Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: отслабване със суровоядство  (Прочетена 31839 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #20 -: 03-07-2010, 20:38:10 »

|Идеално  :). Само не забравяй и да пиеш много вода (преди храненията, а не след) и наистина наблюдавай количеството - нека да е малко, докато организмът привикне. Точно както го правиш де  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #21 -: 04-07-2010, 09:22:40 »

да ноо само плодове ли ? утре започвам захранването след плодовете и чая ии мисля да заместя част от тях със зеленчуци. може би ще оформя менюто като за закуската задължително ще е плод, обяда едно малко доматче, следобед пак плод и вечерта друг малък зеленчук.. и евентуално след това някое плодче за да станат храненията поне 5 :)
Ако си по Лидия Ковачева защо не си потърсиш книгата "Гладът. Приятел и Лекарство"? Там всичко е описано.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #22 -: 04-07-2010, 11:59:50 »

прочетох си я вече няколко пъти  :) както и тази на Атерхов и Ензимният фактор. върху много неща от начина си на хранене се замислих  ;D
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #23 -: 19-07-2010, 18:22:43 »

Grett, какво се случва при теб?
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #24 -: 31-07-2010, 19:24:22 »

мм получава се вече съм от 68 на 62 кг.. с малко фитнес по 3 4 пъти седмично с много кардио и сутрин съм на плодове на обяд сложни въглехидрати и за вечеря салатка най-често шопска :)
Активен

kerizi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #25 -: 13-08-2010, 20:26:16 »

здравейте,аз също имам един малък проблем.От два месеца съм на пълно суровоядство ,но се чувствам подута,.Да знам че е нормално докато привикне организма само на сурова храна ,но аз се храних и преди с голям процент сурова храна .От 6 години съм вегетарианка и се храня само с растителна храна ,закусвам само плодове.Сега съм качила около 2-3 кг.и немога да си го обясня.Притеснявя ме подуването на корема ,чувствам дискомфорт.Приемам съвети от по старшите суровоядци. Има ли начин да се облекчат тези подувания?Иначе се чувствам страшно щастлива и съм благодарна на съдбата че ми показа правия път.Благодаря на всички предварително.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #26 -: 13-08-2010, 20:38:30 »

Кажи какви количества и какви плодове изяждаш, как ги комбинираш и т.н. Качването на кг може да означава две неща - задържане на течности или проблем с обмяната на веществата, най-вече на захарите.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #27 -: 14-08-2010, 06:40:45 »

Кой знае какви химии има в тия плодове и зеленчуци , може да е нещо от тях ??
Активен

kerizi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #28 -: 15-08-2010, 20:41:09 »

моят дневен режим е следния:сутрин към 8 ч.пия чай с медШтова го правя от 6 год.)
към 10 ям плод какъвто имам в момента
по принцип избягвам да ги смесвам но понякога и това се случва
на обяд си хапвам една стабилна салатка с пресни сезонни зеленчуци поръсена с някакви сурови ядки ,но не винаги а ако в момента имам на разположение
за вечеря си хапвам пак салата но честно да кажа поне два пъти си слагам в чинията и това е
преди за вечеря си хапвах и някакво постно ядене ,но от два месеца съм на това.когато почивам правя крекер или кремче,тортичка суровички ,но това е веднъж в седмицата и то ако ми остане време
пия ядкова мляко ,смутита и много фреш най вече от моркови ,ябълки и цвекло.ям всякакъв вид плодове и зеленчуци
спрях ориза ,картофите и и боба,защото ги ядях готвени преди
ами това е общо взето.днес пак съм се подула и се чувствам дискомфортно от което.Азабравих да кажа че понякога ям и овесени ядки с топла вода и мед
нямам  обяснение на нещата,но ще продължавам така и дано подуването отшумее скоро.Сега си м9сля да пробвам вечер да ям само плодове че да видим
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #29 -: 15-08-2010, 21:06:49 »

Защо не намалиш фрешовете? Ако наистина са "много" (над литър на ден).
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

kerizi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #30 -: 16-08-2010, 20:38:04 »

мисля да пробвам и ще намаля фрешовете.днес съм на воден ден и ми е много добре.в събота може би ще почивам и ще се пробвам да направя сухо гладуване,че да изчистя малко организма от задържаната вода.не знам до сега не съм пробвала,но предполагам че задържам течности ,а не ям сол.ще пробвам че да видим какво ще стане.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #31 -: 17-08-2010, 07:15:38 »

"много фреш най вече от моркови ,ябълки и цвекло"
За мен точно това натоварва организма.
Адски много концентрирана захар наведнъж.
А разреждаш ли фрешовете?
Активен

kerizi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #32 -: 18-08-2010, 21:28:17 »

не неразреждам фрешовете
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #33 -: 18-08-2010, 23:27:29 »

Хубаво е да го правиш.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #34 -: 19-08-2010, 06:04:03 »

Ако искаш да отслабваш, фрешовете не са най-добрия вариант - особено в големи количества. Не за друго, но са много лесноусвоими, защото са течни. Ако при твърдите храни, дори плодовете, ние усвояваме една съвсем малка част от енергията (останалата организмът изгаря за асимилирането на същите храни), то при сокове и въобще течни храни тази част е почти 100%. Затова ако търсиш лечебния ефект на даден плод, по-добре е сокът, тъй като по-бързо и лесно ще се усвоят веществата му, но ако отслабваш - по-добре плод вместо сок ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #35 -: 19-08-2010, 08:24:04 »

Напротив.
Със соковете се и отслабва.
Например, Филип Маклъски, Анджела Стоукс, мъжът ми....
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #36 -: 19-08-2010, 09:49:14 »

и аз също :)
Активен

kerizi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #37 -: 19-08-2010, 22:25:58 »

благодаря за мненията ви момичета.това което научих е че трябва да разреждам фрешовете ,за което благодаря Вери.Аз не целя толкова да отслабна а по скоро ме притесняваше подуването на корема.Аз съм сигурна че регулирането на кг.ще си стане от само себе си,но сега не пия толкова фреш,и вечерям с плод .Салатата ям на обяд и в момента ми е комфортно.Усещам че апетитът ми вече не е толкова голям и се нахранвам с много малки колчества.Вери благодаря за хубавите рецепти, които ми пращате с Милен,много от тях вече присъстват на трапезата  на нашето семейство ,а сладкишите са любими на дъщеря ми.Старая се лично аз да се храня с нещата в по простия им вариант ,но домочадието предпочита по засукани работи.Мир да има угаждам им.Още веднъж благодаря на всички ,страшно много ми помогнахте.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #38 -: 20-08-2010, 13:11:56 »

Напротив.
Със соковете се и отслабва.
Например, Филип Маклъски, Анджела Стоукс, мъжът ми....

Може би, не знам... Аз също говоря от личен опит, но нека всеки сам прецени за себе си. Организмите ни са различни, както знаем ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #39 -: 20-08-2010, 16:22:42 »

Твят може да е повече рептилски  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.