Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ами B12?  (Прочетена 103525 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Ами B12?
« Отговор #120 -: 16-07-2014, 19:51:25 »

Здравей Миа,
А ти как се чувстваш като цяло? В смисъл усещаше ли липсата на B 12 по някакъв начин преди изследванията?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Ами B12?
« Отговор #121 -: 16-07-2014, 20:08:11 »

Нещо те е изкарало от хармоничното русло. Ти знаеш какво. Не си прави изследвания. Първо, не се знае колко са читави. Второ ,остави тялото ти да се справя само с предизвикателствата без предразсъдъци. Търси проблемите, ако ги има, на ментално ниво.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Ами B12?
« Отговор #122 -: 16-07-2014, 20:27:00 »

Нещо те е изкарало от хармоничното русло. Ти знаеш какво. Не си прави изследвания. Първо, не се знае колко са читави. Второ ,остави тялото ти да се справя само с предизвикателствата без предразсъдъци. Търси проблемите, ако ги има, на ментално ниво.
:Content_14:
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Ами B12?
« Отговор #123 -: 16-07-2014, 20:38:24 »

Нещо те е изкарало от хармоничното русло. Ти знаеш какво. Не си прави изследвания. Първо, не се знае колко са читави. Второ ,остави тялото ти да се справя само с предизвикателствата без предразсъдъци. Търси проблемите, ако ги има, на ментално ниво.
:Content_14:
   Един от начините да решим даден проблем/дисбаланс е да отречем за съществуването му.

Здравейте приятели! :love_026:
Правих си изследвания и се установи че витамин В12 ми е паднал доста под нормалните граници.
При норма 191-663, моят е паднал на 142. Имам и много нисък витамин Д.
Моля, помогнете! Дайте ми препоръки какво да правя, на какви храни да наблягам. ???
Повече от шест месеца се храня здравословно, като се стремя 70% от храната да е сурова.
От три години съм вегетарианка, млечни и яйца консумирам много рядко.

Дали не пропускаш нещо, сама казваш не консумираш определени храни, млечните ги остави, пробвай да върнеш яйцата в менюто поне. На слънце излагаш ли се?
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Ами B12?
« Отговор #124 -: 16-07-2014, 22:06:33 »

Здравей Миа,
А ти как се чувстваш като цяло? В смисъл усещаше ли липсата на B 12 по някакъв начин преди изследванията?
Чувствам отпадналост, ниска енергия, слабост и болки в краката, мускулите...
« Последна редакция: 16-07-2014, 22:11:08 от Mia »
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Ами B12?
« Отговор #125 -: 16-07-2014, 22:07:11 »

Нещо те е изкарало от хармоничното русло. Ти знаеш какво. Не си прави изследвания. Първо, не се знае колко са читави. Второ ,остави тялото ти да се справя само с предизвикателствата без предразсъдъци. Търси проблемите, ако ги има, на ментално ниво.
:Content_14:
   Един от начините да решим даден проблем/дисбаланс е да отречем за съществуването му.

Здравейте приятели! :love_026:
Правих си изследвания и се установи че витамин В12 ми е паднал доста под нормалните граници.
При норма 191-663, моят е паднал на 142. Имам и много нисък витамин Д.
Моля, помогнете! Дайте ми препоръки какво да правя, на какви храни да наблягам. ???
Повече от шест месеца се храня здравословно, като се стремя 70% от храната да е сурова.
От три години съм вегетарианка, млечни и яйца консумирам много рядко.

Дали не пропускаш нещо, сама казваш не консумираш определени храни, млечните ги остави, пробвай да върнеш яйцата в менюто поне. На слънце излагаш ли се?

По колко яйца трябва да консумирам?
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Ами B12?
« Отговор #126 -: 16-07-2014, 22:10:17 »

Нещо те е изкарало от хармоничното русло. Ти знаеш какво. Не си прави изследвания. Първо, не се знае колко са читави. Второ ,остави тялото ти да се справя само с предизвикателствата без предразсъдъци. Търси проблемите, ако ги има, на ментално ниво.
Да, проблемите почват от ментално ниво, но се отразяват на тялото и то носи последстивята.
Въпросът е, след като вече са получени липси и дисбаланс, как да се справим с тях?

П.П. Добре е всички вегани и вегетарианци да си правят такива изследвания отвреме навреме.

Аз, лично, съм се отказала от месото, не по здравословни, а по морално-етични причини и нямам намерение отново да ставам хищник.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Ами B12?
« Отговор #127 -: 17-07-2014, 09:00:03 »

А къде са направени изследванията? Защото в нашия малък град надали правят такива... ???
На мен също са ми интересни отговорите на въпросите за вит.В12 и вит.Д. :fun_096:
А какви са симптомите при такъв дефицит?
« Последна редакция: 17-07-2014, 09:04:13 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Ами B12?
« Отговор #128 -: 17-07-2014, 10:23:46 »

Аз си правих изследвания на вит Д и на Б 12.
Вит Д е много под минималните стойности, а Б 12 е в средата.
Аз обаче се чудя на база какво са преценени тези стойности.
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Ами B12?
« Отговор #129 -: 17-07-2014, 10:26:39 »

Иначе колкото до симптомите из интернет дават най различни вариации на симптоми,
от сериозни заболявания до леки неразположения, но не знам до колко може да се съди по тях.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Ами B12?
« Отговор #130 -: 18-07-2014, 19:08:36 »

А къде са направени изследванията? Защото в нашия малък град надали правят такива... ???
На мен също са ми интересни отговорите на въпросите за вит.В12 и вит.Д. :fun_096:
А какви са симптомите при такъв дефицит?
Ако сте от малък град, могат да ги направят и да ги изпратят в лаборатория в по-голям град.

Аз не знам от колко години съм имала ниски стойности на витамин Д, защото никой лекар не се е сещал да ми пусне такива изследвания. Добре, че бях при д-р Гайдурков, та той ми ги назначи.

Иначе оплакванията ми бяха дългогодишни болки в ставите.

« Последна редакция: 18-07-2014, 19:10:22 от Mia »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ами B12?
« Отговор #131 -: 19-07-2014, 15:15:39 »

Нещо те е изкарало от хармоничното русло. Ти знаеш какво. Не си прави изследвания. Първо, не се знае колко са читави. Второ ,остави тялото ти да се справя само с предизвикателствата без предразсъдъци. Търси проблемите, ако ги има, на ментално ниво.

 :Content_14:  :Content_14:  :Content_14:   чак се просълзих ...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ами B12?
« Отговор #132 -: 19-07-2014, 17:33:34 »

Трябва да се инициира затварянето на всички лаборатории и диагностични центрове.  :pensif_29: На хората да се каже да се прибират в къщи и да почват да чакат тялото им само да се справи с предизвикателствата. Допуска се само работа на ментално ниво.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Ами B12?
« Отговор #133 -: 19-07-2014, 17:45:06 »

честно казано, и аз напоследък се чудя доколко наистина са показател за нещо тия изследвания.
нещо почвам да им нямам вяра...
не че ще прибегна до менталното ниво само, де    tooth
Активен

radost98

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Ами B12?
« Отговор #134 -: 19-07-2014, 18:44:02 »

Трябва да се инициира затварянето на всички лаборатории и диагностични центрове.  :pensif_29: На хората да се каже да се прибират в къщи и да почват да чакат тялото им само да се справи с предизвикателствата. Допуска се само работа на ментално ниво.

Не бих могла да го кажа по-добре!  :Content_14:
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Ами B12?
« Отговор #135 -: 19-07-2014, 19:09:50 »

честно казано, и аз напоследък се чудя доколко наистина са показател за нещо тия изследвания.
нещо почвам да им нямам вяра...
не че ще прибегна до менталното ниво само, де    tooth
Не изследванията са показател, а здравословното състояние.
Не ходя всеки ден нито на лекар, нито да се изследвам.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Ами B12?
« Отговор #136 -: 19-07-2014, 19:11:33 »

Трябва да се инициира затварянето на всички лаборатории и диагностични центрове.  :pensif_29: На хората да се каже да се прибират в къщи и да почват да чакат тялото им само да се справи с предизвикателствата. Допуска се само работа на ментално ниво.
Ако някой ми каже как нещата биха могли да се оправят само на ментално ниво, ще го черпя.  :sorcerer - emotloader:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Ами B12?
« Отговор #137 -: 19-07-2014, 22:04:53 »

трябва да почерпиш Тихия тогава   tooth
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Ами B12?
« Отговор #138 -: 27-07-2014, 14:36:08 »

Трябва да се инициира затварянето на всички лаборатории и диагностични центрове.  :pensif_29: На хората да се каже да се прибират в къщи и да почват да чакат тялото им само да се справи с предизвикателствата. Допуска се само работа на ментално ниво.
Ако някой ми каже как нещата биха могли да се оправят само на ментално ниво, ще го черпя.  :sorcerer - emotloader:
Няма проблем.  :thankyou:  :Cherries
Активен

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Ами B12?
« Отговор #139 -: 23-08-2014, 20:20:50 »

Понеже и аз доста чета и се интересувам, няма как да пропусна и темата за Б12. Особено след като спрях тотално месото и млечните, всички доброжелатели около мен почнаха да се тюхкат какво ще правя като " я закъсам с витамина...". Ровя постоянно, мнения противоречиви.

Намерих и аз доста обширна статия за Б12, не знам вече коя информация в достоверна и коя не.

http://zdravivsekiden.com/unikalniat-vitamin-b12/

Решила съм в близко време да си направя и кръвни изследвания, ей така да си видя положението. Може ли някой да ме посъветва какво освен изследване на Б12 трябва да включва кръвното изследване, което е много важно ако си вегетарианец, доколкото разбирам.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.