Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Александър  (Прочетена 14254 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #20 -: 12-01-2010, 17:12:04 »

Хехе! Ще те поодумват, поодумват пък ще спрат  tooth На моите колеги вече им е скучно да ме поднасят защото не им обръщам никакво внимание. Смятам, че ако се нервя и им отговарям ще подклаждам настроението  да ме изобличат, че съм различна. Доста хора вече ме гледат с уважение заради упоритостта и волята. А и се вижда резултата - няма как да ме подиграват за "неправилното" ми решение да съм суровоядка.  tooth
Активен
Намасте :)

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #21 -: 12-01-2010, 17:22:37 »

интересно, и ние си носим на работа или в училище плодове и ядки, но никoй не ни гледа странно, може би защото хората около нас си гледат повече в собствената чиния и се уважават повече един друг? Според мeн е повече въпрос на възпитание и мироглед, отколкото на вегетарианство или  особнячество
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #22 -: 12-01-2010, 17:42:26 »

Тук ( имам предвид  малките градове като моя) гледат не само какво си носи човек за ядене, мен колегите от съседните магазини ме одумват кой, кога и защо идва при мене, какъв е и какво иска и т.н.  :Content_4 - emotloader: ...явно си е въпрос на мироглед както казва Канат  :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #23 -: 12-01-2010, 22:13:13 »

Ха-ха...това с лъвовете е забавно. Наистина месоядците по-често са агресивни. И как няма, като блъскат само калории, мислейки ги за единствените еднозначни на енергия - каква грешка!
 
Алекс, до скоро бях от така наречените лакто-вегетарианци. Даже все още по някога си хапвам сирена - все по-рядко. Оказа се, че организмът ми бързо схваща кое става за ядене и кое не - после се сърди

Това е първото, което може да пробваш да замениш със сурови ядки - разликата се усеща веднага  :kisss:
Пак се сетих нещо на тази тема и ми се иска да ги споделя с вас: вълци вегетарианци (даже суровоядци)
http://vbox7.com/play:59d3018f
Приятно гледане  :peperudi:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #24 -: 30-04-2011, 09:00:01 »

Май пак ще опитам ... Нищо не излезе предишния път, но поне акаунтът ми се пази :) Този път си купих и всякакви машинки за мелене и пасиране, пък дано да успея. Последната година съм изпил толкова лекарства, че и сляп трябваше да разбере, че не е това начинът. Глупавият ми начин на живот и традиционната медицина са на път да ме превърнат в развалина. Помага и характерът ми, който се люшка в крайности.
Отивам да си правя сок и излизам на слънце след това. Ще отбелязвам напредъка си в дебрите на здравословния начин на живот, но засега няма да пиша, изходните данни, че сам се плаша!
Благодаря ви, че ви има!
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #25 -: 01-05-2011, 21:42:42 »

So far so good! Вече 4 дни. Днес си купих всякакви био неща за седмицата. Зехтин, орехово олио, ядки - най - различни, лимец, био ръжено брашно, даже и един био шампоан забърсах. Смелил съм кашу за сирене, пък да видим какво ще стане. С изключение на няколко варени картофа, малко хляб и 2-3 парченца кашкавал съм на сурово. За месо не се и сещам. Имам енергия, която ми е чак неестествена. Може да се дължи и на ентусиазма. От утре ще започна да се снимам, за да мога да наблюдавам промените. Имам хиляди идеи за нещата, които искам да си приготвя, ще започна и тях да снимам. Това суровоядството било интересно занятие :)
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #26 -: 03-05-2011, 20:44:56 »

Не мога да кача снимки. Някой да помогне? Имах желание да покажа първите си кълнове :)
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #27 -: 03-05-2011, 22:24:19 »

Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #28 -: 03-05-2011, 22:49:15 »

Най - накрая качих снимка. Това е първият ми опит за покълване на семена. Сложих в гювечетата спелта, сусам и слънчоглед. В буркана има опит за квас. На заден план уреди за мелене и бъркане. Фурната се оказа най - удобното място за кълновете.
С изключение на малко хляб и варени картофи съм на сурово - салати, плодове, ядки, даже нещо като извара от кашу си направих със червен пипер - стана много вкусно.
Усещам, че съм на прав път - продължавам.
П.С. Съгреших и с една бира, но нямаше как - погълнах я с много салата и 2 минерални води, така че надявам се организмът да не я е усетил  tooth
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #29 -: 05-05-2011, 18:14:11 »

Най - значимият ефект - аз съм спокоен. За гледам на себе си като на друг човек. Чак ме е страх да ям нещо различно, да не би да се върне стария АЗ. Освен това съм и по - самоуверен и ужасно спокоен - почти не псувам в трафика ...
Мисля, че открих нововъведение към смутито, което не съм видял някой да е пробвал - сложих лъжица квас. Леко резва и киселее - спомних си бозата от детството миииии ....ЕТО:
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #30 -: 10-05-2011, 23:01:23 »

Продължавам да напредвам. Чувствам се значително по-добре от преди. Съгрешавам все още с кафе, хляб (квасен, който сам си приготвям) и варени картофи, но съм на около 70% суровояд.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #31 -: 10-05-2011, 23:10:50 »

чудесно  ;)
Как са кълновете ?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #32 -: 11-05-2011, 09:54:38 »

Исках да ти кажа, че взех от теб идеята всичко да нареждам в тава и във фурната, и без това почти не я ползвам  tooth благодаря  :D
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #33 -: 11-05-2011, 12:19:27 »

Хахаха, радвам се, че съм бил полезен :) А кълновете ги изядох вече и напоследък не ми остава време да накисна нови, че много работа ми се е насабрала. Нещо сусамът не ми покълна.
Даниела, ти като по опитен суровоядец, кажи как се отнася суровоядството с алкохола? Рових тук, но нищо не открих. Аз вечер понякога обичам да изпия чаша червено вино или малко уиски. Не всяка вечер - веднъж, дваж седмично.

Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #34 -: 11-05-2011, 12:21:21 »

Май трябва да питаш Веско, мисля че той пийваше по 150 мл вино вечер. Аз мразя алкохола. Макар, че имах период в живота , в който пиех всяка вечер концентрати, ама това е минало  tooth
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #35 -: 13-05-2011, 09:10:37 »

Вчера вечер за първи път ядох чия :) Сега вече намерих с какво да си запълвам стомаха, който, откакто се храня с растителност  :thankyou: все се чувства празен. Сдъвках две лъжици семена и стомахът ми се напълни. Ще ги ям по-честичко. Има ли предозиране при тях?
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #36 -: 14-05-2011, 16:45:55 »

Уф, че се набухах с чесън посред бял ден... Направих си уникална салата - споделям. Дресинг - мед и ябълков оцет. Ядково сирене със доста кимион в него. Зехтин, кълнове от слънчоглед, нахут, спелта. Маруля, чесън, кромид, репички, домат. И квасен хляб от спелта... :essen:
Аз дори и суровоядец, пак ще си остана шишкав май... :surpris_22:
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #37 -: 26-05-2011, 21:26:11 »

Всяка вечер салата с много лук. Чудя се, дали лукът може да пристрастява? Малко прекалявам с хималайската сол и и ябълковия оцет, но са толкова вкусни .... и варени картофи. Моркови, чушчици, домати, хубави сочни домати. И много зехтин и ядки всякакви ... Май ще излезе от мен суровоядец или поне на 70%. Освен това здраво пропагандирам ... А благодарение на вас (съфорумци) откривам всеки ден по нещо ново!
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #38 -: 09-06-2011, 20:28:55 »

Днес бях в много кофти настроение заради работата. Но сега вече е по-добре и си има причина. На излизане от офиса взех от купчината списания едно старо - да чета нещо вкъщи. Това не ми е практика, даже изобщо не чета списания. Ей сега го разлиствам и директно попаднах на статия за Мер :) Капитал Лайт 2010 г. Е оправи ми се настроението определено. Само дето ми се прияде, че тя едни снимки сложила - торти, крекери - ужас. O0
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #39 -: 20-11-2011, 22:37:12 »

Не съм писал много време. Нещо се откъснах от верния път - хапвах доста млечни храни. Добре, че дойдоха постите, че да се поозаптя. Успявам все пак да поддържам около 50% сурови храни... признавам, че понякога пия и алкохол. Иначе минах изцяло на органична козметика - все е нещо.
Напоследък направих няколко детоксикации по д-р Михайлов по пълнолуние - много добре се отразяват. Дори препоръчах книгите му на доста приятели.
Нямам време за кълнове, но ще опитам пак.
Това за сега.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 23 запитвания.