Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Калций  (Прочетена 69437 пъти)

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store
Re:Калций
« Отговор #40 -: 09-11-2010, 17:53:03 »

Деси, купих специално конопени семена, но не можах да го излъжа да ги яде. Като поръся яденето се мръщи и иска да ги маха. Имаш ли идея как да му ги маскирам?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Калций
« Отговор #41 -: 10-11-2010, 08:16:51 »

Деси, купих специално конопени семена, но не можах да го излъжа да ги яде. Като поръся яденето се мръщи и иска да ги маха. Имаш ли идея как да му ги маскирам?

Можеш да пробваш да направиш шейк с тях. Първо ги блендираш с малко вода и 1-2 фурми и след това прибявяш 1 банан. Можеш да го направиш на пюренце или на шейк с повечко вода. Ако и така отказва смеси равни части конопено семе и накиснати обелени бадеми. Така дори ше стане още по-хранително. Успех! :)
Активен

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store
Re:Калций
« Отговор #42 -: 10-11-2010, 13:16:02 »

Благодаря Деси,
ще пробвам днес. Само бадемите няма да мога да сложа защото е алергичен към ядки.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Калций
« Отговор #43 -: 11-11-2010, 08:36:05 »

От личен опит ти споделям ,че алергиите се лекуват с гладуване ..3-4 гладувания в годиниата и на следващата нямаш вече спомен от алергия, ще питаш какво е това. Разбира се здравето е само за тези, които го заслужават :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Калций
« Отговор #44 -: 11-11-2010, 09:30:03 »

Е да, ама тук става дума за дете!!!
Активен

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store
Re:Калций
« Отговор #45 -: 11-11-2010, 17:30:57 »

Лятото ни хвана грипа с повръщане на морето и 5 дни не яде нищо, а следващите само хляб и картофи. Обаче с алергията нямаме напредък. Ти за какъв период говориш?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Калций
« Отговор #46 -: 13-11-2010, 05:10:21 »

Не ви е хванал грип на морето , а вирус , водата там е силно замърсена и всички страдат от това, обикновено като ходите по заведенията си поръчвате таратор , който е с такава вода или супи или знам ли какво , дори доматите и краставиците ги мият с тази вода и после просрахме се :)))
Активен

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store
Re:Калций
« Отговор #47 -: 14-11-2010, 09:12:15 »

Ние сме от Варна и не сме се хранили никъде другаде освен вкъщи. Спазвам диетата стриктно и от 2 години не съм яла нищо купешко защото навън почти няма какво да се яде. Който е веган знае това.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Калций
« Отговор #48 -: 15-11-2010, 06:10:17 »

Т.е. вие пиете само бутилирана вода , каква е тя ? Би ли описала седмичното си меню и тов ана детето ?
Активен

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store
Re:Калций
« Отговор #49 -: 15-11-2010, 18:16:59 »

Детето пие ХИП вода, а аз КОМ или Банкя.
Менюто никак няма да ви се понрави защото всичко почти е с месо. Традиционното сирене заместваме с месо. Тофу не иска никакво, дори домашно правих.

Закуска: овесени ядки със соево мляко, качамак с пилешко, макарони с пилешко, палачинки. Понякога риба тон, плодове, но само преди ядене. Почти винаги пие овесено мляко.

Обяд и вечеря: пилешки кюфтета, яхния с лук, свинско с зеле, авокадо, краставица, сурово зеле, пиле с ориз, пиле с картофи, постни пълнени чушки, ризото със соеви кълнове; лазаня с домати или праз лук, карфиол на фурна със соево мляко. Крем супа от спанак, от тиквички, от картофи, от броколи. Понякога червено цвекло. Пилешко или пуешко в плик.

Следобяд: плодове (круша, ябълка, банан, праскова, кайсия), овесени сладки, кекс с оризово мляко и семки, сушени кайсии, тиквеник, тиква.

Проблема е, че не искам да ядем толкова месо, но няма с какво да го заместим. От ядките се обриваме - кестен, лешници, кашу, орехи,  рожкови, дори от маковото семе и сусам. Боб не можем никакъв- зелен боб, леща, боб, нахуд не стават. Целина и моркови също дават слаба реакция.



Активен

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store
Re:Калций
« Отговор #50 -: 15-11-2010, 18:18:03 »

А да и риба пастърва понякога.
Активен

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store
Re:Калций
« Отговор #51 -: 15-11-2010, 18:19:32 »

И грах не можем.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Калций
« Отговор #52 -: 17-11-2010, 16:12:40 »

Само глад ще оправи работата с алергиите към храните , но трябва може би при някой с богат опит , напр. Емилова или тази жена в Банкя , Виргиния май беше  и след това само чиста храна . Но ако продължавате така ще се задълбочат проблемите и в крайна сметка ще станат нерешими :((
Активен

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store
Re:Калций
« Отговор #53 -: 18-11-2010, 00:05:43 »

Глад не е опция за няма и 2 годишно дете. Няма начин да му се обясни. Единствената свясна храна за детето ми в момента е кърмата - ако гладува и тя ще спре.

Ходих при д-р Гайдурков, той е ученик на Лидия Ковачева - самият той не може да поеме такава отговорност.

По данни на института по алергология на САЩ: преди бебетата са го преодолявали на около 2г. А сега към 4-тата година. Някои не го преодоляват. То това не означава че проблема се задълбочава с храната нали?

Алергиите при бебетата нямат общо с тези при възрастни. Може би става дума за неразвита система, защото моето бебе реагира и на подправки и на всякакви добавки, е-та и т.н. Всичко което му давам приготвям от първична храна.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Калций
« Отговор #54 -: 20-11-2010, 17:54:14 »

newradost, извинявай за въпроса, но когато сте го правили детето, с каква храна сте се хранили?
Питам, понеже щом иска дете една двойка, е нужно да се подготви, не просто да правят секс :)
А още по-важно е и храненето ти по време на бременноста какво е било?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Калций
« Отговор #55 -: 20-11-2010, 22:25:05 »

Ох,Петкоооо,тука има млади мамета я ги попитай така ли е.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Калций
« Отговор #56 -: 20-11-2010, 23:20:42 »

Аз мисля, че не беше много удачен коментарът.
Преди 2-3 години съм убедена, че повечето дори и не са чували думата суровоядство. Да не говорим за останалите неща, които се дискутират в този форум.

Лесно е да се съди и критикува.
« Последна редакция: 21-11-2010, 00:37:28 от Вери »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Калций
« Отговор #57 -: 20-11-2010, 23:41:55 »

Ха сега! Как така неудачен....
Не съм писал за суровоядство. Само питам дали са мислили какво слагат в устата си, когато са планирали бременността :)
Майка ми си е изцеждала пресни сокчета преди 28 години, т.е. осъзнавала е, че поема отговорност. Повече от половината принципи, които са в суровоядството, ги е спазвала и прабаба ми, когато е носила в себе си дядо. Дънов ни е дал солидна база. За какви 2-3 години говорим :surpris_23: ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store
Re:Калций
« Отговор #58 -: 21-11-2010, 00:38:17 »

Вери и Деси, много ви благодаря за ценните съвети!

Петко, оценявам желанието ти да помогнеш. Намерението ми обаче е да не приема помощ от теб. Благодаря ти все пак!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Калций
« Отговор #59 -: 21-11-2010, 00:44:18 »

Петко, похвално е, че твоята майка и (пра)баба са се грижили така за себе си. Но съгласи се, че те са били една много малка част от цялото женско българско население в България. Ти знаеш ли, че на мен Дънов ми е представян като сектант от собствената ми майка? Или пък че вегетарианците са пълни кукувци...Литературата на подобна тематика е била апокрифна. Така че съдиш от собствената си камбанария и не знаеш какво е било положението при другите.

Когато забременях с Маги, се храних ужасно. Преди това също. И да, както писа ти, може би е било само до секс. ;) После я родих секцио, храних я а адаптирано, сложих и ваксини. И какво сега? Да се метна от някъде или пък може да ме замеряте с камъни.

С Ясен малко се бяха променили нещата, но погледнато от сегашния момент, била съм далечко от здравословно хранене, живот и осъзнато зачеване.

Важното е, че проблемът е хванат (говоря за случая на НюРадост) и иска да направи промени.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 22 запитвания.