Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: приготвяне на жива вода  (Прочетена 21266 пъти)

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
приготвяне на жива вода
« -: 24-11-2012, 21:25:14 »

Здравейте, някой има ли опит с приготвяне на жива вода според алгоритъма описан в Апокрифен Трансърфинг на Зеланд? Нужни са три уреда: дестилатор, активизатор и аквадиск и се чудя дали си заслужават инвестицията.
След кратко търсене, намерих, че дестилатора и активизатора могат да се поръчат onlinе, а аквадиска май само в Русия се продава. Проблема е че най-евтиния дестилатор (290 лв) ми се вижда бавен, 1 л. за 1 час а всички останали стават много скъпи и професионални (за лаборатории). А пък активизаторите (които трябва да намалят киселинността на водата) ми се виждат леко съмнителни: не съм сигурен дали не са просто някаква електрическа кана която си бръмчи там и реално нищо не прави с водата. Имате ли някакъв опит с тези неща?
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #1 -: 25-11-2012, 22:52:34 »

Проблема е че най-евтиния дестилатор (290 лв) ми се вижда бавен, 1 л. за 1 час...
Въпрос на търпение. Аз като си замразявам вода - 3 литра замръзват и се размразяват за общо 2,5 денонощия, но не смятам, че ми е бавно. :whistling2 - emotloader:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #2 -: 25-11-2012, 23:12:57 »

аз си я структурирам с вортекс
тук съм писала малко - http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=6626.0
Активен
Psychonaut

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #3 -: 25-11-2012, 23:30:49 »

Не са нужни стотици левове,не и според този господин

https://www.youtube.com/watch?v=WCRs8hpD8R4&list=FLeGeAMfE2oIKVJ-OPTjaF_A&index=6&feature=plpp_video

,вярно с подръчни материали,но изглежда че работи.Може да го пробвам като ми остане малко свободно време,а пък някой ако се престраши междувременно,да споделя резултати  ;)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #4 -: 26-11-2012, 19:06:05 »

Теодора, кефи ме експериментаторския ти дух. ;D Тая честота 528Hz oбаче малко ме озадачава. Все си мисля, че полезните звуци трябва да звучат приятно или поне да не дразнят слуха. Или само моя слух намира тоя звук за леко неприятен?
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #5 -: 26-11-2012, 21:55:21 »

ми това е просто честота ... не музика, има из youtube примесени и с разни мелодиики за медитация, но това е в най-чистата форма
Активен
Psychonaut

apirel

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #6 -: 21-03-2013, 20:49:58 »

Някой да има йонизатор за вода като този: http://pavirani.com/index.php/cleanWater/ionize
Искам да разбера дали си струва или не върши никаква работа.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #7 -: 21-03-2013, 22:12:59 »

apirel, най-същественото е , че няма такова понятие "йонизатор за вода"   :)
Някой ултрашарлатанин го е измислил за да лови рибка в мътна вода :)
Има озонатор, който май става и за вода. Разликата м-у озонатор и йонизатор е огромна. Първото е нещо като дезинфектант, а второто е вече сериозен лечебен уред , стига да произвежда необходимото количество йони.
 В случай че те интересува - йонизаторите , които са по магазините , са много далеч от лечебното въздействие, защото са немощни. Имат НЯКАКВО много слабо профилактично действие , но не и лечебно. Обзалагам се , че нито един човек, който си е купил "купешки" йонизатор , не е имал представа какво точно си купува! tooth И какво означава параметърът 30 000 йони на куб.см , който е написан на кутията.. Защото ако знаеше , нямаше да си го купи :)  За да е лечебен уредът, този параметър трябва да е поне 166 пъти по-голям.  ;D    (имаме тема за тези уредченца)
« Последна редакция: 21-03-2013, 22:15:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

apirel

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #8 -: 04-06-2013, 21:08:16 »

Присъствах на презентацията на уред Канген. Много ефектна, водата от  жълта става синия, чери домати измити с тази вода със значително по-добър вкус и други прийоми. Най-евтин от тези уреди е с цена 1700 евро. При положение, че не е сигурно в крайна сметка как може да действа такава вода върху човешкия организъм съм много скептична. При това този уред беше включен направо към водопровода. Мисля, че водата преди да се йонизира би трябвало първо да се пречисти.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #9 -: 05-06-2013, 07:32:43 »

Значи само измиваш доматчето с обработената вода и то става по-вкусно ???tooth май някои хора са на тежка дрога от ранни зори  tooth  tooth  tooth
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #10 -: 05-07-2013, 00:36:25 »

За мен жива вода е тази вода която дава живот. Енергията дава живот значи енергийната вода дава живот. Най подходяща е слънчевата светлина която е участвала в създаването на живота на нашата планета. Анализирано жива вода е водата огрявана и наситена със сутрешни слънчеви лъчи  :peperudi: :peperudi: :peperudi:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

apirel

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #11 -: 05-02-2014, 23:01:30 »

Сега пък са пуснали йонизатор като тези на Канген.  Цената е доста по-добра, както и параметрите. Дават да прави ORP до -850. Какво мислите за това: http://pavirani.com/%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80_%D0%B7%D0%B0_%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0_ehm_929-5693.html

А по въпроса за по-вкусните домати и на мене не ми е било ясно как става. На едно място прочетох, че пестицидите били на базата на нещо мазно и алкалната вода ги отмивала. Така се е оправял и вкусът.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #12 -: 06-02-2014, 11:38:25 »

Ти пита ли ги  защо се нарича "йонизатор" ?  :surpris_23:
« Последна редакция: 06-02-2014, 11:44:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

apirel

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #13 -: 09-02-2014, 23:06:52 »

Доколкото разбрах прави електролиза на водата и по този начин разделя водната молекула на отрицателни и положителни йони. Така ли е?
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #14 -: 28-12-2017, 23:44:37 »

Аз си търся способ за алкализиране (и оживяване) на водата, но нещо на по-поносима цена... засега без успех.

За замърсения с прах, газове и ...електромагнитни влияние въздух - мисля да взема йонизатор.

Какво мислите и за озонаторите?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:приготвяне на жива вода
« Отговор #15 -: 30-12-2017, 10:46:09 »

taurus,  със сода не става ли ?Цената е достатъчно "поносима" според мен. :)
А по отношение на "йонизатора", това от линка е толкова йонизатор, колкото Трабантът е космически кораб  tooth (Писал съм навремето, ако искаш ползвай търсачката, ако  не - вземи си този , само че не го наричай йонизатор :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 25 запитвания.