли плодоядци в суровият форум?
« Отговор #59 -: 10-07-2015, 19:40:44 »

Абсолютизирането на хранителния режим е красива утопия, нещо като да се влюбиш на 17. Иска ти се да трае вечно, но си отива с края на топлото лято. Завиждам на влюбените. Наистина.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 24 запитвания.