Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 15   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Дневник на кух4о  (Прочетена 75391 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kyx4o
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 237

« -: 09-07-2010, 21:31:48 »

Здравейте! Не знам дали ми е рано или късно за дневник, но реших да го направя. Понеже съм нов, "бос" и кух, очаквам вашите препоръки и забележки. И така :
04.50 алармата на телефона звъни.....мързелът наделява. Имах намерение да да бягам в парка или поне да походя, но........
05.45 - ставам, душ и излизам да работя
06.30 - 09.30 само вода
10.00 - 2 кайсии
13.00 - 1/4 диня, 1 лъжичка сусам и малко лешници
18.45 - 2 праскови, 1 краставица, 1 домат, 1 чушка, марулки(бяха малко горчиви), 2 глави пресен лук, малко бадеми
след 20.00 - вода
Това е за сега - 100% сурово благодаря
Активен

Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ
SiMoNcheTo
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 348

« Отговор #1 -: 09-07-2010, 22:06:29 »

добре дошъл  слънце може да ходиш пеша до работа(стига да те устройва или ако си от София поне няколко спирки пеша) иначе има какво да се желае по разнообразяване, погледни дневниците тука, пък и това е само 1 ден не може от всичко да ядеш. Плодовете е добре да се ядат отделно, иначе водата гледам я пиеш извън хранената, което е добре Успех и не се насилвай за нищо
Активен

Мисълта е там, където ни боли!
kyx4o
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 09-07-2010, 22:40:01 »

Благодаря Симонче за бързия отговор, но за съжаление не мога да ходя пеша до работа - таксиметров шофьор съм ухилен и съм от Пловдив. Плодовете - отделно .... да хапна първо плод и след 30 мин. другото ли?
Активен

SiMoNcheTo
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 09-07-2010, 22:57:44 »

wow ами ако успяваш да ставаш в 4:30  Grin може след работа или когато имаш почивни дни, но е хубаво да има и физически натоварвания. Плодовете е хубаво да се ядат като отделно ядене, повечето тук закусваме с тях и след 1 час вода, разбира се сега в началото няма да ти е лесно, но пробвай. Ти как си се хранил преди това, как реши да промениш хранителните си навици, сподели нещо повече
Активен

kyx4o
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 09-07-2010, 23:20:52 »

Преди не се ограничавах изобщо, хранех се с всичко и по много. Стигнах до 107 кг. От 02.06. започнах пречистването - 20 дни плодове, чай с мед и 10 дни захранване, разбира се. Свалих 12 кг. Сега целта ми е да ги задържа и пак ще направя 20 дни на плодове. Искам още да се храня здравословно!
Активен

Antares
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 172

« Отговор #5 -: 10-07-2010, 06:17:15 »

Наистина е добре плодовете да се ядат отделно от всичко останало, особено динята и пъпеша. Аз гледа между плодове и друга храна да има поне час, час и нещо, а след плодове вода пия чак след два часа. Не го меря, изглежда ми е станало навик.
Може да наблегнеш на салатите, ако имаш възможност - примерно и обедното хранене да е със зеленчуци и зеленолистни, вместо с плод.
Ако те помързява да бягаш (аз с бягането съм скарана от малка, а и не е ли малко екстремно занимание след сън?), може да се пораздвижваш с 15-20 минути упражнения, на мен много добре ми се отразяват. Аз след тях понякога карам и малко велоергометър, но не е задължително.
Иначе поздравления за пречистването и за желанието за по-добро хранене - при мъжете изглежда тази идея пробива по-трудно.
Смяташ ли да си правиш кълнове?
Активен
Томирис
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1170

Лунатик!

« Отговор #6 -: 10-07-2010, 08:48:54 »

Здравей, кухчо!
Честит дневник.
Първо искам да те поздравя. Баща ми работи като таксиметров шофьор в момента и нямаш представа какви неща се влачат у нас за ядене и пиене. Чисто и бавно самоубийство!
Менюто ти е добро, за човек решил да отслабва. Имам няколко съвета:
Сусамът не го яж цял. Не се усвоява. Най-добре на мляко (има рецепти за сусамово мляко в сайта, но ти трябва блендер за целта). Динята и пъпеша ги яж винаги отделно от други храни и изчакай поне 20 минути преди да ядеш нещо друго. Другите плодове можеш да ги комбинираш ако нямаш стомашен дискомфорт и пак изчакай поне 30 минути преди да ядеш нещо друго. Както ти казаха, наблягай на зеленолистни зеленчуци - марули, спанак, коприва, лапад и т.н. зелении. Хубаво е да се правят и смутита от тях, но за целта пак ти трябва блендер (не е задължително, просто по-лесно се приемат по този начин). Не е зле да попиеш малко водорасли - спирулина и келп (с келпа внимателно, тоест следи се дали няма да получиш някакъв дискомфорт като сърцебиене, изпотяване и т.н.), но пак не е задължително. Към течностите може да прибавиш някакви билкови чаеве.

Относно физическата активност, бих ти препоръчала тези упражнения:
http://bglog.net/Zdrave/29809
Отнемат по-малко от 10 минути и зареждат много с енергия. Освен това укрепват мускулатурата, а не са трудни за изпълнение. Пробвай! От личен опит мога да ти кажа, че веднага ще се почувстваш по-добре.
Активен

"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
kyx4o
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 10-07-2010, 12:38:49 »

Благодаря ви за съветите, разбрах за плодовете и водата. Кълнове си купих от Пикадили и ги изядох, сега съм накиснал малко соя, да видя какво ще стане. Ето го и днешното меню
06.30 - 09.30 - вода
10.00 - 5 кайсии
13.00 - 2 домата, 1 краставица, пресен лук, бадеми
Имах и марули , но късно седнах пред компа. Това е за сега
Активен

Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #8 -: 10-07-2010, 17:37:21 »

Соята какво ще я правиш?
Не се яде сурова.
Активен
Antares
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 172

« Отговор #9 -: 10-07-2010, 17:45:04 »

Това, което Томирис е споменала за сусама, важи и за лена. Казват, че ако се ядат цели зрънцата, не се усвояват, но пък добре остъргвали червата и си излизат цели. Аз например много обичам да си дъвча сусамени зърна, а още повече обичам мляко от сусам, особено миксирано с банан като шейк - може да се добави малко лен, или канела, става адски вкусно.
Забравих да спомена, че е добре ядките да се накисват преди консумация, примерно за около 12 часа поне. От накиснатите бадеми също става превъзходно мляко с много нежен вкус.
Кълновете са много лесни за правене, тук и в сайта има описана процедурата, но ако нещо те затруднява или не е ясно, питай. Доколкото съм чела, соята не я препоръчват много-много за мъже - заради това, че е ГМО и заради високото съдържание на естроген. Има доста информация в нета и за положителните, и за отрицателните страни на соята. Аз досега соя не съм яла и не смятам. Най-добре ще е, ако можеш сам да си правиш кълновете, не изисква кой знае какво време и ангажираност.
Активен
kyx4o
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 10-07-2010, 17:56:28 »

Соята какво ще я правиш?
Не се яде сурова.
Накиснах я за кълнове, нали става?
Активен

kyx4o
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 10-07-2010, 17:59:00 »

Ураааа - от 17.30 - 18.30 пешеходна разходка!!!!!
Активен

kyx4o
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 10-07-2010, 18:49:48 »

19.15 - 2 марули, 2 чушки и 1 морков ам-ам
Активен

SiMoNcheTo
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: 10-07-2010, 18:57:01 »

браво, аплодирам прави си салатки с разнообразни зеленчуци(включи авокадо), кълнове, ядки, семена, зехтин, маслини. Аз днес си направих салатка с домати, краставици, зелена чушка, кълнове от слънчоглед и люцерна, зехтин, сол, меродийка(домашна). Наслаждавай се на всеки изминал ден, бъди доволен, че правиш най-доброто за себе си  пеперуди
Активен

Томирис
Hero Member
Неактивен Неактивен

Лунатик!

« Отговор #14 -: 10-07-2010, 20:59:11 »

Каква соя си взе? Ако е от оная жълтата голяма е вероятността да не покълне. Взимай от зелената - боб мунг.
Активен

"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
kyx4o
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #15 -: 10-07-2010, 21:19:09 »

Каква соя си взе? Ако е от оная жълтата голяма е вероятността да не покълне. Взимай от зелената - боб мунг.
Жълта е, май няма да стане нищо
Активен

Томирис
Hero Member
Неактивен Неактивен

Лунатик!

« Отговор #16 -: 10-07-2010, 21:25:14 »

Жълта е, май няма да стане нищо
Ако е биологична по-може, но тази българската не покълва. Пробвала съм я приготвена като боб на салата, но ми стана тежко. По-добре да не се яде.
Активен

kyx4o
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: 11-07-2010, 10:09:00 »

Ако е биологична по-може, но тази българската не покълва. Пробвала съм я приготвена като боб на салата, но ми стана тежко. По-добре да не се яде.
Нищо, има кой да я изяде...
07.00 - 10.00 - ходене пеша
09.00 - 400 гр. праскови
Активен

kyx4o
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: 11-07-2010, 10:21:09 »

Баща ми работи като таксиметров шофьор в момента и нямаш представа какви неща се влачат у нас за ядене и пиене. Чисто и бавно самоубийство!
Имам представа, имам.... Мои колеги всяка вечер си пийват по 400 - 500 грама ракия и за мезе разни луканки и пръвки и т.н. Просто начин на живот. За движение и спорт не искат и да чуят. Но в крайна сметка всеки решава как да живее. Аз никога не съм харесвал алкохола и изобщо не ми е проблем. От 02.06. не съм ял месо, захар, сол, газирано... От тестените изделия само препечен черен хляб и грахам, а топлинно обработени варени  и печени картофи. Какъв блендер да си купя? Някакви препоръки...
Активен

kyx4o
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: 11-07-2010, 10:23:32 »

Нещо не се справям с цитатите ама че съм
Активен

Страници: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 15   Нагоре
Изпечатай