Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Александър  (Прочетена 14256 пъти)

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Дневникът на Александър
« -: 03-01-2010, 13:57:57 »

Чета този форум от една седмица и реших и аз да опитам (всъщност доста подробно го изчетох  ;D ). Отивам за ядки и плодове и ... стискайте палци. Много ми харесва факта, че в този форум няма нападки и агресия между съфорумците, което е голяма рядкост.
Мотивите ми да се насоча към това хранене са наблюденията ми върху здравето на хората и моето. Аз съм на близо 30 години и съм с доста болежки, което ме навежда на мисълта, че "има нещо гнило в Дания" :)
До 100 % суровоядство не знам дали ще успея да стигна, но всички знаем, че "прекален светец и Богу не е драг".
Изходни данни - мъж на 29 близо 30. Тегло 89 кг., 172 висок. Структура тип "борец с шкембе" (наследство от годините, когато си мислех, че да вдигаш тонове във фитнеса е особено здравословно). Професия - цял ден на бюро и нерви доста. Болежки .... няма да изброявам, докато не започна да ги преодолявам.
Хранене - обичам да хапвам здраво ... и всичко, смесвам храни, преяждам и т.н. Имам и проблясъци, когато чета Брег и започвам разни диети. Месо не ям много, даже почти не ям. Млечни храни ям - предимно сирене и кашкавал.
Благодаря ви за това, което сте създали и се надявам на вашата подкрепа!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #1 -: 03-01-2010, 14:21:20 »

Здрасти Алекс, добре дошъл  :flowers2: На мен форума ми даде много сили за да упорствам, особено в началото, когато подкрепа от никого нямах. Стискам палци  :Cherries
Активен

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #2 -: 03-01-2010, 15:49:57 »

Добре дошъл Алекс!
Тук си сред приятели! Всеки на драго сърце би ти подал ръка, което е хубаво и човек не се чувства сам, в иначе самотното дело. което е поел/поне при мен е така/!
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #3 -: 03-01-2010, 18:47:02 »

Здравей, Алекс. Много се радвам, че ти харесва при нас  tooth 
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #4 -: 03-01-2010, 19:29:29 »

До 100 % суровоядство не знам дали ще успея да стигна, но всички знаем, че "прекален светец и Богу не е драг".
Така си е. Тук даже не знам да има някой на 100% ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #5 -: 03-01-2010, 21:03:08 »

Много ми харесва факта, че в този форум няма нападки и агресия между съфорумците, което е голяма рядкост.

Гледал съм по научно популярните канали като wild и national geographic как лъвовете след като си сервират някоя зебра повечето време се ръмжат и си разменят тупаници по муцуните вместо да ръфат ( и ако са повече накрая пак остават гладни). Ако две кози заедно шмулят едно дръвче няма да правят такива циркове. Вегетарианското хранене предразполага към спокойствие. Като бях в казармата давах своята порция месо обикновено на едни и същи хора и в резултат те станаха доста сприхави (направил съм го с тяхно съгласие).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #6 -: 03-01-2010, 21:14:45 »

Благодаря на всички, които се включиха :)  Благодаря ви Даниела, Бела, Дарби Мак, Петко и Злояд :)
Днес ядох ябълка, сурови фъстъци портокал и салата от настъргани моркови, черна ряпа, кромид, маслини, магданоз, зехтин и лимон. Не знам как е със солта, аз си взех калиева сол - не ям много солено, но салатите все пак стават по- хубави със сол. 
Днес накупих много ядки, плодове и зеленчуци - сега само да имам време да ги приготвям, че като гледам, то си е занимавка. Засега ще ям непокълнали и немити ядки, пък с времето ще опитам да усвоя рецепти :)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #7 -: 04-01-2010, 00:16:08 »

Здравей и от мен,Алекс! Ако те интересува моето скромно мнение, суровата храна по-добре си я консумирай ей тъй, без много мелене и бъркане. Това си е лично мое мнение, но аз разбирам суровоядстовото не като консумиране на термично не-обработена или слабо обработена храна, която на вид и на вкус да докарва на готвена, а по-скоро като един по-семпъл начин на хранене. Което може да се изрази в директна консумация на каквото ти се яде-плод, зеленчук,ядка, кълн..Това си е мое мнение, аз не обичам да бъркам и да мачкам, и да суша..ако някой ми направи сушена палачинка със спанак, сигурно ще я изям с удоволстие,но аз лично с 300 зора бих се завъртяла в кухнята с цел приготвяне на такова нещо, като мога просто да си изям спанака ей тъй...ама аз дори и когато готвя,цялата процедура ми отнема до половин час..хора всякакви  ::)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #8 -: 04-01-2010, 14:24:00 »

Ха-ха...това с лъвовете е забавно. Наистина месоядците по-често са агресивни. И как няма, като блъскат само калории, мислейки ги за единствените еднозначни на енергия - каква грешка!
 
Алекс, до скоро бях от така наречените лакто-вегетарианци. Даже все още по някога си хапвам сирена - все по-рядко. Оказа се, че организмът ми бързо схваща кое става за ядене и кое не - после се сърди

Това е първото, което може да пробваш да замениш със сурови ядки - разликата се усеща веднага  :kisss:
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #9 -: 04-01-2010, 21:56:03 »

Аз пък до скоро си мислех, че протеинът на прах е много полезен  :) И креатина.
Всъщност винаги съм бил склонен да изпадам в крайности, но и да експериментирам. Замислям се дали този режим, който изповядвате не е малко краен - но съм и решен да опитам. Предполагам, че в някой момент истината се усеща или поне личната истина  ???
Днес "прегреших" с шопска салата, но не съм прекалил, а и предполагам, че за начинаещи е позволено :) Освен това аз я ям без сол, оцет и олио - така си ми харесва. Изядох ябълка, портокал, сурово кашу, суров шам фъстък, каня се на едни фурми ... А и кафе пих, но всичко с времето си  :Appetit_4:
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #10 -: 04-01-2010, 21:57:26 »

И отивам да гледам Аватар - нощната прожекция е добра идея. Дали продават сурови пуканки?
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #11 -: 05-01-2010, 15:23:10 »

Аватар ми стана любимия филм от както го гледах.
Само очите ми бяха като кръстосани няколко дни след това, но се преживява  :Content_14:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #12 -: 05-01-2010, 16:50:01 »

и аз ще ходя да го гледам в четвъртък  :whistling2 - emotloader: 
много ми го нахвалиха авторитетни хора и аз се прежалих  :Content_4 - emotloader:
нещо не си падам по касовото американско кино  tooth
Активен
Намасте :)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #13 -: 05-01-2010, 18:43:42 »

Гледай го,ама на 3D. И на мен ми стана любим, смятам поне още 2-3 пъти да ида да го гледам.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #14 -: 06-01-2010, 12:37:12 »

Анджи, на 3D ще го гледаам. Те не го дават на друго кино. И твоето мнение е авторитетно за мен тъй че отивам с удоволствие  :whistling2 - emotloader:
Активен
Намасте :)

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #15 -: 06-01-2010, 18:56:02 »

Филмът е хубав, освен това е засегната и темата за връзката на човека с природата
(или по скоро на извънземното с неговата природа). Всъщност комерсиалният западен свят има съпротивителни сили в себе си, щом се правят такива неща :)
Така - за диетата, защото това все пак е дневникът ми :) Шкембето се топи с невероятна скорост и ям без да се ограничавам, освен това ми излиза и по евтино. Не се стремя към пълно суровоядство или поне към момента не усещам нужда от това. Май рецептата за мен е около 50 % засега. Месо не ям, млечни рядко - днес ядох една пица вегетариана с ръжено брашно - много беше вкусна - не бих искал да се откажа от такива малки радости. Ябълки, банани, ядки, много чай, понамалих кафето ... Чудя се дали да не взема да покълна нещо, интересно ми е какво ще се получи.
Поздрави на всички съфорумци  :essen:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #16 -: 07-01-2010, 09:15:11 »

Александър, добре дошъл във форума! И аз да потвърдя, че филма Аватар е много интересен и ме впечатли като сюжет. Има нещо общо с името на нашия форум-земя на заем.
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #17 -: 12-01-2010, 10:35:34 »

Успявам да запазя нагласата си към хранене около 50 % сурови храни, намалих доста млечните, месо не съм ял и нямам нужда. Свалил съм към 4 килогама без да гладувам, чувставам се по - добре. Не мога обаче да отделям време за приготвяне на сурови храни, как успявате другите във форума - не знам :) Много ми допадна по-горе даден ми съвет, че суровоядството е по скоро да се храня с по - прости храни. Аз допълвам и да не ламтиш за още и още - тази тенденция май се е наложила във всички сфери на живота и в храненето ни. Всъщност човек има нужда от толкова малко, като се замисля. Вчера една моя приятелка, която е 45 кг. ме гледаше много странно, като се нахраних с 3 пъти по малко храна от нея. Аз ядох ориз и салата от зелка с филийка черен хляб, а тя шоколади, чипсове, руска салата и всякви гадости  :surpris_22:
Колегите ме гледат странно на обяд  те тъпчат макдоналдс - аз ям ядки и мандарини. Само да не вземе да ми излелзе име  ;D

Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #18 -: 12-01-2010, 16:21:38 »

 :Content_14: Браво Алекс, справяш се добре, да не ти пука какво ще си говорят колегите за теб   :Content_22:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Дневникът на Александър
« Отговор #19 -: 12-01-2010, 16:46:26 »

Всъщност комерсиалният западен свят има съпротивителни сили в себе си, щом се правят такива неща :)
Alex, много ми е интересно - ако западния свят го опредeляш като комерсиален, твоя свят (не знам дали си в Бг или другаде) като какъв го опредeляш? и от къде ти почва западния свят?
Commerce =  търговия, т.е. -  размяна на стоки и услуги.
« Последна редакция: 12-01-2010, 17:25:42 от canat »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.