Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житие и страдание грешного суровоядеца...  (Прочетена 100773 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #200 -: 28-04-2011, 21:01:15 »

успех, аз също усещах нужда от едно гладуване..но от днес съм на вода  :Content_22:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #201 -: 29-04-2011, 18:09:26 »

Откакто изпих чайчето до сутринта имах 4-5 реакции от страна на червата ми, и на последната реакция успях да различа портокалите и ябълките, които ядох последно. А сега чувствам такъв глад и жажда, каквито не съм изпитвал от много месеци насам  :Confus_3:
Определено този път съм изчистил максимално много червата си.
Забелязах още, че по време на гладуване мислите ми се насочват по-силно към очистващи процедури, полезна гимнастика (йога,Норбеков, и т.н), правилно хранене, жива и магнитна вода, и най-общо казано - полезни и здравословни неща...
След малко ще тествам клизмата с кислородна вода  :peperudi:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #202 -: 01-05-2011, 21:19:15 »

приключих сухото гладуване на 66-тия час с половин литър вода, и 1 лъжица мед, разтворен в нея.
След около 2 часа изядох 2 ябълки, след това още 2, още 2, и накрая вечеря стъргано цвекло и моркови, овкусени с неизмения зехтин и лимон  :essen:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #203 -: 02-05-2011, 08:46:31 »

От днес мисля да въведа в дневника си пълния си дневен порцион, и накрая на месеца да го калкулирам, защото живо ме интересува колко ще ми струва възможно най-суровата и най-качествена храна, която ще консумирам през този месец.
Вчера ябълките, които изядох, бяха на стойност 3.13 лв, за днес ще видим  :essen:
иначе сутринта си направих жабуренето на устата с олио, изпих 4 чаши топла вода с лъжичка мед и лимон, езика ми е доста чист и розов, което е нехарактерно (поне за мен) толкова рано след сухо гладуване...

Искам да питам, според вас дали пречи, ако смеся в едно ядене кълнове от жито, леща, киноа, слънчоглед ?
И прибавя към тях накиснати орехи и бадеми ?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #204 -: 02-05-2011, 12:10:43 »

малко много ми се струват тези неща за едно хранене, аз веднъж правих подобен опит и имах болки и тежест в стомаха... по-добре  например- салатка от жито, слънчоглед, орехи, краставица и лук
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #205 -: 02-05-2011, 18:00:24 »

малко много ми се струват тези неща за едно хранене, аз веднъж правих подобен опит и имах болки и тежест в стомаха... по-добре  например- салатка от жито, слънчоглед, орехи, краставица и лук
права си, по-лека изглежда твоята салатка, не толкова тежка :)
Аз се интересувах от гледна точка на съвместимостта, то ясно, че ако сложиш по 100 грама от всяка съставка, ще стане тежичка :)

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #206 -: 28-05-2011, 17:20:55 »

След дълго дезертиране ще драсна някои факти тук, че се появиха паяжини :)

Отказах се от воденето на точни сметки за яденето  :Confus_3:
Ходих днес на цялостна енергийна диагностика при Диана Ангелова, занимаваща се с енергоинформационна медицина. Диагностикът беше приятен на вид, обноски и излъчване руснак. Всичко ми излезе в норма, отклоненията също бяха в рамките на нормалните здравословни такива, озадачи ме само фактът, че уредът отчете +2% отклонение в киселинна насока, което означава, че се развиват гнилостни процеси в организма ми, което от своя страна не беше новост за мен, защото все още продължавам да отделям малки количества гной. Но си мислех, че след като последните три дни съм изцяло само на сурови ябълки, зеле и тиквички, ще ми е поне мъничко алкална реакцията...  :whistling2 - emotloader:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #207 -: 30-05-2011, 08:38:26 »

след като съботата бях само на 1 сок от зеле и тиквички, и 2 хапки сурова тиквичка, и 1 ябълка, в неделя след изпиването на около 2 литра вода, с разтворени в нея 4-5 лъжици мед и сок от пресни ягоди, и след освобождаването на малко количество екскременти, пак ми се разви възпалението, аналогично на това, което получих във вторник, този път вдигнах само 38 градуса, а не 39.4, както миналия път. От вчера сутринта до днес съм на сухо гладуване, днес по някое време може да се напия с водица.

от 2-3 дена ме мъчи и някаква раничка точно на върха на езика, от горната страна, все едно съм се порязал с ножче за бръснене, от старите, дето се сменят... афта ли е, не знам, но не ще да зараства  :Confus_3:

някой да  знае бърз и безотказен лек за такива досадни неща ?
« Последна редакция: 30-05-2011, 08:49:00 от bpa »
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #208 -: 30-05-2011, 12:13:23 »

за афтите съм чела, че изчезват бързо, ако 2-3 дни се създаде алкална среда в организма с плодове и зеленчуци; локално - с намазване с тинктура от прополис.

а раните забелязвам, че зарастват бързо, ако пия често чай от шипки, коприва; цвекло; боровинки; сок от моркови.
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #209 -: 30-05-2011, 12:31:31 »

 Бпа, пробвал ли си някакви билки за раната? Предполагам, че ще имат силен подпомагащ ефект. Ранилист, жълта комунига, невен, цариче. Има един известен крем със свинска мас и невен, ако не ти се занимава да си правиш - Vitassin/крем, който се намира в аптеките със сходни съставки/.
 За афти в устата, карамфила действа супер бързо и антимикробно/възпалително.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #210 -: 30-05-2011, 12:35:40 »

за афтите съм чела, че изчезват бързо, ако 2-3 дни се създаде алкална среда в организма с плодове и зеленчуци; локално - с намазване с тинктура от прополис.

а раните забелязвам, че зарастват бързо, ако пия често чай от шипки, коприва; цвекло; боровинки; сок от моркови.


последните 5 дена съм само на плодове и зеленчуци, и въпреки това преди 3 дена ми се появи тази раничка на езика... ще пробвам накрая с прополиса...забравих да напиша, че ми след температурата, която имах във вторник - 39.4, ми избиха наведнъж 4 херпеса - 2 на устната, и 2 на на кожата под долната, и над горната устна, но вчера бяха вече напълно неутрализирани...
« Последна редакция: 30-05-2011, 12:50:12 от bpa »
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #211 -: 30-05-2011, 12:40:41 »

Бпа, пробвал ли си някакви билки за раната? Предполагам, че ще имат силен подпомагащ ефект. Ранилист, жълта комунига, невен, цариче. Има един известен крем със свинска мас и невен, ако не ти се занимава да си правиш - Vitassin/крем, който се намира в аптеките със сходни съставки/.
 За афти в устата, карамфила действа супер бързо и антимикробно/възпалително.

пробвах го и този крем, добре ми повлия, но...
тази рана е по-особена, тя е на 6 месеца вече, и не е толкова елементарна, тя се явява края на канал, който свързва вътрешността на меките ми части, където е било огнището на абцеса, ( гнойното находище) със повърхността на кожата.
Самото зарастване на раната не е проблем, тя зараства много бързо, като мина на сух глад - на третия или четвъртия ден е зарастнала идеално, но проблемът е там, че когато консумирам храна, се образува гной, която отново отваря дупката и почва да изтича...
сега след вчерашния 24-часов сух глад ще пробвам поне месец 100 % суровоядство - само плодове и зеленчуци, ядки и семена, докато намеря точния диагностик, който да ми каже какво точно ми има, че продължава този теч...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #212 -: 30-05-2011, 12:53:01 »

 Разбирам, но няколко вани с тези билки няма да ти навредят.
 Може да направиш по-дълго сухо гладуване, вече имаш достатъчно опит и според мен след 10-12-14 дни, няма да имаш проблем с нея вече.
Активен

passion

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #213 -: 30-05-2011, 13:01:46 »

Самото зарастване на раната не е проблем, тя зараства много бързо, като мина на сух глад - на третия или четвъртия ден е зарастнала идеално, но проблемът е там, че когато консумирам храна, се образува...
Здравей bpa, Здравейте всички в този приятен форум.
bpa, пробвай да джабуриш с домашна ракия(за предпочитане гроздова). Преди ядене и след ядене и преди лягане ако не вечеряш.
 Моите афти и ранички по езика и устната кухина така ги лекувам и да ти кажа съм много доволен, даже и венците стяга, ако кървят евентуално.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #214 -: 30-05-2011, 13:02:32 »

Разбирам, но няколко вани с тези билки няма да ти навредят.
 Може да направиш по-дълго сухо гладуване, вече имаш достатъчно опит и според мен след 10-12-14 дни, няма да имаш проблем с нея вече.


така е, и  благодаря за подсещането, бях забравил вече за възможността да пробвам по-дълго сухо гладуване... :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #215 -: 30-05-2011, 13:22:21 »

 Моля, аз също съм се надъхала за дълго сухо гладуване и мисля да zaпочвам от утре, така че не си сам, да знаеш =P
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #216 -: 30-05-2011, 15:05:25 »

bpa, миналата седмица гледах д-р Папазова, говореше за ензимите. Та се сетих, че спомена за отворена рана над опашната кост при някакво момиче, третирана с крем с ензими и едновременно с това вътрешен прием на ензими, при което зараства доста бързо.
http://play.novatv.bg/play/247574/ - в началото, към осмата минута.
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #217 -: 30-05-2011, 21:56:44 »

сухо гладуване може да е добре, сещам се за друго обаче - водно с уринови клизми, ако е възможно де
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #218 -: 07-06-2011, 15:45:30 »

Моля, аз също съм се надъхала за дълго сухо гладуване и мисля да zaпочвам от утре, така че не си сам, да знаеш =P

благодаря, аз обаче направих 36 часа и трябваше да прекратя, за да имам сили да си пренеса багажа...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #219 -: 07-06-2011, 15:48:25 »

bpa, миналата седмица гледах д-р Папазова, говореше за ензимите. Та се сетих, че спомена за отворена рана над опашната кост при някакво момиче, третирана с крем с ензими и едновременно с това вътрешен прием на ензими, при което зараства доста бързо.
http://play.novatv.bg/play/247574/ - в началото, към осмата минута.


благодаря, но проблемът не е в раната като такава, а в инфекцията, която е вътре, и която секретира гной, и не позволява да зарастне раната. Освен това както ми обясниха доста хирурзи, има контакт между фистулния канал, и правото черво, и при попадане на фекална маса в този канал, възпалението се подхранва.
Има само 2 начина за прекратяване на попадането на фекална маса в този канал, и те са хирургическо отстраняване и достатъчно дълго сухо гладуване (което мисля, че трябва да е поне 11 дена).
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 24 запитвания.