Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: МУТАНТИТЕ идват!  (Прочетена 12446 пъти)

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
МУТАНТИТЕ идват!
« -: 14-12-2009, 10:34:30 »

Цитат
С гласовете на „Герб” и „Атака”, вчера 10.12.2009г., Комисията по околна среда и води към Народното събрание гласува „за” безконтролното освобождаване на ГМО в околната среда в България

  Това е най-големия идиотизъм. Не мога да опиша отвращнието си .
  Цялата статия е тук  http://forthenature.org/news/1212
 Това още веднъж показва какви малки душички са днешните хорица . Никой никъде не се възпротиви ,освен някаква група протестиращи. Обаче за 20 лева на пенсионерите ще ми говорят една седмица. Глупаци! 
  Би трябвало да има референдум за това ,а тия мишоци тихомълком си решават.
 http://www.youtube.com/watch?v=0bDY0DfEjmo&feature=fvw

ЧАКАМЕ ЧЕРВЕИТЕ

Изплъзнах се от вас,
Не можете ме спря.
Сбогом, свят бездушен,
Аз съм аут!
Скрит във моя бункер, зад стената ми,
Чакам червеите да плъзнат.
Чудно изолиран, зад стената си,
Чакам червеите да плъзнат.
Чакам- да изскубнат шубраците,
Чакам- да прочистят града,
Чакам да тръгнат с червеите.
Чакам- черните ризи,
Чакам- да разкарат слабаците,
Чакам- да им счупят стъклата
И да им ритат вратата.
Чакат само решение
Да внесат напрежение,
Чакат да тръгнат с червеите. 
Чакат- да пуснат газта,
Нови пещи да палят,
Чакат- педерасите, галфоните,
Евреите и шпионите,
Чакат да тръгнат с червеите.
Искаш ли да съзреш Британия
Пак на власт- със нас?
Трябва само да тръгнеш с червеите.
Искаш да изгоним наш'те цветнокожи
Братя, приятел?
Трябва само да тръгнеш с червеите. 



« Последна редакция: 14-12-2009, 10:36:33 от plm »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #1 -: 14-12-2009, 15:23:02 »

 :kisss:Леле, мале, майко мила!Много ти остра сабяте , дете , много остра...Що нещо изсече, що нещо натръшка...е ама не си много прав..аз например не чакам, ами си действам... първо от себе си , защото няма начин да почнеш да действаш с другите , ако ти не си много наред...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #2 -: 14-12-2009, 16:23:58 »

Напълно е прав да се възмущава!
Активен

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #3 -: 14-12-2009, 17:26:12 »

Абсолютно си прав, plm!!! Пълни овце, за които най-важното е да си напълнят търбусите :-\.
Във форума за диабетици едни опищяха орталъка, че само по 25 лв и то на 4-ти януари, но дори и тема
нямаше за ГМО. После искат да са здрави/условно, както ни водят, хаха/.
Е, за каква световна конспирация говорим в случая, когато всичко е резултат на покорство и съзнателно избрано невежество :Confus_3:
Да,  спасението на давещите се е ... в ръцете на самите давещи се ;D :whistling2 - emotloader:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #4 -: 14-12-2009, 18:29:57 »

 
Цитат
..първо от себе си , защото няма начин да почнеш да действаш с другите , ако ти не си много наред...
mariiina , права си ! Трябва да се почне от себе си. Има един проблем обаче. Когато въздуха ,околната среда, принудата в която си роден и с която е необходимо да се съобразяваме ,не ти позволява да си вземеш глътка ,,чист ,, въздух ,смятам ,че е време за промяна от корен. Аз за себе си вече избрах бъдещия си живот ,планирам го постоянно ,готов съм на всичко да съм колкото се може по-надалеч от тълпата . До тук добре . Аз съм наред и другите са наред .Всички имат избор. Но моят не нарушава естествения баланс ,не променя никого принудително. Докато говорим за болести ,ваксини и мутирали микроби и организми ,това засяга и ,,невинните ,, .  Тази цялата смрат се предава лесно и променя средата ,така ,че няма къде да се скрия!! Искам да избягам ,а няма къде.   Проблема с генно модифицираните организми е за мен най-сериозния от всички в цялата човешка история(СЪЩЕСТВУВАНЕ). Глобалното затопляне е просто климатична промяна ,нещата там ще се нагласят,докато при ГМО връщане назад няма. Не знам доколко сте запознати ,но това нещо се предава с прашеца при опрашване с други култури и чрез почвата мутират и микрооргнизмите, въобще изменя биосредата.А влиянието им върху хората е просто разрушително. Жалко е !!
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #5 -: 15-12-2009, 03:53:43 »

Както някой беше казал "ХРАНАТА е оръжието на 3-тата световна война."
Като гледам тя е започнала преди около 100-тина години и наближава кулминацията.

Всъщност Мутантите са отдавна тук - соя, царевица, канола, домати, месо. Нищо, че не ги произвеждат в БГ. Това за заразата е много вярно. Тя се промъква незабелязано. Няма значение дали са разрешени или не. Щом се внасят лесно заразяват и останалине нормални организми. При транспорта, обработката и съхранението става смесване, което никой неможе да предотврати, даже и да иска. Повечето хора не си дават сметка за това.
Няма да се учудя ако направят тест и се открие, че почти всичко, което ядем и се отглежда  е вече ГМО.
Бях чел и гледал за ГМО царевица и канола  как се разпространяват самостоятелно и безконтролно в Мексико и Япония. Навярно така е навсякъде. Така, че найстина не знаем какво ядем всъщност. Дали Биото е наистина Био?
« Последна редакция: 15-12-2009, 11:36:24 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #6 -: 15-12-2009, 05:45:06 »

И аз често си задавам този въпрос дали биото е наистина био.
А това, за което са гласували, да не би да е свързано с петицията, която бях пуснала тук? Ако някой знае, де...Сега ще проверя на друго място.
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #7 -: 15-12-2009, 22:22:38 »

На 16 декември се проведе едно мини митинкче против геномодифицираните храни.То беше обявено от 12 и30.Когато аз отидох а то беше към 13и 20м. на въпросният митинг с активистите всичко на всичко имаше около 20човека.Полицаите бяха повече от нас.Имаше представитили само на една медия и то само от едно аграрно предаване по БНТ.Когато казах на активистите че това е мчного набързо скълъпено нещо,че няма гласност ,че хората дори и не знаят за какво става реч те само се съгласиха с мен но ефект нулев.Хора аиде да се замислим как да засилим кампанията как гласовете ни да стигнат до самите селскостопански труженици,как ние с нашият глас да ги защити ме от куромпирани политици които за жълти стотинки ще продадът здравето на наще деца.Да си призная доста мисля по въпроса и все нищо не измислям.Ние сме една прекалено заспала държава.Някои ако има идея да свирка....а аз отивам да попсувам малко....за сега това до някъде ме отешава...
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #8 -: 16-12-2009, 02:44:24 »

ГМО са наистина голям проблем, но за градската среда. На село, където човек сам си отглежда храната, такъв няма. Да, има опасност да се изродят сортовете чрез опрашване или чрез случайно засяване, но, повярвайте, ако това се случи, веднага ще се разбере. Обикновено с разсад се занимават едни и същи фамилии от години. Те си имат и семена, имат и сигурни места, откъдето купуват нови при нужда. Трудно ще пробият ГМО в дворовете. По-възможно е да се използват за засяване на големи площи, продукцията от които отива на пазарите в градовете или в преработвателни предприятия. Затова казвам, че ГМО са ОГРОМЕН проблем, но за живеещите в града. Сега да не хукнете да правите Родови имения ;)

Вери:
Биото не е съвсем био. Понякога даже никак не е. Преди 10 години работих в най-голямата фирма за пакетаж и продажба на био храни в Атина, Гърция. Работил съм и в пакетажа, и в склада. Шофьор беше един нашенец, та, от него знам колко бяха био храните, които караше - примерно купува 10 кг сертифицирани, 90 кг - каквито евтини има на пазара. След това заедно се пакетират и им се слагат етикетите "био". Сега в България имам приятел, който е някакъв менажер във фирма, която отглежда био храни. Та, като се заговорим с него, му казвам: "Виж, ти по рекламите каквото искаш пиши, ама да си пием ракията и да опитваш да ме лъжеш мене няма да стане. Освен всичко друго, аз си гледам и доматите, и чушките, и картофите, и лука, и каквото още там ми хрумне да сея. И от собствен горчив опит знам, че има гадини, които няма как да бъдат унищожени, освен с препарати. Когато нападнат растението, решаваш - или пръскаш, или се правиш на силно загрижен за това химия никак да не влезне в тялото ти, не пръскаш и отписваш реколтата. Та, затова, не ми обяснявай, че всичко било био и било третирано само със син камък."
« Последна редакция: 16-12-2009, 03:16:08 от Травъл »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #9 -: 16-12-2009, 10:10:56 »

Синия камък не е безвреден изобщо,ние не пръскаме с нищо,само с кисната коприва. Поне това което си призвеждаме да е био :)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #10 -: 16-12-2009, 10:15:15 »

Кажете ми, в България съм влизала в био магазин само в Био Маг на площад Журналист в София. Направи ми впечатление, че зърнените са предимно гръцки. Имаше само една българска фирма, и техните продукти бяха в буркани (туршии, чушки, краставички..). В Словения има няколко малки стопанства, които произвеждат био продукти. Човек може да ги намери на био пазара (1 път седмично), а някои (по-крупните фирми разбира се) и на био щандовете в някои магазини. Но има избор на словенска био продукция и понеже държавата е малка, можеш да идеш в стопанството- всяка година имат дни на отворените врати, и да видиш как произвеждат каквото произвеждат. Аз ли не съм попадала на такива малки производители в България, или тях просто ги няма? Преди време си мечтаех, че ще започна бизнес с био продукти, и като натрупам достатъчно капитал, ще го вложа в собствено производство..Мечти..
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #11 -: 16-12-2009, 10:45:45 »

Angie, ами хайде де ,защо викаш ,че е само мечти?  Аз също имам такива и след 2-3 години ще направя най-истинската и естествена био ферма  :sorcerer - emotloader:  сега се информирам само и подготвям почвата  ;)    според мен истината е следната , всичко е измислено така ,че всяко живо създание да има отношение към своята храна ,а това означава и към природата. Преди време наште прародители са копали и орали ,това е грубиянство спред мен . Всичко е много финно и чувствително и само тези които го разбират ще се хранят с истинска храна и съответно ще са щастливи от това. аз например разбрах ,че този вид земеделие ме грабва съвсем скоро .След дълги философски лутания в празното пространство разбрах какъв е смисъла на живота за мен . Винаги съм имал склонност към живото и естественото ,но сега вече знам защо е така и какво означава това.
  За ГнО ! Ами аз не го приемам само като хранителен проблем ,защото цялата природа ще мутира. Тези ОРГАНИЗМИ предават мутациите си на други и така стават най- устойчивите същества и започват да се разпространяват без проблем. 
« Последна редакция: 16-12-2009, 11:12:12 от plm »
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #12 -: 16-12-2009, 10:57:05 »

 Тези хора са доколкото разбрах  най-силната ни единица в опазване на природата от мутантите
http://www.ecovarna.info/pageDispatch.php?pid=100
  Хубавата новина е ,че все още това не е гласувано в парламента . Засега е само прието като предложение за промяна в закона от комисията по околна среда (или нещо такова) към парламента.
  Все още има шанс ,ако пишем на Бойко Борисов например  :-[

 А тук е много добре описано какво е ГНО  http://otrova.org/index.php/2009/05/%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8/
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #13 -: 16-12-2009, 11:38:34 »

ПЛМ (това от Пламен ли е?) , за пермакултура ли говориш? (някъде из форума има такава тема). Ако говориш френски, мога да ти препратя блога на един дядо от марокански или алжирски произход, който развива успешно от години този подход. Между другото във френския Амазон намерих много интересни книги по темата..които на английски не намерих. Има и една за това кои растения до кои се задят, защото се пазят едно друго. Изка ми се следващия сезон да превзема градината на баба ми, която е вманиачена на тема треви, като и се обадя- все треви има по двора; една роднина и казва баба-терорист, защото като ида при нея, тя все ме впряга да плевя :(  Ако и кажа, че тученицата се яде- а тя е най-много в двора...лошо ще и стане :)))
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #14 -: 16-12-2009, 12:50:10 »

 Да ,аз съм Пламен :)  Ще потърся темата . Но нямам предвид пермакултура. Не ми харесва когато се дава единствено понятие на толкова обширна тема . Разгледах онзи ден книгата на Бил Молисън ,човекът който е дал това название и не открих в нея абсолютно нищо особено. Той по скоро дава някакъв модел на организация,но не е това което търся или не ми казва нищо различно . Книгата на Фукоа ,,революция на една сламка ,, ми е много по ценна. Вчера разгледах учебника на моята братовчедка по биология за 7-ми клас и прочетох едно определение което ми се заби в паметта,, Начин на живот означава начина по който си осигуряваме храна и движенията които извършваме,,  :Confus_3:   Да говоря френски  ?? :Content_14:
  Моята баба на село е бивша учителка по математика и е много педантична . Всичко прави по графиик и регламнет . Градината й е подредена ,като всяка тревичка и цветенце е посято умишлено. Докато аз въобще не приемам този подход и често влизаме в сериозен конфликт . Тя не ме взема на сериозно и така  аз се отцепвам на друго място :(   Много критики изтърпявам и доста трябва да съм темерут за да устоя своето мнение. Дано не стана за смях накрая и пред себе си   ???
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #15 -: 16-12-2009, 13:11:03 »

Пиер Раби говори за агроекология, извинявам се. Обещавам, че ще се разровя по темата и ще ти пиша какво се има предвид ;)
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #16 -: 16-12-2009, 19:12:50 »

ние не пръскаме с нищо,само с кисната коприва.
Бенато, я разкажи за тази коприва, ако обичаш. Просто я накисваш във вода и после пръскаш ли? Kакво пръскаш с нея - и плодове и зелeнчуци ли?
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #17 -: 16-12-2009, 19:33:35 »

споко идва новото време,нали гледахте Цайтгайст и новия Ленин-обещават да ни оправят(отново)
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #18 -: 17-12-2009, 04:29:56 »

споко идва новото време,нали гледахте Цайтгайст и новия Ленин-обещават да ни оправят(отново)
Мераклий винаги е имало и ще има. Прочети "Най-големите лъжи в историята" на Ха. А. Мелер. Ако се впечатлявахме от тях, то отдавна да сме изчезнали като вид. Силата на стадото не в интелекта и организацията, а в броя и безсмъртието. То не се бори с пастирите си. То просто ги надживява.
« Последна редакция: 17-12-2009, 06:35:56 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:МУТАНТИТЕ идват!
« Отговор #19 -: 17-12-2009, 06:36:40 »

canat 
намери си книгата на Р.Щаинер за био динамичното земеделие .Там пише всичко за защитата от вредители.Също така ти препоръчвам да си намериш учебника по пермакултури.Там доста обстоино ти обесняват как да изградиш естествена защита .Имам предвит да си отглеждаш гълаби жаби и други биогични полицаи които да ти пазят насъжденията.Доста е интересно.Колкото до биото дали е био и аз мисля че това е излишно пълнене на некои джоб.Всички си спомняме как изведнъш всичко стана евро.Евро храни.Евро подхот.Евро кинев....да ме прощават дамите....сега всичко е био.хахахаххаххахаххахахха......все едно дъж не вали на всякъде....и въздух не влиза....
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 23 запитвания.