Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: отслабване със суровоядство  (Прочетена 31841 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #40 -: 20-08-2010, 16:36:36 »

Аз забелязвам, че като се каже сокове това е равносилно на плодови сокове. Много малко са хората, които пият зеленчукови и от зеленолистни.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #41 -: 20-08-2010, 17:53:44 »

Аз забелязвам, че като се каже сокове това е равносилно на плодови сокове. Много малко са хората, които пият зеленчукови и от зеленолистни.
Това си е в реда на нещата. Зеленчуковите сокове не са от най-вкусните или поне така сме свикнали. Като е сок - да е сладко. Но малко сол прави чудеса дори с отвратителния за мен доматен сок.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #42 -: 20-08-2010, 18:34:47 »

Титан, ти пък откри топлата вода, братче - естествено, че моят е рептилски... змийски, по-конкретно и, вярвам, никой не го подлага на съмнение  ;D :whistling2 - emotloader:.

Вери, миналото лято бях на морковен сок поне седмица, пък не забелязах промени в килограмите от това (това във връзка с асоциацията "сокове => плодови"). Но със зеленолистни наистина не съм пробвала... Живот и здраве ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #43 -: 21-08-2010, 00:04:02 »

Аз забелязвам, че като се каже сокове това е равносилно на плодови сокове. Много малко са хората, които пият зеленчукови и от зеленолистни.
Това си е в реда на нещата.
Ами не, не е.

Сокът от моркови трябва да е най-много 20% от общото количество на порция, защото минава към сладките сокове. Цвеклото също.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #44 -: 21-08-2010, 06:58:21 »

А доматът? Нали и той уж е плод.
Сокът от моркови може да предизвика нежелани реакции като пожълтяване на кожата. Обаче, не мисля че влияе толкова много на кръвната захар при здрав човек. За цвеклото е същото - никога не съм получавала признаци на хипогликимия от тези две съставки, но и не пия редовно сокове.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #45 -: 22-08-2010, 12:46:51 »

Да, Вери, повечето хора разбират сока или нектара като нещо от плодове. Без да се стремя да внасям смут, ще кажа, че соковете и нектарчетата(смутита) от зеленолистни, трябва да присъстват всекидневно в менюто ни. Дори да бъдат два пъти повече консумирани, отколкото плодовите напитки.
И аз не обичам думичката трябва, но това правило е едно от малкото задължителни в суровоядството :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #46 -: 25-02-2011, 11:00:48 »

При мен  нещо не се получава. Почти съм спряла соковете,  ядките са ми около 80-100 грама на ден. От скоро ям и сушени плодове /смокини или фурми/, хапвам и черен хляб за обяд по 2 филийки, може пък и това да спира процеса.. Нещо не мода  да овладея  и глада просто ми се яде много. На 2-3 пъти след Новата година започвам уж на плодове, изкарвам 1 ден и  пак ми се прияждат други неща,  тоест провал. Незнам, никога до сега не ми е било проблем да  огранича храната временно, даже  съм правила по 1 ден в седмицата на сокове. А сега някак не успявам да се справя.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #47 -: 25-02-2011, 17:12:07 »

Ми то не е казано, че трябва да пиеш сокове задължително. Зеленолистните могат да присъстват и под друга форма в менюто. Знам, че сега не им е сезон в България, но могат да се правят поници. Също така да не се пренебрегва групата кълнове.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #48 -: 15-03-2011, 21:49:15 »

Аз пък се учудих на мнението на Петко, а още повече ме учудват суровоядци, които живеят почти само на зелени нектарчета (че има и такива, и то много). А къде остава дъвкането, след това храносмилането в стомаха ... то никакво храносмилане не се получава защото всичко е направено на фина каша/течност още преди да ни влезе в устата. Това на мен ми се вижда ужасно противоестествено, да не говорим, че ми е много по-вкусно да си направя зеленяшите на салата, вместо всичката ми храна да минава през блендера.
« Последна редакция: 15-03-2011, 23:49:13 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

nety

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #49 -: 15-03-2011, 23:11:59 »

Когато правим смутита усвоимостта е много по-голяма. Освен това е задължително те да се дъвчат продължително време - не само смутитата, но и соковете. Както йогите казват - да дъвчем течната и да пием твърдата храна.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #50 -: 15-03-2011, 23:17:40 »

а йогите преди 100 години примерно как точно са си правили смутито?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

nety

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #51 -: 15-03-2011, 23:20:23 »

а йогите преди 100 години примерно как точно са си правили смутито?
:D ха ха - не са разбира се. Под течни храни имах предвид мляко, супи, а също така и водата.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #52 -: 15-03-2011, 23:31:05 »

Аз пък имах предвид, че това си е съвсем нова тенденция да се прави всичко на смути, изобщо не е естествения начин да се консумира храна и според мен е много грешно да се прекалява с него. Петко едва ли прекалява, но наистина има хора които закусват смути, обядват смути, вечерят смути, аз не мога да спра да им се удивявам... Нормален човек няма как да изяде толкова много зеленина, а като го смеляш в смутито много лесно се прекалява. За плодовете пък да не говорим, с тях и без друго почти всички суровоядци прекаляват...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

nety

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #53 -: 15-03-2011, 23:41:09 »

Аз пък имах предвид, че това си е съвсем нова тенденция да се прави всичко на смути, изобщо не е естествения начин да се консумира храна и според мен е много грешно да се прекалява с него. Петко едва ли прекалява, но наистина има хора които закусват смути, обядват смути, вечерят смути, аз не мога да спра да им се удивявам... Нормален човек няма как да изяде толкова много зеленина, а като го смеляш в смутито много лесно се прекалява. За плодовете пък да не говорим, с тях и без друго почти всички суровоядци прекаляват...

Напълно съм съгласна.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #54 -: 16-03-2011, 00:11:58 »

Аз пък имах предвид, че това си е съвсем нова тенденция да се прави всичко на смути, изобщо не е естествения начин да се консумира храна
Не е, но не забравяй, че това е съвсем нов начин на хранене за организма от поколения наред. Трябва му да свикне. Аз така я виждам нуждата на по-концентрираните храни. Да нахраним клетките качествено, не само да напълним стомасите.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #55 -: 16-03-2011, 00:27:53 »

Добре си го казала, но колко ли ги виждат нещата от твоята гледна точка? :surpris_23: Мен по-скоро ми се струва, че понеже им е по-лесно да набутат всичко в блендера, вместо да си играят да оформят салата примерно...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #56 -: 16-03-2011, 00:29:21 »

И ти си права  ;)
Има и други неща дето "ни" се струват много по-лесни в областта на суровоядството...
Активен

Аея

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #57 -: 29-03-2011, 11:15:29 »

Привет на всички!
Още преди да започна да чета темата мислех да пробвам със суровоядство да сваля 3-4 кг, които ме тормозят от година насам.. та да видим какъв ще е ефекта.
Естествено съм пълен лаик на тема суровоядство, но чета, за да се образовам.
Естествено и не съм на 100% суровоядна, но се старая колкото се може повече.
Правила съм си мляко от сурова сусам - не ми хареса никак, но допускам, че от толкова боклучави храни, които е поел организмът ми - няма как да е друго. Та наред със суровите храни, ще опитвам и да намаля количеството на солта - четох някъде, че се изменял вкусът от храната.
Надявам се и да откажа сладкото, че последните няколко месеца усещам как съм се пристрастила, а това не ми харесва..

Благодаря ви, че ви има - надявам се с ваша помощ да успея в начинанията :)
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #58 -: 29-03-2011, 11:37:51 »


Правила съм си мляко от сурова сусам - не ми хареса никак, но допускам, че от толкова боклучави храни, които е поел организмът ми - няма как да е друго.

Сетих се за първото ми авокадо, изядох една хапка и го хвърлих, по-гадно нещо не бях яла.  tooth Сега ги ям като ябълки.   ;) А вкусът наистина се изменя.  :)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #59 -: 29-03-2011, 12:52:01 »

Само полека,изведнъж да откажеш солта,сладкото и готвеното е възможно,но много рядко не е трудно. А и после да не се нахвърлиш на всичко отказано.
С бавно темпо,но сигурно-към здравето! :love_028: :peperudi: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.065 секунди с 22 запитвания.