Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Осъзнато сънуване  (Прочетена 40588 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Осъзнато сънуване
« -: 22-05-2010, 19:52:43 »

Няма такава тема във форума, а мисля, че ще е интересна. Какво мислите по въпроса - Осъзнавате ли, че сънувате, можете ли да контролирате или да сънувате предварително програмирани сънища?

Мога да ви разкажа малко от моя опит: Още от малка винаги знам кога сънувам. Постепенно се научих да "си нсочвам сънищата" в по-интересна насока, защото често ми доскучаваха.   :whistling2 - emotloader: Всичко това стана от самосебе си. Дотогава не бях чела никаква литература по въпроса, дори не знаех, че се нарича осъзнато сънуване. В действителност мислех, че всички хора го могат.
По-късно започна да ме мъчи хронично безсъние, което доста притъпи умението ми да режисирам сънищата си. Честно казано много рядко съм изпитвала нужда да го правя и това е било само в случаи, когато сънувам нещо неприятно и искам да прекъсна тази емоция. Въпреки това напоследък интересът ми се възроди (а и малко ме е яд на мен си, че преди го првех с лекота, а сега трудно ми се отдава) и започнах да чета каквото ми попадне по въпроса. 

Ако ви е интересно имам няколко книжки по въпроса, но не знам къде мога да ги кача, за да са видими за всички.

Споделете вашия опит  :Dormir_13 - emotloader:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #1 -: 22-05-2010, 19:59:53 »

Аз след осмислянето на книгите на Зеланд започнах да контролирам сънищата си, мисля че имам сериозен напредък   :surpris_22:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #2 -: 22-05-2010, 20:02:39 »

Използваш ли някакви конкретни техники или като мен го караш по интуиция?  tooth
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #3 -: 22-05-2010, 20:09:28 »

Ами не мога да кажа техники , просто разбирам, че сънувам и се опитвам да възприема ситуацията, осмислям я и решавам как да продължат събитията.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #4 -: 22-05-2010, 22:43:26 »

А успяваш ли винаги? Ще има за какво да си говорим на срещата на 25-ти.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #5 -: 23-05-2010, 09:39:20 »

Не винаги , когато съм много уморен не разбирам кога заспивам :) и се получава обикновено следното : Като се прибрах  седнах на дивана да си почина , затворих очи и като ги отворих беше 8 сутринта :)
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #6 -: 23-05-2010, 12:27:29 »

Титане, може ли по-подробно за книгите,за които говориш?Благодаря!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #7 -: 23-05-2010, 13:56:03 »

Отиваш в спиралата и търсиш Вадим Зеланд ,като автор и той има няколко книги сваляш ги и почваш да четеш. Повече информация на срещата  tooth
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #8 -: 23-05-2010, 16:13:41 »

Случвало ми се е на няколко пъти, но загубих интерес. Причината е точно, че беше в тежки периоди, когато исках да се зарадвам по някакъв начин. Предполагам има ефект само когато си "поръчваш" пророчески сънища или решение на някакви въпроси.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #9 -: 23-05-2010, 21:10:05 »

Не съм се интересувала много от тази тема, обаче от малка се опитвам да си поръчвам сънищата  ;D. Понякога се получава, понякога не. Почти винаги заспивам като започвам да си съчинявам история, понякога историята продължава насън. Но това няма общо с осъзнатото сънуване, което рядко ми се е случвало.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #10 -: 23-05-2010, 21:43:14 »

Ех, това с поръчковите сънища никак не ми се получава  tooth
Снощи обаче сънувах безумно нещо: Стая и в нея телевизор. Както си стоях в стаята си казах "аз защо не седна да изгледам някой филм?" ...и изгледах 40 минутен филм от край до край. Като се събудих можех да го разкажа с подробности и детаили - сериозен филм си беше  tooth tooth
 
П.П.: Книгите на Зеланд само аз ли ги намирам за маниерни и дразнещи?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #11 -: 24-05-2010, 09:30:06 »

Ех, това с поръчковите сънища никак не ми се получава  tooth
Снощи обаче сънувах безумно нещо: Стая и в нея телевизор. Както си стоях в стаята си казах "аз защо не седна да изгледам някой филм?" ...и изгледах 40 минутен филм от край до край. Като се събудих можех да го разкажа с подробности и детаили - сериозен филм си беше  tooth tooth
 
П.П.: Книгите на Зеланд само аз ли ги намирам за маниерни и дразнещи?

Възможно е да ти се струват дразнещи книгите на Зеланд, когато биват четени на монитор. 
Има няколко интересни категории в тази посока.  Казват, че един на 1000 човека имал цветни сънища. Масово хората сънували черно-бяло и това не им правело впечатление.
Съществува техника на заспиване с пушек от тамян в стаята. Ефектът е никакви сънища и никакви спомени.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #12 -: 24-05-2010, 10:13:06 »

Ех, това с поръчковите сънища никак не ми се получава  tooth
Снощи обаче сънувах безумно нещо: Стая и в нея телевизор. Както си стоях в стаята си казах "аз защо не седна да изгледам някой филм?" ...и изгледах 40 минутен филм от край до край. Като се събудих можех да го разкажа с подробности и детаили - сериозен филм си беше  tooth tooth
 
П.П.: Книгите на Зеланд само аз ли ги намирам за маниерни и дразнещи?
Аз съм ги сънувала такива глупости - филми на няколко пъти. Не вярвам да имат някакъв смисъл, по-скоро мозъкът се чисти от злободневните простотии.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #13 -: 24-05-2010, 11:23:53 »

Аз напроследък имам диалогови сънища... ако през деня съм си мислила нещо важно,което съм искала да обсъдя с даден човек,но не съм имала възможност, през ноща сънувам човека, че ми дава отговор на въпросите ми. Чудно дали това е плод на въображението ми, или наистина сме комуникирали..
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #14 -: 24-05-2010, 11:53:00 »

Наистина сте комуникирали. Според малкото, което съм чела.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #15 -: 24-05-2010, 13:43:33 »

Аз сънувам ту черно-бяло, ту цветно :) Но осъзнатите ми сънища са цветни :)
Активен

xVEGANx

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • total liberation
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #16 -: 25-05-2010, 21:34:16 »

Гледайте "Waking Life", страхотен филм.  :Content_14:
Активен
Night of justice, knights of justice. Liberation's crusade's begun.

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #17 -: 26-05-2010, 20:49:22 »

Случвало ми се е да имам осъзнати сънища, но броени пъти... А колкото до режисиране на сънищата при мен се получава винаги ако по време на съня се събудя, осмисля какво съм сънувала и насоча съня в желаната от мен посока :) Другото което ми се случва често е, че вървя по някакви стълби, но много високи, все едно водят към небето и докато си вървя устремено нагоре се спъвам и падам (политам) надолу. В момента в който падна се събуждам. На някой случвало ли му се е подобно нещо?
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #18 -: 26-05-2010, 20:52:31 »

Аз като по-малка така заспивах- започвах да падам и..заспивах
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #19 -: 26-05-2010, 20:57:43 »

Пропадала съм/падала много често на сън или в просъница. Най-често във вода, от високо.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 21 запитвания.