Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: отслабване със суровоядство  (Прочетена 31837 пъти)

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

А вие как отслабвате ? освен със спорт ? моля ви, някой да сподели  :)  може би и други във форума се интересуват :)  :surpris_23:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #1 -: 02-07-2010, 14:05:09 »

Аз отслабнах много със суровоядството, не съм сто процента на сурово, ям и домашен хляб, все още понякога сирене. Само суровоядство и спорт е достатъчно за нормализиране на теглото  :)
Активен

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #2 -: 02-07-2010, 14:21:37 »

при мен става дума за 7-8кг. на кои храни трябва да наблегна и кои да намаля ?  :surpris_23: а храненията са ясни често по малко все пак ми е бавен метаболизма  :( а и стомаха ми има нужда да се свие. той ми е основния проблем. + това от време на време се подува, боли ме и къркори много....  >:(
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #3 -: 02-07-2010, 14:46:15 »

Като временен вид режим за забързване на процеса, бих ти препоръчала да изяждаш по един плод (ябълка, 3-4 кайсии, резен пъпеш или диня... нещо дребно) през час, като преди да го изядеш изпиваш чаша вода или билков чай. Така метаболизмът ще ти се ускори и няма след всяко обилно хранене да качваш, а и ще гориш повече дори когато не спортуваш и не си активна. Освен това ще кипиш от енергия (с малко калории при това, защото плодовете се изпикават след 30 минути  :whistling2 - emotloader:) и физическата дейност също ще ти се удава повече. С такъв режим за няколко дена ще се изненадаш доста приятно...  ;)
По-нататък постепенно включвай и другите храни, описани тук, но избирателно. Примерно, ядките, в периода, когато отслабваш, не са много подходящи, както и всички сурови рецепти, включващи ядки и сушени плодове - трябва сама да прецениш кое става и кое не, на този етап.
И, разбира се, много вода, спорт и много ходене пеш ;).
Това бих ти препоръчала на първо време - мисля, че стига засега. Ако имаш въпроси, пиши  :flowers2:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #4 -: 02-07-2010, 16:45:17 »

Лично аз преди две години и нещо през зимата отслабнах с 16 кг за близо 4 месеца с доста ограничаване на поеманата храна и със спорт (малко танци, велоергометър здраво, гирички, сегиз-тогиз фитнес в зала, но рядко). Тогава не бях на суровоядство, дори и вегетарианка не бях. Общо взето контролирах калориите, обаче не гледах толкова качеството на храната. В началото свалях по-бързо, после - по-бавно, което е нормално, организмът свиква с ограниченото количество храна и трябва нещо друго, за да го излъжеш. Помня, че доста понамалих въглехидратите, забравих всякакви бисквити, вафли, консерви и пр. боклучки, е, месо и кисело мляко ядях - малей, как харесвах активията!... Обаче системното ограничаване на поеманото количество храна явно помогна стомахът ми да се посвие и сега забелязвам, че не мога да ям много на едно ядене - примерно една салата към 300-400 г сега ми е достатъчна за около 3 часа, да речем.
Веге-суровоядството ми помогна да сваля още 3 кг - до 60. Напоследък бях позанемарила спорта, но поне ходя пеш. За почти 8 месеца си задържам килограмите без проблеми, а тук за три дни почти само на плодове гледам, че съм смъкнала още едно кило.
За ядките малко не съм съгласна - вярно, че са калорични, но стига да се ядат по малко, мисля, че няма да пречат. При мен явно за да смъквам, трябва да намаля въглехидратите - картофи, ориз, хляб, който и без това почти не ям. Освен това гледам да не ям често, макар че не всякога ми се удава.
Твоите килограми не са чак толкова много, опитвала ли си няколко дни плодов режим, както Вики казва, мисля, че ще имаш полза.
За да обобщя, както каза един познат веднъж, "глад и спорт му е майката"  :)
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #5 -: 02-07-2010, 16:50:57 »

Пропуснах нещо - забелязах, че по-лесно смъквам, ако не ям вечер. Нали дневният цикъл на човек е от 12 до 20 часа - хранене, от 20 до 4 часа сутринта - усвояване, от 4 до 12 часа наобяд - очистване. Мога спокойно да изкарам до обяд без храна, но следобед почва да ме гони глад, ако на обяд не хапна. Ако много ми се прияде нещо сутринта, ям само някакъв плод, и то не много. Но определено отсъствието на вечеря при мен работи, ако решиш, опитай и ти.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #6 -: 02-07-2010, 17:23:05 »


За ядките малко не съм съгласна - вярно, че са калорични, но стига да се ядат по малко, мисля, че няма да пречат.


Разбира се, и аз съм за ядките, знаем колко са полезни :). Мисълта ми беше, че все пак съдържат доста мазнинки, които при процеса на отслабване все пак е хубаво да се намалят, за да е по-бързо и ефективно. Плюс това, подведени от малкия им размер, често не се усещаме колко от тях сме омели - особено ако стомахът ни не е особено свит, а момичето спомена, че точно от това има нужда. Иначе, като се изпълни планът за сваляне - естествено, да се включат (пак умерено, както с всичко, разбира се)  ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #7 -: 02-07-2010, 19:42:11 »

И аз не съм съвсем съгласна- яж си всичко сурово и да видим дали няма да отслабнеш. Но 7-8 кг аз ги свалях около половин година. Яж каквото ти е вкусно, аз така подбирам храните  :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #8 -: 02-07-2010, 21:12:58 »

при мен става дума за 7-8кг. на кои храни трябва да наблегна и кои да намаля ?  :surpris_23: а храненията са ясни често по малко все пак ми е бавен метаболизма  :( а и стомаха ми има нужда да се свие. той ми е основния проблем. + това от време на време се подува, боли ме и къркори много....  >:(
До 12:00 само плодове. За предпочитане по-кисели, но и по-сладки може щом е в тази фаза на денонощието. Въобще ако ще ядеш нещо по-сладко, по-добре да е преди обяд. От зеленчуците наблягай на зеленолистните зеленчуци и краставиците. Хубаво е да си вземеш водорасли за добавка. Чувала съм, че зеления, белия и пу-ер чаят дейсват добре при отслабване. Избягвай картофи и зърнени, както и сушени плодове. Умерените количества ядки никога не са ми пречели на отслабването, дори с тях съм сваляла по-бързо (под "умерени" се разбира под 50 гр./ден). Гледай последното хранене за деня да е до 18:00 и не яж нищо след това до закуска. В началото може и да е трудно, но после се свиква.
И движение! Дори да са само разходки, пак е нещо.

Но, искам да отбележа, че не съм имала за цел да отслабвам с този начин на хранене (отслабвала съм с по-неподходящи и нездравословни методи) и че всеки организъм е строго индивидуален. Много се отслабва от протеини за вечеря - извара или яйца, но това вече не е нито веганство, нито суровоядство.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #9 -: 03-07-2010, 08:24:22 »

лелеее колко много сте изписали само за една вечер  :o :o много ама много ви благодаря!! страшни сте  :flowers2: :flowers2: :Content_14: днес ми е последен 10ти ден само на чай мед и плодчета. от утре започвам захранване ии мисля от тук нататък ако ям нещо топлинно обработено или различно от растения да е само по поводи колкото да не обидя някой  ;D ;D не мисля само заради вкуса на храните да си вредя на организма  :) :) + това трудно би ме изкушило нещо вредно по-скоро даже го намразвам  ;D така че волята си я има, плана за действие е готов благодарение на вас  :heart_2: :heart_2: :-* сега остават само резултатите   :Content_22: ии по-малко намеса на роднините ми които са със съвсем различни разбирания от нашите за здравословно хранене   :-\ :-\ ;D благодаря още веднъж  :fluretaa: :love_007:
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #10 -: 03-07-2010, 09:09:50 »

 Грет, чудесно е че си още доста млада и си се замислила за това какво консумираш. Тези килограми не са нещо страшно, което няма да можеш да смъкнеш, просто прояви малко търпение. Не се заричай, че няма да ядеш еди какво си.. защото не само младите, но и по-големите допускат грешки и от стриктен хранителен режим, минават в другата крайност. Бъди много внимателна и си обогатявай менюто :) хубаво е че имаш страшен ентусиазъм, но полека, да не стане после играчка плачка. Прочетих, че си веганка - от кога? Това е страхотно само по себе си, сподели как си се хранила досега (може и да си го направила, нз) Успех със захранването !
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #11 -: 03-07-2010, 10:14:53 »

от много скоро  ;D 1 2 седмици до тогава си мислих, че неможем без месо, докато не се запитах защо някои хора го отричат напълно и се поинтересувах. мислих, че неможем и без мляко и мл продукти и много обичах яйца на очи. всеки ден хапвах поне 1 пилешка пържола на скара или бяла риба по 3 яйца на очи със сирене на вечеря с някаква салата често и пил. хапки с гъби и сметана. на обяд някаква супа или др. манджичка с ориз картофи или варива пак със салата. на закуска редовно мюсли с кисело мляко и задължително плодове, а следобед 50гр бадеми, лешници или кашу и никакво сладко, солено, пържено и др. храни за които всеки знае че са вредни. пих и по 2 кафета на ден уж да топят мазнини  ;D и по малко черен шоколад да се поглезя, а и четох че е мн полезен. Е какво ще кажете??  Справят ли се добре производителите с измамата?? Много са убедителни, нали!! Аз лично бях потресена когато разбрах какво си причинявам с уж много здравословното хранене......  ??? ??? :-[ :-\ >:( >:( >:(
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #12 -: 03-07-2010, 10:51:50 »

Полезно е какаото, не шоколада! Производителите се справят отлично - всички са на мнение, че черния шоколад е ултраполезен, а всъщност е поредната обработена мешавица. Сега гледам, че са напускали разни сурови алтернативи, но според мен не си заслужава парите. По-добре човек да си вземе сурово какао и да го консумира както иска.
Режимът ти е бил типичния "диетичен", но пак по-добре от разни Дюкански тъпотии и диети с пуканки. Пилешките пържолки освен че са бъкани с хормони, антибиотици и прочее химии са и допълнително оводнени, боядисани и докарани до добър търговски вид. Повечето хора си мислят, че по този начин приемат качествен протеин...Добре че цял живот ненавиждам пилешко! Аз също се бях подвела да ям по-често месо, въпреки че не го обичам никак, заради "ниския ръст" и уж анемията, която се оказа че я нямам. Докарах си косопад, пъпки и пърхот, а няколко часа след консумация на месни продукти връщах всичко. После се поразрових бая за незаменимостта на месото и открих, че спокойно мога да го зачеркна от менюто ми. Бях много щастлива, че няма да ми се налага да я ям тая гадост и да си представям разни сгазени животни (точно за това си мислех като ядях месо tooth). Не бих казала, че само по себе си е толкова вредна храна - все пак човечеството я консумира от хилядолетия, но все пак консумацията на плът винаги се е свързвала с низши страсти и ниско духовно развитие. Това е възможно най-преработения продукт и така тялото ни привиква да си взима всичко в готов вид, без да се научи да преработва по-фините енергии и субстанции (поне аз така го виждам). Едни от най-интелигентните и духовни личности са били вегетарианци!
Сега с индустриално отглежданите животни и масовото производство на хранителни продукти положението е още по-плачевно. Умерената консумация на риба е не вредна, но сегашните морски дарове са бъкани с живак и други отрови от световния океан. Същото важи за яйцата и млечните продукти. Наскоро разбрах, че яйцата също ги оцветяват?!.
Ако все пак решиш да ядеш малко млечни и яйца, консумирай ги отделно и винаги по принципите на разделното хранене. Така няма да имаш проблем ако организмът ти е пригоден за консумацията на животински протеини. Ако можеш да намериш истинско мляко и яйца от доверен източник - още по-добре.
Пиех кафе заради ниското кръвно. Е, оказа се че кафето ми влошава проблема. Спрях го и се чувствам много по-добре. Някои видове чаеве топят мазнини много по-добре и не съдържат толкова кофеин. Все пак и с тях не бива да се прекалява.
Оказва се, че комбинацията на мюсли с кисело мляко е изключително безсмислена, тъй като не се усвояват нито калция в млякото, нито желязото в овеса, или поне това, което е останало от тях. И продължават да ни убеждават в обратното!
Grett, все пак, недей изведнъж и драстично да си променяш навиците. Това само би ти навредило. Изчети достатъчо информация по въпроса, включително за опасностите от евентуален недостиг на хранителни вещества, витамини и минерали (обърни особено внимание на цинка и калция, не толкова на протеините и B12). Всеки начин на хранене си има положителни и отрицателни страни. За съжаление в днешната среда и суровоядството може да причини определени здравословни проблеми. Не залитай да четеш само прехвалени статии, хвърли едно око и на критиките. Има смисъл.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #13 -: 03-07-2010, 13:29:13 »

И аз съм съгласна, че не е нужно веднага да се втурваш на сто процента суровоядство. Също така, аз бих се въздържала от думите "вредно" и "здравословно", защото това са пак някакви етикети, които ние сами често си налагаме и всичко е мнооого относително, има прекалено много фактори - често в различни ситуации може и полезното да се окаже вредно и обратното... Винаги трябва да подхождаме грамотно и с мисъл, за да успеем да разграничим нещата  :).
Определено някои храни, като картофите и оризът е по-добре да се консумират на пара, но това не ги прави "вредни" според мен - иначе природата изобщо не би ги създала. Бобовите също можеш в началото да си ги вариш - другият вариант е покълнали. Като ти видях режима, всъщност не виждам кооой знае какви радикални грешки - по-скоро вредата е в неправилното съчетаване на продуктите (месо и яйца и сирене на едно ядене, протеин с въглехидрат, и т.н.). Кафето също не само, че е ненужно, но и води единствено до привикване - по-добре е без него. Може и да топи мазнините, но за сметка на много други отрицателни ефекти, от които абсолютно не си заслужава - както Томирис спомена, по-добре чай.
Не бързай от раз да слагаш и пълно "вето" на животинските продукти - в минимални количества и те не са страшни, лошото е когато се прекалява, както и че в днешно време рядко са чисти и качествени. Млечните продукти е най-добре да са от кози - суровото козе мляко или козе сирене, както и домашното кисело не са така слузообразуващи, както кравешките и мнозина специалисти ги препоръчват (но са и по-хранителни, така че ги избягвай докато отслабваш). Кокошите яйца можеш да замениш с пъдпъдъчи в суров вид - те са без холестерол и с много повече витамини и минерали и дори се ползват като лечебно средство. За месото, и аз бих ти препоръчала твърдо "НЙЕ"  ;D, но ако си свикнала и ти харесва, не е фатално 1-2 пъти в седмицата, само че с голяма салата и нищо друго. Ако може да е домашно (от роднини или познати на село), пак е най-добре, но невинаги това е възможно...
Не е страшно и да хапваш черен шоколад, от време на време, по малко, но имай предвид, че е топлинно обработен и съдържа химии, малко или много, та е по-добре да си го правиш сама - както Томи е написала горе.
Радвай се на живота. Гледай когато се храниш да си положително настроена - не гледай храната като нещо потенциално вредно и опасно, а мисли за позитивните й качества и че винаги правиш най-доброто за организма си. Дори ако се случи да изядеш нещо от "забранените" храни, не се самообвинявай и не мисли, че е страшно - важно е общото правило, а не изключението. Желая ти успех, всичко ще си дойде на мястото, стига да имаш желание!  :flowers2:

П.П. Моля, радикалните вегани и суровоядци тук да не се цупят и да не ме нападат - това, което написах е само моето мнение  :angel: :love_028:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #14 -: 03-07-2010, 15:52:01 »

разбира се че няма да допусна да си навредя и че ще се старая да си набавям необходимите за организма вещества. В началото се чудих как някои растения се консумират сурови като бобовите, семената, зърнените храни, картофите, патладжаните и други, но като научих за повечето се успокоих  ;D Както ми препоръчахте сега търся из интернет статийки против суровоядството и вижте на какво попаднах  :surpris_23:

http://health.actualno.com/news_225156.html

Минуси:

• Суровоядството може да предизвика изостряне на хроничния панкреатит или гастрит.

• Много растения (например пшеницата) съдържат и неполезни вещества, които се отстраняват само при термична обработка. А бобовите растения в суров вид причиняват повече вреда, отколкото полза.

ее това вече ме притесни леко..!! а ако консумирам някои храни топлинно обработени изобщо имат ли смисъл ?? остава ли нещо полезно в тях ?? :surpris_23: като варени картофи примерно ? четох че и те сурови са вредни донякъде... а и Вики днес хапвам плодовете така както ми каза  :) започнах в 10 и мисля в 6 да ми е последната 5та порцийка  :) общо за деня ми са 1 ябълка и 3 малки прасковки. всичко 750-800гр и малко мед  :) :flowers2: :-*
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #15 -: 03-07-2010, 16:09:14 »

Цитат
Суровоядството може да предизвика изостряне на хроничния панкреатит или гастрит.
Това е напълно възможно в началото.

Нали знаеш, когато се вари боб първата вода се изхвърля. В нея са "вредните" газообразуващи вещества (именно белтъчините). Някои видове боб като kidney (бъбрековиден) въобще не трябва да се покълват, защото са леко токсични. Бобовите кълнове са малко по-трудни за усвояване. Опитай с малко и виж как ще се чувстваш. Със зърнените е същото, но аз знам, че глутенът намалява ако зърната са покълнали. Според мен разковничето при бобовите и зърнените е в количеството (то с коя ли храна не е така?). Именно фитатите, съдържащи се в тях са едни от главните "виновници" за неусвояемостта на някои минерали като цинк, магнезий и калций. Прекаленият прием на фибри също. От друга страна, те са основният източник на протеин за вегетарианците и за съжаление при термичната обработка протеиновото съдържание намалява рязко (от 20% на 6%).
За картофите срещам противоречиви мнения. Едни церят заболявания със сок от сурови картофи, други ги заклеймяват като отровни. На вкус хич не знам как са суровите и на първо време ти препоръчвам да си ги консумираш на пара или на супа. Печените и пържените картофи освен, че са с много висок гликемичен индекс имат и канцерогенни вещества.
Оправията му е в баланса. Но не се впрягай толкова много от разни статистики и изследвания и слушай тялото си.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #16 -: 03-07-2010, 16:25:18 »

аха значи боба да е сварен а др семена на кълнове  ???
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #17 -: 03-07-2010, 16:39:07 »

Честно да ти кажа, аз фасула не го харесвам особено покълнал. По-хубави и по-леки стават нахута, лещата и граха. Особено лещата - пробвай с нея на първо време. Освен това е и изключително полезна - много желязо, протеини, молибден, фолат (фолиева киселина или Витамин B9), триптофан (аминокиселината, която ни помага да се чувстваме щастливи).
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #18 -: 03-07-2010, 18:35:08 »

Супер си се справила, Grett  :). Това е един много добър вариант за ускоряване на метаболизма и сваляне на килограмите, особено сега, през лятото. При много хора дава резултат още на втория ден  ;). Но дори и при теб да не стане толкова светкавично, пак ще помогне много, така че - дерзай и успех  :kisss:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #19 -: 03-07-2010, 20:25:28 »

да ноо само плодове ли ? утре започвам захранването след плодовете и чая ии мисля да заместя част от тях със зеленчуци. може би ще оформя менюто като за закуската задължително ще е плод, обяда едно малко доматче, следобед пак плод и вечерта друг малък зеленчук.. и евентуално след това някое плодче за да станат храненията поне 5 :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 23 запитвания.