Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса,относно чернодробното пречистване.  (Прочетена 32674 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Това с поникването на нови зъби е споменато в даоската литература, но е необходима много дълга практика
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

И не само Даниела пусна линк към руската книжка , прочети я
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Като споменахте поникване на зъби, знаете ли какво ми се случи преди няколко години като живях в Германия. Беше края на 2004г и аз реших да си правя зъбите там. Направиха ми ренгенова снимка и ми откриха начален парадонтит и няколко малки кариеса. Най-интересното беше, че имах и кълн на зъб на горната челюст по средата. Излекувах си парадонтита и ми сложиха няколко малки пломбички. И ми казаха, че ако не извадя този кълн след години може да ми създаде проблеми. Изпратиха ме на хирург и с местна упойка на горната челюст ми я пробиха с бор машина и ми извадиха този кълн. Представятели си какво съм преживяла. Аз съм будна и ми пробиват челюста. Колко смела съм била. Една седмица бях подута като куче. От тогава вече 5години съм нямала проблеми със зъбите.
Така, че Злояд зъбите са много важни и според мен трябва да ги излекуваш на време! След години може да стане по-зле. И каква е тази странна диета на която си? Доста неща трябва да промениш.
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

Ще ме извините,но искам да се върна на темата която е отворил човека.От натрупан опит покрай майка ми,а и лично върху мен си, мога да кажа следното,специално при сериозните чернодробни проблеми този път медицината е що годе в час,препоръчва се максимално възможно да се ЛЕЖИ и почива,както тук се споменава сок от моркови и червено цвекло,но не добре да се прекалява специално с морковите(заради каротина ми се струва беше)...много е важно да се атакува дробът с естествени фосфолипиди,най-добрият вариант е продуктът Есенциале форте-немски(прочети за него)...друго важно е да се консумира Лецитин(има на капсули соев лецитин)...тук пишещите няма да са съгласни с мен,но храната трябва да е по-силна,немазна,ако искаш месо само филе,но без да се увличаш,яйчен белтък-той се усвоява най-лесно от организма,течната храна със зехтих също е много важна...Другото го знаеш.За съжаление медикаментите който съм споменал немогат да се компенсират само с храна,защото тук гоним концентрация на даден елемент,който чрез храната е в малко количество и не дава оздравителен ефект.
Активен

stilena

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте, попаднах случайно на този сайт, но съм приятно изненадана от полезната информация вътре. За съжаление, ме оперираха от жлъчка по спешност през 2007 г. До този момент не съм и подозирала, че съществува пречистване на черен дроб, защото щях да го направя още тогава. Сега имам желание да направя това пречистване, защото мисля, че ми е необходимо. Изчетох информацията, която намерих тук, но никъде не срещнах мнение - може ли да се прави чернодробно пречистване, при положение, че е отстранена жлъчката. Моля, споделете.
Активен

stilena

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Извинявам се, ако досадя на някой, но получих информация, която може да бъде полезна. По горния въпрос попитах в здравен център "Дар" и ето отговора. Откровено казано, на мен ми звучи, ела да ти вземем парите.  :surpris_22: и особено изречението "под ръководството на НАШ лекар", но както и да е, това са мои субективни преценки на инфото. Все пак благодаря на хората, че ми отговориха. Ето го и него:

> Тема: пречистване на черен дроб
>
> Текст: Мога ли да направя пречистване на черния дроб, при положение, че жлъчката ми е премахната оперативно през 2007г. Благодаря.
>
Да, бихте могли да направите очистване, но под прякото
ръководство на наш лекар, който познава Вашето състояние в детайли. А
това може да стане след ирисова диагностика при нас.
Заповядайте в Здравен център Дар. Прегледът става с предварително
записан час по телефона. Дар
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Прави са,не знам някой да си е чистил дроба,без ирисова диагностика в Дар. ;D ;D ;D ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Титанич , да ти кажа, и аз умувах юнашки навремето ,когато реших от раз да анулирам всичките си 9 амалгамени пломби. Викам си - добре , ще ги махна, ама какво ще сложа на тяхно място? Гипс ли ,епоксидна смола ли..Много се консултирах, много четох, И да ти кажа,  спрях се на неокласиката. Тоест - злато. После прочетох ,че май и то било вредно  а освен това  е и мек материал и се поизтрива ,ама викам си -  карай  , нали влиза в мен и ме позлатява и отвътре  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ами аз съм с 2 злато керамики и с 2 циркониево крамики и още 3-4 пломби  или общо 1/3 от зъбите ми са с изкуствени материали , което напоследък взе силно да ме притеснява , прочитайки обсъжданата книга на Хулда Кларк. Някъде четох ,че правели "керамика" от някакви корали и това за сега било най-доброто , но повече информация не можах да намеря. Пък в Япония наслагвали естествен емайл и дотам с тази новина. А за златото чух,че е най-малко вредно от всичко
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Извинявам се, ако досадя на някой, но получих информация, която може да бъде полезна. По горния въпрос попитах в здравен център "Дар" и ето отговора. Откровено казано, на мен ми звучи, ела да ти вземем парите.  :surpris_22: и особено изречението "под ръководството на НАШ лекар", но както и да е, това са мои субективни преценки на инфото. Все пак благодаря на хората, че ми отговориха. Ето го и него:

> Тема: пречистване на черен дроб
>
> Текст: Мога ли да направя пречистване на черния дроб, при положение, че жлъчката ми е премахната оперативно през 2007г. Благодаря.
>
Да, бихте могли да направите очистване, но под прякото
ръководство на наш лекар, който познава Вашето състояние в детайли. А
това може да стане след ирисова диагностика при нас.
Заповядайте в Здравен център Дар. Прегледът става с предварително
записан час по телефона. Дар


Хмм... По принцип си права, че има и лееек комерсиален елемент в предложението на клиниката. Нормално - колкото и да е добро заведението и каквито и професионалисти да работят там (била съм и съм доволна), логично е да се очаква да те насочат именно към своите процедури и да те убеждават, че без тях не може ;). От друга страна, обаче, е вярно, че чернодробното пречистване (както и всички подобни) винаги крият И известен риск (понякога немалък) - както пише Малахов, това е операция без скалпел. Трябва човек сам да прецени дали здравословното му състояние позволява да опита в домашни условия, защото винаги има опасност нещо да не тръгне както трябва... Самата аз съм си правила всякакви подобни процедури сама, на своя глава, но с пълното знание, че поемам известен риск - просто съм си луда глава открай време :D.
« Последна редакция: 19-03-2010, 08:58:44 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Е,Вики,недей така ,че ще си помиси някой,че трябва да си луд за да правиш процедурите по пречистване,а то е точно обратното,трябва да си луд ,за да отидеш да си вадиш жлъчката,ако знаеш за метода с зехтина. ;) :laugh:
Всичко крие риск,на зъболекар да отидеш,крие риск,ваксина,и всякакви манипулации,всичко.
 
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Е,Вики,недей така ,че ще си помиси някой,че трябва да си луд за да правиш процедурите по пречистване,а то е точно обратното,трябва да си луд ,за да отидеш да си вадиш жлъчката,ако знаеш за метода с зехтина. ;) :laugh:
Всичко крие риск,на зъболекар да отидеш,крие риск,ваксина,и всякакви манипулации,всичко.
 

Да де, и аз точно това имах предвид  ;).
Но, например, водното гладуване Шелтън е категоричен, че не бива да се прави в домашни условия... Е, аз на своя глава си го проведох и нямах проблеми  ;D. Да, във всичко винаги има някакъв риск, но е по-добре да го направим, отколкото да седим и да чакаме манна небесна и да не си мръднем долницата :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Всеки иска вълшебното хапче,лесно и приятно,но не става за съжаление. Хубавите работи стават бавно и с много труд. :surpris_23: ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

Може ли да попитам този който отвори темата XzavioR,какво става с чернодробният му проблем,има ли някакво положително развитие.
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103

  На 27 април се пада за трети път тази година да се прави чернодробно пречистване.
  Знам,че за четирите лоба на черния дроб е добре да се направят четири последователни пречиствания,когато дроба е в най силната си фаза :flower:
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103

 Преди години,една млада дама много искаше да направи чернодробното пречистване ,аз и дадох литература и за всичко,което ме попита и обясних.След известно време тя се е срещнала с лекарка,която и казала да отиде веднага в болницата на изследване.Така тя постъпи в инфекциозно отделение.Тогава се намесих аз и помолих завеждащ отделението да остане сама в стая докато и доидат резултатите.Веднага и занесах 1/2л. сок от червено цвекло и ако може да пие от источника.В болницата са и дали лекарство за разширяване на чернодробните канали.На другия ден увеличих сока от цвекло до 1л..а и тя беше много изпълнителна./Страха какво ли неправи/Тя не се чувстваше зле,а и резултатите от ХЕИ бяха добри,нямаше хепатит.Сега неще да чуе за чернодробно пречистване с лимон и зехтин,но по пълнолуние си остава на плодови сокове-олекотено чернодробно пречистжане.Затова е добре да не се пренебрегват съветите на по-опитните
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Майка ми днес ми докладва резултатите си от чернодробното пречистване - два-три позива през нощта, доста изхвърлена чернилка (доколкото разбирам, изхвърлена застояла слуз) и едно повръщане през деня (застояла жлъчка). Доколкото разбрах, не е имало камъни или други образования, но според мен и така е доста добър резултатът... Плюс това тя си прави Шанк-ата преди седмица, а под моето вещо ръководство  8), между процедурите кара на 90% суровоядство (то и така преобладава; при нея хлябът е най-голям проблем - типична българка, на всяко хранене се изяждат по 2-3 филии  tooth). Предполагам, че с практиката, след още 2-3 процедури, ще става все по-добре  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Редно е да похвалим майката на Вики.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Редно е да похвалим майката на Вики.

Мерси  :). Ето че и на близките си можем да помагаме и "превъзпитаме"  ;). Аз не съм я карала да го прави, тя сама взе пример от мен  :whistling2 - emotloader:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38

Здравейте, нова тема не исках да правя, защото става дума за нещо не толкова значително. Та от известно време (вчера правих чернодробното пречистване, значи може би още от началото на подготовката ми или по-рано дори) с очудване забелязвам в последно време след като мина през тоалетната, че нещо червено излиза от мен, прилича на обикновените остатъци от храната, но тези са червени на цвят и се изсипват в разводнено състояние ...съжалявам за цветните описания, но  :surpris_23: чудя се, какво пък ли е това. За миг си помислих, че нещо лошо се случва в организма ми, но пък от друга страна се чувствам повече от чудесно в последния месец. Не знам, идеи?
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди
 

Страницата е създадена за 0.128 секунди с 23 запитвания.