Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Осъзнато сънуване  (Прочетена 40589 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #20 -: 26-05-2010, 21:09:01 »

Сънища с падане или пропадане най-често имат малките деца. Свързва се със страх от някакво предстоящо събитие или промяна. Помисли си дали нещо не се е променило или предстои да се промени в живота ти - може би това те притеснява и рефлектира в сънищата ти.
В последните няколко дни имам голям напредък в озъзнаването, даже миналата вечер се срещнах на сън със сестра ми и се опитах да я убедя, че в момента сънува. На сутринта й се обадих, за да я попитам проработило ли е, но каза, че не помни такова нещо  :Content_4 - emotloader:  tooth
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #21 -: 26-05-2010, 21:23:20 »

За пропадането съм чувала, че е един вид завръщане на съзнанието в тялото. При мен винаги събуждането е съпроводено с рязък гърч или разтръсване.
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #22 -: 26-05-2010, 21:58:02 »

  Запознах се с Кастанеда преди Зеланд и започнах осъзнатото сънуване по препоръчания от него начин. Скоро не съм го правил, защото в последно време ми беше трудно да поддържам това, което Хуан Матус нарича безупречността на воина. Не помня как го наричаше Зеланд. В началото не съм се замислял, дали сънувам цветно. Когато си зададох този въпрос реших, че щом не сам запазил впечатлрния от цветове значи не ги еимало. После се сетих, че някои неща не би било възможно да се наблюдават ако съня не е цветен. Започнах да следя сънищата и се оказа, че всичките ми сънища са много цветни и ярки.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #23 -: 26-05-2010, 22:34:18 »

Досега 5 пъти съм имал диалогови сънища. При 4 от тях това, което ми е казано в съня се е потвърдило в последствие от фактите, само последния беше преди около седмица и още не е узрял да се случи на физическо ниво.


За пропадането съм чувала, че е един вид завръщане на съзнанието в тялото. При мен винаги събуждането е съпроводено с рязък гърч или разтръсване.
Това означава, че нещо те е уплашило докато си била в астралния свят. Като напреднеш с йогата ще разбереш, че повечето от нещата, които могат да те уплашат там (в света на сънищата) са част от майя т.е. ако една реална ситуация наяве не може да те уплаши насън също не би трябвало да те плаши.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #24 -: 26-05-2010, 23:04:19 »

Това означава, че нещо те е уплашило докато си била в астралния свят. Като напреднеш с йогата ще разбереш, че повечето от нещата, които могат да те уплашат там (в света на сънищата) са част от майя т.е. ако една реална ситуация наяве не може да те уплаши насън също не би трябвало да те плаши.

Не го изключвам като вариант. Друго което се сещам е че подобни сънища съм сънувала непосредствено след лягане (т.е. в този процес на преминаване от бета към алфа). Може би е някакъв неуспешен опит да премина към алфа...
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #25 -: 27-05-2010, 23:45:36 »

Попаднах на един сайт, в който има съвети как да проверим дали наистина сънуваме (reality checks): http://www.world-of-lucid-dreaming.com/reality-checks.html
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #26 -: 28-05-2010, 11:30:33 »

Да, проверките са един от най-ефективните методи за установяване дали спим или не. На линка, който aerphis е дала са изброени някой от най-популярните, но най-добре е всеки да си измисли своя собствена проверка. Пример: ако често сънувате, че падате от високо, няколко пъти през деня си питайте можете ли го сега, ако отговора е НЕ значи не спите. С честите проверки се изгражда навик и този въпрос се задава и в съня, където отговора ще бъде ДА. Щом е Да значи е сън, т.е. вече има осъзнаване. Всичко това е по-подробно обяснено в ето тази книжка: http://www.beinsadouno.com/articles.php?record=48
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #27 -: 28-05-2010, 12:58:26 »

"Дотук добре" - казал падащият от 10-тия етаж преминавайки край втория.  tooth
Ако всички вземат да проверяват дали спят ще напълним травматологиите.
Метода с ущипването трябва да е най-безопасен. А аз и без това рядко сънувам за да се налага да си задам въпроса дали спя. А  и сънищата ми доста се доближават до реалноста (почти няма бъгове в симулацията) - повечето признаци за сравнение няма как да ги хванат.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #28 -: 31-05-2010, 23:31:59 »

http://www.wikihow.com/Lucid-Dream   -   ето тук има идеи как да се научим да сънуваме осъзнато, предполагам, че това са всички методи споменавани в книгите на кастанеда и зеланд, но и други. Доста интересно е да се научим да използваме по по-полезен начин времето за сън.
Активен
Духът владее материята!

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #29 -: 09-06-2010, 23:25:30 »

Интересно за падането... аз падам от малка (в сънищата). Не от високо - както си вървя, плъзвам се и падам, или по стълби. Нещо в падането е свързано понякога с летене. Откакто правя медитация (от около година и половина), това стана по-рядко, преди беше няколко пъти месечно.
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #30 -: 14-06-2010, 18:35:53 »

Една интересна статия по повод на падането насън: http://www.failedsuccess.com/index.php?/weblog/comments/falling_sleep_hypnic_jerk/

Причините, според статията са, че когато сме в процес на заспиване и муслулите на тялото започнат да се отпускат, понякога се случва мозъка ни да интерпретира погрешно тези сигнали, мислейки си че падаме. Съответно мозъкът изпраща обратен сигнал към мускулите в опит да ги върне в нормалното им състояние. Това усещане за падане докато заспиваме всъщност не е сън, тъй като не е "произведено" във фазата R.E.M., а по-скоро халюцинация в резултат на обработените сигнали. Оказва се, че това явление е доста масово - около 70% от населението в световен мащаб е изпитвало поне веднъж подобно падане на сън.
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #31 -: 06-07-2010, 19:56:37 »

От известно време имам осъзнати сънища, винаги ме спохождат около 5-6 часа сутринта или малко преди да се събудя. Осъзнавам, че спя и започвам сама да си управлявам съня. Обикновено решавам да направя някоя глупост, и аз не знам що така се получава.   :Confus_3:  tooth  Често ми се случва по време на сън да улавям мислите на хора, които мислят за мен по някакъв повод. Предполагам, че това са вид телепатични сънища.
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #32 -: 20-07-2010, 00:08:31 »

Aerphis, статията е интересна, сега като се замисля, наистина това се случва малко след заспиване.
Активен

ioanna

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #33 -: 15-11-2010, 20:37:51 »

Интересно е да попадна сред хора, които се вълнуват от тайните на съня.
Аз също от малка се опитвах да контролирам сънищата си.  Търсех границата на съня.
И накрая я достигнах. Но това не ми донесе победа. Сънят ми се изплъзна и вече не беше вълшебство в което се потапях през нощта. Минага години в който нощите бяха кошмар.
После започнах обратния процес. Да забравя, да се отпусна, да не контролирам. И накрая заспах.
Сега се наслаждавам на сънищата си. Понякога си поръчвам какво да сънувам. Друг път  се взирам, да разбера, значението за мен на странните образи.
Хубаво е човек да се усъвършенства и да повишава нивото си на съзнание. Да прави всяко нещо в живота си осъзнато. Но има неща, като съня, които не бива да се опитва да контролира, а само да наблюдава и анализира.
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #34 -: 15-11-2010, 22:13:50 »

Интересна тема:)

За падането и аз знам, че е масово при заспиване. При мен също е тогава, падам по стълби в някакъв абсолютен мрак, пропаст. Малко зловещо, ама съм му свикнала tooth

Иначе сънищата ми от малка са.."вълшебни". Винаги съм сънувала цветно, дори мога да кажа в повечето случаи многоо цветно, шарено, контрастно, цветя, слънца и т н. Не само де. Обикновено и много заплетени истории и филми:П Не съм пробвала специални техники за осъзнато сънуване, обикновено не осъзнавам, че спя изобщо и много се вълнувам tooth Чак в последната фаза преди събуждане осъзнавам и понякога мога да го контролирам, но честно казано предишното състояние ми е по-любимо и интересно:)
 
Това, което съм чела по темата са практически съвети ;D

http://www.mushhome.hit.bg/
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #35 -: 17-12-2010, 20:40:19 »

Aerphis, статията е интересна, сега като се замисля, наистина това се случва малко след заспиване.

А чел ли е някой "Хакери на сънища" ?
Ако да, нека се обади да я разнищим...
Много ме надъха тази книжка за експерименти в тази област....
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #36 -: 25-01-2011, 16:37:21 »

да, дадоха ми ХС и я прочетох на един дъх, после мина през баща ми, а сега е в една приятелка  :Content_22:

Имам си и любим цитат (..хихи):
"Когато седиш на прага на вечността, всякакви обиди губят смисъл"- Рада
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #37 -: 26-01-2011, 19:51:09 »

Наскоро преживях първия си осъзнат сън. Започна с това, че ставам от леглото и си обувам чехлите, но се случи твърде бързо за моята сънлива натура и признах, че е просто нереалистично. Осъзнавайки че е просто сън, реших да обиколя апартамента, та да видя как мозъкът ми ще проектира спомените си върху пространството. Даже му се подигравах за всяко несъответствие и анализирах откъде му е хрумнало  ;D

След време започнах да се разбуждам, но нещо ми подсказа, че мога да продължа, стига само да си представя отново момента с чехлите. И се получи. Сънят се рестартира. Даже си казах "Back in the game!"  8) Този път реших да проверя как мозъкът ми си мисли, че аз самата изглеждам. Приближих се до огледалото в стаята и бавно разгледах една грозничка... азиатка  :o

Най-забавното от цялата работа беше, че на няколко пъти така го "рестартирах". Чехлите, та чехлите...
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #38 -: 27-01-2011, 09:58:22 »

 :kisss:Аз засега сънувам саааамо некой бъдещи събития и то в личен план. :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

ti4inka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #39 -: 18-02-2011, 15:37:00 »

много добре е обяснено-не съм се замисляла че така;мислех че е кратък сън.
 
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.