Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житие и страдание грешного суровоядеца...  (Прочетена 100703 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Китайския чесън е по-тежък за храносмилането според мен.

Бра, колко килограма свали, мерил ли си се след гладуването и как ти се отрази като цяло, звучиш добре  :Content_22:

Никой не е луТ да купува и яде китайски чесън :)
А иначе съм 60 кг, свалил съм поне 12.
Но раната ми пак набра и жената пак трябваше да ме дупчи с игла, изтече доста гной, ще видим утре как ще се държи, накрая ще ме ядоса, и ще пусна в действие тежката артилерия...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Менюто днес:
1. Сок от тиква - 8.15
2. Сок от ябълки - 9.15
3. Банан - 10.00
4. Тържествен обяд - Намачках 3 скилидки чесън със зехтин, намачках и няколко варени картофа с лимон, прибавих чесъна и зехтина, и ометох всичко със салата от морков, алабаш, пащърнак и цвекло.
Колко е хубаво отново да почувстваш чесъна  :essen: :essen: :Confus_3:
5. Сок от ябълки - към 18.00
6. Към 18.45 ще се пробвам да видя колко ще изям от тахомеда...  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:  :essen:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Как разбирате кога ви е празен стомаха?
Само по ориентировъчното време от предното ядене ли?
Защото "чувството" на празнота в стомаха ми се вижда много субективен и неточен критерий, това с времето от предното хранене - също...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Ами субективно си е. На мен ми е много трудно да различавам кога наистина съм гладна и кога ми се похапва за удоволствие. Трябва да съм супер спокойна за да съм сигурна, че не злоупотребявам с храната. Днес например излапах цял шоколад без да се усетя  :Confus_3:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Доколкото си спомням според Дънов 20 хапки са достатъчни човек да се нахрани. Или храна, колкото да се събере в двете шепи...2 пъти на ден... такива работи - минимализъм.
 Като деца вероятно сме били по близо до такова хранене.
Иначе според една източна поговорка, който яде повече от 2 пъти на ден, не бил човек, а куче! Доста крайно звучи  :surpris_23:
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

при мен си е доста осезаемо, глад е когато ми свирят червата и усетя че просто каквото и да е но трябва да се ям - няма капризи от рода сега ми се яде солено, кисело или сладко. Тогава дали ще е един плод или парче хляб всичко е супер
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233

              Понеже човек има 32 зъба, той трябва да дъвче всяка хапка поне 32 пъти за всеки зъб по един път и храната да отива в стомаха смляна. На долната страна на езика има хиляди папили, които приемат праната от храната и колкото по-дълго време се дъвче тя, толкова повече жизнена енергия отива за изграждането и поддържането на мозъка и сърцето.

              Младите хора са израз на любовта и трябва да ядат най-много 21 хапки. Числото 21 е на проявената Божия Любов на Земята. Възрастните, които са израз на мъдростта, трябва да ядат най-много 12 хапки. Числото 12 е символ на проявената Божия Мъдрост. Ако човек яде 11 хапки, става подозрителен. Ако яде 14 хапки, каквато работа предприеме, ще се развали. Ако яде 15 хапки, човек лесно изменя убежденията си. Ако яде 16 хапки, влиза в съдружие с дявола. Ако яде 20 хапки, човек изпитва желание да се кара с хората.

              Учителят се хранеше малко и според моите скромни наблюдения приемаше 12 хапки, а често и по-малко. Изяждаше половината от яденето сипано в чинията.

              Преди 2000 години гръцкият философ Сократ казва: „Който яде повече от два пъти на ден, не е човек, а куче." Китайците имат следната поговорка за храненето: „Сутрин сам изяж храната си, на обяд я раздели с приятеля си, а вечер я дай на врага си."

              Има два вида хора - хора на глада и хора на апетита. Хората на глада са тия, които ядат, само когато огладнеят най-много два до три пъти на ден. Хората на апетита постоянно си похапват и създават благоприятни условия за болести в организма си. Те ядат повече от три пъти.

              Учителят казва: „Който яде два пъти на ден, той ще развие такива дарби и способности, които по друг начин мъчно могат да се развият. Когато човек яде повече, той изяжда храната на някои друг и природата го заставя да плаща Ако ядеш половин хляб на ден, ядеш само за себе си. Ако ядеш един хляб, значи ядеш и за още един гостенин, който е влязъл в тялото ти и те кара да ядеш за него Това му причинява удоволствие и той се радва, но ти плащаш.

            „Съвременната култура разрешава въпроса за храненето Ако го разреши правилно, ще дойде втората фаза на живота. И тя ще разреши важен въпрос. Новите течения пак разглеждат въпроса за храненето, но го разглеждат по особен, нов начин. Христос е разрешил този въпрос с думите: „Аз съм живият хляб. Който ме яде, ще има живот в себе си." Това е окултна тема. Тя се отнася за напредналите ученици, които не мислят като обикновените хора. Ако тълкувам тия

думи на Христа, в умовете ви ще влязат изопачени, неправилни мисли.

Когато се говори на хората за храненето, те казват: Искат да ни отвикнат да ядем. Не, искаме да ви научим да ядете правилно. Например, черквата е въвела пост за почивка, а хората са му дали

друго тълкуване. Когато човек пости, от устата му излиза неприятна миризма. Той трябва да пости дотогава, докато стомахът му се очисти и от устата му се разнася благоухание."

/"Ще управлява всички народи", с. 180/
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

благодаря за мненията, въпреки че не видях обективен критерий, според който да преценяваме кога е празен и готов стомаха за следващата храна, явно кухчо ми е отговорил индиректно - като ядеш 2 пъти на ден, и като имаш около 5-6 часа между яденетата, все ще ти се изпразни стомаха...Определено съм се запътил натам, ще видим колко време ще ми отнеме, и дали ще се получи напълно, това може би е идеалния вариант- да се наяждаш с 21 хапки, и да не "изяждаш храната на друг"....
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

4. Тържествен обяд - Намачках 3 скилидки чесън със зехтин, намачках и няколко варени картофа с лимон, прибавих чесъна и зехтина, и ометох всичко със салата от морков, алабаш, пащърнак и цвекло.
Колко е хубаво отново да почувстваш чесъна  :essen: :essen: :Confus_3:
Крайно време беше. Как мислиш, че ще се създаде тази лимфна течност, която да раздвижи и разкара гнойта ако не се храниш стабилно.

Как разбирате кога ви е празен стомаха?
Само по ориентировъчното време от предното ядене ли?
Защото "чувството" на празнота в стомаха ми се вижда много субективен и неточен критерий, това с времето от предното хранене - също...
Обикновено усещам до какъв етап е достигнало храносмилането ми, но ако се съмнявам - пия половин чаша вода и чакам да видя реакцията. Ако до една-две минути се уригна на последното ядене значи ми е рано за следващото.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

4. Тържествен обяд - Намачках 3 скилидки чесън със зехтин, намачках и няколко варени картофа с лимон, прибавих чесъна и зехтина, и ометох всичко със салата от морков, алабаш, пащърнак и цвекло.
Колко е хубаво отново да почувстваш чесъна  :essen: :essen: :Confus_3:
Крайно време беше. Как мислиш, че ще се създаде тази лимфна течност, която да раздвижи и разкара гнойта ако не се храниш стабилно.

Ами мислех, че гладуването е изчистило гнойта, и лимфата си я имам, но... ще се поохраня една седмица, преди да мина пак на сокове...

Как разбирате кога ви е празен стомаха?
Само по ориентировъчното време от предното ядене ли?
Защото "чувството" на празнота в стомаха ми се вижда много субективен и неточен критерий, това с времето от предното хранене - също...
Обикновено усещам до какъв етап е достигнало храносмилането ми, но ако се съмнявам - пия половин чаша вода и чакам да видя реакцията. Ако до една-две минути се уригна на последното ядене значи ми е рано за следващото.

благодаря, това е наистина хитро, ще го ползвам вече като индикатор, водата на екс ли я изпиваш, или на глътки ?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Водата не я изливам направо в гърлото си първо защото е с различна температура от тази на тялото и може да наруши в известна степен функционирането на органите през които минава и втората причина - няма да и усвоя праната и на всичкото отгоре ще си остана жаден.
Като хвана чашата я изпивам за около половин-една минута с една две кратки паузи.
Някои автори на книги за йога препоръчват водата да се дъвче (а храната да се пие след добро сдъвкване).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

И аз съм така, общо взето - 1-2 часа след ядене (зависи какво и колко съм яла де), почвам да пия вода или билкови чайове и ако усетя храна да се качва нагоре, значи ми е рано за следващо хранене. Докато не почне да ми стърже стомаха, гледам да не ям (с тоя свит стомах, понякога се налага да чакам и по 7 часа). В краен случай, ако не съм 100% сигурна, но някак "усещам", че трябва да хапна, ям нещо неутрално, което е малко вероятно да предизвика ферментация и нежелани реакции - например салата, или зеленчуци или картофи на пара :). Иначе, май наистина си е малко или много субективно, но по някое време стомахът си се нагажда ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Благодаря за мненията.
Днешния дневник -
8.10 - 4 портокала бяха изядени зверски, след което последва нормална по количество и качество дефекация
10.10 - 3 ябълки бяха погълнати
11.00 - сок от зелка, моркови и цвекло
12.30 - втора дефекация
13.30 - начало на изяждането на около 100 грама тиквени семки, последвани от около 3-4 лъжици сусам с около 2 лъжици мед, още толкова смлени орехи, бадеми, слънчоглед.
15.20 -разходка
17.15 изпиване на сок от що-годе прясна зелка, моркови и цвекло
18.30 - трета дефекация, при която си личаха останките от предните яденета....
19.30 -вечеря със стабилна салата от бяла и черна ряпа, алабаш, пащърнак и морков, овкусена с лимон и зехтин, плюс малко сварени картофи,моркови и глава лук.
До момента няма негативни отзиви от вечерята.

Чудя се къде може да съм сбъркал, явно последния сок е бил прекалено дразнещ, и е помел всичко по пътя си... ако имате идеи, казвайте...  :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Сега виждам така полезната дискусия от 21-ви. Тогава съм я пропуснала, имах си по-важни мисли на главата.
Човек обикновено дава съвет и се включва някъде си, за да помогне, но тъй като това не се цени, а служи за подигравки, по-добре да си мълчи.
Вики, намери си друг обект да се присмиваш, обърках се- да се шегуваш и не се занимавай с мен, моля! Благодаря! Явно си била много засегната от споделеното след като го помниш и чакаш удобен момент да ковнеш пирона.
Имало е защо да спомена Г.К., който също е почитател на Аюрведа.
Та гледайте си пречистванията и гладуванията. Мен ме оставете.
« Последна редакция: 28-01-2011, 04:31:31 от Вери »
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Вери, вече ти се извиних на лично и нямам какво да добавя... Само ще отбележа, с риск отново да мина за нетактична и груба, че имаш известна склонност да приемаш всичко твърде лично и да виждаш нападки, където най-малко ги има - и не съм аз единствената, която го е забелязала...
Както казах, изобщо не съм искала да те обидя, държа да запазим добрия тон, а и винаги съм те уважавала и няма да престана. Приемаме, че аз съм виновна в случая, че съм се изказала дебелашки или ми липсва чувство за такт, за сметка на доста извратено чувство за хумор. Мир вам! :love_028:

П.П. Извинявам се на Бойко за спама!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Извинена си!

Който има забележки и наблюдения за моята особа да ми пише на лични.
Дотогава кой какво мисли за мен слабо ме касае.
Други теми нямате ли си, че ме коментирате как ги приемам нещата?!
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Сложих си за първи път леща да покълне, изкара кълнчета, четох, че трябва да стои извън водата 3-4 дена, за да стане за ядене, нямам търпение...  :essen:  Имате ли представа дали става за ядене и по-рано ?!  :Confus_3:

Накиснах за първи път и семки от тиква, ще видим дали ще стават за ядене  :essen:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Аз лично, хапвам лещата докато кълнчета са около 5мм., защото после стават много жилави. Така че, давай смело  :essen:
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

аз си я хапвам и с едва наболо кълнче и нямам проблеми  :essen:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

И аз ям още в момента, в който видя кълнче, но винаги я смесвам с нещо, не ми е вкусна чиста...Най-добре на сурова манджа с домати, джоджен или босилек, чесън, зехтин
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.