Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Ами B12?  (Прочетена 88971 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
divineflow
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 173

« Отговор #100 -: 18-04-2011, 06:52:16 »

За теб е важно, за мен - не толкова, понеже съм непукист. Smiley Ама това е друга тема.

И аз съм "ЗА" истината с това уточнение, че истината трябва да бъде доказана. Иначе си остава хипотеза, когато е обоснована и направо нечия празна измислица, когато дори това не е направено. Това имах впредвид под "не ми харесва". Тук не разнищваме "има ли извънземни", че да го даваме толкова космически в разсъжденията. Smiley
Активен

We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #101 -: 18-04-2011, 07:07:33 »

Най-важните неща са дадени от просветени хора,а не са открити от учени.Доказва ги практиката,а не научни постановки.
Могат обаче да докажат ,че дадено лекарство лекува заболяване.Което е абсурд.
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
divineflow
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #102 -: 18-04-2011, 07:31:15 »

Ето затова не се разбираме и изчерпваме темата:) За мен е обратното(когато става въпрос за фармакология). Има огромна разлика между теоретична и приложна наука, ама си прав, че това няма никакво значение, за който не го интересува. И мен не ме интересуват Кришна съзнание, Висарион, Анастасия etc... Само от любознателност, не като да са ми опора на убежденията. 
Активен

We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #103 -: 18-04-2011, 07:39:58 »

Важно е да се зачита другото мнение,всеки сам стига до истината за себе си,ако нега,в друго превъплащение. Ин&Ян слънце
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
divineflow
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #104 -: 18-04-2011, 07:57:40 »

Съгласна.  Smiley Ин&Ян
Активен

Ortodoksalen_Anorektik
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 667

бивш Ортодоксален Аноректик

« Отговор #105 -: 19-04-2011, 01:55:46 »

Недоказуемите неща ги оставете настрани.  Миналата година въодушевен от многото реклами на Б12 реших да си шибна една 1000 гами ампула и след седмица още една. И двата пъти се чувствах зле.  Очаквах прилив на някаква извънземна сила или някакви такива глупости описани в културистичните форуми но нищо подобно. Минути след ампулата ми се доспива.
От това нищо не се разбира понеже нямах намерение да продължавам с ампулите щом нямам видима полза.  То човек трябва да купи няколко вида от няколко производителя да пробва поне месец ид а стигне до някакъв полурезултат.
По лесно и вкусно ми се стори да си продължавам на черноморска Мида, абсолютния шампион по Б12 в 100 процента усвояем вкусен вид.
Активен

Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
homo futurus
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Бъдещето е на Вегетарианците!

« Отговор #106 -: 20-04-2011, 07:11:30 »

Те културистите освен В12 си шибат и доста друга химия - от там им идва енергията - Няма такъв витамин дето да води до осезаем прилив на енергия - ако беше така хората щяха да пият витамини вместо екстази  търкалям се от смях
Активен

Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
ivanjonkov
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #107 -: 13-06-2011, 15:26:16 »

http://nowfoods.bg/p/Vitamin-B12-Instant-Energy
ето таблетна форма напълно веган и достъпна в бг
Активен
lilka
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 171

« Отговор #108 -: 06-07-2011, 18:07:56 »

Здравейте, приятели!
Много ме впечатли едно интервю с един есей, който споделя в дългогодишния си опит като вегетарианец и срещи с вегани и суровоядци.Интервюто е на английски, но не се наемам да го преведа, защото не съм толкова добра с английския  свиркам си
Реших да го пейстна тук, може да е полезен за много хора!
http://naturalhygienesociety.org/diet-nazariah.html
Активен
Ortodoksalen_Anorektik
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #109 -: 11-07-2011, 23:23:04 »

Здравейте, приятели!
Много ме впечатли едно интервю с един есей, който споделя в дългогодишния си опит като вегетарианец и срещи с вегани и суровоядци.Интервюто е на английски, но не се наемам да го преведа, защото не съм толкова добра с английския  свиркам си
Реших да го пейстна тук, може да е полезен за много хора!
http://naturalhygienesociety.org/diet-nazariah.html

Ilka  линка е много дълъг и те е домързяло да го преведеш.  И понеже на мен ми хареса много сбито ще го преведа.
Статистиката на писача от линка сочи: Вегани вегетарианци и всякаква подобна пасмина имат честа или хронична депресия, шизофрения, окапват им зъбите, косата, оглупяват, развиват алцхаймер. Не живеят дълго, постоянно се мислят за интересни и богоудобни,  едвам мърдат и тн тн.   Естествено това е ако не гълтат зоб за вегетарианци. Например  скъпи безвкусни неща на ужасни цени като конопен протеин, какаови зърна, q10, b12, karnitin, минимум 5 вида водорасли и ... списъка е дълъг. Пропуснахме по цял ден да изтискват сокове, да поливат кълновете, да разтягат индийдки локуми и да вървят комплект с машината за клизми.
Активен

Шивамбукалпа експерт.!
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
Синева
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 141

« Отговор #110 -: 11-07-2011, 23:29:46 »

Стъкмистика  намигам
Нали самият Исус е бил есей и е препоръчвал клизмите ( в Евангелие към есеите май беше)
Със сигурност и пържоли не е препоръчвал. Grin
Храненето не е основното нещо все пак. Има много фактори. Всеки, който гледа само едната страна, губи!
Пък и къде по- мързеливо е да изстискаш един сок, отколкото да опържиш едни яйца на закуска. търкалям се от смях
« Последна редакция: 11-07-2011, 23:31:33 от Синева » Активен
Ortodoksalen_Anorektik
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #111 -: 12-07-2011, 19:48:40 »

Стъкмистика  намигам
Нали самият Исус е бил есей и е препоръчвал клизмите ( в Евангелие към есеите май беше)
Със сигурност и пържоли не е препоръчвал. Grin
Храненето не е основното нещо все пак. Има много фактори. Всеки, който гледа само едната страна, губи!
Пък и къде по- мързеливо е да изстискаш един сок, отколкото да опържиш едни яйца на закуска. търкалям се от смях

Недей така !  В тефлоновия тиган яйцата са готови за 2 минути. Забърсвам със салфетка малкото зехтин вътре и съм готов. А сока, ама миене, белене, рязане, после миене на машината.
Сега да се върнем на интересното четиво от Лилка.
набива се на очи тенденцията, вегетарианците да изкарват Исус вегетарианец а всичкоядните да го изкарват месоядец.  Стига се до шизофренични простотии в книгите.  Исус не бил нахранил с хляб и риба а то не било риба ами било някакви треви които се казвали риба. някой сбъркал при превода ...
Не си падам по посещения на древни църкви, но в тях би имало отговор на въпроса.  Просто където видя икона ми се набива на очи агнешкото.  Едно време не е имало хладилници.  Същите лишени от съдържание глупости ги има в книгите по йога.  Никаква риба от здравословен мотив. Разваля се за 3 часа от улова.   

Активен

Шивамбукалпа експерт.!
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
ivan ianev
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 133

« Отговор #112 -: 03-01-2013, 11:28:40 »

Преди често се замислях относно „незаменимостта” на витамините и аминокисилините. Достигнах до извода: тяхната незаменима „необходимост” винаги е свързана с нечий интерес. Освен това колкото по-„незаменима” е съставката, толкова по-висока е цената. Ех да знаеше Мечо Пух колко приложими са принципите му в практиката!
Конкретно по темата прочетете тук:
http://www.organichno.com/index.php?option=com_content&view=article&id=455:b12-myths-legends-truth&catid=51:-1-&Itemid=30
Активен
green flower
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 448

Remember your dreams!

« Отговор #113 -: 03-01-2013, 16:31:03 »

Темата за В12 е много дискутирана и обсъждана. Само да отбележа, че интересният материал за витаминчето Smiley е препубликуван с любезното разрешение на Вери и Милен от Магията на суровата храна, които са нашият първоизточник  flowers2
Активен

Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 992

« Отговор #114 -: 03-01-2013, 16:51:19 »

Хареса ми, стегнато обяснено е и затова разпространих сайта Smiley
Активен

Psychonaut
green flower
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 448

Remember your dreams!

« Отговор #115 -: 03-01-2013, 17:12:16 »

браво, аплодирам За съжаление, хората са толкова подвластни на скапаните митове, че нямам думи! Вчера водих много добронамерен...спор с наши приятели за веганство и суровоядство и направо  амии... знам ли!!! Хората в 21 век (и то биолози) още си мислят, че веганите набиват само соя (и то ГМО  ухилен) и че в месото има незаменими АК + любимата ми история с В12.... всъщност не знам кое ми е най-любимо, но да кажем Топ 3 са ми:
-В12  ухилен
-"незаменимите" АК  ухилен ухилен
-калцият в млечните  ухилен ухилен ухилен
 bleh

Активен

Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
Кюна
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 149

« Отговор #116 -: 04-01-2013, 10:33:38 »

След като прочетох "Библия на витамините за 21 век" стигнах до извода, че темата за витамините, минералите, аминокиселините и микроелементите е сериозно преекспонирана.
Не че нямат своята някаква важност, но не опира само до тях. Бате Бино някъде беше писал, че много често специалистите се забиват само в една област като си мислят, че само това ниво е достатъчно да пращиш от здраве и благополучие (цитирам в доста свободен текст)... И аз съм много съгласна с това твърдение.

Нещата са многопластови и осигуряването на добра, пълноценна храна с всичко необходимо в нея не ти гарантира кой знае какво, ако на другите нива си пълен shit (развалина). мъдър
Активен

“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
jordannnn
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #117 -: 11-10-2013, 23:22:11 »

http://recepti.plamcom.com/page.php?pid=11 според тази статия d12 или всички от група d.след топлина обработка се унищожават. Как тогава месоядните си го набавят? Хапват сурово месо?
Активен
radost98
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 24

« Отговор #118 -: 10-07-2014, 08:24:12 »

http://vegebg.org/2014/za-9-2014/ В този брой има обширна и според мен много добре аргументирана статия за витамин Б12  Smiley
Активен
Mia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 215

« Отговор #119 -: 16-07-2014, 18:51:39 »

Здравейте приятели! заповядай, цвете
Правих си изследвания и се установи че витамин В12 ми е паднал доста под нормалните граници.
При норма 191-663, моят е паднал на 142. Имам и много нисък витамин Д.
Моля, помогнете! Дайте ми препоръки какво да правя, на какви храни да наблягам. Ъъъ?
Повече от шест месеца се храня здравословно, като се стремя 70% от храната да е сурова.
От три години съм вегетарианка, млечни и яйца консумирам много рядко.
Активен
Страници: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: