Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житие и страдание грешного суровоядеца...  (Прочетена 100747 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #140 -: 11-03-2011, 17:11:34 »

Бойко, какво става с теб, не си писал над седмица, добре ли си?

благодаря, че попита  :love_006 - emotloader: :Cherries
Понаучих още  нещо за себе си през тази седмица -
организма ми е придобил по-съвършенни настройки, вследствие на последните ми две въздържания от храна - когато злоупотребя с некачествени и несъвместими храни, получавам разстройство, което ги изхвърля максимално бързо вън от мен, което мисля, че си е добър бонус, стига да не се злоупотребява с ползването му  :Confus_3: :Confus_3:
А иначе се готвя последните няколко дена да почна сухо каскадно, но нещо не ми се удава да проведа качествено подготовката - вчера ядох към 8 ябълки, към 9 портокали, към 10 - пчелен прашец с мед и вода, но към 12.30 ме прихвана такъв зверски глад, че си направих 5 бъркани яйца, които изядох с около половин глава лук, от това обаче ме прихвана глад за сладко, купих си една малка  торта за 8.50, изядох 1/3 от нея и се поуспокоих малко, което обаче не ми попречи за вечеря да похапна 3 пакета спагети "Чойс", с около 150 грама кашкавал, и малко купена лютеница, която беше най-скапаната, опитвана от мен през живота ми, за десерт още малко от гадната торта.
И към 2.30 през нощта, естествено дойде часа за разплатата  - и доста голяма част от всичко гореописано замина по "каналния" ред  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

Определено издържах голям период от време без простотии, но тръгна ли да ги върша, нямам равен просто  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Ще ме светнете ли кога е най-подходящото време за започване на сухото гладуване този месец?
И каква точно беше логиката - когато започва да  намалява луната, тогава ли е добре да започнем и ние да намаляваме теглото си и отровите си чрез въздържане от храна и вода ?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #141 -: 11-03-2011, 17:27:36 »

Леле, човек недей се самоубива!!! :surpris_22: Направил си възможно най-лошото нещо след дълъг период на здравословно хранене, разстройството е минималното, което може да ти се случи, недей да правиш такива изцепки повече, съвсем сериозно ти казвам, ако ти се ядат животински продукти си ги хапвай, но не така всичко накуп, а плавно и по по малко... Знам, че човек понякога изпада в такива кризи, но наистина си играеш с живота си :Confus_3:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #142 -: 11-03-2011, 18:40:39 »

...пък на мен ми се ядяха бадеми и си купих днес 30 лв/кг са тук, прибирам се и гледам в дневника ти дал си 8.50 за няква измислена торта и направо ми се прирева... В България квото е евтино за тия пари такава хубава сурова тортичка можеше да си врътнеш... Ама кво да те прави човек, кат са ти се ядяли боклуци :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #143 -: 11-03-2011, 21:44:33 »

ще ме светнете ли какво точно значи този нов термин - "Омегираме"  :Confus_3: :Confus_3:
Като се надрусаш с ленено семе. ;)
Тръгна от една рецепта в Марулкиния дневник.
Активен

kris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • Човек е здрав, когато яде, диша и мисли правилно.
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #144 -: 13-03-2011, 11:17:23 »

Обяснил си си нещата така както те устройва разтройството вьобще не означава че организма ти е станал чувствителен кьм некачествена храна това са сигнали че си получил хранително разтройство което ще те разболее ако правиш така Марулка е права че бавно се убиваш.
Активен

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #145 -: 13-03-2011, 21:59:23 »

това са сигнали че си получил хранително разтройство което ще те разболее ако правиш така Марулка е права че бавно се убиваш.
здр bpa и аз така мисля с тези драстични прочиствания и после с пълна сила към боклучава храна си е голям тормоз за организма...трябва да се настроиш психически и да си дадеш време колкото ти е необходимо за да се оттървеш от вредни храни,а не от раз и после праз... :fluretaa:
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #146 -: 13-03-2011, 22:30:29 »

Обяснил си си нещата така както те устройва разтройството вьобще не означава че организма ти е станал чувствителен кьм некачествена храна това са сигнали че си получил хранително разтройство което ще те разболее ако правиш така Марулка е права че бавно се убиваш.

Интересна логика... значи  хранителното разСтройство, което съм получил, е сигнал, че съм получил хранително раЗТройство, така ли да разбирам ? Нещо не мога да схвана логиката ти... :Confus_3: :Confus_3:
Обикновено организма не получава разстройство от неща, към които не е чувствителен, или поне аз мисля така... ако греша, поправи ме, обоснови се, че да схвана  :Confus_3:
Преди, когато се хранех "нормално" - включително и с млечни продукти, не бях толкова чувствителен към тях, и колкото и да изядях от тях, нямаше никакви реакции.
А за разболяването - споко- не съм толкова малоумен, че да превърна това в система... просто момент на слабост в прехода към по-здравословно хранене, за който си платих достатъчно добре, че да ми държи влага доста време   :Confus_3:
Фактът, че такива изцепки намаляват все повече и повече, ми показва, че скоро съвсем ще изчезнат...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #147 -: 13-03-2011, 22:36:39 »

Леле, човек недей се самоубива!!! :surpris_22: Направил си възможно най-лошото нещо след дълъг период на здравословно хранене, разстройството е минималното, което може да ти се случи, недей да правиш такива изцепки повече, съвсем сериозно ти казвам, ако ти се ядат животински продукти си ги хапвай, но не така всичко накуп, а плавно и по по малко... Знам, че човек понякога изпада в такива кризи, но наистина си играеш с живота си :Confus_3:

Е, не мисля, че количеството на животинските продукти беше чак толкова голямо...5-те яйца, изядени наобяд едва ли са се засекли в стомаха ми с тортата  и спагетите :)
Проблемът по-скоро беше комбинирането на спагети, кашкавал и торта, което доведе до ферментация.
определено според мен съчетаването на несъвместими за храносмилане храни е не по-малък от консумацията на животински продукти...
А и като се замисля, разстройство всъщност нямаше, просто изхвърлих некачествената храна предсрочно- по спешност, след това всичко се нормализира...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #148 -: 13-03-2011, 22:41:24 »

...пък на мен ми се ядяха бадеми и си купих днес 30 лв/кг са тук, прибирам се и гледам в дневника ти дал си 8.50 за няква измислена торта и направо ми се прирева... В България квото е евтино за тия пари такава хубава сурова тортичка можеше да си врътнеш... Ама кво да те прави човек, кат са ти се ядяли боклуци :surpris_23:

Проблемът беше не това, че беше измислена, а това, че в нея едва ли имаше нещо полезно  :Confus_3:
А що се отнася до суровата торта, мисля, че  съм на път да откажа всякакви смесвания... След като изядох около 2 кг от тахомед-собствено производство, разбрах, че много по-добре за мен е да ям съставките по една,две, до три наведнъж, а не всичките заедно - сусам,ленено семе, мед, орехи,бадеми,слънчоглед,канела, какао... от това смесване не печеля нищо, освен мимолетни вкусови усещания, които си ги имам и когато ги ям по отделно, а усвояването на съставките спада драстично, когато са смесени в този вид.
Така че - колкото по-просто и елементарно е едно ястие, толкова по-добре се усвоява от организма. :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #149 -: 13-03-2011, 22:43:37 »

това са сигнали че си получил хранително разтройство което ще те разболее ако правиш така Марулка е права че бавно се убиваш.
здр bpa и аз така мисля с тези драстични прочиствания и после с пълна сила към боклучава храна си е голям тормоз за организма...трябва да се настроиш психически и да си дадеш време колкото ти е необходимо за да се оттървеш от вредни храни,а не от раз и после праз... :fluretaa:

Е, не мисля, че са чак толкова драстични - съвсем нормални са си, драстичните тепърва ги замислям и планирам :)
а и съвсем не съм потеглил с пълна сила към боклучавата храна - един ден на две седмици си е що-годе разумен компромис в период на преход  :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #150 -: 13-03-2011, 22:58:48 »

Бойко, вместо да се заяждаш за правописни грешки, да беше прочел по-добре какво ти казва Крис.. Количеството животински продукти, което си изял наистина не е голямо, то е огромно, аз ако изям 5 яйца след като не съм яла такива от не знам колко години, ще ми се пръсне жлъчката и ще пукна директно, ти не си бил достатъчно дълго без тях за да ти се отрази така и ти се е разминало леко, ако си мислиш, че не е било страшно и опасно това което си си причинил, продължавай да си го мислиш и да редуваш сухо гладуване и пречистване на организма с тъпчене с яйца и темподобни, да видим доде ще я докараш...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #151 -: 13-03-2011, 23:06:31 »

Проблемът беше не това, че беше измислена, а това, че в нея едва ли имаше нещо полезно  :Confus_3:

е аз под "измислена" дали нямах предвид точно това, че в нея няма нищо истинско и полезно :)

за останалата част от коментара ти за тахомеда, какво ли да кажа, явно не ти се пада в плен на суровата кухня, затова и след като се мъчиш да ядеш просто и елементарно, ще те избива често на такива кризи, когато ще ти се ядат "сложни" ястия и за съжаление няма да си направиш суровия им вариант, а директно си пържиш 5 яйца, взимаш си измислена торта и т.н.

Не е казано, че всичко, което ядеш трябва да е "сложно", но ако тук-там си правиш нещо по-така, което да прилича на ястията и сладкишите, с които си свикнал, няма да се сещаш толкова драстично за тях...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #152 -: 13-03-2011, 23:13:07 »

Е, не мисля, че са чак толкова драстични - съвсем нормални са си, драстичните тепърва ги замислям и планирам :)
а и съвсем не съм потеглил с пълна сила към боклучавата храна - един ден на две седмици си е що-годе разумен компромис в период на преход  :Confus_3:

Ох, Бойко, Бойко, чадо мое... Как ще е разумен компромис да не ядеш 2 седмици боклуци, след което да се разбиеш за 1 ден.. В период на преход, както казваш, че си, се намаляват постепенно животинските продукти, това което си изял за 1 ден, ако го беше разпределил през двете седмици по малко нямаше да ти се отрази толкова зле. Ако не можеш напълно да откажеш животинските продукти, просто си ги яж, но в малки количества, то нищо не става от раз, даже не е и препоръчително да става така...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #153 -: 14-03-2011, 07:59:46 »

Бойко, какво става с теб, не си писал над седмица, добре ли си?

благодаря, че попита  :love_006 - emotloader: :Cherries
Понаучих още  нещо за себе си през тази седмица -
организма ми е придобил по-съвършенни настройки, вследствие на последните ми две въздържания от храна - когато злоупотребя с некачествени и несъвместими храни, получавам разстройство, което ги изхвърля максимално бързо вън от мен, което мисля, че си е добър бонус, стига да не се злоупотребява с ползването му  :Confus_3: :Confus_3:
А иначе се готвя последните няколко дена да почна сухо каскадно, но нещо не ми се удава да проведа качествено подготовката - вчера ядох към 8 ябълки, към 9 портокали, към 10 - пчелен прашец с мед и вода, но към 12.30 ме прихвана такъв зверски глад, че си направих 5 бъркани яйца, които изядох с около половин глава лук, от това обаче ме прихвана глад за сладко, купих си една малка  торта за 8.50, изядох 1/3 от нея и се поуспокоих малко, което обаче не ми попречи за вечеря да похапна 3 пакета спагети "Чойс", с около 150 грама кашкавал, и малко купена лютеница, която беше най-скапаната, опитвана от мен през живота ми, за десерт още малко от гадната торта.
И към 2.30 през нощта, естествено дойде часа за разплатата  - и доста голяма част от всичко гореописано замина по "каналния" ред  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

Определено издържах голям период от време без простотии, но тръгна ли да ги върша, нямам равен просто  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Ще ме светнете ли кога е най-подходящото време за започване на сухото гладуване този месец?
И каква точно беше логиката - когато започва да  намалява луната, тогава ли е добре да започнем и ние да намаляваме теглото си и отровите си чрез въздържане от храна и вода ?
Естествено,че след написаното горе,ще има подобни коментари. :surpris_23:Разстройството е възпаление на лигавицата,ако се случва често, преминава в колит,а той не е изобщо безобиден.
Всеки има залитания,важно е да се приключи с тях,преди да си навредим сериозно.
Аз съм го споделял и друг път,при мен,при една такава рязка смяна,получих пристъп на подагра-натрупване на пикочни кристали в ставата,които бъбреците не са могли да отстранят.От тогава, повече от две години ,няма и помен от това.
Храната е лекарство,а с лекарствата трябва да се внимава.  ;) :laugh: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #154 -: 14-03-2011, 11:29:34 »

спокойно бе хора, има едни дето ядат пирони, самолетни перки, и т.н. Въпрос на нагласа  tooth
Е не само, разбира се. Трябва солидно количество знания, които Бойко си има така или иначе.
И аз скоро си изпатих от едни макарони със сирене  :Confus_3: Още ми е трудно да си запазвам обонянието към суровата храна, когато нещо с по силен аромат на масата. И така излапах едни макарони със запържени трошици, кoито нито бяха толкова вкусни колкото миришеха..., ами и се превивах цял ден след това  :Confus_3: :Confus_3:
Комбинацията тестени със млечни е "екологичен абсурд", обаче пърженото няма равно!! В моя случай проблема беше по скоро с него.
Действително еднообразието води до спонтанни и резки отклонения. Но и безрасъдното смесване не носи нищо добро.
Според мен спокойно може да се комбинират млечните със зеленчуци. Доктор Гайдурков също смята това за допустима част от диетата - наречена "празнична храна"  :Content_22:
Активен

kris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • Човек е здрав, когато яде, диша и мисли правилно.
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #155 -: 16-03-2011, 10:46:13 »

Бойко извинявай че така те нападнах но количеството ми се видя много а пьк и много неща си смесил а ислед гладуване ми се видя притеснително .А иначе и аз прегрешавам .
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #156 -: 16-03-2011, 11:23:06 »

Бойко извинявай че така те нападнах но количеството ми се видя много а пьк и много неща си смесил а ислед гладуване ми се видя притеснително .А иначе и аз прегрешавам .

Няма нищо, не съм го приел чак като нападение.
И не беше проблем количеството, а качеството и смесването на несъвместими храни  :Confus_3:
А иначе това се случи почти месец след последното гладуване, не че е оправдание за случилото се де... :Confus_3:

Иначе следващата цел е да мога да се храня  и нахранвам (наяждам) като Вики - с по 1-2 ябълки или банан, или пък най-много с 50 грама ядки  :essen:

хем икономично, хем нямаш абсолютно никакви проблеми от преяждане, натравяне и т.н  :Confus_3:

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #157 -: 16-03-2011, 17:21:19 »

Това, което яде Вики според мен е много малко, особено за мъж, на теб явно ти се яде повече и затова си яж, за да не те избиват такива гладни кризи.

А никой не е искал да се кара с теб, ние просто сме загрижени за здравето ти :fluretaa:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #158 -: 16-03-2011, 17:33:25 »

Докато приемате някои храни за прегрешения, ще има и проблем.
Като сте хапнали нещо, което по принцип не ядете, случило се е и това е.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Житие и страдание грешного суровоядеца...
« Отговор #159 -: 16-03-2011, 17:53:45 »

То не е въпросът в прегрешението, а в последствията, някой спомня ли си на мен веднъж какво ми се случи в един влак след като бях няколко месеца пълно суровоядство и взех, че измаах някъв сандвич с кашкавал на гарата в София? :) Щото аз толкова добре си го спомням, че ме побиват тръпки като видя кашкавал... А другите да проверят от собствен опит дали може да се умре от един кашкавал, защо да се учат от чуждия опит... :Confus_3:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 22 запитвания.