Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Осъзнато сънуване  (Прочетена 40573 пъти)

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #40 -: 19-02-2011, 02:54:47 »

Наскоро преживях първия си осъзнат сън. Започна с това, че ставам от леглото и си обувам чехлите, но се случи твърде бързо за моята сънлива натура и признах, че е просто нереалистично. Осъзнавайки че е просто сън, реших да обиколя апартамента, та да видя как мозъкът ми ще проектира спомените си върху пространството. Даже му се подигравах за всяко несъответствие и анализирах откъде му е хрумнало  ;D

След време започнах да се разбуждам, но нещо ми подсказа, че мога да продължа, стига само да си представя отново момента с чехлите. И се получи. Сънят се рестартира. Даже си казах "Back in the game!"  8) Този път реших да проверя как мозъкът ми си мисли, че аз самата изглеждам. Приближих се до огледалото в стаята и бавно разгледах една грозничка... азиатка  :o

Най-забавното от цялата работа беше, че на няколко пъти така го "рестартирах". Чехлите, та чехлите...
Това ми звучи като от филма Inception  :Dormir_13 - emotloader:
Всъщност цялата тая история с осъзнатото сънуване ми звучи като тоя филм, сега вече разбирам, от къде се е зародила идеята  ::)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #41 -: 19-02-2011, 08:16:52 »

Филма Inception, Самодивке, е документален филм за технологията на мозъчното програмиране, на което всички сме подложени. Как илюминатите, с помощта на технология отпечатват в подсъзнанието ни, мисли и чувства, които не са наши. От там е идеята. Те всичко си ни казват, въпросът е човек да има очи да го види и съзнание да го разбере.
Активен

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #42 -: 19-02-2011, 13:31:05 »

Ти ме хвърли в тъча!  :surpris_22:  :Confus_3:
Ами то може да е технология не само на тези люде, които споменаваш, ами и на всеки друг, запознат с технологията  :pensif_29: Някой за когото даже и не подозираме  :bleh
Но искам да те питам, знаеш ли нещо повече по въпроса? Как приемрно можеш да разбереш коя мисъл, чувство са твои и кои внедрени в подсъзнанието ти. Тая мисъл като цяло ми е малко странна, защото според Антропософията човек всъщност няма собствени мисли, а ги улавя или става техен проводник. Петър Дънов също беше споменавал нещо такова ако не се лъжа... Мислите са живи същества, а хората ги улавят и умъртвяват като ги предъвкват по хиляди пъти...
Може би е по-точно да се каже, че отпечатват фалшиви, внедрени образи, имагинации... а те от своя страна предизвикват съответните чувства и мисли...  ???
Извинявай малко се разфилософствах  :pensif_29: :whistling2 - emotloader:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #43 -: 19-02-2011, 13:58:50 »

Самодива, Антропософията е същата куха доктрина като Евгениката. За мен Щайнер е дезинформатор. Няма да се впускам в подробности, защото ето тук можеш да си отговориш на много от въпросите. 4 част е конкретно за имплантирането на мисли, но ти препоръчвам да гледаш от 1-ва част, за да вдиш цялата картинка.

http://www.youtube.com/watch?v=CcRcY58Izaw
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #44 -: 03-04-2011, 19:10:57 »

Една доста интересна книга, написана от учени, след дългогодишни изследвания.

Светът на осъзнатото сънуване; Автор: Стивън Лаберж, Хауърд Рейнголд

http://www.p2pbg.com/index.php?page=torrent-details&id=d679c124039a71b050d140015ce5bf79181ccb75
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #45 -: 22-04-2011, 15:29:42 »


След време започнах да се разбуждам, но нещо ми подсказа, че мога да продължа, стига само да си представя отново момента с чехлите. И се получи. Сънят се рестартира. Даже си казах "Back in the game!"  8) Този път реших да проверя как мозъкът ми си мисли, че аз самата изглеждам. Приближих се до огледалото в стаята и бавно разгледах една грозничка... азиатка  :o


Не е задължително мозъкът да "си мисли". Може би това наистина си ти. ;) Просто друга твоя инкарнация.
По този повод препоръчвам едно четиво- "Матрицата V" , издател Вал Валериан. Има я в нета.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #46 -: 22-04-2011, 15:34:11 »

Матрицата съм я чел! Това беше първата книга, в която се говореше че ние имаме едновременни, а не последователни инкарнации! Много е интересна! :Content_22:
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #47 -: 30-04-2011, 22:38:06 »

Винаги съм сънувала много, понякога даже се стряскам, ако има "сушав" период - мисля си, че нещо не е наред...Сънищата, които помня са винаги цветни. Имала съм много пророчески сънища - като например, в колко часа ще почине баба ми, кога ще започне раждането на детето ми и много други...Даже ми се е случвало да водя разговор, който съм сънувала преди няколко дена и не само моите думи са същите, ами и другият човек говори същите неща...Когато имам въпрос, на който сама не мога да си отговоря, си го задавам вечер и казвам, че на сутринта искам да знам отговора - обикновено го получявям - може да е като пряк отговор, но понякога идва като усещане, чуство - ако е положително, значи отговорът е да. Преди години, когато почина единият ми дядо ми се случи нещо интересно. Започна да идва в сънищата ми и обикновено ме плашеше до степен да изпитвам нечовешки ужас. Все беше гладен. Какво ли не правихме - че му се молих, че в църква ходих, баба ми ходи на гроба му и носи храна, моли го да ме остави на мира, даже да иде при нея да й каже какво иска - никаква полза. По едно време се страхувах  да заспивам. Една нощ пак дойде и ме захапа по коляното, беше без лице, нямаше никакви чуства в действията му, не мога да ви опиша как се събудих свита на кравай до съпруга си, обляна в пот и буквално скимтяща от страх, а коляното ми пулсираше от болка...И разбрах, че трябва сама да се преборя с него, че няма кой друг да ми помогне. На следващата вечер се приготвих за битка - както бях гледала по филмите, реших, че като дойде ще го чакам и не знам как, но няма да се дам. И той дойде, но аз бях готова и го чаках - бях се оградила с нещо като бронирани стъкла, вътре при мен беше цветно, весело, пълно беше с шарени балони, чуствах се защитена, той вилня, блъска по стъклата, аз му казах - махай се, повече не идвай, не ме е страх от теб и други такива...Отиде си и повече не е идвал. Не знам каква беше причината за всичко това, навярно аз съм била единственият му шанс за ....какво всъщност. Както и да е. Сега знам, че мога и насън да се преборя с няккой. А иначе много обичам да летя...Насън...
 
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #48 -: 02-05-2011, 15:02:39 »

Дядо ти е искал да живее с твоята енергия като вампир,ако те хапят,значи някой се е прикрепил към теб,на сън това  било най лесно.Правилно си постъпила ,отбранявайки се.
Явно си емоцинален човек,колкото си по емоционален,толкова по лесно е да попаднеш под влияние.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #49 -: 03-05-2011, 07:15:13 »

Винаги съм сънувала много, понякога даже се стряскам, ако има "сушав" период - мисля си, че нещо не е наред...Сънищата, които помня са винаги цветни. Имала съм много пророчески сънища - като например, в колко часа ще почине баба ми, кога ще започне раждането на детето ми и много други...Даже ми се е случвало да водя разговор, който съм сънувала преди няколко дена и не само моите думи са същите, ами и другият човек говори същите неща...Когато имам въпрос, на който сама не мога да си отговоря, си го задавам вечер и казвам, че на сутринта искам да знам отговора - обикновено го получявям - може да е като пряк отговор, но понякога идва като усещане, чуство - ако е положително, значи отговорът е да. Преди години, когато почина единият ми дядо ми се случи нещо интересно. Започна да идва в сънищата ми и обикновено ме плашеше до степен да изпитвам нечовешки ужас. Все беше гладен. Какво ли не правихме - че му се молих, че в църква ходих, баба ми ходи на гроба му и носи храна, моли го да ме остави на мира, даже да иде при нея да й каже какво иска - никаква полза. По едно време се страхувах  да заспивам. Една нощ пак дойде и ме захапа по коляното, беше без лице, нямаше никакви чуства в действията му, не мога да ви опиша как се събудих свита на кравай до съпруга си, обляна в пот и буквално скимтяща от страх, а коляното ми пулсираше от болка...И разбрах, че трябва сама да се преборя с него, че няма кой друг да ми помогне. На следващата вечер се приготвих за битка - както бях гледала по филмите, реших, че като дойде ще го чакам и не знам как, но няма да се дам. И той дойде, но аз бях готова и го чаках - бях се оградила с нещо като бронирани стъкла, вътре при мен беше цветно, весело, пълно беше с шарени балони, чуствах се защитена, той вилня, блъска по стъклата, аз му казах - махай се, повече не идвай, не ме е страх от теб и други такива...Отиде си и повече не е идвал. Не знам каква беше причината за всичко това, навярно аз съм била единственият му шанс за ....какво всъщност. Както и да е. Сега знам, че мога и насън да се преборя с няккой. А иначе много обичам да летя...Насън...
 
:Content_14: :Content_14: :Content_14:
 :kisss:Когато отворих темата за полтъргайст/духове...е, аз имах предвид точно това!Че трябва да сме на ясно, да имаме знания и за...душите на починалите ни близки...Защо???Защото начинът ни на живот оказва влияние не само върху днешния ни ден и живот, НО и на този след смъртта!!!За да не се получават такива неща не само на нас -живите ,но и на заминалите си вече Души!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #50 -: 26-08-2011, 12:10:34 »

Ехаа, и тук имало сънувачи  :Content_22:
Аз започнах да практикувам след като прочетох 1-2 книжки на Кастанеда. Случва ми се рядко, но когато се случи ми държи влага няколко дни поне
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #51 -: 10-09-2011, 20:21:49 »

За интересуващите се: тук http://academy.unity.bg/seminars.html ще се провежда семинар по осъзнато сънуване. На мен много ми се ходи, но с моето непостоянство не знам  дали ще мога да се ангажирам за цели 3 месеца  :surpris_23:
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #52 -: 10-09-2011, 20:52:06 »

Като малка сънувах осъзнато често, но спрях, а сега пак - всичко започна, когато започнах да се занимавам с медитация - в дните, когато медитирам повече, започнах и да сънувам осъзнато (дори и да заспя за половин час), най-вече излизане от тялото. Винаги започва със силно вибриране на тялото и болка, много цветно, кристално ясно и реалистично. Но още не мога да контролирам - намирам се единствено в стаята, в която съм заспала и не мога да излизам от нея. Също не мога да предизвиквам това, когато си поискам, то просто се случва от време на време.
Активен
Духът владее материята!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #53 -: 11-09-2011, 23:25:22 »

Това с вибрациите при мен се получи доста страшно първите пъти...направо не можех да спя сама  :surpris_22:
Беше като "пропадане" или разтърсване с един много типичен шум вътре в главата ми. Също и все едно имам огромна тежест на гърдите. Учените го определят като сънна парализа, но това май си е точно излизане от тялото.

Аз един път успях да се събудя в стаята си, но беше различна, което означава, че си е било просто осъзнат сън...  :-\
Активен
Psychonaut

ashmodean

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #54 -: 04-04-2012, 21:18:38 »

Здравейте, вече има и български сайт за споделяне на сънища. Можете да организирате, анализирате, рисувате и споделяте сънищата си.

www.dreams-share.com/bg/



Поздрави    ;)
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #55 -: 20-05-2012, 16:38:09 »

Ало Умните,тази темичка защо е отворена.....ех ако ви взема лаптопчетата ,найстина  ще станете суровояди,дори камено-близачи.......не сте гладни,там е проблема....Всъщност,май -сте духовно гладни.....и скучаещи.....................................
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #56 -: 21-05-2012, 08:54:58 »

На теб пък какъв ти е проблема?  tooth
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #57 -: 30-07-2012, 16:56:26 »

Искам да споделя един скорошен ефект, който отдавам на огромното количество банани. Принципно като спя, никога не лягам по гръб, защото 99% от случаите имам сънна парализа и "потъвания" заради които не мога да се наспя. Да, обаче, последните 3 съботи се прибирам след тренировка, наяждам се с банани и лягам за следобедна дрямка, при което преживях едни от най-чистите директни влизания в осъзнат сън  :Content_22:
Още не мога да задържа фронта и се будя, но е огромен напредък. Бананите имат много витамин Б6, който помага изключително много при сънуването. Някои дори го взимат на хапчета, заедно с холин, мелатонин иии какво ли не, за да сънуват по-ясно.(който иска подробности може да си гугълне). Аз хапове не взимам, но бананите за пореден път ме печелят  :Appetit_4:  :Appetit_4:  :Appetit_4:
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #58 -: 30-07-2012, 18:29:08 »

И сега си спечелена от бананите ли ?  tooth  tooth  tooth
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #59 -: 30-07-2012, 21:03:39 »

Я споделете нещо повече за бананите,моля! :Appetit_4:Но не онова нещо,което се случва на банана преди да заспим (предполага се,че вече сме го изяли :whistling2 - emotloader:),а какво по-точно се получава като заспим?Напоследък доста злоупотребявам със сладкия плод и се скъсвам да сънувам мъртъвци,които се опитват да ми кажат нещо ??? ??? ???
Активен
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 23 запитвания.