Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моят опит с Германска Нова Медицина (ГНМ)  (Прочетена 10935 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Бате Бино, внимавай с обещанията, че ще ти се наложи да ваеш повечко бюстове. Немалко хора вече лекуват какво ли не само с мисълта си.

Сочи , ти си нова тук и затова така реагираш на мой текст :)
Ако прочетеш малко мои постове, ще видиш , че с много неща внимавам :)

За това , че "много хора лекуват какво ли не с мисълта " - знаем.
Ти дай конкретен човек , който е излекувал пърхот  tooth    , по медицинскому- себореен дерматит. 
А не "лющеща се кожа" ,  за каквото говори Шангрила. ( то не е пърхот  ;) )
Е, приготвил съм мозайка, цимент, пластификатори... ти само ми го покажи  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

хахахаха  tooth
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

Мисля че в дискусията намерих отговора си - нямам пърхот а лющеща се кожа на главата от честото миене със шампоан ...... Благодаря !!  :peperudi:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Усещам как постепенно този форум преминава от здравна към арт тематика.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Бино, не знам защо реши че говоря за нещо по различно от себорея.
Дала съм примери с причини и варианти за лечението и.
Дадох пример за лющеща се кожа за да ти намекна, че не е нужно да търсим под вола теле!
Човека имал дразги на работата си, изнервил се и му се появил пърхут в период на смяна на сезоните, също така.
Поради тази причина аз ще го изпратя да си прави изследвания на хормоните, вегетативната и храносмилателната система и прочие?

Има си простички средства за лечение, както съм споменала, обикновенна урина и билки, достъпни за всеки човечец.
Нека да се пробва с тях да си помогне, пък ако нещата са сериозни да посети специалест и да се обади с диагноза тук. ТОГАВА можем за говорим за наличието на себорея по сериозни методи за лечение и прочие.
В противен случай има ли смисъл да стресирам човека с медицински термини и да го обезсърчавам в момент в който можеби има нужда просто от морална подкрепа?
Хората лекуват с мисъл .. аз мисля че трябва да се научим да се лекуваме от "мисъл".
Защото почне ли да те гони параноя за щяло и нещяло...
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Мисля че в дискусията намерих отговора си - нямам пърхот а лющеща се кожа на главата от честото миене със шампоан ...... Благодаря !!  :peperudi:

Ах, ето на ..
Радвам се да прочета това Тзи.

-------------------------------------------------------

За суха кожа на главата.. ползвам маски на Денис, така като балсамите ми омазняват доста повече косата.
След шампуан, маска и изплакване. Така си подхранвам косата и държа сухата кожа в кондиция.
Ако искаш пробвай, но си вземи малко по натурален вид маска за коса.. тези ароматните са пълни с химия..
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Нека да поясня, защото явно не се разбираме  , а уж говорим на един език ;D

Очаквам някой ,който желае да ме разубеди , да не го прави с общи приказки ( за телета и кози под волове  tooth) , а КОНКРЕТНО , моля , ако обичате .. :love_006 - emotloader:
Нека да ми покаже:
 Човек ,
1. разболял се , придобил, и т.н. себореен дерматит  ( в пълната му клинична картина, с наличието на гъбичката Маласезиа Фуртур)   БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ПО КАКВИ ПРИЧИНИ !,
2. страдал от това състояние поне няколко години .
3. приложил някаква, КАКВАТО И ДА Е МЕТОДИКА ИЛИ ПРЕПАРАТ ( ако ще и лисича урина )
4. и  се е излекувал ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ, като са минали поне 4 години, в които да не е имало  и помен от себореята му. КАТО В ТЕЗИ 4 ГОДИНИ НЕ Е ПОЛЗВАЛ НИКАКВИ ПРОТИВОПЪРХОТНИ СРЕДСТВА!!

Не виждам какво има да се коментира и изследва, задачата е повече от ясна  :surpris_23:
Ако трябва , ще обявя и награда , за допълнително мотивиране  :essen:  
Действайте.

« Последна редакция: 11-10-2015, 08:58:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

Един извод - често говорим с диагнози - имам бели снежинки по косата - имам пърхот, боли ме кръста - имам дискова херния и така нататък. Диагнозата е вид ограничение, най-добре да разсъждаваме и говорим със истинските имена на нещата и истинските опаквания.
  Сега за конкретния проблем - интуитвно миналата седмица ми дойде на ум след като си измия косата да втрия в корените съвсем малко зехтин, още докато е мокра - лющенето на скалпа спря. Всъщност историята започна след като ходих на сауна - първо си измих косата и тялото със душгел, а след като излязох отново ги измих, на другия ден се прибрах от хотела и си измих за трети път косата .......    
  Много е важо да вникваме дълбоко в проблема и да откриваме кое от къде и защо, само така лечението ще бъде истински ефективно. Готовите решения и рецепти полират мозъка, лесни са за работа но помагат частично и времннно.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Така е , приятелю. И аз знам че това е важно .  :pensif_29:
Вниквайте, анализирайте, откривайте истински ефективни методики, аз не бързам - чакам първият човек, отговарящ на критериите от горния ми пост.   :Appetit_17:

( И аз не харесвам диагнозите затова  го казвам по друг начин - "със симптоматичната картина, характерна за себореен дерматит"  :)) )
« Последна редакция: 11-10-2015, 10:32:51 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Хммм, за пълнота на картината:

При постъпването ми във ВНВВУ, от около сто курсанта от випуска ми, поне десетина имахме някакво, но много досадно лющене на кожата на главата. Независимо колко е измита, белите "снежинки" причиняваха доста силни неудобства. Мълчаливо се смяташе за някакво срамно, недостойно, неблагородно състояние, наричано с общото име пърхот.
На първия ден ни остригаха до кожа - т. нар. 0 номер. И продължаваха да ни стрижат редовно, щом косата ни пораснеше десетина-петнадесет милиметра.
Моят пърхот изчезна неусетно, също и на повечето колеги - без никакво специално лечение, по спомени - след около месец. От тогава не съм имал оплаквания - вече над 40 години.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122



( И аз не харесвам диагнозите затова  го казвам по друг начин - "със симптоматичната картина, характерна за себореен дерматит"  :)) )

 tooth   tooth    tooth
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

Това с подстригването е много добра идея.... Сетих се от момента, когато разбрах, че имам суха кожа на главата. Обаче не мога да го направя, защото ще имам проблеми на работа, ако се явя без коса...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Прекрасно , само че Вовата и съратниците му не са имали точно "подходящото" състояние  tooth
Лющенето на кожата е едно , а образуването на едни гадни напластявания, които в едни момент почнат да сърбят - това е вече истината  tooth Аз за това говоря и това се мъча да победя от много години.  
« Последна редакция: 12-10-2015, 20:17:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

Бате  Бино, а защо си се мъчил от много години да победиш тези гадни напластявания? :surpris_23:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Изчистете тялото и ума си и никакви други неща няма да се наложи да побеждавате.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Миа, как защо съм се мъчил?  :surpris_23:  Ами защото не съм успял да си изчистя тялото и ума , както съветва Тихия приятел.  tooth  
Разбира се , съгласен съм с него  и ще му го препоръчам същото , когато и той все някога се оплаче от нещо, което не му минава  tooth  tooth
« Последна редакция: 12-10-2015, 21:55:35 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

хахаха   tooth   tooth  ех, че весела е  станала темичката   tooth
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

Нещо много баланално - миене на главата със сода за хляб, към бате Бино.
 На един курс по шуслерова терапия, преподавателя каза, че пърхотът е симптом на вкиселяване на организма.
 Ако иска някой може да пробва със Шуслерова сол № 9 вътрешно и 5 т. във физиологичен разтвор външно ...
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Аз предлагам, цялата тази информация с пърхута и себорейният дерматит да се премести в нова тема.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

Миа, как защо съм се мъчил?  :surpris_23:  Ами защото не съм успял да си изчистя тялото и ума , както съветва Тихия приятел.  tooth  
Разбира се , съгласен съм с него  и ще му го препоръчам същото , когато и той все някога се оплаче от нещо, което не му минава  tooth  tooth

Тогава може би наистина е настанало време да спреш да водиш битки със самия себе си и колкото и банално да ти звучи- сприятели се с тази "гадна болест" и наистина изчиствайки мислите, ще овладееш центъра и ще достигнеш до Мирът. :love_028:
Подкиселяване на организма може наистина да имаш, поради застой на лимфа и жлъчка, и причините за това може би са много, но една от тях е, че самата енергия, преминаваща през тялото се заседява. Вярвам, че стига да поискаш, ще се справиш, но след като включиш и малко медитация и съответните упражнения за почистване на енергийно ниво. :Content_22: :heart_2:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 23 запитвания.