Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житие и страдание грешного суровоядеца...  (Прочетена 100706 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

И защо точно в 15,34  :surpris_23: :surpris_23:  :Content_14: :Content_14: Поздравления :Content_14: :Content_14: :Content_14: Колко килограма свали? Гладувал ли си толкова дълго досега?

Ами не знам, в толкова се случи.
А за килограмите ще докладвам днес вечерта, или утре, като се претегля, благодаря, че ми напомни...
Имам бледи спомени, че като бях ученик някъде 10-ти клас, което прави преди около 17 години... Уж бях само на вода, ама скришом ходех по малинаците, за ягоди, и така :)
От тогава досега съм правил само по 7 дни на плодове, и то рядко, само като се разболея по-сериозно от бронхит...

А Вики - гладуването си е лесно, иска се само правилна настройка, неимоверно по-трудно е да се издържи на "вълчия" глад, който следва след това, и който още не е дошъл при мен, насландисвам се тук с едни сокчета, имах чувството първия път като изпих 1 портокал, че съм преял с нещо ужасно сладко, така се изострят усещанията след въздържане от храна, но ти разбира се го знаеш от собствен опит. А ако се обличаш добре и стоиш на топличко не те бърка, че е зима.

Мисля, че лесно ще се справя с вълчия глад, като приложа две-три елементарни, но ефективни похвата -
1. Пиене на много сок
2. Пиене на чаша топла вода 30 мин преди ядене
3. И накрая  - ГОЛЯМОТО дъвчене

Чудя се само кога организма ми ще закрещи за нещо готвено, защото последното готвено нещо беше баницата, която изядох на Коледа... и дали ще мога да направя цялото захранване изцяло със сурова храна, вие как мислите ?
Макар че съм си купил продукти за зеленчукова супичка- джинджифилче, пащърнак, алабаш, моркови-доста, глава целина...
Доколкото съм прочел правилно, аюрведистите и Малахов съветват през зимата да се похапва готвено, за да неутрализираш по-лесно студа...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко


Доколкото съм прочел правилно, аюрведистите и Малахов съветват през зимата да се похапва готвено, за да неутрализираш по-лесно студа...

И аз така съм чела, ама веднъж като го споменах тук (в дневника на Алекс, ако не се лъжа) Вери ме насмете  tooth :-[.
Сигурно още дълго няма да ти се яде готвено - за целия период гладуване, си доста поотвикнал от него, а ако продължиш само на сурово, процесът на отвикване тече с още по-голяма сила. (Аз поне, след сухо гладуване (и 2-3 дни преди да приключа) мечтая само за пресни плодове, фрешчета, домати, краставици и т.н.; не се и сещам за хляб или манджа, а като мина покрай храните-боклуци в магазина, просто ми се драйфа.) Мисля, че спокойно можеш и само на сурово - продуктите нищо не пречи да си ги хрупаш сурови, но и една супичка нищо лошо няма да ти направи - организмът ще си усвои най-доброто от нея, другото ще изхвърли, особено предвид факта, че пресните зеленчуци и плодове ти преобладават, а и времето се застудява отново... (Навеждам се да се скрия под масата, преди Вери да е замахнала с чехъла/книгата на Канзъс и с "Нà ти за нелепите/неправилно формулирани съвети!"  :whistling2 - emotloader: tooth).
Аз със студа се справям с повече движение, топли чайчета, много лук и чесън (като бонус, предпазва от недоброжелатели  ;D), а готвено ям само картофи на пара и от време на време зеленчукови супи (още от малка не си падам по манджи  :D). Може да ползваш и подправки със затоплящо действие (джинджифил, черен или лют червен пипер, канела и пр.).
За дъвченето подкрепям с две ръце - колкото повече, толкова по-добре, за предпочитане да ти стане течна храната :). Апропо, наблюдавам моя гризач (дегу) как се справя с храната - докато не я сдъвче напълно, не преглъща, може да седи и с часове да `рупа... Ама не страда от стомашно-чревни проблеми, за затлъстяване пък да не говорим  ;D.
Още веднъж, поздравления и успех! :Content_14:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Съгласен съм, аз карах много време на сурово, но сега след такова гладуване просто съвсем естествено би трябвало да ми се отвори вълчия апетит, и ще видим дали ще ми се прияде готвено...

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Днес започнах с най-сладката мандаринка на света  :essen: :essen: :essen: :essen:

Преди малко пих около 0.65 л. сок от тиква  :essen: :essen: :essen:
И енергията ми дойде веднага, този сок е велик !

Хора, реших да си закупя блендер, тъй като видях много суровоядски рецепти, които са много трудно изпълними без него или без кухненски робот.
Приемам всякакви обосновани съвети и предложения по въпроса, споделете моля какво ползвате вие, на каква цена и мощност, доволни ли сте, и т.н. Ще потърся и в нета, но разчитам на вашите препоръки...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=637.0

да, благодаря, намерих го това, но след като бях пуснал вече питането. Нямам доверие на метода All in 1...
3 в 1, 5 в 1... и накрая нито сокоизстисквачката бачка като хората, нито другите неща...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Да, Вери, но не и когато навън е зима, и тежиш 60 кг при ръст 1.80м ...
Направих си за вечеря салата от настъргана краставица, морков, цвекло и алабаш, овкусена само с лимон...
А също и супа от морков, тиква, джинджифил, цвекло, ориз.
Но за съжаление салатата не можах да изям цялата, от супата само чаша и половина хапнах, поне ще имам за утре. Гледах, не можах да намеря кога се включва зехтина в захранването, и накрая реших да рискувам със скромните 2-3 лъжици  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:


Едва когато бях изял доста от салатата прочетох, че по принцип се започва с един зеленчук, и се прибавят постепенно другите, но ... стават и грешки...  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
А пък и през деня си постлах добре с два големи сока от тиква ...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Вери???
Че какво съм казала/писала?! Не съм се включвала скоро. По въпроси, където нямам опит не се обаждам.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

браво  :Content_14: като за втори ден ти е много храната ....но се справяш чудесно, аз почти винаги не успявам да се захраня правилно, много голям глад изпитвам .... :-[
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Вери???
Че какво съм казала/писала?! Не съм се включвала скоро. По въпроси, където нямам опит не се обаждам.

Хм... не знам как е станало, да съм чел друга тема, и да съм останал с впечатлението, че си писала по моята...

Така е, множко се оказа храната, Даниела,
От утре ще включа вече и накиснати орехи или накиснат слънчоглед. Определено сокът от тиква е много по-приятен от готвения ориз със зеленчуци, който дояждах днес... радвам се, че отвиквам от вкуса на готвеното :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Вери???
Че какво съм казала/писала?! Не съм се включвала скоро. По въпроси, където нямам опит не се обаждам.

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1629.140  :whistling2 - emotloader:

Бойко, поздравления! :Content_14: Храната ти е не толкова много като количество, колкото твърде разнообразна за след толкова дълъг маратон и стомахът ти може да се разбунтува - по-добре първите дни продуктите да са ти от един тип (може да са пет ябълки, примерно) и постепенно да включваш други :).
Ама колко е вкусно всичко след гладуване, а? ;D В момента и аз мечтая за мандарини, портокали и ябълки, ама ще потърпя още малко, не е голям зор ;).

П.П. Вери, беше шега, моля никой да не се засяга  ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Да, Вики, май нещо такова се получи, но.. не знам, ето фактите:

8.10 - приключване с пиенето на 1 литър сок от тиква
9.15- приключване с пиенето на 1 литър сок от тиква
11.00 -умопомрачително сдъвкване и ослюнчване на около 100гр тиквени семки
11.40 -първата дефекация след началото на захранването
12.30 сок от моркови, зеле и малко цвекло
13.00 - втора дефекация
14.30 - 5 дребни сварени картофа, овкусени с лимон и зехтин, салата от моркови,половин краставица, половин зелена пиперка, малко алабаш, малко пащърнак,овкусени отново със зехтин и лимон  :essen: :essen: :essen:

Довечера мисля пробвам да скалъпя нещо сладко с накиснатите бадеми, и сусамовия тахан, който ще трябва да купя сега от Кауфланд.

Не знам какво да правя с около 5 кг зелени ябълки, които си купих за сок, явно ще се насиля и ще ги изпия на 2-3 пъти,  страх ме е да не ме запекат при захранването... другите 6 кг ги опатках, ама тези... :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Уау, наистина си здравата загладнял май  ;) :D. И аз обичам сок от тиква, но след такива количества, едва ли ще мога да изям нито тиквените семки, нито картофите - най-вече защото няма да имам място за нищо друго  tooth. Май е по-добре сокът, особено в такива дози, да не е чист, а леко разреден, или смесен със зеленолистни - за да се предотврати евентуална хипогликемична реакция от "инсулиновия шок"... Това е по принцип де, иначе аз що плодови фрешове съм изпила чисти, пък нищо ми е нямало  ;D.
Ябълките можеш да пробваш да ги разредиш, или да ги пиеш смесени с нещо друго (морков или цвекло) - тъкмо и черния дроб ще пречистиш като бонус  ;). Един съвет - пий ги малко по малко, и няма да има нежелани реакции  :). Успех!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Е ти пък... аз изядох семките след достатъчно време, за да се изнесе сока от тиква от стомаха ми :)
а иначе още не съм усетил вълчия глад, просто се боря със стария навик да се тъпча, и голямото дъвчене ми помага засега успешно...
иначе и аз съм пил без проблем по литър сок от суперсладки ябълки, и много добре ми подейства, направо като надрусан, в добрия смисъл на думата :)

А кога според теб е редно да включа и чесън?
Че според някои вярвания, би могъл да ми навреди на изтънялата лигавица на хранопровода...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Мисля, че може и сега - стига да не е самостоятелно де, а да "гасиш" с нещо :).
Все пак, не съм 100% сигурна - ако има други вещи по въпроса, моля да се включат  :flowers2:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Чесън - гледай поне да не е от китайския. бяха се чули лоши неща за него.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Бате Бино, сподело повечко за тоя китайски чесън. Аз знам, че е толкова лют, че китайците не го употребяват в сурови ястия. Има ли и по-лошо от това?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Китайския чесън е по-тежък за храносмилането според мен.

Бра, колко килограма свали, мерил ли си се след гладуването и как ти се отрази като цяло, звучиш добре  :Content_22:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Вери???
Че какво съм казала/писала?! Не съм се включвала скоро. По въпроси, където нямам опит не се обаждам.

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1629.140  :whistling2 - emotloader:
Шега, шега, но нещо явно аз напоследък не разбирам...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 22 запитвания.