Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: отслабване със суровоядство  (Прочетена 31840 пъти)

Аея

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #60 -: 29-03-2011, 14:22:04 »

benato, няма да бързам.. малко по малко и ще се уча с времето :)

Искам да уточня - не съм нито суровоядка, нито вегетарианка - ям месо и знам, че мога и без него, но категорично не съм го отказала, само усещам, че правилният път е натам - може би с времето и това ще стане.

От 3-4 години денят ми започваше винаги първо с чай, но вече ще опитвам първо да е с топла вода и малко лимон (това май не е суровоядно  ??? ), а чаят за по-късно през деня. Сладкото смятам да замествам с мед или плод, а може и сушени плодове. Четох във форума за сушените плодове - вие какви ядете ( за момента изключвам възможността да си суша сама)?

Като казахте авокадо - имам едно в хладилника - как мога да го хапна през този сезон? Лятото си правя гуакамоле, но тогава имам налични домашни чушки и домати (не знам дали по оригинална рецепта се слага, но аз слагам).
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #61 -: 29-03-2011, 15:57:41 »

 Минус 3-4 кг няма да е най-добрия ефект, който ще усетиш от суровоядството. Ще  почувстваш какво е да си истински свежа, да не чувстваш умора, ще се наспиваш за по-малко време, ще си много по-активна(това означава повече живот както в ежедневието, така и в бъдещето). Общо взето това се казва здрав човек.
 Като за начало е достатъчно да спреш захарта,рафинираното олио и храните с консерванти. След това ще почувстваш, че нямаш особено голяма нужда от месо и всичко ще се развие по естествен начин. Затова не се притеснявай, ще успееш, не е толкова трудно. Солта можеш да я замениш с морска,каменна или хималайска и това си е едно много добро начало.
 Топла вода с лимон е добро начало за деня =)  Какъв чай пиеш?
 Сушените плодове в магазина са малко съмнителни, но пък едва ли са много вредни. Има фурми,кайсии,смукини,стафиди,сливи и т.н. Можеш да ядеш мед с орехи и канела примерно,тахан с мед, виж тук във форума както и  на други места в нета има доста рецепти, има и книги онлайн, които ще ти бъдат полезни.
 
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #62 -: 29-03-2011, 22:57:21 »

Като казахте авокадо - имам едно в хладилника - как мога да го хапна през този сезон? Лятото си правя гуакамоле, но тогава имам налични домашни чушки и домати (не знам дали по оригинална рецепта се слага, но аз слагам).
Домат- да, чушка не.  ;) Но може да мине и без домат. Чесън, лук, магданоз, кориандър, сол, лимон.

Можеш да го сложиш в някоя салата.
« Последна редакция: 29-03-2011, 23:01:43 от Вери »
Активен

Аея

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #63 -: 31-03-2011, 09:46:11 »

От авокадото - импровизирах и се получи нещо страхотно: авокадо, 10-тина зелени маслини, чесън - всичко пасирах и се получи мн добър пастет :) Единствено трябваше да обезсоля маслините, но другия път няма да забравя.Досега вземах само зелени, но ще потърся каламата (макар да са ми мн силни на вкус)

Пореден ден се продължавам да опитвам да съм макс. суровоядна. Доволна съм от себе си - удържам на боклучави храни, малко прекалявам с меда (според моите разбирания), но и това ще се регулира с времето.

Преди ден-два си купих и сусамов тахан. Никога не бях опитвала и бях очарована, хареса ми. А вчера си смесих с мед, още по-голяма вкусотия.
Сушени плодове.. намерих някакви стафиди, странно мазни ми дойдоха. Ако се задържа достатъчно на този режим ще започна да мисля за сушене в домашни условия, май няма друг вариант.
За тези няколко дни все още не чувствам кой знае каква промяна, но може би с времето :)

За чая - пия зелен на twinings, имам и няколко вида на биопрограма, имам и домашни билки, но за тях се сещам на последно място.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #64 -: 31-03-2011, 10:49:35 »

Ако са от тези оранжевите кайсии,няма никакъв смисъл да се ядат. Само домашно сушени,кафявите купешки са компромисен вариант,защото мисля че имат захар,която не се споменава,но са поне в пъти по добри от тези със сярата.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #65 -: 31-03-2011, 16:17:41 »

Само да се похваля - тази сутрин си обух едни дънки от ... 7-ми клас :-D Още тогава не ми ставаха, та изобщо не съм ги носила, но сега са ми таман при това без да съм искала да отслабвам!  :bleh
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #66 -: 01-04-2011, 22:15:53 »

Аз пък се учудих на мнението на Петко, а още повече ме учудват суровоядци, които живеят почти само на зелени нектарчета (че има и такива, и то много). А къде остава дъвкането, след това храносмилането в стомаха ... то никакво храносмилане не се получава защото всичко е направено на фина каша/течност още преди да ни влезе в устата. Това на мен ми се вижда ужасно противоестествено, да не говорим, че ми е много по-вкусно да си направя зеленяшите на салата, вместо всичката ми храна да минава през блендера.

Марулке, има доста суровоядци, които не винаги консумират разнообразна храна, по една или друга причина. Тогава смутито ги спасява с тази висока усвояемост. 4-5 смутита хапвам седмично. Една позната след дълги години анемия се излекува само благодарение на него. Казах й някои рецепти и след 4-5 месеца хемоглобинът й се покачи, а сега наскоро с още няколко единици се е вдигнал. Просто се вкарва много кислород в кръвта и изобщо вещества, които с традиционното хранене не винаги е възможно.

Йогите не са си правили смутита, естествено, но не са дишали този въздух, не са ползвали тази силнозамърсена вода, храна, стрес и т.н. Има начин да живеем суперздравословно, но не можем точно да копираме някого, живял преди 1000 г. Именно затова йога учи да бъдем адекватни на момента :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:отслабване със суровоядство
« Отговор #67 -: 01-04-2011, 22:39:00 »

Тогава смутито ги спасява с тази висока усвояемост. Една позната след дълги години анемия се излекува само благодарение на него.
Разбираемо е това и го намирам за логично.
Зависи и от смутито, де.

Активен
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 23 запитвания.