Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Осъзнато сънуване  (Прочетена 40571 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #60 -: 30-07-2012, 21:29:16 »

Aми в нета има много инфо за B6 и осъзнатото сънуване, а бананите са богати точно този витамин.
Напиши "B6 lucid dreaming" 
Примерно - http://dreaminglife.org/tag/b6-lucid-dreaming/,
обаче е на английски...

Иначе за фазите на съня, кога, защо и как сънуваме има мнооого да се чете. Може да потърсиш:

REM-sleep
sleep paralysis
Hemi-Sync (метода на Монро)
binaural beats

Toва са все неща, които на мен са ми били полезни, но ако тръгна да ги обяснявам трябва да напиша 10000км пост  tooth
Активен
Psychonaut

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #61 -: 30-07-2012, 21:46:33 »

Ех,мръсниците  :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4:.Всички бели на главата ми дойдоха от тези банани :Confus_3:Благодаря за отговора! :Content_22:
Активен

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #62 -: 26-10-2012, 22:52:51 »

Здравейте, включвам се отново в темата, само че с малко по-различен въпрос, не точно за осъзнато сънуване. Случвало ли ви се е да сънувате, че сънувате и знаете ли какво означава това? Сънувах, че срещам едни познати, те ме вкарват в някаква стая, някак мило, но настойчиво. Стаята прилича на параклис, а вътре има всякакви хора, като на жп гара. Сядам на някаква пейка, а пред мен имаше едни деца и нещо напрвиха, не помня, после до мен седна някаква жена и се приближи толкова много до мен и изведнъж се превърна в черен облак от някакви силни желания и се оплете около мен и чувствах това, което и тя чувстваше и й говорих, все едно говоря на себе си - ще издържиш, ще издържиш или нещо такова, а тя продължава с мъките си и аз накрая толкова оплетена в нея изкрещях от дъното на душата си и сякаш побягнах от нея, но тогава ме настигна някой друг - нещо друго, него не го помня вече, явно и от него съм изкрещяла, понеже като се събудих - намирам се в една стая в къщи с родителите ми, нещо си говорим, денят си върви и по едно време нещо става на въпрос и баща ми ми казва - ти два пъти изкрещя насън. И аз си мислех - да, крещях наистина и в съня си. А това всичкото пак го сънувам и чак след това вече се събуждам.
Рових, рових из нета, ама нищо не намерих по темата за сън в съня. Надявам се, че някой тук може да има някакви знания по въпроса.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #63 -: 27-10-2012, 01:13:19 »

Ами...ще те разочаровам, но според последните научни наблюдения, а и според модерната психоанализа, сюжета на съня не значи абсолютно нищо. Той е просто лепилото, с което мозъка ти слепва "маскираните" неща, които те вълнуват/тревожат през деня. Важни са елементите по отделно и се тълкуват на принципа на първата свободна асоциация - ама най-най първата!. Не се шегувам, това го учих в университета, в часовете по психоанализа. Сънят  е защитен механизъм на организма. Тялото има нужда от него, за да съществува, а човек не би могъл да заспи, ако има съзнателни тревоги. Ето защо мозъка го трансформира на езика на подсъзнанието, така че мозъка ти да не се тревожи с ежедневен булшит и да ти осигури сън.

Та конкретно на въпроса ти. Аз разбирам, че сънувам точно ако заспя и се събудя в съня си.  :Confus_3: Малко ала Инсепшън... сън в съня, в съня, но това е положението... Това е моя знак, така да се каже tooth Какво означава обаче, бих могла да ти кажа само ако съм ти психоаналитик от поне 2-3 месеца и съм те накарала да си водиш дневник на сънищата всяка нощ. Само така бих могла да имам представа за езика и символиката на твоето лично подсъзнание. Няма такова нещо като ултимативен съновник (въпреки теорията на Юнг за колективно несъзнавано). Събуждането в съня е просто част от сюжета, която може да ти направи впечатление и да се осъзнаеш...Ако искаш да знаеш какви са ти подсъзнателните тревоги обаче, те съветвам да започнеш да си водиш дневник. :) Лека!
Активен
Psychonaut

samodiva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #64 -: 27-10-2012, 14:11:54 »

Ами то не толкова тълкуването на съня ме интересува, колото факта че сънувах, че сънувам. Допреди само бях чувала за такова нещо и си мислех, че аз не мога така да сънувам. Както и съм чувала някои хора, че като се събудят и ако пак заспят си продължават същия сън - аз ако пак заспя се почва нещо ново и то съвсем различно. Тълкуванията си ги правя що-годе, понякога сънувам и неща, които ми се случват след време - места особено, само че го осъзнавам, едва когато съм на мястото.
Активен

raly

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #65 -: 26-06-2013, 05:54:34 »

тази нощ сънувах сън който не мога да разбера дали тълкувам правилно но нека първо разкажа съня:
той някак започна от там как аз вече съм казала на приятеля си  с който живеем заедно и имаме дете че да ми върне може да спи с сестра ми и после вече го е направил и сме в тях и си говорим с нея и него докато детето спи в спалнята незнам какво ис говорехме но някак те говореха а аз не  :D за нещо което и не се разбираше и аз го извиках в съседната стая и го питах дали е доволен от това което е направил после се озовавам в банята със сестра ми и я питах доволно е как беше а тя изтъкна ами не знам той някак си незнам и после отидох до магазина връшаике се ги  чъух как се целуваха и си се смееха изпитах яд като влязох в кухнята те спряха да се кикотят и аз го повиках да доиде замалко в другата стая и го попитах какво прави той каза ами нищо и аз му казах чух ви и той е добре де искам пак да спя с нея ядосах му се скарахме се и го попитах защо иска пак да я ч.ка и той се засмя при което ме ядоса още повече и му казах какво по.... правиш нали спа вече с  нея защо искаш пак лягайки на леглото при детето ни то се събуди аз започнах да я целувам да е прегръщам плачейки и го питах искаш пак да спиш с нея значи неискаш ли вече да СМЕ заедно ако пак го направиш това няма как да се случи и той каза аз го искам и събуждайки се се усетих как ставам от леглото казвайки щом това искаш....продължих да усещам онова което усещах в съня си и се разтроих ....
почетох малко за сънищата и опитах да разтълкувам това което сънувах в предвит това колко много съм му говорила за отношението ми с гаджета и сестра ми мисля че това е страх от това да не се случи наистина и подсъзнанието ми го изпраща като сън който сънувам вече за трети път но по различен начин което ме води до извода че е притеснение да не се случи на истина или се е случило и доакто съм спала
и се чудя дали се е случило наситиан и подсъзнанието ми изпраща знак като сън за това защото по друг начин не бих разбрала това
 искам да чуя някои мнения по въпроса ако може ми пишете на лично благодаря :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #66 -: 27-06-2013, 09:03:35 »

Ако ядеш вредни храни , в което аз лично не се съмнявам, е много възможно мозъкът ти да генерира такива варианти на базата на химикали, които нормално той няма как да си набави от човешката храна. Това е един от методите за импринтване на подобни ситуации, които дестабилизират личността, която почва да си създава някакъв филм на подсъзнателно ниво. Дори аз самият смятам,че подобно нещо се  е случвало и в моят живот, наскоро, което имаше неприятни последствия.
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #67 -: 29-11-2013, 15:28:44 »

Бихте ли споделили вашите методи за предизвикване на осъзнат сън ?

На мене не винаги ми се получава, а и не мога всеки път да се занимавам с тази техника, но съм забелязал че примерно спя 4 часа, после два часа описвам на хартия и с визуализации, с най-големи подробности какво искам да сънувам или чета книга за осъзнатото сънуване и след тва лягам още два часа да поспя и често се получава. Един вид човек просто трябва да си насочи вниманието и мислите към тази тема.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #68 -: 29-11-2013, 18:49:01 »

Нямаш нужда от такова животно.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #69 -: 29-11-2013, 22:42:13 »

Един вид човек просто трябва да си насочи вниманието и мислите към тази тема.

Това май е основното.  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #70 -: 30-11-2013, 23:03:24 »

Цитат
Нямаш нужда от такова животно.


Е за някой по-добър "сънуващ" може, но аз не съм толкова напред в материята и имам нужда от помощни средства  ;)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #71 -: 02-12-2013, 03:57:23 »

aз по подобен начин започнах да изпадам в нещо подобно на сънна парализа. Викам му "преизподнята"  :Content_4 - emotloader: Всъщност е междинна станция между 2 честоти на възприятие...който иска и вселени може да ги нарече... Усещат се вибрации и звънене в главата,дишането става трудно... доста психария е докато се свикне. На практика така човек "излиза" от тялото, ако успее да удържи фронта(макар че нищо от никъде не излиза, дори и така да се усеща). И на мен не ми се получава всеки път, но якото е, че разликата между осъзнат сън и излизане от тялото е просто нивото на осъзнатост.
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Осъзнато сънуване
« Отговор #72 -: 02-12-2013, 08:56:32 »

Титаа... ;D радвам се да те "видя"...ти тва го можеше и преди да заминеш за Сонорската пустиня. А вече сигурно си се научила да си връткаш събирателната точка, както ти дойте.  :)
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 22 запитвания.